Skocz do zawartości
Forum

Jaki prezent dla 8-latki?


Rekomendowane odpowiedzi

To, czy dziecko zostanie pochłonięte przez tablet czy internet zależy tylko i wyłącznie od rodziców. Moja córa ma tablet i czasami gra na nim w gry, a czasami na moim komputerze, ale nie godzinami w ciągu dnia, max 2-3 godz w tygodniu. Staramy się, by miała ciekawsze zajęcia. Dzieci grają, gdy się nudzą i nie wiedzą co zrobić z czasem

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej sprezentuj jej coś, co nie będzie bezuzyteczną zabawką, a będzie ją w jakiś sposób roziwjać! Ja mojej 7 letniej chrześniaczce ostatnio sprezentowalam grę planszową "Leśna Draka" z Tailor Games i bardzo przypadła małej do gustu. Kocha wiewiórki i wszelkie małe zwierzątka, więc nie mogło być inaczej! Dodatkowo uczy ją koncentracji i liczenia, więc przyjemne z pozytecznym.

Odnośnik do komentarza

Niektóre odpowiedzi wyglądają jakby nikt tu nie miał dzieci. Najlepsze są gry planszowe (ale ryzyko jest, ze już taką ma). Książki nie - dzieci nie przepadają za czytaniem w tych czasach. Zestawy lego - odpadają bo drogie. Ale do 50zł kupisz jakiś zestaw do robienia biżuterii albo nieduży zestaw z ciastoliną - to dość uniwersalne

Mój ulubiony blog o rodzicielstwie: dlamamyporady.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli lubi zabawy kreatywne, to można kupić świetne książki na temat origami. 8-latka powinna sobie z tym radzić z łatwością, ale jak mówię, mała musi lubić zajęcia manualne. Po sklepach można kupić różne, kolorowe papiery, ja polecam jednak poszukać takich bezkwasowych, dzięki temu papier nie zestarzeje się i nie zżółknie po kilku latach. Niestety u mnie w mieście nie ma dobrego papierniczego i zamawiam przez internet: [reklama usunięta]. Będzie jej można zachować te figurki, w każdym razie moja mama chowała moje prace, a teraz ja chomikuję rysunki i figurki mojej córci, by miała na pamiątkę.

Odnośnik do komentarza

Na urodziny postanowiłem córeczce kupić coś innego niż zwykle, mianowicie zamówiłem przez internet gitarkę i powiem wam że była naprawdę bardzo zadowolona ! Córeczka zaczęła interesować się muzyką co doprowadziło ostatecznie do zapisania jej do domu kultury w naszym mieście na kurs śpiewu :D
Polecam każdemu kupno instrumentów może akurat wasze dziecko też dostanie taką "zajawkę" jak moja córeczka.
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza
Gość Marzenka01

po wielu namysłach i podpowiedziach ze strony znajomych zakupiłam kreatywną sztaluga do podróży minionki [reklama usunięta]. Bardzo fajny prezent, wiadomo czasami przybywa mi ubrań do prania ale dziecko naprawdę czuję wielką frajdę jak chwyta za kredki i zaczyna malować.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Karolina Wiśniewska

Od 19 grudnia w Biedronce będą super pomysły na prezenty. Tutaj podsyłam Ci katalog, bo jest w nim tak fajnie wszystko opisane i podzielone na kategorie: Gazetka Biedronki. Możesz tam znaleźć Lego dla małej pani architekt, naturalne rzeczy z drewna, zabawki dla małej księżniczki i oczywiście mnóstwo pluszaków. Ja już nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła kupić kilka cudeniek dla moich dzieciaków.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem każdy prezent powinien być przemyślany i przynosić wymierne korzyści obdarowanemu. Dla dzieci moim zdaniem najlepsze są prezenty edukujące je. To może być coś związane ze sportem dzięki czemu dziecko rozwija się fizycznie, albo jakaś gra logiczna. Ja na przykład swojemu synowi na miniona gwiazdkę kupiłam keyboard edukacyjny [reklama usunięta]. Dziecko zamiast siedzieć przed komputerem i grać w jakieś brutalne gry rozwija swoje zdolności muzyczne. I wcale nie musi być muzykiem, ale obcowanie z muzyką bardzo korzystnie wpływa na rozwój dzieci.

Odnośnik do komentarza

Gry planszowe to super pomysł - rozwijają dziecko, a przy okazji angażują do zabawy całą rodzinę. Zajrzyj sobie na dzieciprzyplanszy.pl, to fajna stronka z recenzjami gier, zobaczysz, co będzie najlepsze. Ja też jestem fanką książek na prezent, ale to zależy bardzo mocno od dziecka. Może coś z serii "Magiczne drzewo"?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...