Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Zmuszać to nie, tylko że jak już jarzy to wydało mi się dziwne wracanie do pieluch. Jak zauważyłam że Tosia już wie o co chodzi to nie dawałam jej pieluchy mimo że np. chciała, to był taki etap że chciała pieluche. Ona jak ma założoną pieluchę to nie woła siku, jak ma majtki to wola.
Dlatego wydaje mi się że jeśli dziecko wola umie kontrolować potrzebę, to lepiej wytłumaczyć dziecku czemu nie pielucha tylko majtki, czasem działa że dzidziusie sikają w pieluchę, ale na moje dziecko nie.
Do spania dostaję pieluchę.

Odnośnik do komentarza

Kalae
No właśnie o to chodzi, że on jeszcze nie zdecydował czy chce być dużym przedszkolakiem czy dzidzią jak brat.
Uważam że nocnik/ sedes to stan umysłu ;) dojrzeje to już nie będzie chciał wracać do pieluszki.
Ma problemy z kupą na nocnik. Nie chce naciskami doprowadzić do zaparć. Nic na siłę. I tak się bujamy, dziś ma chęć na nocnik, matka się cieszy, jutro pieluszka, matka marudzi ;)

Mm3
Farciaro. U mnie normalne okresy od 4 miesięcy. Kubeczek mam z rossmana. Jest ok. Ale nie mam porównania z innym.
Trzeba dobrze włożyć bo inaczej przecieka ale nie jakoś mocno. W razie czego zwykła wkładka daje radę.
U nas jak patrzę na stosunek malucha do brudnej pieluchy to też widzę szansę na synchronizację ;) zwłaszcza, że maluch już siedzi.

Odnośnik do komentarza

U nas siku na sedes tylko przed kąpielą, a tak to nie chce. Czasami jak jest tata w domu to siada i robi na sedes (jak zauważymy, że chce kupę, bo sam nie powie) ale widać, że i tak coś go blokuje, bo potem kończy kupę w pampersie.

Mm3 u nas na śniadanie owsianka. Przez alergie Ryśka to nawet nie kombinowałam z żadnymi płatkami. A mm u nas w diecie, bo to u Ryśka zastępnik nabiału :)

Żoo- to jak maluch już siedzi to teraz więcej czasu dla siebie? :)

Odnośnik do komentarza

Żoo - bo mnie koleżanka pocieszała, że mam dotrwać dzielnie do momentu jak mi Leon usiądzie i potem już chłopaki będą się razem bawić, a ja spijać ciepłą kawę, heh. Tak myślałam, że to zbyt pięknie brzmi ;).

Dziewczyny, polecicie jakiś robot kuchenny? Blender zwykły mi się spalił, a kielichowy popsuł i oddadzą nam kasę za niego. I przekonuję lubego, żeby kupić robot, bo akurat nadarzyła się ku temu okazja :).

Odnośnik do komentarza

Zakropkowana
Koleżanka ma rację. Było kilka dni lepiej jak maluch zaczął się czołgać.

Ale reakcją Tunia na większą mobilność brata jest tornado ;) zrezygnował z drzemek w dzień i od początku jest masakra. Tyle że powód się zmienił.

Ale fakt, kilka dni mogłam popić kawę.

U nas temperamenty nie pomagają. Do tego maluch przechodzi ciężko skoki. Ostatnio wieczorami ryczał po godzinę w półśnie nie do wybudzenia. Po czym zaczął siadać. I znowu dobrze śpi.

Odnośnik do komentarza

Mm3
Podeślę Ci jutro jak uruchomię kompa, z telefonu wiadomości nie jestem w stanie wysłać.

Swego czasu była długa debata o kubeczkach, ale chyba na marcówkach. W każdym razie ja do innych środków nie zamierzam wracać, kubeczek niejako oddal mi wolność:-)) wreszcie nocą nie muszę spać opakowana, w dzień nic mnie nie uwiera... Dla mnie to najlepsza metoda. Mi nic nie przecieka. Mam M z Rossmanna i jest ok. Muszę tylko poszukać ciut pojemniejszego na pierwszy dzień. Wtedy w ogóle nie będę musiała myśleć o tym w pracy, że trzeba kubeczek opróżnić.

żoo
Chyba bym padła trupem z Twoimi chłopakami... Maluch plus huragan który w dzień nie śpi. Dobrze, że Ty masz dużo energii i to dajesz radę ogarnąć.

