Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
ignesse

Aktualne opinie o Szpitalu św. Zofii (Warszawa)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do forumowiczek, które nie dawno rodziły w tym Szpitalu o aktualne opinie. Czy miałyście jakieś problemy, których lekarzy i położne polecacie, przed czym przestrzegacie, a co polecacie? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość malamii

Ja rodziłam w tym szpitalu w grudniu 2014. I jestem zadowolona. Warunki super. Opieka też w porządku. Położne pomagały zawsze gdy się je o pomoc poprosiło. Lekarze mili i kompetenti. Czułam się bezpiecznie będąc i na patologii ciąży i na oddziale poporodowym. Dbają i o mamę i o maluszka. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za opinię, a korzystałaś może z opcji dodatkowo płatnych: opieki położnej, czy pobytu bliskiej osoby po porodzie? Chciałabym wiedzieć jak to się sprawdza w praktyce i czy warto sobie jakieś udogodnienia "dokupić"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość malamii

Ja płaciłam za położną. Ale u mnie akcja porodowa bardzo szybko się rozwinęła i położna była ze mną tylko w ostatniej fazie porodu. Niemniej ja nie żałuję, że zapłaciłam. Czułam się bezpiecznie wiedząc, że będzie ona tylko do mojej dyspozycji i będzie się tylko mną zajmowała. Ale znam też opinie innych kobiet, które tam rodziły nie płacąc za położną i były również zadowolone. Z opcji opieki osoby bliskiej po porodzie nie korzystałam. Może ma to sens po cc. Ja rodziłam sn i dalam radę. A warunki na bloku poporodowym są dość komfortowe. Sale dwuosobowe z łazienką więc jest ok. Jedyne co mi trochę nie odpowiadało to fakt, iż odwiedziny były od godziny 11. No ale wcześniej był obchód więc wiadomo, że osoby z zewnątrz by przeszkadzały. Tak jak pisałam opieka nad mamą i maluszkiem dobra. Cały pobyt wspominam miło. Kolejny poród też tam planuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiszcie coś więcej, jak rodziłyscie, miałyście lekarza z Zofii, wykupiłyście położną, przyjęli was bez problemu czy długo czekałyście na izbie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,
Ja rodzilam u św Zofii i byłam zadowolona. Położną miałam wykupioną jak to się mówi z tego szpitala na stronie można sprawdzić kogo aktualnie można wybrać i jest podany numer telefonu. Ja na izbie czekałam długo bo było bardzo dużo brzuszków w kolejce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewula

Miałam okazję przebywać na trzech oddziałach : ginekologii,
patologii ciąży i oddziale poporodowym - wszędzie opieka cudowna, cierpliwy i miły personel! Do zestresowanej ciężarnej z sali na pobranie krwi przychodziły dwie położne, jedna pobierała, druga wywijała hołubce, żeby się kobieta nie bała igły:D Fachowość lekarzy, ich podejście do pacjenta (odpowiadają na pytania, słuchają pacjentek) naprawdę łapie mnie za serce (mam porównanie np. do Karowej, gdzie konsultacje z superważnym panem doktorem odbywały się na korytarzu i w pośpiechu, omawiałam swoje problemy zdrowotne przy obcych ludziach chodzących po korytarzach!)
Ciążę prowadziłam u lekarza z Żelaznej, chodziłam do szkoły rodzenia akredytowanej przez ten szpital, oczywiste było, że tam urodzę.
Nie wykupowałam położnej, Pani Basia, która akurat miała dyżur, biegała między dwiema pacjentkami i przychodziła na chwilę, wychodziła, wracała. Nie miałam z tym problemu, ból zaćmił mi umysł;) Był ze mną mąż i dałam radę:)
I plus za to, że to nie klinika i nie ma tabunów studentów;)
Rodziłam tydzień temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za opinie, ja też prowadzę ciąże u dr z żelaznej i jestem bardzo zadowolona. Mam porównanie z innymi, ten ma fantastyczne podejście, nie wyobrażam sobie rodzić gdzieś indziej. A do jakiej Szkoły Rodzenia chodziłaś? Ja dopiero będę o to pytać lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewula

Do szkoły rodzenia pani Magdy Hryciuk, na ul. Śląskiej. Mają kursy weekendowe, a to było dla mnie ważne (3 weekendy z rzędu - sobota i niedziela, po 3 godzinki).
Byłam zadowolona z poziomy zajęć. I fajnie było spotkać na Żelaznej znajome twarze położnych prowadzących zajęcia - to "oswoiło" szpital i pomogło w trudnej sytuacji przygotowywań do porodu, samego porodu i okresu poporodowego (stres, obawa, niepewność i strach - jak będę sobie radzić z bólem, a potem: jak zadbać w pełni o Maleństwo).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również wybrałam tę szkołę, mam nadzieję, że bedę tak samo zadowolona.
Czy ktoraś z Pań mogłaby napisać z jakimi położnymi miałyście kontakt w czasie porodu i które były fajne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mamulka synulka

