Skocz do zawartości
Forum

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przedszkola?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej kobitki :) Mam sprawę :) od przyszlego roku chce dać moje dziecko do przedszkola, poniewaz sama wracam do pracy i tu moje pytanie :) Na co zwrócić uwage przy wybieraniu przedszkola? Co jest ważne? Moze jakieś dodatkowe zajęcia albo lekcje jezykowe? Kompletnie nie wiem czym sie sugerować, wiec licze że mi podpiwiecie :D

Aga

Odnośnik do komentarza

wg mnie dowiedz się o dniach otwartych w przedszkolach którymi jesteś zainteresowana wtedy można podpatrzeć, porozmawiać z innymi rodzicami
a co jest ważne wg mnie
*czy jest stołówka na miejscu czy jedzenie przywozi katering,
*jak liczna będzie grupa przedszkolaków
*czy Pani jest sama czy ma pomoc nauczycielską
* czy są organizowane zajęcia tematyczne
* czy masz zajęcia dodatkowe (rytmika, język, logopeda)

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Hejka. To mój pierwszy post na forum. Stronę i forum czytam od początku jej istnienia, ale dopiero zdecydowałam się do aktywnego uczestnictwa.

Jeżeli chodzi o kryteria, to faktycznie podane przez domi81 są istotne, sama brałam je pod uwagę podobne aspekty wybierając przedszkole.

Nie wiem skąd pochodzisz. Ja mogę ewentualnie pomóc w obrębie Koszalina.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

~lepsza
- zajęcia
- lokalizacja
- nauczyciele
- opinie
Ja przynajmniej to sprawdzałam jak sama szukałam przedszkola dla syna. Wybrałam Puchatka na Pełczyńskiego bo spełnił wszystkie moje "wymogi " :)

No i tu chyba się trochę nie zrozumieliśmy, bo ja pytałam o przedszkola w Koszalinie, a to jest w Warszawie...najśmieszniejsze jest to że wpisujesz puchatek koszalin pełczyńskiego i jako pierwsz jest ta strona i jak szukałam do nich kontaktu to dopiero się kapnęłam że to warszawa. Najlepsze jest to że ze wszystrkimi którymi gadałam mówili o puchatku ze jest taki w koszalinie, ale to jest żłobek :P W takim razie dla mnie wybór jest oczywisty , tylko muszę dopytać o te zajęcia logopedyczne - Margeritka dam znać jak to wygląda jak się czegoś dowiem :)

Odnośnik do komentarza

Niema to jak uroki macierzyństwa - dzień dobry wszystkim ;) Więc jak już musiałam wstać tak rano to stwierdzilam że napisze to czego dowiedziałam sie na temat zajec logopedycznych w Edukolandzie. Wiec zajęcia są prowadzone raz w tygodniu, indywidualnie lub w zespołach 2 osobowych. Dzieci są diagnozowane dwa razy w roku we wrześniu i styczniu, wszystkie nawet te które w pierwszym rzucie nie zostały zakwalifikowane do zajęć, żeby zobaczyć jak u nich rozwija się mowa. Wszystkie dzieci, których wady wymowy nie są normą rozwojową uczestniczą w zajęciach logopedycznych. Na zajęciach też może być obecny rodzic, a po każdych zajęciach dostają karty pracy, które dzieci wykonywały podczas zajęć :)

Odnośnik do komentarza

Okey :) Poczytałam, popytałam i już mam mniej więcej obraz tego wszystkiego :) Jeżeli stawia się na rozwój dziecka to powinno się je dać do przedszkola prywatnego, dlatego że z reguły mają tam bogatszy program nauczania. No i tu już wybrałam i oddam Kacpra do prywatnego.
I tu pojawia się moje następne pytanie - co sądzicie o monitoringu w przedszkolach i szkołach? Taki że wiecie, w domu można sobie zobaczyć co robią nasze dzieci :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...