Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny :)

Właśnie założyłam konto i postanowiłam popisać z wami. Temat idealny :) Mam 21 lat, moja pierwsza ciąża. Aktualnie 13 tydzień, w zeszłym tygodniu byłam na USG, lekarz wykluczał choroby genetyczne, dzidzi na szczęście zdrowa, ładnie machała mamusi rączką :). Co do samopoczucia, na początku było fatalne, mdłości, senność. Bardzo pomagały mi długie spacery na świeżym powietrzu i picie wody mineralnej, małymi łykami ( koło 2 litrów dziennie) . Następne USG 15 maja, już nie mogę się doczekać, a chyba najbardziej mój mąż, bo ze względu na charakter pracy wybiera się ze mną dopiero pierwszy raz. Lekarz mówił, że jak dzidzi się ładnie obróci, może poznamy nawet płeć. Jestem ciekawa jak u was, przeglądacie już różne poradniki co do wyprawki i sklepy z rzeczami dla maluszka?

Odnośnik do komentarza

luiza570 :
Gratuluję :)
Jak tak czytam wypowiedzi innych dziewczyn tutaj,to faktycznie straszne są niekiedy perypetie...
Dobrze,że udało Ci się i zagrożenie poronieniem przeminęło,nie każda ma tyle szczęścia niestety...

Ja nadal nie mam apetytu,jem,bo muszę,dużo piję. ;)
Męczy mnie zgaga,niekiedy tak pali,że czuję się jak smok :D
Jestem senna i ledwo wychodzę na ławeczkę przed blokiem...
6,już prawie 7 tydzień,mdłości i wymioty nadal mi uprzykrzają życie...

Życzę spokojnej "drogi" ciążowej,oby córeczka nie sprawiała już żadnych komplikacji ;)
Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza

Shasane21 :
Gratuluję :)
Na szczęście u Ciebie nie ma żadnych komplikacji i oby tak już pozostało. ;)

U mnie podobnie,pierwsza ciąża,6 prawie już 7 tydzień,22 lata i nadal brak apetytu,mdłości,wymioty,ból piersi,głowy...,jem,bo muszę,dużo piję wody,herbatki,soków. Męczy mnie niekiedy straszna zgaga :/
Jestem senna,a tu taka ładna pogoda,a ja ledwo wyjdę sobie przed blok na ławeczkę...
Na szczęście,z dzieckiem w porządku. :)

Życzę udanej "drogi" ciążowej,bez komplikacji. :)
Co do wyprawki,to u nas,to objawia się jak na razie,szukaniem w necie,poszczególnych akcesoriów i powiem,że można naprawdę coś fajnego,porządnego znaleźć i odkupić,w miarę tanio od aktualnych mam. ;), wózeczek,nosidełko,itp.

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza

mommylove93 :
Gratuluję,cudowny ten Twój Antoś :) Niech sobie rośnie jak na drożdżach :)

To okropne co musiałaś przejść w ciąży...,naprawdę ! Na całe szczęście,nie poddałaś się,nie straciłaś wiary,w to,że się uda,że nie trzeba będzie usuwać...,udało się ! :) Brawo ! :)
Zuch Dziewczyna ! :)
Niekiedy właśnie lekarze rozkładają ręce,nie wierzą,a tu proszę... ;)

U mnie na szczęście wszystko dobrze z dzieckiem,6 prawie już 7 tydzień ;) Nadal brak apetytu,mdłości,wymioty...,mało jem,dużo piję wody,herbatki,soków. Męczy mnie też niekiedy zgaga,ból głowy,jestem senna,ledwo wyjdę sobie na ławeczkę przed blokiem,a tu taka słoneczna pogoda... :/
Ogólnie,najbardziej boję się porodu,tego bólu,komplikacji...,ech,oby szybko przeleciało :D staram się nie czytać głupot z neta czy z kolorowych pisemek,bo jak wiadomo albo przykładowy poród opisany jest w strasznych katuszach albo wręcz bez mała usłany różami...,heh ;)
Kilka książek sobie zakupiłam z neta na temat ciąży,jej przebiegu,porodu,wychowania, zajmowania się maluchem ;) pewnie i tak w praktyce,to będzie wyglądało nieco inaczej,ale zawsze można co nieco wykorzystać dla siebie,a później dla malucha. ;)
Taka książka,to lepsza,niż głupoty z byle jakich stron internetowych i pisemek ;)

