Skocz do zawartości
Forum

Jak ubierać maluszka


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
Otóż mam problem związany z ubieraniem dziecka na wyjścia na dwór w taką majową pogodę jaka jest za oknem. Nie wiem czy mój strój nie jest za ciepły :( Mój synek ma dokładnie 7 tygodni. Ubieram go w body i pajacyk lub body, bluzeczka i półśpioch a na to polarowy lub welurkowy kombinezonik i czapeczka. W gondolce jest jeszcze przykryty kocykiem. Szczerze to zawsze ubieram go na wyjścia tak samo tylko w zależności od temperatury odpowiednio dobieram grubość kocyka. Czasem wydaje mi się, że ten strój jest dla niego za ciepły przy dużej temperaturze (ok 25stopni) mimo, że karczek ma taki w sam raz. Moje obawy związane są z tym, że zmagaliśmy się już niecały miesiąc temu z ogromnymi potówkami na całej główce i piersiach (mimo, że było chłodniej) i nie chce by Mały znowu to przechodził bo nie tylko strasznie wyglądał, ale i był bardzo niespokojny oraz się drapał po policzkach.
Czasem chce Go ubrać lżej, ale mam w głowie mętlik ponieważ męża bratowa (doświadczona matka trójki dzieci) bardzo ciepło ubiera synka na spacery mimo wysokiej temperatury (Mały ma 7 miesięcy). W taką pogodę jak teraz, ciepłą na spacery w głębokim wózku jej synek ma zazwyczaj na sobie body, bluzkę, rajstopy, spodnie dżinsowe, buciki, kurtkę podpinaną bluzą, czapeczkę i przykryty jest grubym kocem.
Gdy porównuje ubiory Malców to widzę, że mój Synek jest mimo wszystko lżej ubrany choć i tak wydaje mi się, że za ciepło.
Proszę pomóżcie... Jak mam ubierać synka by go nie przegrzać lub by się nie rozchorował?

Z poważaniem
Monika

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Kochana ty go przegrzewasz . Mój syn ma 5,5 msc . Ubieram go tak jak ja . Np jest 20 stopni ja mam balerinki spodnie bluzkę i na to sweterek syna ubieram tak :
Skarpetki -bez rajstop , spodnie body albo koszulkę i na to bluzę z kapturem koniec . Zero czapki zero rajstop . Mam zawsze kocyk . Jak zasypia przykrywam .
Lepiej dziecko troche zahartować niż przegrzewać . Jak bedzie mu zimno to pewnie zacznie mi brudka latać .
Ubieraj tak jak sie plus jedna warstwa w moim przypadku to kocyk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...