Skocz do zawartości
Forum

ILE JEDZĄ WASZE DZIECI?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem mamą 4 miesięcznego synka i codziennie mam stres, że mało zjada bo na dobę 600-700 ml (rzadko zdarza się pow. 700). Dodam, ze karmię mlekiem modyfikowanym a mój synek jest wcześniakiem - urodził się 2 miesiące przed terminem.
Dodatkowo próbuję dopajać go herbatką albo rumiankiem albo wodą i on nie chce. Czasem w porywach wypije 50 ml herbatki na dobę.
Jak dotąd mimo, że tyle zjada to przybierał na wadze. Urodził się z wagą 1920 gram a teraz waży około 6 kg.
Piszcie ile zjadają Wasze dzieci. Szczególnie czekam na odpowiedź mam 4 miesiecznych dzieci:)

Odnośnik do komentarza

Mój synek 8 maja skończy 4 miesiące i od ok 3 tygodni dokarmiam go mlekiem modyfikowanym bo swojego pokarmu niestety miałam za malo..przyznam szczerze że nie znam Twojego problemu bo mój berbeć wcina nawet ponad litr mleka na dzień, zdarza się że zje ok800 ale herbatki potrafi wypić całą butlę 125.ostatnio usłyszałam na kontroli u lekarza że waży trochę za dużo bo ok 7,1 kilograma..takie maluszki zmieniają się z dnia na dzień i jezeli lekarz nie stwierdza niczego niepokojącego to może warto poprostu uzbroić się w cierpliwość :-)

Odnośnik do komentarza

Walentyna, Twój Mały bardzo ładnie przybiera :), kg na miesiąc to wręcz książkowo :)
Nie musisz go dopajać, jak nie chce pić, to go nie zmuszaj. Od kilku lat przy mm dopajanie nie jest już obowiązkowe.
A co do tego ile zjadają inne dzieci, to może być trudna odp., bo na każdym mm są inne widełki ml. Popatrz na swoje opakowanie i zobacz jakie są zalecenia, ale pamiętaj, że to nie znaczy, że tyle dokładnie ma dziecko wypijać, to są przybliżone wartości.
Mój najmłodszy synek ma Enfamil i na ile pamiętam, to mając 4 m-ce pił 5 x 150 ml, czyli 750 ml na dobę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...