Skocz do zawartości
Forum

Ciąża i poród po konizacji szyjki macicy...


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulina.16

Cześć dziewczyny. Jestem 3 miesiące (24.04.2018) po konizacji metodą sthundorf'a. Bardzo chce mieć drugie dziecko. Lekarz powiedział, żeby odczekać 6 miesięcy, ale wczoraj(5.08.2018) powinnam dostać okres do dzisiaj go nie ma. Czy któraś z Was zaszla w ciążę po upływie mniej niż 6 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina.16

Co lekarz powiedział? Jakie mogą być skutki tak wczesnego zajścia w ciążę? Dodam jeszcze, że wzięłam już dwie dawki szczepionki przeciwko hpv i trzecia wypada gdzieś w październiku. nie wiem czy będę mogła ja przyjąć. Jutro jąde po test i w środę rano zrobię, ale do tej pory chyba oszaleje

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina.16

Mama_2014
Co lekarz powiedział? Jakie mogą być skutki tak wczesnego zajścia w ciążę? Dodam jeszcze, że wzięłam już dwie dawki szczepionki przeciwko hpv i trzecia wypada gdzieś w październiku. nie wiem czy będę mogła ja przyjąć. Jutro jąde po test i w środę rano zrobię, ale do tej pory chyba oszaleje

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina.16

No pewnie. z tym opieprzaniem żartowałam :)
No też mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze.
Najgorzej boję się o ta ostatnia dawkę szczepionki.
Miałam konizacje metodą sthundorf'a, czyli były zakładane szwy. Niby na kontroli mówił, że wszystko się zagoiło i że tylko nitki zostały. Kazał odczekać 6 miesięcy, chciałam tyle odczekać, ale wyszło jak wyszło. Dziewczyny z tego forum dały mi nadzieję ;)
Marta27 a jaką ty metodą miałas?

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina.16

Marta27
Nie mam pojęcia ile wycieli. Niby mało. Ile zostało to nie wiem. Mój lekarz twierdzi, że jest to mało istotne, ponieważ te szwy dobrze trzymają, miał pacjetke, której został tylko 1cm i donosiła do końca ciążę.

Odnośnik do komentarza

Też miałam płytka konizacje, nawet nie 1 cm, bo chyba 0,9cm. Wynik po konizacji cin1. A Twój wynik po zabiegu jaki był? Kurde zazdroszczę Ci tej ciąży, muszę wkoncu nabrać odwagi. U mnie seks tylko w zabezpieczeniu. Masz już dzieci, czy to Twoja pierwsza ciąża? Przeczytałam już sporo w internecie o ciazach po konizacji i po 3 miesiacach sporo dziewczyn zachodzilo i donosiło bez większych problemów. Wierzę, że u Ciebie będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina.16

Nie wiem jaki wynik po zabiegu, nie miałam jeszcze cytologi. Muszę poszukać w papierach ile dokładnie wycieli. To moja druga ciąża. Mam Synka 13 miesięcznego. Nam początkuj poprzedniej ciąży cytologia 5 2 z powodu nadzerki, a na kontroli po pół roku cin3 i HASIL.
Też mam taka nadzieję, że będzie wszystko w porządku. Musi być ;) odważ się i próbujcie. Może od razu Wam się uda. Rok to już bardzo długo.

Odnośnik do komentarza

Też tak myślę, że długo że już wszystko się zagoilo z pewnością. Chyba będziesz moją inspiracją, żeby się odważyc. Daj znać po wizycie CK lekarz powiedział. A pytałam o wynik z konizacji, a nie z cytologii po zabiegu:) a jaki miałaś pierwszy poród?

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina.16

O jak miło ;) pierwszy poród sn w 3 godziny od pierwszych skurczy. Wynik z konizacji HSIL, CIN3. zmiany wycięte z marginesem 2mm. A czy ktoś orientuje się co oznacza " szyjka macicy o największym wym. 3cm"? Czy to chodzi o to, że tyle mi jej na długość wycieli?

Odnośnik do komentarza

Paulina 16 pierwsze słyszę żeby szczepić dorosłe kobiety które już współżyją i na dodatek mają dzieci, to największa głupota, szczepionka jest przeznaczona dla nastolatek które jeszcze nie współżyją, nie ma najmniejszego sensu szczepić nią nikogo innego, nie wiem czy czytałaś skutki uboczne tej szczepionki ale sieje bardzo duże spustoszenie w organizmie z hormonami.... Mam nadzieję że u ciebie wszystko będzie dobrze i że to ciąża pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina.16

Ewcia89
Mój lekarz mówił, że pozbyłam się wirusa i właśnie żeby się ponownie nie zarazić np od partnera to lepiej się zaszczepić. Kurcze. czyli ta szczepionka nic mi nie da? Wydałam na nia kupę kasy. Możesz powiedzieć coś więcej?
Beta wynosiła 28 z tego co wyczytałam z wyniku to 4 tydzień ciąży.

Odnośnik do komentarza

Paulina 16 szczepionki żadne czy na hpv czy na grype czy też Odrę itd nie chronią przed zachorowaniem tylko przed ewentualnymi powikłaniami, chociaż żadnych badań które to udowadniają nie ma, ja też miałam cin 3 leży konizacji, zrobiłam później badania na hpv i jestem czysta ale szczepić się nie mam zamiaru i nawet lekarz mi tego nie proponował, co prawda rozmawialiśmy o szczepieniach ale powiedział mi jak to dokładnie wygląda i uznałam że nie ma sensu tym bardziej że właśnie to są niepotrzebne koszta, najważniejsze to wzmacniać organizm bo przez braki witamin może dojść do zarażenia, przede wszystkim sprawdzić poziom witaminy D 25oh by był przynajmniej ja poziomie 70 zażywać oleje naturalne no lniany itd kto co lubi, spożywać witaminę C gdyż nasz organizm sam jej nie wytwarza najlepiej naturalną z dzikiej róży bądź jakąkolwiek bez dodatków. Miałam konozs je w grudniu 2015 od tego czasu dzięki Bogu wszystko na razie wychodzi dobrze a robiłam sobie dla pewności przed ciążą kolposkopię. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina.16

Marta27
Przepraszam, że tak długo mnie nie było, ale już nadrabiam ;)
Byłam u lekarza, niestety nie mógł potwierdzić ciąży, ponieważ jeszcze nie było widać nic na USG ;( ale powiedział, że jeżeli beta była dodania to ciąża jest napewno ;) kolejna wizyta za dwa tygodnie.
Ewcia89
Z tego co napisałas zrozumiałam, że szczepienia chronić przed powikłaniami, a nie przed zachorowaniem, to mogę zarazić się hpv, ale już nie koniecznie znowu będzie dysplazja. ? Trudno wydalam pieniądze to wydalam. Myślę że jednak po coś te szczepionki są i coś dają ;) również pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...