Skocz do zawartości
Forum

Ciąża i poród po konizacji szyjki macicy...


Rekomendowane odpowiedzi

W swoim miescie chodzilam na komtrolne cytologie ale gdy w tamtym roku cytologie mi zaczęły wychodzić źle i dali mi skierowanie na kolposkopie to zdecydowałam ze zrobię kolposkopie w innym szpitalu bo u siebie po prostu nie chciałam , zresztą jedna z pielęgniarek tez mi poleciła abym nie robiła tego tutaj tylko wybrała się do szpitala we wspomnianym większym mieście (jest to szpital onkologiczny ) i od tamtego roku już tam wszystko robiłam ...

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina 89

Rozumiem,u mnie cytologia wychodziła źle już kilka lat,raz miałam też pobierany wycinek ale wtedy nic nie wyszło,a dopiero teraz jak podjęliśmy decyzję o dziecku poszłam znowu na cyto i znowu 3 grupa i decyzja o kolposkopii,no i wyszlo CIN 3,lekarz z mojego miasta skierował mnie do większego,do lekarza który zajmuje się chorobami szyjki dlatego też już wolę jeździc dalej na badania i zabiegi...

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Dziewczyny, ale mam stracha, zrobilam test, 2 kreski(ta druga bladziutka). Wychodziloby na 5 tydzien. Miesiaczka tydzien sie spoznia. Mam planowa wizyte w piatek. Ciekawa jestem czy to dzidzia czy jakies hormonalne szalenstwo

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny, właśnie dołączyłam do forum. Może opowiem jak to u mnie było. Prawie 4 lata temu zła cytologia, kolposkopia, wycinki i konizacja szyjki macicy metoda sturmodorfa. Wycieli mi 3,5×2,0×1,5 cm - tego nie rozumiem....czyli praktycznie cała szyjke? Wynik cin3/cis czyli ostatni moment. Rok temu miałam Cin 1 ale samo zanikło I W kwietniu miałam już dobra cytologię. We wtorek jadę na cytologię płynna i będę czekala na wynik. Napisalam ponieważ chciałabym się dowiedzieć czy mam jeszcze szansę na ciąże, na jej donoszenie...? Pozdrawiam was gorąco

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina 89

Witaj Katarzyna,a masz już jakieś dzieci?mowilas przed konizacja o tym że chciałabyś później być w ciąży?nie powiem ci ile ci wycieli bo też sama tego nie rozumiem,ale najlepiej określi ci długość szyjki i szansę na ciążę ginekolog;)

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina 89

Ta metoda to inaczej zabieg skalpelem,poprostu wycieli ci kawałek szyjki i założyli szwy,ja miałam akurat zabieg leep a nie skalpelem,jedno od drugiego różni się tym że ja miałam usuwany kawałek szyjki za pomocą drutu z prądem i nie miałam szwów,a co do dzieci to ja nie mam jeszcze,jestem 7 miesięcy po konizacji i jesteśmy w trakcie starań,mam nadzieję że szybko nam się uda i bez niespodzianek donoszę:)

Odnośnik do komentarza

Rozpisalam się na wstępie i ucielo mi posta... Chciałam wam tylko napisać że jestem rok po konizacji szyjki (cin3) i obecnie w 22tyg ciąży (córeczka) wszystko jest ok szyjka trzyma dzidzia rozwija się prawidłowo więc trzymam za was kciuki i na bieżąco będę śledzić wasze posty i dzielić radości, gdy się wszystko ułoży i zostaniecie szczęśliwymi mamusiami

Odnośnik do komentarza
Gość Mama_2014

Juz postanowilam ze jutro robie bete. Jesli nadal bedzie bolal brzuch to pojde prywatnie do gina. Mam nadzieje ze bol sie nie powtorzy i ze przed swietami ktos mnie przyjmie ewentualnie, bo mojego lekarza nie ma :-/

Ewcia dzieki za wpis, dobrze wiedziec ze konizacja nie oznacza problemow z ciaza i donoszeniem. :-) :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...