Nie polecam!! Choć sam poród dobrze wspominam-dzięki młodym,miłym praktykantkom marnie wspominam pomoc starszych niby bardziej doświadczonych położnych-miałam problemy z karmieniem piersią(choć bardzo chciałam)małe brodawki które mój synek miał problem złapać przy dodatkowo cofniętej brodzie-jedna z położnych wręcz warknęła na mnie ze ja napewno nie chce karmić piersią że ona pamięta mnie jak mnie przyjmowała i normalnie karmiłam gdy jej powiedziałam ze chyba mnie z kimś pomyliła jeszcze bardziej warknęła-co sie później okazało w innej sali leżała dziewczyna o tym samym nazwisku co ja tylko nie Anna a Joanna:-/.Chwile przed jednym z obchodów poparzyłam sobie rękę wrzątkiem bolała mnie wiec trzymałam ja uniesioną w górze lekarz zapytał sie po co trzymam tak tą rękę na to ta sama położna odp-Pan doktor ją maca tu i tam wiec pewnie i ona chciałaby pomacać doktora(to niby miał być żart)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia8

Nie polecam szpitala Sw.Zofii a juz napewno skorzystania z prywatnej poloznej.Mimo podpisania umowy moja polozna nie stawila sie na porod i choc obiecala ze bedzie zastepstwo na jej miejsce tak sie nie stalo bo ta umowiona Pani rowniez nie moga.Skonczylo sie tym ze w momencie porodu zostalam bez poloznej,zalamana i zaplakana.Wczesniej spotkania ustalenia,budanie zaufania...smiechu warte.Opieka po porodzie bardzo slaba,dopier jak poprosilam o opieke odplatna ruszyly z pomoca az 3 panie polozne.Zero pomocy,zero wsparcia,skonczylo sie tym ze w pewnym momencie balam sie odezwac.Jedyna osoba o ktorej moge napisac cos milego to doradczyni laktacyjna p.Kinga wspaniala kobieta. I oczywiscie lekarze na ktorych trafilam,bardzo dobrzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Idaada

W nocy po porodzie po cc polozna uprzedzila, zeby nie wzywac jej bo nie jest stewardesa a nastepna obudzona byla za nieoddany mocz na komebnde. Jednak 85% personelu jest bardzo pomocna. Wg innych lekarzy rana zszyta bardzo niestarannie. Przy komplikacjach w czasie pologu kazda z kilku wizyt kilkuminutowych wiazala sie z kilkugodzinnym oczekiwaniem nawet z placzacym dzieckiem na reku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AgamamaAntosi

Rodzilam u Zofii w 2016 r. Wspominam porod wspaniale,nie mialam oplaconej poloznej,jednak trafilam na wspaniala p. AGNIESZKE,ktora bardzo dobrze mna sie opiekowala,choc poza mna miala jeszcze inne 3 rodzace. Na prawde czulam sie komfortowo i bezpiecznie,tym bardziej ze byl ze mna maz. Po porodzie rowniez polozna,kazda cierpliwie przychodzila do mnie i odpowiadala na pytania. To byl moj pierwszy porod,teraz znowu nie wyobrazam sobie gdzieindziej porodu. Ze szczeroscia polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Moh

Nie polecam. Rodzilam w maju. To fabryka. O malo nie wykonczyli mi dziecka przy porodzie, a ciaza byla wzorowa. Na szczescie niedotlenienie było krotkie i nie pozostawiło śladu.
Połozne generalnie maja tyle roboty, ze maja Cie w nosie po urodzeniu.
Mialam umowiona polozną, ale ona mnie wystawila.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylweńka

Rodziła tam 2 tyg.temu. I nie jestem zadowolona. Panie położne na izbie zachowywały się rutynowo. Lekarz, który badał był kompetentny i życzliwy. Poród szybki i sprawny - położna i lekarka pomocne i kompetentne. A po porodzie to już dramat... na sali pooperacyjnej (która była sala porodowa) 4pacjentki - oczekiwanie na miejsce na oddziale. Nie miłe panie położne, brak odpowiedzi na pytania, picie kawy. Później na oddziale- ciasna mała salka i 3 pacjentki. strach kogokolwiek zapytać o coś - położne z dużym stażem w zawodzie - nie miłe, rutynowe zachowania, głupie teksty do pacjentek. Można było tylko liczyć na młodsze położne, które pracowały z pasją i zamiłowaniem. Fabryka!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ichras

hej Dziewczyny,

trochę offtop, ale związny ze szpitalem Sw. Zofii :)
Muszę wybrać Szkołę Rodzenia, a że już nie ma niestety miejsc w Zosience, zastanawiam się nad wyborem Szkoły Rodzenia akredytowanej przez Szpital Św. Zofii.

Czy macie jakieś doświadczenia, wnioski, uwagi :) , jeeli chodzi o szkoły rodzenia akredytowane przez Szpital Św. Zofii?

Za wszelkie będe zobowiązana :)

Rozważam następujące Szkoły (głównie ze względu na lokalizację):

- Szkoła Rodzenia Magdaleny Witkiewicz
- Szkoła Rodzenia Małgorztaty Gierady-Radoń
- Szkoła Rodzenia aKuku Magdalena Kukulska

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...