Skocz do zawartości
Forum

Ciąża i poród po konizacji szyjki macicy...


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny:) nie pisałam bo urlop w Bieszczadach zaliczalam i 2 kg do przodu :( dzisiaj bylam u lekarza, szyjka super, dzidzia rośnie ma juz 16 mm, serducho bije. Prenatalne badania będę miała nq nfz z racji mojej wagi, jestem puszysta mamusia. Od 13 tyg będę musiała brać acard tez chodzi o moją wage. Staram się jeść zdrowo i nie tyc nadmiernie a mimo to waga rośnie. Zobaczymy

monthly_2017_08/ciaza-i-porod-po-konizacji-szyjki-macicy_60715.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :-) mama2014 serdeczne gratulacje super ze juz masz córcie przy sobie :-) Katarzyna tobie również gratuluję :-) ja też się chciałam wam pochwalić ostatnio pisałam o różnych objawach które u mnie występowały i okazały się objawami ciążowymi jestem w 6tyg ciąży w piątek byłam na wizycie jest wszystko dobrze widziałem juz nawet bijące serduszko:-) cały czas się boje żeby tylko ciąża się utrzymała ale jestem w dobrej myśli :-)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. We wrzesniu rok temu miałam konizacje, lekarze wzięli pod uwagę, ze jestem przed 30 i planuje drugie dziecko. Moja gin powiedziała, ze wszystko jest ładnie wygojone i szyjka jest w porządku pomimo konizacji. Nurtuje mnie kilka pytań czy ewentualne dolegliwości w ciąży a w zasadzie kłopoty z donoszeniem wiążą się jedynie z początkowa długością szyjki, czy jej ogólnym stanem? W internecie jest mnóstwo informacji - od takich, ze konizacja w żaden sposób nie utrudnia zajścia w ciaze, po takie, ze czasami jest ciężko zajść w ciaze i ja donosić. Słyszałam tez, ze po konizacji częściej zdarzają się ciaze bliźniacze. Napiszcie jak to u Was było. Z góry dziękuje !

Odnośnik do komentarza

Hej. Problemu z zajsciem w ciaze nie mialam zadnego po konizacji. 3 miesiace od operacji zaszlam w ciaze. Normalnie donosilam do konca :) bez pessarow czy innych wspomagaczy - jedyne co to luteine bralam 2 razy dziennie..
Konizacja to nie wyrok.
Ja przed konizacja jeszcze konusultowalam sie z 3 lekarzami. Kazdy mowil, ze z zajsciem w ciaze problemu nie powinno byc, gorzej z utrzymaniem, ale mozna zalozyc szew lub pessar. Chyba wszystko zalezy od stanu szyjki.

Zycze powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza

FiOlecik ja również żadnego problemu z zajściem w ciążę nie miałam w grudniu 2015 miałam konizacje, w ciążę zaszłam za drugim razem w lipcu 2016 teraz mam śliczna 5mies córeczkę. Jeśli chodzi o stan szyjki długość początkową miałam prawie 4cm mierzona ok 18-20tyg ciąży, natomiast skróciła mi się o półtora cm jakoś przed 30tyg na szczęście później stanęła w miejscu a skróciła się prawdopodobnie przez częste skurcze i z tego też powodu brałam do 35tyg magnez 3×dziennie po jednej tabletce chociaz zalecenie było po 2 a do 4mies profilaktyczne brałam duphaston. Ur w 39tyg +1 dzień sn.

Odnośnik do komentarza

Cześć kochane. U mnie już 21 tydzień w brzuszku syn, Antoni prawdopodobnie. Ale im dalej ciąża tym więcej obaw i stresu. Boję się, że ta szyjka mi puści e najmniej oczekiwanym momencie, że będzie coś nie tak. Na razie zamknieta dobrze i się nie skraca. A mam pytanie do dziewczyn, które rodziły po konizacji: poród naturalny czy cesarka? Czy jest taka możliwość że ta szyjka nie bedzie sie rozwierac tak jak powinna przed operacja? Czy lekarz w związku z konizacja.może zalecic cc? Mam miliony pytań. A i jeszcze jak przebiega poród sn po konizacji? Trudniejszy?
Panikara sie wam tu narodziła ;p całuje was mocno

Odnośnik do komentarza

Hej Kasiu.
Ja mialam cc, dlatego, ze pierwsza ciaza przez cc rozwiazana. Moja gin mowila, ze w moim przypadku sn wchodzil w gre tylko wtedy gdybym trafila na ip z akcja porodowa dobrze rozkrecona. Po konizacji mozna rodzic sn. Wszystko zalezy od Twoich "warunkow" .. u mnie akcja sama sie nie rozkrecila .. termin wg om 17.08, a cc mialam 16.08. Szyjka mi sie skrocila chyba ok. 30 tc...ale obylo sie bez pessarow itp .. bralam luteine 100 x2 dziennie.. koniecznie wit dla ciezarowek. . O wszystko dopytaj swojego lekarza prowadzacego.

Zycze duuzo spokoju ducha i nudnego przebiegu ciazy :) :)

Odnośnik do komentarza

Hej Kasiu, ja miałam poród naturalny po CC, więc niestety co do tego czy jest trudniej czy łatwiej się nie ustosunkuje ale od czasu skorczy partych urodziłam w 15 minut więc źle nie było, co do szyjki nic mi się z nią nie działo podczas porodu, na wszelki wypadek jednak miałam swoją polozna, bo niestety w tych czasach jak człowiek sobie nie zapłaci opieki to jest zdany sam na siebie, gdyby się coś dzialo. Moja córa ma już 7 miesięcy, do twojego rozwiązania coraz bliżej i oby tak dalej

Odnośnik do komentarza

Witajcie kochane ,
Potrzebuje , a raczej szukam informacji odnośnie konizacji metoda cold knife czyli konizacja zimnym nożem . Mam Cin II oraz hpv 16 . Nie ukrywam ,ze boje sie zabiegu :( ... czy możecie mi napisać jak czuliście sie po zabiegu ? Czy zabieg miał wpływ na wasze życie seksualne ? Mam 25 lat , jestem zaręczona . W przyszłości będziemy chcieli mieć dziecko
Dziekuje za wszelkie wskazówki ,
Pozdawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...