Co do nocnika to u nas jest w ciągłym użyciu od dawna. Co wcale nie przekłada się na odpieluchiwanie. .. Kupę woła i tu jest git. Nie zdarza sie w pieluszce. Natomiast sika równie ochoczo w nocnik jak i w gatki. Trudno, poczekam aż zmądrzeje na tyle, żeby mu coś wytłumaczyć.

Dziś mój pierwszy dzień urlopu. Jestem wykończona po orce z ostatniego tygodnia... Ledwie żyję...
A córkę mogłabym czasami udusić... Tryb awaryjny jej się włączył....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peonia
Z góry dzięki. Będę mogła się pochwalić nową fryzurą :)
Może córa poczuła wakacje..

No to ja też spróbuję Rossmannowski.

Żoo
Tunio już się przestawia na tryb przedszkolny bo tam chyba typowej drzemki już nie ma. Mój bez drzemki jest pod wieczór masakrycznie marudny. Nic mu nie pasuje.

Odnośnik do komentarza

Ja kubeczek menstruacyjny mam od kilku mcy i jestem z niego zadowolona. Mam roz m z rossmana. Wady to jak się zdarzy łazienka z oddzielnymi ubikacjami i oddzielnie umywalka i jak dostanę okres niespodziewanie w pracy to wolę nosić ze sobą tampona w razie w niż kubeczek, zwłaszcza że trzeba go wyparzyć przed użyciem. A poza tym to jest super.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj miałam akcję ratowania podlota jerzyka, pewnie ciekawski za szybko opuścił gniazdo, a lotki za krótkie żeby latać mógł. Znalazłam go na jezdni koło domu, próbował sie wzbić, ale nic z tego. Trzeba go bylo prawie jak dziecko niańczyć :-))
Przekazaliśmy go weterynarzom na podchowanie, za parę dni poleci sam :-) przy okazji miałam mozliwośc sprawdzić, jak działają stworzone u nas w mieście nas procedury pomocy znalezionym zwierzętom dzikim. lekcja pozytywna, mechanizm dziłla bardzo sprawnie :)
Córka prawie się popłakała przy pożegnaniu ptaszka, jak go odbierali:-))

jestem tak zmęczona, ze na urlop i sie pakowac nie chce... :(( ostatni tydzień w pacy ocno dał i w kość. jednak dziś babcia przejęła młodego, to muszę sie sprężyć...

żoo
tak to już jest, każde z mojej trójki zupełnie inaczej sie rozwija. chłopcy raczkowali, najstarszy nawet z tego owodu za bardzo chodzić nie miała ochoty, córka nie raczkowała wcale i chyba efekty tego widac w braku koordynacji z rzeczywistością :))))

tak czy owak to super zajęcie - obserwacja rozwoju maluchów. gdybym nie miała tylu lat na karku to może zastanowiłabym się nad kolejnym, ale to już naprawde nie na moje lata... chyba by we mnie kamieniami rzucali jakbym z brzuchem teraz chodziła...

mm3
wysyłam hasło :)
musze zajrzeć na pocztę, może potem tez coś zaktualizuję.

monthly_2018_07/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_68226.jpg

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

W świecie książki są wyprzedaże. W dobrej cenie są obrazki dla maluchów. Tym razem padło na W przedszkolu i Dbaj o zdrowie. I serię Mały Chłopiec. Mamy z tej serii Auto Artura ale też podróżój z Arturem gdzie są obrazki zamiast niektórych słów. Z tej serii też są super różne książki z zadaniami.
I kupiłam też powieść sensacyjną "chce mi się kupę"
Fotki na poczcie.

Odnośnik do komentarza

Gubię się na tej poczcie.

żoo
To białe to infrastruktura jaskini z krabikami albinosami, taki endemit na Lanzarotte. Jameos del Aqua, to budynek autorstwa miejscowego artysty Cesara Manrique. Uwielbiam architekturę pełną prostoty, moim ulubionym budynkiem jest willa Tugendhatów w Brnie. Ściana z onyksu o zachodzie słońca jest niezapomnianym wrażeniem. I nie tylko ona :-))

Super gość z Manrique, szkoda że u nas tak się nie dba o jakość krajobrazu jak tam na Lanzarotte dzięki niemu. Nawet z marsjańskiego krajobrazu stworzył wartość.
Jednak fale moja rodzina woli z Fuerty....

A z innej strony to moje dziecko bez własnego nocnika nie chciało w ogóle kupy robić. Ten kartonowy wręcz go parzył...dwa razy namówiłam go na kibelek. Poza tym trzymał aż wrócił do domu. Więc apetyt był słaby i żywił się głównie arbuzem :-)) ale i tak jest tłuścioszkiem.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...