Skocz do zawartości
Forum

Poronienie/aborcja


Gość vanne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem 21 letnia dziewczyną, która zaszła w ciąże z nowo poznanym chłopakiem. Znajomość idzie cały czas do przodu z tym, że ja jestem w Holandii On w Polsce. O ciąży jeszcze nie wie a ja zastanawiam się nad chemicznym poronieniem, co doradza mi mój tato. Pragnę zaznaczyć, że ojciec jest o de mnie o rok młodszy i właśnie planuje rozpoczęcie studiów. Usunięcie ciąży kłóci się ze mną jednak uważam również, że po takim okresie znajomości z ojcem jest to dosyć kłopotliwe, tym bardziej iż On nie planował dziecka przez najbliższe lata. Nie chce wiązać Go przy sobie tylko dlatego, iż wpadliśmy oraz zmieniać Jego życiowych planów. Wiem, że tylko On może mnie namówić tak naprawdę na poronienie chemiczne (na skrobankę w życiu bym się nie zdecydowała) jednak z każdym dniem coraz mniej jestem do tego przekonana. Dodam iż jestem w 7 tyg ciąży a o niej samej powiem ojcu za 9 dni,m kiedy do mnie przyjedzie. Co powinnam wziąć pod uwagę najbardziej i czym się kierować podczas podejmowania decyzji tak abym w przyszłości nie znienawidziła samej siebie?

Odnośnik do komentarza

Witaj vanne!

Decyzja dotycząca tego, czy usunąć, czy utrzymać ciążę, jest zbyt poważna, by ktokolwiek mógł Ci doradzić. Tak naprawdę konsekwencje każdego z wyborów mają charakter długotrwały. Jeśli zdecydujesz się na urodzenie dziecka, to wiąże się z trudem wychowania. Bez wsparcia np. ojca dziecka czy rodziny może być Ci ciężko. Decyzja o aborcji z kolei wiąże się z poważnymi konsekwencjami psychologicznymi. Nikt nie jest w stanie powiedzieć, czy po takim zabiegu będziesz mogła jeszcze spojrzeć sobie w twarz. Nie znam Twojej konstrukcji psychicznej. Wiele kobiet przeżywa traumy po takim wydarzeniu. Decyzję musisz podjąć sama. Liczę, że podejmiesz najlepszy wybór. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...