Skocz do zawartości
Forum

Ekspertki odpowiadają na pytania


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam problem jestem w 10 tyg.ciazy od poczadku nie dostalam miesiaczki wiec poszlam do lekarza stwierdzono ciaze wszystko przebiegalo dobrze az do momentu dwa tyg temu dostalam silnego krwotoku,odrywaly mi sie skrzepy ale na drugi dzien przeszlo za kilka dni sie powtorzylo,jestem jeszcze na terenie niemiec wiec kozystam z porad niem.lekarzy ktorzy nie wiecdza co jest?dodam,ze od 5 dni mam krwaienia jak przy obfitej miesiaczce z bolami podobnymi do boli miesiaczkowych,lekarz przepisal magnez i robil usg z dzieckiem wporzadku,ale czy te krwawienia i bole sa normalne????Prosze o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza

Zrób badanie krwi na obecność hcg - wynik powyżej 5 mIU/ml świadczy o ciąży. Ja swój test robiłam, gdy okres spóźniał się 10 dni i obie kreski były bardzo wyraźne, ale z testami to bywa różnie - czasem, nawet gdyby test robić później - kreska nie jest widoczna.

Możesz też kupić inny test dla porównania, poprosić w aptece o taki wykrywający bardzo wczesną ciąże - może mają.

Odnośnik do komentarza
Gość Barbara198921

Witam. Moha ostatnia ciąża 15.12 cykl trwa średnio 28/29dni. Wczoraj tj. 19bylam u ginekologa ponieważ dwa testy ni wyszły pozytywnie, po badaniu dopochwowym lekarz stwierdził że w macicy nic nie ma kazał zrobić betę dwa razy w przeciągu 48h. Odebrałam dziś pierwszy wynik 1428. Czy możliwe żeby jeszcze nie było widać zarodka dzieciatka?

Odnośnik do komentarza
Gość Kobieteria

Witam drogie ekspertki. W prawdzie nie staram się o dzieciątko ale byłabym szczęśliwa będąc mamą. Od dwóch miesięcy nie zabezpieczamy się z partnerem. W tym miesiącu miałam normalną miesiączke. Jestem tydzień po i czuje niesamowite bóle podbrzusza, mam niestrawność i odczuwam częstą potrzebe snu. Pierwszy raz mam coś takiego i zastanawiam się czy iść do ginekologa i badać się pis kątem ciąży bo tak czy siak zglosze się do kontroli.

Odnośnik do komentarza
Gość zagubiona

Czekam na miesiączkę, moje piersi nabrzmiały i rozbolały około tydzień temu, apetyt niemiłosiernie się zwiększył i ogólnie czuję się nieswoja, rozdrażniona - oczywiście wszystkie te objawy, zganiam na nadchodzący okres, jednak moja mama zaskoczona moim zachowanie - które w tej chwili faktycznie nieco różni się od "mojego" typowego PMS - zapytała czy nie jestem w ciąży. Zasugerowałam się jej pytaniem i po dwóch dniach, kiedy kolejny raz spytała czy wszystko ze mną w porządku, zrobiłam test. Wzięłam pod uwagę również to, że ostatnio zdarza nam się z chłopakiem często stosunek przerywany. Wyszła jedna kreska, jednak test zabarwił się dziwnie w poziomie. Czy możliwe, żeby test był wadliwy, a substancja rozpoznająca ciążę, źle umieszczona na teście?
Być może to pytanie z serii głupich, ale zaintrygowała mnie zmiana tła testu na różowy. Czy warto zgłosić się z takim wynikiem do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Gość PaulinaPaulina123

Właśnie zaczynam 38 tc i w około 30 tyg dowiedziałam się że mam wirusa HPV (typ 16,51) i moja doktor prowadząca przekonała mnie że bezpieczniejsze będzie CC, żeby nie przenieść wirusa w jakikolwiek sposób na dziecko. Pierwsze dziecko urodziłam 8 lat temu w 36tc siłami natury w bardzo krótkim porodzie. Wczoraj ze skurczami utrzymującymi się około kilkunastu godzin (choć nieregularnymi) i bólem brzucha pojechałam na IP bo bałam się, żeby nie zaszkodzić dziecku całą "zaczętą" akcją porodową - z nastawieniem na CC. W szpitalu jak się okazało HPV to nie jest żaden powód do CC i w tym momencie zgłupiałam, nie wiem co mam myśleć. Bardzo się boję o zdrowie dzieciątka i na pewno wolałabym uniknąć jakiegokolwiek ryzyka i ew. późniejszego leczenia czy komplikacji. Dodam też, że posiew na obecność paciorkowca ma również dodatni. Będę bardzo wdzięczna za poradę, uwagi i sugestie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina6898

Pisze pierwszy raz na forum i liczę za szybką radę.
Moje cykle:
37
31
33
30
Mam 39dc od kilku dni czuje sie jakbym miala dostać okres, ból piersi, pleców, brzucha (raz mniejszy raz wiekszy) wydzielina biała czasami zoltawa w małych ilościach. Około 27 dc bolał mnie brzuch i plecy też jak na okres. Z chłopakiem uprawialismy stosunek przerywany prawdopodobnie podczas plodnych (bardzo mokro).
Co to moze byc ??? Hmmm.

Odnośnik do komentarza

Witam, 19 czerwca robiłam bhcg wyszło 417.
Poszłam na następny dzień do ginekologa. Zrobiła USG ledwuśko cokolwiek było widać, ale powiedziała, że coś tam jest i mam przyjść za tydzień, powiedziała, że nie muszę powtarzać bhcg. No ale powtórzyłam po tygodniu przed kolejnym badaniem.
Przyrosła do 1919, Pani doktor się nie przejęła wynikiem powiedziała, że OK zrobiła USG pęcherzyk już wyraźniej widoczny. Około 5/6 tydzień Na następny dzień dostałam lekkiego plamienia, ale w panice pojechałam do szpitala. Plamienie brązowe skąpe bez żywej krwi. Doktor zrobił USG pęcherzyk widoczny, wyraźniej niż na USG w gabinecie.
Powiedział, że jest OK, przepisał duphaston 3x1 tabletkę i kazał się bardziej oszczędzać do kolejnej wizyty w połowie lipca.

Zaczęłam się martwić, bo przyrostbety jest nieco poniżej normy. Obu lekarzy robiło USG i mówili że jest w porządku ale ja się martwię... mam uczucie, że Pani doktor w gabinecie nie przeanalizowała wyników badań.

Dodam, że wszystkie wyniki morfologia, mocz, tokso mam dobre.

Martwić się czy spokojnie czekać?

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że warto! Warto robić badanie prenatalne i nie stresować się pół ciązy czy wszytsko jest ok. Badanie IONA mogę polecić z własnego doświadczenia. Dowiedziałam się o nim od mojego ginekologa. Na wynik czekałam krótko. Badanie ma bardzo dużą wiarygodność i wystarczy pobranie próbki krwi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...