Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny melduje sie juz z domu..prawie 5 dni w szpitalu to dla mnie zdecydowanie za dlugo..trafilam tam z kolką, zatrzymali ze wzgledu na cisnienienie a po 1 dniu wszystko minelo i polozne po serii ktg zauwazyly ze mamy tzw "wypadajace" tetno, sa to jakies dodatkowe skurcze w serduszku malej ale do zdiagnozowania u kardiologa po porodzie..lekarz zaden nie zauwazyl tego tylko wlasnie polozne.

magdallena w torunskim szpitalu trzeba miec swoje pampersy i dobrze miec podklady bo te co daja to sa takie zwykle bez kleju, pieluszki tetrowe tez lepiej wziac swoje

Chcialam jeszcze was poinformowac ze bedac w szpitalu zauwazylam ze wypadl mi czop sluzowy..takze wszystko wskazuje ze porod moze byc juz niedlugo..

*Aniołek 19.03.2015
http://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoq6qvadbj.png

Odnośnik do komentarza

Joanna, no coś Ty ! Po to tu jesteśmy żebyśmy mogły pisać o wszystkim :) po przeczytaniu Twojego wpisu od razu zapomniałam o dołach i teraz mam w głowie tylko myśli o hamburgerze z Maca. Jadłyście kanapkę zbójnicką ?pychota !!! :D

Odnośnik do komentarza

klaudix, ta angielska znieczulica to chyba takie ich po prostu podejscie do zycia, a nie fakt, ze medycyna daleko za murzynami. To jest nasza smutna wizja, bo mamy porownanie z Polska, a dla nich to normalka. Zreszta jak chca to potrafia, ale fakt faktem, na wiekszosc problemow daja paracetamol, a z ciaza jest jak jest, bo te ich malolaty puszczaja sie na prawo i lewo, zachodza w ciaze nawet nie wiedza z kim, wiec im jest wszystko jedno czy poroni czy nie. Jak poroni to bedzie imprezowac dalej, a jak nie to i tak balowac nie przestanie, urodzi dziecko, bedzie siedziec na benefitach i zyc jak krolowa. Jednak sam pobyt w szpitalu jest zupelnie inny. Pelen komfort, swietna opieka, jedzenie jak w niezlej restauracji i na wyjscie cala torba niezbednych lekow za darmo. Jezeli trafie na porodowke, na ktorej chcialabym rodzic, to tez nie bede miala na co narzekac. Mam tylko nadzieje, ze beda mieli miejsca jak moje malenstwo zdecyduje sie na wyjscie. Licze na to, ze nie bedzie z tym problemu, bo tutaj nie trzymaja w szpitalu. Jezeli wszystko jest ok, to mame z dzidza wypuszczaja do domu juz w 3-6 godzin po porodzie.
Nie wiem dlaczego Twoi bracia maja takie podejscie. Ja nie uwazam sie za lepsza tylko dlatego, ze mieszkam w Anglii. Nie uwazam rowniez, ze sa tu jakies super luksusy i gadzety, ktorych nie ma w Polsce. Mi osobiscie lepiej sie tu zyje. A moze to po prostu juz kwestia przyzwyczajenia po prawie 10 latach pobytu? Tak czy inaczej sa plusy i minusy.
Dziewczyny, na Wasze trudne sytuacje z mamami ciezko cos poradzic. Skoro one same nie chca pomoc sobie, to nie ma mocnych. Jestem jednak pewna, ze Wy same bedziecie przecudownymi mamami dla Waszych maluszkow. Po takich przykrych doswiadczeniach zrobicie wszystko, aby sytuacja sie nie powtorzyla i tak trzymac. Nasze male szczescia sa teraz najwazniejsze.

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3o3e3khcln5v8r.png

Odnośnik do komentarza

Mimka jest silna mądra dziewczyna i da radę!
Daga widzę że też sobie radzi z trudną sytuacją.
W kupie raźniej w kupie siła ;-)

Joanna nie przejmuj się ją dziś zgrzeszylam domowymi frytkami z sadzonym jajkiem (smak dziecinstwa) domowe bo domowe ale smażone na głębokim oleju...
Mc donald mnie prześladuje cały czas ale mąż mnie pilnuje jednak obiecałam sobie ze przed porodem zjem jeszcze mc zestaw z big mac iem bo porodzie nie ma zmiłuj.

