Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
kalafiorki

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Żoo
Zdrówka dla Sipka.

Ja mam długowłosą brytyjkę niebieską. Jest bardzo spokojna. Na nic nie wskakuje i niczego nie strąca. Ale od małych dzieci stroni. Chyba po tym jak córka kuzynki uporczywie goniła ją po całym domu. Polecam, ale w formie męskiej :) są duże ale bardziej przyjazne i ugodowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żoo - a dają Wam coś dożylnie, czy tylko inhalują?

Ja bym chyba została, raz, że to powrót ze szpitala i ja mam zawsze wizję, że na ciuchach mam mnóstwo zarazków a dwa, że jeżeli ma dobrą opiekę to może i tak niech zostanie, bo rzeczywiście się zakręci trochę.

Pytanie, na ile Tunio sobie bez Ciebie radzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żoo
Zdrówka! Szybko zadziałają i wrócicie do domku.
Też bym została. Mój Jaś smutno patrzy gdy drzwi się zamykają a potem jest już wszystko ok i jak jest z ojcem to nie zapyta o mnie. Także nie zamykałabym "dwa razy drzwi". Dla Sipka też pewnie stres bo to nowe miejsce i najlepiej jednak z mamą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety w nocy duszność się nasiliła i dostaliśmy steryd dożylnie.
Całe szczęście, że wczoraj coś mnie tknęło i od razu pojechałam do szpitala.

Do domu pojadę się ogarnąć i coś zjeść ale w porze Tuniowej drzemki.

Brytyjczyki to chyba najspokojniejsze koty, jakie znam.
Renia, dawaj fotkę :)))))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żoo
Jednak czujność matki niezawodna. Ja chyba bym się nie pokazywała Tuniowi, jeśli zaraz bym musiała znowu wychodzić.
Fotkę koci wrzucę wieczorem lub jutro :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MamaDwojki

Zoo
Trzymaj sie.

Zgarnicie co, moja angina okazala sie chora usemka. Wiec mam na jednego zeba mniej no I moge co nieco zjesc I juz nie mam goraczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MamoDwojki
A to niespodzianka :) kup sobie prezent od zębowej wróżki :))))

Moja teściowa zaproponowała pomoc czyli uwaga, uwaga, przyjedzie teściu i nam zrobi zakupy :))))))
Oj, ubawiłam się. Nie ma to jak być mocnym w gębie.

Sipek słabo. Faszerują go lekami na rozszerzenie oskrzeli. Teraz leży pod tlenem. W końcu zasnął.
Widzę, że do sterydów podchodzą ostrożnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MamaDwojki

Zoo
Jak ja wspolczuje malenstwu. Ci tez jest ciezko. Wiem jaki meczacy moze byc pobyt w szpitalu.
Kolezanki corka urodzona 28 pazdziernika (twoj maly - 29?) tez juz byla w szpitalu na inhalacjach I pod tlenem. Z 4 czy 5 dni ich trzymali. Tez kaszlala I miala dusznosci.

A Tunio zdrowy juz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

żoo
Oby wszystko szybko wróciło do normy a Wy do domu. Ten rok wyjątkowo paskudny w kwestii chorób.

MamoDwojki
A to oryginalna "angina" :-))
Grunt że już lepiej. A mąż lepiej?

http://fajnamama.pl/suwaczki/8c72mps.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do kotów, to też pewnie sporo zależy od cech danego osobnika.
Znajoma ma tajskiego, szwagierka brytyjczyka. Tak jak i nasz, obie rasy reklamowane jako spokojne i świetne do domów z dziećmi, towarzyskie.

Tajski koszmarnie drogi, piękny ale jak żoo określiła - nieco świrnięty. Brytyjczyk rzeczywiście spokojny, ale raczej nietowarzyski. A nasz to kotopies, cichutki i przytulak, który toleruje nawet zabawy z młodym, choć fakt, że dziecko dość delikatne w stosunku do kota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość strrunka

Zoo, zdrówka dla maluszka!

