Skocz do zawartości
Forum

Butelka antykolkowa


Gość ewa23

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny,

może któraś mogłaby mi doradzić w sprawie butelki antykolkowej. Skończyłam karmić piersią, ale moja mała dalej ma straszne problemy z kolkami :(
Próbowałam już wielu metod i nic nie pomaga, ostatnio zainteresowałam się tymi butelkami antykolkowymi, może któraś z mam się wypowiedzieć czy to działa?

Odnośnik do komentarza

Ja używam butelki Philips Avent Classic + i przyznam, że jestem pozytywne i mile zaskoczona. Butelka idealnie leży w dłoni dziecka, a smoczek jest tak przystosowany by dziecko samo mogło regulować intensywność picia (dzięki czemu unikamy kolek). Butelka jest wykonana solidnie, a nadruk pomimo codzienne mycia nie ściera się, co również jest ważne.
Kolejnym atutem jest jej kompatybilność z innymi produktami firmy Avent. Śmiało możemy np. zamienić końcówkę kubka niekapka, na smoczek butelkowy.
Jestem bardzo zadowolona z butelki, a i syn za nią przepada. Jako mama dwójki dzieci naprawdę polecam !

Odnośnik do komentarza
Gość Kinia23

Ewa znam ten ból, przechodziłam z moim małym przez to samo i wiem jaki to koszmar... też próbowałam wielu metod, a co do butelek antykolkowych to na pewno warto spróbować. Ja dla Jasia kupiłam taką i na pewno trochę pomogła - częstotliwość kolek zdecydowanie spadła. Jeśli chodzi Ci o konretny model to ja wybrałam firmę BabyOno - bardzo przystępna cena

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Ewa23, a w jakim wieku jest maluszek? Dostaje coś na kolki? Co stosowałaś albo co robisz, by ulżyć jej w kolkach?
Moim zdaniem bardziej niż sama butelka pomogą jej dobrze dobrane mleko i kropelki.

Dziubala próbowałam prawie wszystkiego, Oliwka ma 1.5 roku. Mała jest alergiczką, więc wszelkie krople odpadają. Z mlekiem też miałam duże problemy, więc po wielu metodach prób i błedów znalazłam dla niej jedno, które toleruje. Ale kolki dalej pozostały... Często stosuje różne porady jakie znajdę w internecie np. ogrzanie czy uciskanie brzuszka. Czasami TROCHĘ pomaga, ale to i tak za mało. Stąd też szukam wszystkiego co się da.

Kinia23 gdzie kupiłaś taką butelkę?

Odnośnik do komentarza

Ja mam butelkę Avent SCF560/17 i moja córka jak do tej pory nie miała ani razu kolki. Daję jej z niej mleko i wodę, a dodatkowo karmię ją jeszcze piersią. Nie mam też problemu z tym że karmię ją raz butelką, a raz piersią, bo kształt smoczka jest zbliżony do kształtu piersi i córka nie przyzwyczaja się tylko do butelki. My z córka jesteśmy bardzo zadowolone z firmy Avent i polecamy!

Odnośnik do komentarza

Wybór butelki to pierwszy i jak się okazało najtrudniejszy mój dylemat jako świeżo upieczonej mamy. Także stanęłam przed tym wyzwaniem! Dodatkowo wybór smoczka jest szczególnie dla mnie istotny zwłaszcza, że maluszek nadal pije mleko mamy. Zdecydowaliśmy się na butelkę antykolkową dr Brown's. Pierwsze posiłki mamy już za sobą. Polecam także butelkę Canpol babies Newborn baby. Może spróbujesz zmienić mleko modyfikowane? Także jest duży wybór tych, które dbają o delikatny brzuszek maluszka.

Odnośnik do komentarza
Gość Marlenka20

hej. Ja wypróbowałam dwóch butelek Avent i teraz zaopatrzyłąm sie w tommee tippee. Avent raczej nic nie pomogła mała dużo ulewała po każdym posiłku i brzuszek ciagle miała wzdety, na szczepieniu pediatra dała nam kropelki na przetestowanie bobotic forte i brzuszek sie unormował, Córcia teraz je z butelki tomme i prawie wcale nie ulewa, je spokojniej także wydaje mi się ze jest lepsza, tylko ze ja kupiłam z takim wkładem co odprowadza powietrze bo jest druga wersja ze w smoczku jest ujscie.

Odnośnik do komentarza

Ewa, Oliwka jest już na tyle duża, że ja nie wprowadzałabym już butelki, tylko prędzej niekapek albo zwykły kubek :). W tym wieku mleko wystarczy pić raz dziennie, więc kubek byłby w sam raz :). Trzeba oczywiście podawać inne posiłki mleczne poza mlekiem, ale to już łyżeczką :)
A to, że Mała jest alergiczką (a na co ma alergię?), to nie wyklucza podania kropel, tylko trzeba wybrać te właściwe, z pomocą pediatry albo alergologa.
Swoją droga, to rzadki przypadek, by dziecko mając 1,5 roku miało kolki. Co doradza pediatra? Byłyście już u alergologa, gastrologa?

Odnośnik do komentarza

Moja córka dostawała mleko e butelce dr Brown sa potem przeszliśmy na Avent. U nas nic nie pomogło. Nawet niemieckie krople. Lekarze w szpitalu bezradnie wzruszali ramionami. Kolki przeszły. Trwały pół roku. Gdy zbliżał się wieczór scenariusz był taki sam. Noszenie,tulenie aż mała podała ze zmęczenia. Od 18-21 czasem dłużej. Dziś jest lepiej. Mała nadal bywa bardzo niespokojna ale da się okiełznać. U nas czasem pomagał masaż robiony przez lekarza. To był mocny masaż,serce matki drzalo bo wyglądało to tak, jakby lekarz bił dziecko. Życzę cierpliwości. Kolki miną.

Odnośnik do komentarza

Mogę polecić butelki z Canpol babies z serii EasyStart Newborn Babies. Posiada zaworek antykolkowy. Mój synek szybko przekonał się do tej butelki, chociaż był cały czas karmiony piersią i nie potrafił pić z butelek, denerwował się i ulewał, a z tej elegancko i bez problemu mu idzie. Dodtkowo jest lekka, zgrabna i ma deliktny design w gwiazdki. Łatwo się myje. Można podgrzewć w mikrofali. Polecam.

Odnośnik do komentarza

Jak moja poprzedniczka również mogę polecić butelki firmy Canpol Babies - Antykolkowa butelka szerokootworowa EasyStart "Newborn baby".
Dzięki antykolkowej zatyczce mały nie miał problemów z brzuszkiem (przy zwykłej buli niestety były kolki bo łykał dużo powietrza przy łapczywym piciu)
A do tego bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Po co przepłacać jak za takie pieniądze można mieć dobre gatunkowo butelki. Łatwa w utrzymaniu czystości, zatyczka zastępująca smoczek oraz fakt że pasją do laktatora z Canpola powodują że są to moje ulubione butle.

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...