Skocz do zawartości
Forum

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?


Gość olka123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agatka12

Generalnie sposoby są naprawdę różne. Jak de na zakupy robię listę i nie stram sie kupować zbędnych rzeczy. Oszczędzam też przy wyborze polisy OC. Najczęściej korzytsam w tym celu z multiagencji [reklama usunięta]. Zanim zaproponują mi ubezpieczenie oc, porównują warunki rożnych ubezpieczycieli i są w stanie coś sensownego dobrać;)

Odnośnik do komentarza

Oszczędzam jak każdy. Na przykład kupuję rzeczy przez internet. Często wychodzi taniej nić w sklepie. Ostatnio kupiłam sobie lokówke [reklama usunięta]. Obejrzałam w sklepie ale w internecie znalazłam lepszą ofertę. A lokówka cudo. Ładnie skręca pasma, poza tym nie trzeba nwijać włosów jak na tradycyjna lokówkę.

Odnośnik do komentarza

Staram się robić oszczędne zakupy czyli idę z konkretną listą i nie kupuję nic więcej. Planuję z góry obiady na tydzień i uwzględniam co najmniej dwa razy coś tańszego, np. zupy. Sprawdzam też aktualne gazetki promocyjne. Ograniczamy też wydatki na ubrania kupując na wyprzedażach. Często odwiedzam też sklepy second hand.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio staram się też szukać różnych zamienników i rezygnować z reklamowanych i popularnych firm. I szczególnie udaje mi się oszczędzać na środkach czystości. Wystarczy zamiast Kreta do udrażniania rur kupić środek z Biedronki, Tesco czy Lidla - efekt ten sam, a połowa kasy zostaje w kieszeni. I tak staram się kupować tańsze płyny do naczyń, tańsze proszki, płyny do płukania, a nawet papier do pieczenia czy folę [reklama usunięta]. Całościowo można na tym zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza

Dużo też się wydaję na środki czystości, dlatego kupuje [reklama usunięta] ceny są hurtowe, światowych producentów, wydajne o intensywnym zapachu, opłaca się w szczególności zę to wygodne zamiast chodzić po markecie z ciężkimi proszkami i płynami

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu postanowiliśmy z mężem zacząć oszczędzać na przyszłość. Boimy się co się dzieje z naszymi emeryturami. Prognozy jeśli chodzi o nasze pokolenie nie są zbyt dobre. Może się okazać,że będziemy mieli emerytury bardzo niskie i nie bedziemy mogli z nich wyżyć.
Zdecydowaliśmy sie na polisę dlugotrwałego oszczędzania z pzu: [reklama usunięta]
Jest to oszczędzanie na przyszłość plus ubezpieczenie ( daje nam to pewność,ze jeśli nie daj boże coś się stanie to druga osoba dostanie sporą wypłate odszkodowania).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy na przyszłość to z mężem zainwestowaliśmy nasze oszczędności w Fundusze Kapitałowe [reklama usunięta].
Na początku wpłaciliśmy środki na fundusz o niewielkim stopniu ryzyka ale teraz kolejne środki już inwestujemy w takie o średnim i wysokim ryzyku. Generalnie wyróżniamy trzy rodzaje funduszy kapitałowych
- agresywne, które inwestują środki w akcje, mogę przynieść duże zyski ale także można stracić wszystko jeśli w odpowiednim momencie się nie wycofamy.
-fundusze stabilnego wzrostu i zrównoważone. W swoim portfelu mają obligację skarbu państwa i akcję mniej więcej w równych częściach. Z związku z tym wiążą się z mniejszym ryzykiem ale mogą też przynieść mniejszy zysk
Trzecie najbezpieczniejsze to fundusze inwestujące tylko w obligacje Skarbu Państwa, jest to pewna inwestycja o z góry ustalonym zysku.
Generalnie są to instrumenty finansowe gdzie nasze środki musimy zamrozić na kilkanaście lat, żeby mówić o jakimkolwiek zysku.

Odnośnik do komentarza

Wg mnie najlepiej oszczędzać na jedzeniu. Co oczywiście nie oznacza, że trzeba się głodzić czy jeść produkty gorszej jakości. Warto kupować marki własne sieci [reklama usunięta], które zwykle są tańsze, a też dobre. Dobrym sposobem na oszczędzanie jest też śledzenie na bieżąco promocji i planowanie obiadów pod ich kątem.

Odnośnik do komentarza

"Dzięki @kamwill na pewno tam zajrze w najbliższym czasie. Ja staram się oszczedzac kazdego dnia. Nie kupuje słodyczy - pieke w domu. Zrezygnowałam też z jedzenia na miescie. Oszczędzam prad (nigdy nie zostawiam telewizora, kompa - nawet w trybie czuwania). Ostatnio postawnowiłam też wymienić sprzęty na bardziej emergooszczędne i kupiłam zmywarkę. Sprawdzilam przed zakupem ranking zmywarek
( http://www.ceneo.pl/rankingi/ranking_zmywarek_do_zabudowy ) i wybrałam tą najbardziej oszczędna. Ciekawi mnie czy też sparwdzacie rankingi przed zakupem?"

Odnośnik do komentarza
Gość sprytnypieniadz

Oszczędzanie to fundament na którym powinniśmy budować nasze życie. Szkoda, że tak mało osób interesuje się tą materią. Wiele z osób, które chciałoby nawet oszczędzać nie chce tego pokazywać przy znajomych aby nie została mu przyszyta łatka sknery i dusigrosza, a przecież w oszczędzaniu wcale o to nie chodzi. Ostatnio wpadł mi do ręki bardzo ciekawy darmowy ebook 99 Sposobów na Oszczędzanie. Autor publikuje ciekawe metody na poprawę naszego budżetu. Dla wszystkich zainteresowanych podsyłam link:
http://sprytnypieniadz.pl/poradnik/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...