Skocz do zawartości
Forum

Ciąża i poród po konizacji szyjki macicy...


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mama_2014

Magda no to super, nic tylko sie cieszyc :-)
Dostalas jakies zalecenia odnosnie cytologii i kolposkopii ?
Ja po konizacji chirurgicznej mam minimum 2 razy w roku zrobic cyto i kolposkopie po ok 6 miesiacach od operacji.

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina 89

Witajcie dziewczyny,leep miałam w maju, biopsję w sierpniu z powodu wątpliwego marginesu,teraz po pół roku od biopsji kolposkopia kontrolna jest w porządku,uff:)dalej działamy z dzidzia;)zdrówka dla każdej z was:)

Odnośnik do komentarza
Gość Emily1989

Magda92S Super! Karolina 89 trzymam kciuki w takim razie za szybkie 2 kreseczki :)
Ula w 22tyg to jak najbardziej normalne, ja jestem w 26 i ostatnio kilka dni mi się mała bardzo wyciszyła, a dziś znów szaleje...

Ja cytologię robiłam co 3 msc i tak miało być chyba przez rok, później ilość pomału ma się zmniejszać. Teraz będę powtarzać w 3 trymestrze

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny co u was słychać ? Mam do was takie pytanko czy po konizacji miałyscie problemy z miesiączka ? Ja ogólnie mam bardzo nieregularne miesiączki od 28-33 dni , dziś jest 36 dzień a miesiączki brak a raczej nie jest możliwa ciąża gdyż mojego narzeczonego nie było przez dłuższy czas wrócił dopiero 5 dni temu ...

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina 89

Ja pierwszą miesiączkę po konizacji dostałam z opóźnieniem i była dość obfita, teraz jest już dość regularną chociaż zdarzają się miesiące z dwu dniowym opóźnieniem,cykl mi się trochę wydłużył ale nie wiem czy to przez konizacje czy zbieg okoliczności:)

Odnośnik do komentarza
Gość Emily1989

Magda ja po konizacji miałam przez kilka msc okres, a później 5msc cisza... dostałam duphaston na wywołanie okresu i w pierwszym cyklu zaszłam w ciążę :) Myślę, że to te tabletki tak zadziałały więc leć do lekarza najlepiej i nie czekaj ;)

Odnośnik do komentarza

W końcu dostałam tej miesiączki ale dopiero w 39 dniu cyklu to druga miesiączka po kończąc taka opóźniona ... Emily1989 tez kiedyś brałam te tabletki bo miałam nieregularne miesiączki ale to było jakieś 3-4 lata temu ... Pewnie te tabletki ci pomogły zajść w ciążę bo one tak działają :-) ja za tydz mam wizytę u ginekologa zobaczymy co mi powie :-)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :-) Byłam wczoraj u lekarza dostałam skierowania na badania z krwi i na dokładne usg i po tych badaniach zobaczymy co dalej ... Z tym ze byłam na wizycie na nfz wiec teraz musze czekać na usg ponad miesiąc a ja taka niecierpliwa jestem :-( trochę żałuję że nie poszłam prywatnie wszystko było by szybciej no ale cóż juz poczekam :-)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny nie wiem czy któraś mnie jeszcze pamięta ja już zaczęłam 37tydz ciąży córcia waży ponad 3kg szyjka na szczęście mimo że przed 30tyg ostro się skróciła to daliśmy radę i teraz ani rusz 7kwietnia jadę na wywołanie porodu żeby móc urodzić naturalnie, więc jeszcze trochę i będziemy się tulić

Odnośnik do komentarza
Gość Emily1989

Hej dziewczyny
Ewa Ty miałaś konizację czy amputację? Ja jestem w 31 tyg szyjka trzyma się nieźle, ostatnio miała 43mm więc myślę, że już do końca damy radę bez wspomagaczy :)
Mój lekarz nawet pod uwagę SN nie bierze i onkolog jak i ginekolog od razu zapowiedzieli, że poród tylko przez CC

Mama_2014 może sama podpytaj lekarza o długość szyjki?Ale dziwne faktycznie bo jeśli zna Twoją historię to powinien mierzyć, żeby wyłapać jeśli zacznie się skracać

Odnośnik do komentarza

Emily, zna moja historie od samego poczatku, bo tylko do tego gin chodze. Jak kiedys mowilam zeby mi zmierzyla itp, to uslyszalam, ze jestem "na swiezo" po konizacji, wiec szyjka jest twarda i nie powinno sie nic dziac. Czasem mam nerwy na gin o takie podejscie, bo wolalabym wiedziec co sie dzieje. Zobaczymy co jutro powie, bo mam wizyte

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Miałam konizacje szyjki metodą tradycyjną nożem chirurgicznym w grudniu 2015r a w lipcu 2016 zaszłam w ciążę. Na szczęście obyło się bez pessar i innych wspomagaczy jedynie co biorę od 29tyg magnez​ ponieważ szyjka w tym czasie skróciła mi się z 38mm które miałam w 23tyg do 28mm w 29tyg ciąży od tego czasu ani rusz nie skraca się nie ma rozwarcia choć martwiłam się że coś będzie nie tak bo dzidzia zapowiada się duża. Jeśli chodzi o mierzenie szyjki ja dopiero po raz pierwszy miałam sprawdzana długość między 22 a 23tyg ciąży nie wiem jak inni lekarze ale myślę że przede wszystkim po zabiegach na szyjce w ciąży powinno się mierzyc jej długość, bo przyznam że z synem przed konizacja nie mialam zmierzonej ani raz i urodziłam w dniu terminu no ale to wiadomo z szyjka było ok wszystko i nawet wtedy do głowy mi nie przyszło żeby ja mierzyc więc też nie dopytywał, zresztą pierwsze dziecko to człowiek też mało doświadczony w kwestii co może i o co powinien się ubiegać.

Odnośnik do komentarza

Katarzyna, ja sie konsultowalam w tej sprawie z 2 ginekologami. Obydwoje powiedzieli, ze jesli to bylby moj pierwszy porod, badz wczesniej bym rodzila silami natury to mozna sie zastanawiac nad porodem naturalnym, no ale niestety pierwsza ciaza byla rozwiazana przez cesarskie ciecie, przez co bezpieczniej jest zrobic druga cesarke.. musialabys swojego gin dopytac co by zalecal.
Ja jestem teraz w 21 tc,.narazie (i mam nadzieje, ze tak zostanie do porodu) szyjka zamknieta, twarda. Nie wiem ile mi wycieli i nie wiem jakiej dlugosci jest moja szyjka..

Odnośnik do komentarza

Chyba w kwestii porodu naturalnego po CC każdy lekarz co innego mówi mi powiedzieli że przeciwskazan do porodu naturalnego nie ma i będziemy próbować, może dlatego że już minęło 6lat od cc to pewnie też ma znaczenie szyjkę po konizacji miałam w miarę długa bo prawie 4cm więc źle nie ma podobno problemy mogą być jak jest mniej niż 2.5cm po zabiegu ale to też nsoeeno zależy od wielu czynników. Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamusie i życzę szcselieego rozwiązania ja mam termin na 21kwiecien to już 38tydz więc wyczekuje dnia aż coś się ruszy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...