Lemoniada mogę sobie tylko wyobrazić co przezywalas bardzo się cieszę że skończyło się wszystko happy end em i dzidzia rośnie zdrowo.
U mojej koleżanki krwiak dał o sobie znać dopiero w 21 tyg (pierwszy krwotok) następny był w 26 tyg ale dzidzia od samego początku była "za mala" niestety żaden z lekarzy nie zauważył tego że słabo rośnie "bo przecież coś rosnie" krwiaka też wcześniej nie zauważono. W ciagu calej ciazy byla u 3 lekarzy wszyscy twierdzili że jest ok ona jakby coś przeczuwala ze kest za male potownywala itd.Niestety nie powiem ci dokładnie gdzie umiejscowiony ale z tego co mówiła to krwiak spowodował ucisk i łożysko źle się wykształciło dziecko nie otrzymywalo odpowiedniej ilości pokarmu w dodatku na koniec zaczęło się odklejac. Tyle wiem. Obecnie leży w warszawie przetransportowali ja z Radomia bo tu żaden specjalista nie potrafił określić jak jej pomóc ale na pomoc już jest za późno... chociaż jak się pytali lekarzy jakby przyszła np te 2-3 tyg wcześniej to czy coś by to zmieniło? Lekarze stwierdzili że nie...Az nie chce się wierzyć.

Kocham Cię Krolewno :*http://www.suwaczek.pl/cache/2b92a62998.png

Odnośnik do komentarza

Kurcze to okropna sytuacja naprawde... Strasznie jej współczuję.. u mnie krwiak był na tylnej scianie macicy, wiec nie przeszkodził za bardzo we wzroście Maleństwa, ale za to był inny powód, dla którego słabo rosło, niskie białko A. Szkoda, ze ten jej krwiak nie został wczesniej wykryty.. moze udalo by sie jakoś zaradzić, nie wiem zwiększony odpoczynek, czyt. leżenie plackiem (podobno pomaga przy wchłanianiu sie krwiaka), jakies leki na podtrzymanie, może wtedy łożysko by sie nie odkleiło.... No nie wiem.. strasznie mi przykro, nie umiem sobie wyobrazić co ona przeżywa..... I powiem Ci że może postaraj sie jakoś ją wspierać, ale mimo wszystko z dystansem, daj jej trochę czasu... Tak sobie myślę, że na pewno ciężko jej będzie patrzeć na Twój wspaniały brzusio, kiedy ona swój traci.. nie wiem, moze sie mylę :(

Odnośnik do komentarza

Smaka na maka hehe też miewam :-) Chociaż przed ciążą nie przepadałam za fastfoodami.
Mimka nie jesteśmy z m wielkoludami ;-) więc all inclusive tak służy i mała rośnie jak na drożdżach.
I tak jak Marlen też staram się zdrowo odżywiać. Jeżeli malutka tak szybko przybiera (ponad 1 kg w 3 tyg) to ja chcę cc. Nie ode mnie to zależy. Żeby tylko zdrowa była. Dziś pobrali mi wymaz na paciorkowce.

Odnośnik do komentarza

Lemoniada to niewyobrażalnie trudna sytuacja i pewnie ogromny ból dla niej widok innych dzieci i kobiet w ciąży. Tymbardziej ze wiekszosc naszych znajomych albo w ciazy albo swiezo po narodzinach. Znamy się od czasów podstawówki wiem że jest słaba emocjonalnie i psychicznie bardzo boje się o nią jak ona to zniesie jak sobie z tym poradzi. Ma bardzo dobrego silnego partnera oby jej w tym pomógł.
Jakie to szczęście że u ciebie wszystko w porządku. Krwiak się całkowicie wchlonal?

