Skocz do zawartości
Forum

Styczeń 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie kochane.U mnie dziś trochę lepiej ,wczoraj dużo odpoczywalam.Dziś poszłam z pieskiem na spacer niestety szybko brzuch miałam jak kamień ale znów się relaksuje i wraca do normy.Wizytę u lekarza mam w czwartek ,jutro zrobię badania krwi i okarze się co i jak.
Co do biustonoszy ,kupujecie specjalne do karmienia czy sobie darujecie ? Ja kupiłam dwa normalne na początku ciąży 80HH ,troszkę pieniędzy na nie wydalam i szczerze mówiąc wolałabym nie kupować kolejnych.Można po prostu wyjac pierś z fiszbiny do karmienia i tyle... Sama nie wiem.Wbrew pozorom mimo że dużo rzeczy dla maluszka mam od siostry ,zostało wiele do kupienia a budżet się nie rozciagnie :).
Czy Wy też co raz bardziej łapiecie się na tym że to już prawie tuż tuż... Tak jak wcześniej czas płynął bardzo wolno to teraz gna jak oszalały

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny co do Zusu to to też czekam na pieniądze bo to pierwsze L4 za które mają mi zapłacić bo pierwszy miesiąc wypłacił mi pracodawca dzwoniłam to okazało się że dokumenty są weryfikowane i jak wszystko będzie ok to będzie wypłata a mają na to 30 dni od daty wpływu l4. Nasza księgowa ma niestety czas i moje wrześniowe L4 wysłała 10 października więc teoretycznie ZUS ma czas do 10 listopada. Czyli jestem jedną pensje do tyłu ciekawe kiedy to wyrównaja. Też kompletuje powoli wyprawkę i mam pytanie jakie butelki kupujecie na początek? W razie jakby karmienie piersią nie wyszło choć bardzo bym chciała to chce być zabezpieczona :-) myślałam nad Lovi albo Nuk...

Odnośnik do komentarza

Sonia88 ja też czuję się jakby czas mnie gonił. W pierwszej ciąży na tym etapie miałam już chyba wszystko dla dziecka i dla siebie.
Jeśli chodzi o staniki do karmienia to na pewno kupię nowe. Te z pierwszej ciąży są zbyt małe, poza tym podniszczone. Zależy mi na tym żeby mój biust został jędrny.
Marsta88 ja nie kupuję butelek, mam nieużywana butelkę z lovi i aventa. Kupiłam je dla synka ale on nigdy z nich nie korzystał. Mam nawet nowe nieodpakowane smoczki do tych butelek, kupiłam wtedy na zapas więc po prostu je zmienię. Z tym zusem to tak jest. Ja miałam problem z L4, zapłacili mi po prawie dwóch miesiącach. Jak wtedy dzwoniłam to babka mówiła mi że oni zlecają przelewy tydzień wcześniej, chyba dlatego mają teraz u mnie poślizg bo były u mnie na kontroli i przelew zleciły dopiero potem.
Dziewczyny zainspirowałyście mnie i wygnałam męża żeby zniósł ze strychu fotelik samochodowy, gondolę i bujaczek. Poza tym kupiłam przez olx nosidełko z tomy :) dzisiaj byłam w lidlu i kupiłam płyn do prania bobini. Miała go któraś z Was? Jakie wrażenia?

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17lqncj105.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hqw46db0j.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Maloy fotelik to Avionaut Jet 0-13 Kg, właśnie dotarł jestem zachwycona nawet moj mąż się przymierzał do niego z zadowoleniem i czytał instrukcję bardzo rzetelnie :-)
Co do lifenest to każdy musi podjąć swoją decyzję bo akurat dla mnie ma znaczenie że jest pod skosem i nie trzeba podkładac łóżeczka, nie trzeba się martwić o to że dzidziuś może mieć krzywą główkę od leżenia na plaskim i podobno maluszki wolą spać w pierwszych tygodniach na czymś okrągłym a nie prostym materacu nawet w rożku. Meggy 1901 też ma rację że nie każdy musi kłaść dziecko na brzuszku pod kocykiem czy tam kołderką żeby całkowicie wykorzystać tę siateczkę choć u niektórych niezbedne. Ja za moj dałam 100 zł z przesyłką ale moj jest używany.
Jeśli chodzi o wzrost piersi to mam 75f z wyjściowego 75 c...to juz wiem dlatego mnie tak kręgosłup dziś bolał w pracy i ostatnio często :-)
Pozdrawiam, dużo zdrowia brzuchatki.