Koty... wspomnial mi sie napis na bloku osiedlowym:
Mam dwie ręce. A tak chciałem mieć kota ;)

Kocham koty! I psy tez.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żoo - no nie mów, że leżycie na Żwirki i Wigury w Wawie? Nam tam w ogóle nie dawali sterydów jak tam trafiliśmy :/. Wściekła byłam, bo inhalować to sobie mogę w domu.
To jaka saturacja Sipka, że aż tlen włączyli? Trzymajcie się ciepło.

Ja dzisiaj kompletny nie ogar. Do tego luby chory, także mam teraz trójkę dzieci ;)

Dziewczyny, używała któraś Tulika? Kombinuję, co by nocki u Leona były lepsze, ale nie wiem, czy to nie będzie tylko zbędny gadżet...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny
Dzięki za wsparcie. Dzień się wlókł niemiłosiernie.

Zakropkowana
Ja miałam otulacz motherhood. Nie sprawdził się zupełnie. Ale co dziecko to inny patent.
Gratuluję kariery w mediach ;)

Saturacja 95, ale ma koszmarną duszność. Cała klatka piersiowa mu chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zakropkowana
uwielbiam oglądać noworodki, co piątek lekturę głosu rozpoczynam od tej strony.
U mnie jak na razie ciężko. Dzieci nie znają żadnych zasad zachowania, poza tym wciąż ich diagnozujemy i co chwilę pojawiają się "nowe" rzeczy. Jak zaliczyłam kardiologa, neurologa, psychologa logopedę, terapeutę ruchu, to okazuje się, że trzeba jeszcze pójść do ortopedy, neurologopedy, lekarza rehabilitanta (i rozpocząć rehabilitacje i terapie wspomagające) oraz przeprowadzić badania genetyczne, a i umówione już wizyty u dentysty. Zaczyna brakować czasu na wszystkie zajęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żoo - to oby z saturacją było już tylko lepiej. No i dobrze, że podali tlen, żeby się nie męczył. Bo niby 'ustawowo' to powinni podawać jak spadnie poniżej 90...

Ten Twój otulacz, to zdecydowanie tańszy jak ten tulik. Ogólnie już rozmyślam, czy da radę coś na wzór uszyć ;)

Bamcia, no to ładną pielgrzymkę po lekarzach odbyłaś... Przerażające, jak ludzie mogą zaniedbać swoje dzieci :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakropkowana
Tak wybrałam tani wariant. Jakby się sprawdził to kupiłabym może coś lepszego.
Ale w sumie najlepiej mi się zawijało Sipka w rulonik w tzw kocyk muślinowy czyli pieluchę 120 x 120 cm.

A teraz kluseczek waży już 7800, ubrania 74/80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żoo
A lekarze zdiagnozowali, że to faktycznie zapalenie krtani? I przy tym takie duszności? Bidulek. Trzymamy kciuki żeby jak najszybciej się poprawiło.

Zakropkowana
U mnie obydwa egzemplarze nie znoszące otulania. No może przez pierwsze dwa tygodnie.
Małej kupiłam śpiworek bo byłam w sumie dalej jest zmarzluchem ale tak się złościła, że nie mogła swobodnie kopać, że odpuściłam.

Bamcia
Ale maraton. Lata zaległości. Dużo wytrwałości życzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bamcia
No ja rozumiem, że rodzice niewydolni, ale pediatra nigdzie dzieci nie kierował? Eds?

Zakropkowana
Najstarszy to było dziecko typu demo to nic nie szukałam, córka musiała być ciasno otulana w okresie noworodkowym, ale wtedy takich luksusów jak otulacze to tak nie było... Uszyłam z flaneli sama. Wtedy zaczęła zasypiać sama. A najmłodszy niestety nie tolerował otulania, na niego działały wyłącznie matczyne ramiona.

W ogóle myślę że onprzez cc był chyba nieodwrażliwiony, podobno maluchy masaż shantala uwielbiają, jego doprowadzal do szału. Jak uparli się go wyciągnąć to nawet przyparty nie był, ja sądzę że za szybko go wyrwali z brzucha. W porównaniu do starszaków taki jakiś nerwusek był, nie potrafił do jakichś 3 mcy głęboko zasnąć, sprawiał wrażenie wciąż zmęczonego.

żoo
Mam nadzieję że szybko Wam duszność odpuści. Oby to tylko efekt infekcji, a nie jakaś astma czy inne "cudo".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...