Jeszcze raz,gratuluję i za zazdroszczę uroczego Antosia :) Oby teraz wszystko już przebiegało prawidłowo :)

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza

MomylovE . Jesli twoj antos byk siny i nie oddychal musieli go reanimowac to nie mogl dostac 10 punktow tylko juz mialby odjete minimum 4 punkty bo za to sa pryznawane punkty , wiec nie gadaj glupot , bo tu sa mlode mamy ktore sa w pierwszej ciazy i na co je denerwowac... A szczerze juz troche na twon temat slyszalo nie jedne forum . Wiec prosze jesli chociaz chcesz klamac to nie zaprzeczaj jednego zdania drugim . Pozdrawiam .

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21243http://www.suwaczki.com/tickers/x7g1egz2xvcderxt.png[url=]

Odnośnik do komentarza

Dzięki i Tobie również życzę spokojnej ciąży, oj wiem coś o zgadze i braku apetytu. Pierwsze 3 miesiące były ciężkie, ale czego nie robi się dla dziecka :) teraz wizytę będę mieć 4 maja, im bliżej tym bardziej się martwie czy wszystko będzie o.k

cytrynuska
luiza570 :
Gratuluję :)
Jak tak czytam wypowiedzi innych dziewczyn tutaj,to faktycznie straszne są niekiedy perypetie...
Dobrze,że udało Ci się i zagrożenie poronieniem przeminęło,nie każda ma tyle szczęścia niestety...

Ja nadal nie mam apetytu,jem,bo muszę,dużo piję. ;)
Męczy mnie zgaga,niekiedy tak pali,że czuję się jak smok :D
Jestem senna i ledwo wychodzę na ławeczkę przed blokiem...
6,już prawie 7 tydzień,mdłości i wymioty nadal mi uprzykrzają życie...

Życzę spokojnej "drogi" ciążowej,oby córeczka nie sprawiała już żadnych komplikacji ;)
Pozdrawiam. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdckrhm9kp324op.png

Odnośnik do komentarza
Gość zabcia1122

Czesc dziewczyny!

Rowniez jestem w pierwszej ciazy ale uwaga bliźniaczej:) czekam na 2 księżniczki, to juz 28 tc a i dodam ze mam 19 lat ;) mimo tego nie przeraza mnie wizja porodu i pozniej opieki nad malenstwami nie moge sie doczekac az sie urodzą;)

Odnośnik do komentarza

cytrynuskaa no bałam się bardzo, że go stracę, chociaż planowany nie był. Ale dla mnie to bez różnicy czy dziecko jest planowane czy nie :) To i tak jest część nas :)
A teraz korzystaj z przespanych nocy, bo później te nocki (co teraz są przespane) to Twój maluszek już będzie wiedział jak to zmienić hehe ale czego się nie robi dla swojego dziecka :) Ja za mojego oddałabym życie jakby trzeba było i ani chwili nie zawahałabym się.
I dla sprostowania ja tym moim wpisem nie chciałam nikogo przestraszyć. Niektóre porodu są szybkie i łatwe a inne dłużą się, komplikacje są, itp. Wszyscy zdają sobie z tego, że nie zawsze jest idealnie, ale Wam wszystkim w Dwu-paku życzę jak najszybszego o bezbolesnego rozwiązania :)

mamuskaa dobrze, że byłaś podczas mojego porodu... reanimować- chodziło o to, że musieli pomóc mu w oddychaniu. A poza tym co szpital to inaczej dają punkty i czytałam, że nie ma co się tym sugerować...
Także proszę Cię, nie mów jak wyglądał mój poród jak Cię przy tym nie było.
O ja nie gadam głupot, jak już to Ty, bo myślisz że wiesz lepiej jak przebiegał mój poród. To tyle z mojej strony do Ciebie.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjx2vvlz8f.png

Odnośnik do komentarza

mommylove 93 mamuśkaa ma rację. Punkty są przyznawane między innymi za kolor skóry i umiejętność oddychania. Skala wszędzie taka sama

Dziewczyny bądźcie dobrej myśli a wszystko się ułoży :) Może być Wam cieżko ale naprawdę warto :D Pozdrawia Lutówka 2015 razem z Nadusią
PS. my też byłyśmy na podtrzymaniu od października a prawie przenosiłam Dusię