Odnośnik do komentarza

A...co do pokarmu...u mnie wszystkie znajome polecają do przechowywania pokarmu pojemniki na mocz z apteki - wiem jak to brzmi tak samo byłam trochę skonsternowana, ale podobno po pierwsze są tanie, po drugie szczelne, po trzecie sterylne i na dodatek odpowiedniej wielkości. Nie wiem może faktycznie nie mam doświadczenia...niby kobiece mleko mozna długo trzymac zamrożone i one właśnie tez mroziły. Z butelek mam avent i Mots d’Enfants z Leclerca bo moj mąż uparł się na szklane bo ogladal jakiś program o plastikowych butelkach :-) choć sama nie wiem co będzie dobre i czym będę karmić.

Odnośnik do komentarza

Karolinka1 jeśli chodzi o pojemniki na mocz to pierwsze słyszę. Poza tym może i są sterylne, ale nie są przeznaczone do kontaktu z żywnością więc bałabym się dać takie mleko dziecku. Poza tym nie w każdym plastiku mozna mrozić.
Dziewczyny jeśli chcecie przechowywać pokarm to fajnym rozwiązaniem są muszle laktacyjne z aventa. Jak karmiłam lewą piersią to na prawą zakładałam muszlę, w bardziej obfitych okresach po karmieniu było tam nawet ponad 100 ml mleka. Przy okazjo oszczędza sie trochę na wkładkach. Zanim zaczęłam je stosować musiałam czasem wkładać dwie wkładki z jonsona a itak przeciekały. Ale ja miałam naprawdę dużo pokarmu. Tak swoją drogą jeśli mogę to polecam właśnie te wkładki laktacyjne z jonsona bo są naprawdę bezkonkurencyjne.
Marsta88 mój w lutym będzie miał 3 latka a też nie pamiętam jak przechowywać pokarm. Trzymam kciuki żeby mała chciała cyca :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17lqncj105.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hqw46db0j.png

Odnośnik do komentarza

Karolinka1 nie chce nikogo pouczać. Po prostu nie wiem czy to bezpieczne.
Marsta88 z tego co pamiętam to jak mały się urodził to lekarka mówiła mi że to po dwóch tygodniach można ubierać dziecko jak do wyjścia i stawiać na kilka minut przy otwartym na oścież oknie. Przez tydzień wydłużać codziennie i potem na krótki spacerek. Z pierwszym dzieckiem miałam szczęście. Mały urodził się 11.02.2013 a po około tygodniu było tak ciepło że ominęliśmy zabawe z oknem. W pierwszy dzień spacerek parę minutek i tak codziennie troszkę dłużej. Może tym razem też się uda :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17lqncj105.png
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hqw46db0j.png

Odnośnik do komentarza

Pokarm odciągnięty można spokojnie zamrozić. W zamrażarce można trzymać max pół roku.
Ja w pierwszej ciąży kupiłam laktator avent natural. Okazał się bardzo przydatny, bo zdarzały się sytuacje, kiedy musiałam małą zostawić pod opieką kogoś z rodziny. Wówczas odciągałam mleko. Ale czasami (bardzo rzadko) było też tak, że w nocy czasem pierś mi tak nabrzmiewała (przepełniała się mlekiem), że budził mnie ból. Wtedy musiałam odciągnąć trochę mleka, które potem właśnie zamrażałam.
Do zamrażania miałam trochę pojemników z laktatora. Ale kupiłam też w aptece campola torebki. Super sprawa. Slyszałam też o pojemnikach na mocz, ale dla mnie wygodniejsze i mniej miejsca zajmowały torebki.

Natomiast z laktatorem trzeba uważać, żeby nie ściągać za duzo pokarmu, bo można rozhuśtać laktacje tak, że piersi będą produkować tyle mleka, że bez laktatora nie będzie się mozna ruszyć.
Matka natura jest tak mądra, że stworzyła piersi, które produkują tyle pokarmu ile dzidziusiowi jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza

Marsta88 nas uczyły położne, że w okresach zimy, to dziecko trzeba werandować. Czyli najpierw przy otwartym oknie, potem na kilka minut na balkon.
Ja potem stosowałam taką praktykę hartowania dziecka, które podpowiedziały mi koleżanki. Czyli wystawiałam małą na balkon na drzemkę. Ubierałam ciepło, przykrywałam jeszcze ciepłym kocykiem, smarowałam grubo kremem. I potrafiła mi spać po kilka godzin. fakt faktem w ogóle mi nie chorowała, nawet nie wiedziałam co to jest katar u dziecka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...