Wlasnie ja mam teraz skierowanie na paciorkowca. Odbywa się to w tym samym gabinecie co się pobiera krew? Kurcze jakoś ciężko mi to siebie wyobrazić bo am gdzie chodzę jest zawsze mnóstwo ludzi i potrafią wejść "bez pukania"

Kocham Cię Krolewno :*http://www.suwaczek.pl/cache/2b92a62998.png

Odnośnik do komentarza

Współczuję dziewczyny sytuacji rodzinnych. Może wyjdę na samolubną, ale przy takich sytuacjach docenia się swoją chociaż też nie idealną. Bo jak mówią nie ma domku bez ułomku. Każda rodzina ma swoje problemy.........

Joanna ja ostatnio też miałam ochotę na fast food był to kebab..... W ogóle to mam zachcianki :) a to gofry, wata cukrowa itd..

Ja ostatnio miałam wizyty co 3tyg., a teraz już będę miała co 2.
Mi też pobierała Pani Gin. i wtedy zawiozłam do laboratorium. Gdzieś czytałam że jeżeli wyjdą to przy porodzie dają antybiotyk ale czy coś jeszcze to nie wiem....

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nkrhm8zi296t0.png]Tekst linka[/url]Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Często macie te wizyty. Ja ostatnią miałam po 5 tygodniach i kolejną dopiero też za 5, 11.02 więc na ostatnich nogach w sumie ;) ale to pewnie dlatego że wszystko w normie na szczęście jest. Martwi mnie tylko brak usg przed porodem. Ostatnie w 30 tygodniu. Teraz nawet nie wiem ile Mała waży i czy się obrociła :/ mój lekarz taki oszczędny w skierowaniach na usg-tylko 3 :(

Odnośnik do komentarza

Właśnie tego cy sie calkiem wchlonąl to do konca nie wiem, bo na usg go nie widac, przynajmniej tak mówią... On był na tylnej ścianie macicy, wiec teraz Dzidzia go moze zasłaniać po prostu. Położna mi powiedziala, ze jesli sie nie wchlonął to prawdopodobnie nie jest juz taki duzy i oststecznie "wyczysci sie" podczas porodu. Ważne że nie robi juz problemów :-)
Dziewczyny zglodnialam czytajac o tych McDonaldach... Ide po kanapkę ;P A obiecywalam sobie nie podjadać w nocy, no.......

Odnośnik do komentarza

Jak wyjdzie paciorkowiec, to trzeba podać antybiotyk przy porodzie. Dlatego jak odejdą wody, to trzeba szybko zasuwać do szpitala, żeby zdążyli.
Ja nie będę mieć pobieranego paciorkowca, bo mam planowana cc. Niemniej lekarz mi mówił, że gdyby akcja zaczęła się wcześniej, to i tak w szpitalu podadzą antybiotyk, więc jestem spokojna :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczynki, mi wymaz też ma pobierać ginekolog na następnej wizycie a mam ją mieć 20 stycznia, bo u mnie są teraz co 1.5 - 2 tygodnie. W tym tygodniu muszę zrobić morfologię i mocz razem z białkiem, z tego co ginekolog mówił to raczej ostatnia już będzie przed porodem.

Współczuję tych rzadszych wizyt i mało USG maluszków bo rozumiem że się martwicie. Sama bym szału dostawała.

Ściskam Was:*

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja również teraz nie mam za często wizyt. Kolejna 25 stycznia i też raczej będzie ostatnią. Jeśli małe się nie odwróci to dostanę wtedy skierowanie do szpitala na cc. Ciekawa jestem jak w szpitalu u nas to traktują, czy wyznaczą mi termin, czy może każą czekać aż się zacznie i wtedy przyjechać. Jak jest u was?

Odnośnik do komentarza

Basias u mnie jest tak, że jedziesz ze skierowaniem do szpitala i tam umawiasz się na konkretny termin. Tak żeby mieć pewność, że w umówionym dniu lekarze są do Twojej dyspozycji :-) oczywiście czasem zdarzają się nieprzewidziane sytuacje w szpitalu, więc może trzeba będzie czekać, ale chodzi o to żeby umówiony termin był zachowany :-)
Powiedzcie mi jak u Was jest z podaniem sterydu na płuca? Czytałam, że podaje się do 32tc, a mi gin mówił, że przy cc w 38tc wcześniej muszę poleżeć 3 dni w szpitalu na sterydy. Jak dla mnie to lekka przesada... macie jakieś doświadczenie w tym zakresie?

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...