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hc4r6x8cr.png

Odnośnik do komentarza

Mamuśka poniosło Cię ;) Shynka ma.fajniejsze koleżanki z Lutego 2015 :) nie obrażaj nas ;) chciałam dodać że co niektórzy mogą mieć "specjalne skale " a dlaczego to nie musze wyjaśniać ;)

A co do nocy, spokojnie jeszcze się wyspicie moja mała ma 3 m-ce a od 2 tygodni przesypiamy całą noc :)

Trzymam kciuki za rozsądne dobieranie towarzystwa na forum ;)

Ps.pamiętajcie nie czytajcie co piszą w internecie. Internet to zŁoooooo :)

Odnośnik do komentarza

Kurde ta kolezanka miala byc e cudzyslowie ;) przepraszam atram ;) hehe .

Moje noce sa idealne . Ja wstaje tylko raz w nocy na 15- to minutowe karmiebue chwilka zeby odbic , zeby zasnela i mama dalej w kime . Nawet nie slysze jak budzik dzwoni partnera i jak wychodzi do pracy . Wiec u nas jest super . ;)

Ahh ta inna skala ;) chcialabym miec wlasna , chyba wezme sie za wymyslanie jakiejs skali osobnej i moze zaczne na tym zarabiac ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21243http://www.suwaczki.com/tickers/x7g1egz2xvcderxt.png[url=]

Odnośnik do komentarza

Atram ma racje mam fajniejsze koleżanki :) co do spania w nocy to co dziecko to obyczaj :D jedne śpią inne nie, ale wiadomo, że i tak je kochamy <3 <br /> mamuskaa a ty marcowa ? Ciesz się maluszkiem, bo one tak szybko rosną :) Ja dwa dni temu z płaczem odkładałam rozm. 56 i 62 . Wzięłam śpiochy 62 na wyjazd i krok miała w kolanach. w domu tylko bodziaka i skarpety jej zakładam i nie wiedziałam, że śpiochy za małe :D

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hc4r6x8cr.png

Odnośnik do komentarza
Gość julia.kotarska1993

Ja niedawno (dokładnie wczoraj) dowiedziałam się,że jestem w ciąży! Bardzo się cieszę. To moja pierwsza ciąża. Za dwa tygodnie wprowadzam się do mieszkania w bloku,które wynajął mój mąż. A jak u Was?http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgru39ozti.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witajcie Kochane dolaczam sie do Was dla mnie to rownuez pierwsza ciaza bardzo wyczekana. Czekalismy na dziecko 6 lat już w sumie sie poddalismy a tu taaaaaka niespodzianka juz 20 tygodni za nami:* chociaz dalej sie papanicznie boje. Nic nawet jeszcze nie kupilam strach jest za duzy. We wtorek kontrolna wizyta mam nadzieję ze wszystko bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

adur tak punkty są odejmowane podwójnie
julia.kotrska gratuluję i życzę przyjemnych 9 miesięcy i szybkiego i łatwego porodu:) jesteśmy w tym samym wieku. My mieszkamy z teściową.
malutka1989 Tobie również gratuluję i trzymam kciuki za wizytę kontrolną :) bądź dobrej myśli a na pewno sie wszystko ułoży
mamuskaa taka długa była? Niektóre bobasy to kolosy ;) fajna data 8 marca

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hc4r6x8cr.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny .Mam na imie Agnieszka ,mam 24lata mieszkam w Birmingham .Ponad tydzien temu (w sobote)zobaczylismy na tescie dlugo oczekiwane dwie kreski (staralismy sie 3lata) radosc ogromna .w poniedzialek pobieglam do lekarza ten zmierzyl mi cisnienie i kazal czekac na list od poloznej:/ Tutaj ciaza do 3miesiaca nie istnieje wiec podejzewam ze dlugo poczekam sobie na ten list. Na szczescie znalazlam prywatnego polskiego ginekologa.Zrobila USG zobaczylismy nasze malenstwo ktore wyglada jak pierscionek .Jestem w 6 tygodniu serduszko juz bije .cudownie bylo je uslyszec nie moge sie doczekac kiedy znow bedziemy mogli podejrzec nasze malenstwo.a co do mojego samopoczucia to w sumie odkad wiemy o ciazy to mdli mnie caly czas i ciagle jestem zmeczona.piersi ogromnie napuchly i co za tym idzie sa bardzo bolesne.mam nadzieje ze mdlosci niebawem ustapia i poczuje wiecej sily.Gratuluje wszystkim przyszlym mamusia i pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...