Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Jestem najsilniejszy"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kto jest najsilniejszy na swiecie...

Odpowiada Lena (19 miesiecy) ;)

- Kto jest najsilniejszy na swiecie?
- Dzieci.
- Dzieci? A dlaczego?
- Nie. Tati (tak Lena mowi na Tate).
- Tata? A dlaczego?
- Nie. Mami (tak Lena mowi na Mame).

Lena spoglada na fotoobraz z naszym zdjeciem slubnym i mowi:
- Mami. Kwiaki.
Udaje jakby cos wachala. Tu chodzi jej o kwiaty, ktore trzymam w reku (bo to slubne zdjecie). Po chwili dodaje.
- Mami. Kwiaki. Ciezki.

Czyli, ze najsilniejsza jest Mama bo trzyma w rekach takie ciezkie kwiaty ;) Po odpowiedzi przybila mi "piatke" ;)

Odnośnik do komentarza

Co jest najsilniejsze na świecie ?

Odp . Lenki ( lat 5 ) :
- Mamo , mamo kiedyś oglądałam z tatą taki film i tam powiedzieli ,że to ogień i woda są najsilniejsze ...
No i ja się chyba z nimi zgodzę bo w tym programie to jak wybuchł pożar albo powódź to wszyscy uciekali i nie było ani żadnego bohatera ani nikogo i nikt nie chciał ich uratować . A .... no i jeszcze takie wiry co się nazywają tornada :) . One też są bardzo silne i jak się przejdą to wszystko się psuje . Nawet domy i drzewa zaczynają latać . A jak już jest po tornadzie to się robi pusto i nie ma nic tylko bałagan :( .
Wiesz mamo , te żywioły to muszą być naprawdę bardzo silne !!!

Odnośnik do komentarza

Mój syn w zasadzie udzielił mi dwóch odpowiedzi:
"Mamo najsilniejsza, to jest moja wyobraźnia. Bo w niej jestem silniejszy nawet od Pippi i jej taty. Potrafię dźwigać konie, słonie i ciężkie szafy. A nawet lokomotywę z atletami i ich kotletami".
Podziwiając jego wyobraźnie chwilę siedzieliśmy w ciszy po czym dodał mój wielki fan piłki nożnej:
"-I tak sobie myślę, że chyba jeszcze Messi".
"-Co Messi?- Zapytałam zaskoczona.
"-Messi jest najsilniejszy"
"-Chyba nie trzeba być silnym, żeby strzelać gole?"
"-Nie to. On jest bardzo silny, bo sam potrafił sobie podawać zastrzyki podczas choroby. Codziennie. Przez wiele lat. Trzeba mieć dużo siły, żeby to zrobić".

Cóż trudno się nie zgodzić, że chorzy ludzie muszą mieć wiele siły, żeby walczyć. Oby zwyciężali, jak ulubiony Messi mojego syna.

Odnośnik do komentarza

Bardzo chciałam wziąć udział w konkursie, żeby mieć szansę na wygranie tej fantastycznej książeczki dla mojej córeczki. Niestety Izunia nie chciała współpracować:)
Okazało się, że jest jeszcze za mała (2 lata, 4 miesiące) i nie zna odpowiedzi na niektóre pytania.
Mimo, że jest niesamowicie rozgadana, to jak czegoś nie wie, to po prostu nie wie i nie zaprząta sobie głowy wymyślaniem odpowiedzi, tylko czeka aż ja jej wyjaśnię o co chodzi.
Dlatego gdy zapytałam, „kto jest najsilniejszy na świecie?”, Izka popatrzyła na mnie, zastanowiła się chwilę i w końcu odpowiedziała: „nie wiem”, wzruszając przy tym tak zabawnie ramionami.
Po czym za chwilę zapytała mnie: „a kto?”.

Odnośnik do komentarza

Oskar 7 lat :"najsilniejszą osobą na świecie jest Bozia. Bóg włada całym światem. Wszystkimi żywiołami. Włada potężnymi wiatrami. Zsyla karę na złych ludzi a dobrych nagradza. A Jezus był bardzo silny. Znosił potężny ból za grzechnikow. Bóg jest największy i najsilniejszy. Opiekuje się całym światem " wypowiedź mojego syna. Az byłam zdziwiona, że tak ważny jest Bóg w jego życiu.

Odnośnik do komentarza

Rozmówczynie: mama, czyli ja i Nikola (4,5 roku).
-Jak myślisz, kto jest Twoim zdaniem najsilniejszy?
-Hmmm... Bobik.
-A dlaczego?
- Bo jak przejechał go samochód to nic ne płakał i nie piszczał, że go boli tylko chciał się do mnie przytulić żeby go pogłaskać. To znaczy, że musi być bardzo silny.
Dla wyjaśnienia: Bobik to mały pies, którego ktoś wyrzucił na drogę w pobliżu budowanego przez nas domu (to było 2 lata temu). Był bardzo zaniedbany i z jego zachowania wywnioskowaliśmy, że był wcześniej bardzo bity, zwłaszcza przez mężczyznę. Nakarmiliśmy go kilka razy i tak u nas został. Około miesiąc temu wpadł pod samochód i ma bardzo poważnie złamaną łapkę. Po tym jak to się stało podkuśtykał do małej i się ocierał, jakby szukał pomocy. Wzruszyłam się jak tak odpowiedziała.

Odnośnik do komentarza

Więc kto jest najsilniejszy? :-) Oczywiście najwięcej odpowiedzi padło na "ja", "mama", "tata" - to bardzo miłe usłyszeń od dziecka, że tak nas ceni, prawda? Ale oczywiści silne też są dinozaury, słonie, a nawet żółw!

A kto wygrał konkurs?
madzia8404
Belibi
Anna10101986

Serdecznie gratulujemy! Czekamy przez 14 dni na Wasze adresy pod mailem konkursy@parenting.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu :-)

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...