Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Madzia i Olek

Wakacje z 5-6 mies. maluszkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Madzia i Olek

Witam!
Wybieramy się na wakacje w czerwcu z naszym Maleństwem, które będzie wtedy miało 5,5 mies. Czy polecicie jakieś sprawdzone kierunki wakacji w tym okresie w kraju i za granicą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja z tak małym dzieckiem byłam tylko na roztoczu i w sumie to za dużo nie zobaczyliśmy, ale wiem, że wielu rodziców podróżuje z malutkimi dziećmi do innych krajów też, jeśli myślisz o locie samolotem, najlepiej wybrać optymalny czas 2-3 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak to małe dziecko więc chyba na początku lepiej jechać gdzieś bliżej. Ja z takim maluszkiem 8 miesięcznym byłam w Nowym Sączu- klimat świetny, można wypocząć. I praktycznie chodziliśmy wszędzie z dzieckiem. Nawet do restauracji na pyszne obiady ;) Lubimy owoce morza a tam były przepyszne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A z jakich rejonów Polski jesteście? Najlepiej wybrać się w niezbyt długą podróż, maksymalnie kilkugodzinną, by nie umęczyć siebie i dziecka. "Zagranicę" bym odradzała, w czerwcu będzie już za ciepło, podróż samochodem zbyt długa i męcząca, a samolotem też...bo dochodzi czas oczekiwania na odprawę itp. Wybierzcie tereny do których wam najbliżej, jeśli macie bliżej gór wybierzcie góry, jeśli bliżej wam nad Bałtyk wybierzcie się nad morze. My z 5 miesięczną córką byliśmy przez dwa tygodnie w Tatrach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, może zaszyjcie się w jakimś przyjemnym miejscu w górach? Ja zawsze polecam Muszynę, pierwszy raz pojechaliśmy tam z roczną córeczką i od tej pory z przyjemnością wracamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia304

Nie wiem czy góry to dobre miejsce na wakacje z tak małym dzieckiem. W górach spędza się czas bardzo aktywnie a jednak maluszek 6 miesięczny nieco przeszkadza w spędzaniu wypoczynku w ten sposób. Lepiej jest zaplanowac sobie wakacje nad morzem. Polecam Jastrzębią Górę. Jest spokojnie, piękne plaże i cudowne klify.
[reklama usunięta]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Andrelke

A moim zdaniem jeśli jedzie sie na wakacje z takim małym dzieckiem, o wiele wygodniej będzie z organizacją jeśli wynajmie się własne mieszkanie. Głównie z uwagi na kuchnie w której można bez problemu przygotować mleko czy coś do jedzenia. Jest również większa prywatność niż w przypadku wynajęcia sobie małego pokoju w hotelu.
[reklama usunięta]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DagaKa

Byliśmy tam w zeszłym roku :) i podzielam opinię koleżanki. Nie było nawet innej opcji, niż nasze morze... Okazało się, że i Rewal i Bałtyk Resort, był strzałem w 10. Nie lubię na urlopie "siedzieć w garach", nawet w najlepszym apartamencie! Wygodnie było zejść na pyszne posiłki i nie tracić czasu na gotowanie i sprzątanie po mojej gromadce. Wakacje to wakacje, dla całej rodziny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość baśkaD

My z maluchem wybraliśmy się na dwuetapowy wyjazd :) Najpierw z Radomia pojechaliśmy do Krakowa , gdzie spędziliśmy 4 dni w Hotelu Regent. Było bardzo miło, z miłą obsługą i dobrym jedzonkiem. Świetnie wypoczęliśmy i wyspaliśmy się - Kacperek też bardzo grzecznie spał. Następnie pojechaliśmy do teściów do Zakopanego gdzie byliśmy jeszcze przez tydzień :) Świeże powietrze z gór dobrze małemu zrobiło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętam, że kiedyś w Jarosławcu był fajny ośrodek dla rodzin z maluszkami (tak do 1-2 lat). Ale nie pamiętam jak się anzywał dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...