Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Miś i but"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

MIŚ I BUT futerko mieć może,
MIŚ I BUT mogą być w tym samym kolorze.
MIŚ I BUT uczą nas samodzielności.
BUT- wiązać buciki.
MIŚ- karmienia i innych codziennych czynności.
MIŚ I BUT w wielu bajkach występują
i uśmiechy na twarzach dzieci wywołują.
Kot w butach, Siedmiomilowe buty, Kopciuszek, Kubuś Puchatek, Miś Yogi, Koralgol i Uszatek.
MISIE również buciki zakładają,
a na BUCIKACH także misie się pojawiają.
MISIE I BUCIKI uszyć możemy,
tak więc sami widzicie ile cech wspólnych u nich znajdziemy!

Odnośnik do komentarza

Mój synek Alan odpowiedział bez zastanowienia:
- No jak to, przecież jeśli jest kot w butach, to miś też nie może chodzić bez butów, bo sobie ubrudzi i skaleczy łapki. Tym bardziej, że wiosną często robi sobie spacery, a zimą może się bez nich obejść, bo ją przesypia :) Dobrze wykonane, solidne, wyższe buciki np. trapery zabezpieczą łapy misia przed zranieniem, gdyby przypadkiem wpadł w sidła zastawione przez myśliwych.

Odnośnik do komentarza

Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Paddington, Pan Brumm, Miś Guziczek – to bohaterowie bajek dla dzieci, których liczne przygody od lat bawią kolejne pokolenia małych czytelników. Pamiętam swojego ukochanego misia z dzieciństwa. Ja czuję jego dotyk jeszcze do dzisiaj. Przywiózł mi go tata „z wojska”. Nie pamiętam o co dokładnie chodziło. Wiem, że był „z wojska”. To był całkiem niegroźny koala, który był koalą bo powiedzieli mi tak rodzice… hmm… Teraz dopiero coś mi w tym nie pasuje. Nie wyglądał jak koala! Aaaa, może to raczej te wszystkie żyjące misie nie wyglądają jak prawdziwy koala. Prawdziwy koala był tylko jeden! Taki jak mój.Później posypały się pluszaki różnej maści: był zając, była świnka, był biżmut. Wszystkie kolorowe, mięciutkie, ale tylko ten jeden był moim namberem łan. I, chociaż stracił oczy w pralce i zafarbował na bliżej nieokreślony kolor, był dla mnie najpiękniejszy ze wszystkich. Dla mnie był magiczny. Pamiętam jak wpatrywałam się w niego i prosiłam Pana Boga żeby ożywił mojego misia bo on tak bardzo chce coś powiedzieć, ale nie może… i nie powiedział. Milczał jak zaklęty. A byłam taka ciekawa jego opowieści… Chciałam też być Czarodziejką z Księżyca, ale jakoś nie wyszło.czas mijał,urodził się braciszek,wiec nie chciałam sie dzielić z nim moim miśiem.ale mama mówiła,daj troszkę,podziel się.więc z zacisniętymi zebami dawała misia dla braciszka.Braciszek ubierał,przebierał miska mojego,a tak bartdzo mu sie spodobało że tylko nakładał mu buty swoje i wkładał go do butów.nie raz miś lądował w butach gości,a nawet w torebce sąsiadki która przyszła do mamy na kawkę.mis plus buty plus braciszek to wspomnienia związane z dzieleniem sie i misiem który do dziś bawi moje dzieci,ale już nigdzie nie "chodzi"po gościach i torebkach,ale lubi mieć buta i czasem sie chowa że cora nawet go nie może znaleść.

Odnośnik do komentarza

Miś i but ,but i miś
rymowanki plan na dziś
Więc rozmyślam dzionek cały
by napisać wierszyk mały
Co wspólnego z sobą mają
Czy się razem dogadają
Czy do siebie też pasują
A może raczej wszystko psują
Misie mogą nosić buty
czy to lipiec czy też luty
Małe misie spać w nich mogą
Gdy pogardzą już podłogą
Misie dzieciom -pomoc spora
Gdy wiązania butów pora
I gdy w szafce się zagubią
Miś wnet znajdzie parę drugą
Pozornie wspólnego wiele nie mają
Lecz wielką pomoc dzieciom dają
Buty potrzebne są aby w nich chodzić
A misie aby mieć z kim w życie kroczyć
Wracając jeszcze do obuwia
Z butami i misiem wszystko się uda
Wygodne buty to zabawa udana
Tak z misiem się bawić można od rana
Cechuje ich jeszcze przywiązanie
I spełniają wśród dzieci ważne zadanie
Bezpieczeństwo i ciepło w sobie mają
A dzieci ich wprost uwielbiają

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Co ma wspólnego miś i but ...?
Moja 4, 5 letnia Córa uważa, że :
- miś jest bardzo ciekawskim zwierzątkiem i zwyczajnie, chciał zobaczyć co to za but, co ma w środku, jak się go zawiązuje oraz czy przypadkiem nie schowano tam ukochanego miodku, który to miś tak uwielbia,
- miód- but,
- miś obwąchuje but, gdyż szuka jego właściciela,
- miś sprawdza, czy ten but pasuje na jego nogę,
- szuka też drugiego buta, aby mieć parę,
- miś tak jak i dzieci chce chodzić w bucikach, a że ma duże łapki, to przecież nie tak łatwo jest dobrać, znaleźć dobry bucik, przecież musi być miękki i wygodny,
- miś ogląda dokładnie bucik, bo się zastanawia kto go zgubił w lesie,
- miś ma nadzieję, że jest tam coś schowane i zagląda tam do środka bucika, swoimi oczkami małymi czarnymi,
- miś bardzo chciałby się w tym buciku schować, przez kim ... przed pszczołą .... bo pszczoła go goniła za miodkiem,
- miś pewnie najchętniej by zapadł w sen zimowy w taki buciku stumilowym, gdyby to był stumilowy bucik :)
- misiu schował tam swój miodek,
- pewnie tego bucika zgubiło jakieś dziecko będące na spacerku w lesie z mamą, i miś się zastanawia jak odnaleźć to dziecko,
- to są nowe buciki dla misia od jego przyjaciół z lasu,
- ten bucik to prezent od jeżyka z okazji urodzin misia,
- miś właśnie próbuje wyciągnąć sznurówkę z bucika,
- miś ma dziurawy bucik i próbuje naprawić dziurę, chce ją załatać,
- miś szykuje bucik jako domek dla małego zajączka, gdyż jego norka się zapadła,
- bucik ma odklejona podeszwę i miś chce go skleić.

Odnośnik do komentarza

MIŚ I BUT
- Miś jest ważny, i but jest ważny;
- Z misiem w świat śmiało można iść i z butem (albo lepiej w bucie lewym i prawym) również;
- Na dobrym bucie, jak i na dobrym misiu zawsze można polegać.

Niestety z butów się wyrasta, i z misiów też. Zazwyczaj jednak trudno jest się rozstać z za małym dobrym butem, jak i z poczciwym starym misiem, na którego jest się już niby za dużym;(

Odnośnik do komentarza

Kochani, dziękujemy Wam za wszystkie konkursowe zgłoszenia. Okazuje się, że miś i but mogą mieć bardzo dużo wspólnego :-) Wiele odpowiedzi zaskoczyło nas i sprawiło, że na twarzy pojawiał się uśmiech :-)

Oto i zwycięzcy:
nala206
nauzyka
Daria28
Aneta1984
emilap
aagnieszkaa1

Serdecznie gratulujemy! Przez 14 dni czekamy na Wasze adresy korespondencyjne pod mailem konkursy@parenting.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...