Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Peonia
I tak długo wytrzymałaś bez lodówki w takie upały.

Mojej Julce niestety w dalszym ciągu opłaca się budzić na wodę :-( ale w sumie to się nie dziwię, ja też często pije w nocy.

Dajecie jeszcze dzieciom mm? Bo ja się zatrzymałam na mleku 3, które w sumie jako pierwsze kupiłam Julce i tak je pije do dziś :-) W kolejnych już była maldodekstryna, to nie kupowałam, miałam przejść na krowie, ale w sumie z mm mi wygodniej.
Są wogóle jakieś wytyczne do kiedy dziecko powinno jeść mm?

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka
U nas też mm od 3. Ja daję ale teraz 4.
Tunio coraz mniej ale jeszcze czasem prosi.
Krowiego nie chciał pić.
My przez maltodekstrynę kupujemy hippa, jedyny nie ma.

Peonia
Tunio też słabo tolerował nowe jedzenie. Mieszałam mu z moim mlekiem. Zaczął dobrze jeść jak mu wyszedł pierwszy ząb. A wyszedł ok 8 miesiąca.
Maluch nadal bezzębny więc sobie czekam i mu proponuję różne rzeczy. Do niedawna pluł wszystkim. Teraz zjada 50 g więc jakiś sukces jest.

Odnośnik do komentarza

Peonia
tak właśnie w tej kwestii.
Skakanka
teraz Mateusz pije mm i krowie. Wcześniej miał alergię na krowie jak tylko takie pił, więc przez jakiś czas mu nie dawaliśmy ale od paru miesięcy zaczął się znowu domagać i pije. Narazie nic się nie dzieje, bo miał suche szorstkie placki na nogach od tego mleka, może już mu przeszło. A i oczywiście mleko sam sobie wyjmuje z lodówki i sam musi sobie nalać do kubeczka. Na mm jeszcze czasem zrobię mu jakieś płatki.

Odnośnik do komentarza

Skakanka
moja córka "zamówiła" sobie siostrzyczkę i jak dowiedziała się, że będzie braciszek to sie az rozpłakała :)
jak braciszek się urodził to problem sam zanikł, niezależnie od płci maluch był dla niej słodki i juz :))

Rzadko mroże zupy/buliony, a jak juz to w pojemniku. Tylko dla młodego uzywałam podobnie jak żoo tych woreczków na mleko.

moja nowa lodówka jest świetna. normalnie wieje z niej chłodem :)) chyba zaczynam się cieszyć, że stara sie popsuła....
mam wrażenie, że stara od dawna chyba już nie trzymała odpowiedniej temperatury, choć niby wskazywała prawidłową, ale teraz efekt jest zdecydowanie bardziej chłodny :)) jedzenie dobrze trzyma świeżość, zwłaszcza w przypadku mięsa i wedlin to widzę - pewnie dzieki komorze z obniżoną temperaturą.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peonia
My też pomału wymieniamy sprzęty bo psuły nam się po kolei. I zazwyczaj jestem zadowolona.
Wyjątkiem był odkurzacz ale dzięki tej historii mam philipsa 2 w 1 z opcją mycia.
I teraz jest jak znalazł. Czołgający się po podłodze maluch a do tego Tunio z dumą wylewający (rozlewający) zawartość nocnika wymagają dobrego sprzętu ułatwiającego życie :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,

U nas 'imprezowe' weekendy się skończyły, więc powoli próbuję wpaść w stary rytm dnia ;)

Skakanka - jak samopoczucie? :)

U nas mm to ważny składnik diety, więc mamy trochę inna sytuację. Ale nie ma chyba wytycznych jak długo można je pić u zdrowych dzieci. Kojarzę, że Centrum Zdrowia Dziecka miało jakieś opracowanie na temat żywienia dzieci, ale o długości stosowania mm nie kojarzę, by coś tam było.

Ogólnie chyba zacznę już rozszerzać dietę Leonowi, bo moim zdaniem wykazuje już gotowość i chęć. No i nie jestem do końca pewna, czy też brat mu z tym rozszerzaniem nie pomógł i nie podał, gdy nie patrzyłam, banana ;)

Odnośnik do komentarza

Zakropkowana
Raczej nie pomogę, bo ojcu życzeń złożyć nawet nie mam jak. A skoro dzień matki organizują dzieci to niech one o tatusia zadbają, przecież to nie dzień męża, żebym ja musiała się produkować:-)

żoo
Jak Ci się sprawdza to z opcją mycia? U nas po dwóch latach bateria odmówiła współpracy, zresztą z uwagi na słabą moc i tak traktujemy go jako doraźne rozwiązanie, w sumie to taka miotła u nas. Prawdziwe odkurzanie to starym, mocnym sprzętem.

A lodówka nowa jest zdecydowanie lepsza, więc już nie narzekam, że stara odeszła:-))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Zakropkowana
Ciekawe czy Ty dostałaś wolne na dzień matki ;)

Peonia
Opcja mycia jest super. Pomysł na to urządzenie jest bardzo prosty.
U mnie też to robi za podręczną szczotkę, tyle że od razu przeciera na wilgotno.
Dla mnie super.
A do porządków został nasz stary odkurzacz, który po wtopie z nowym ma znacznie wyższe notowania.

Odnośnik do komentarza

Dzieńdoberek :-)
Żoo
To to duży sukces :-)) 100% skuteczności to niezły wyczyn! Brawo Tunio! Na majtki jeszcze przyjdzie czas, może jak by były z koparką... :-)

Zakropkowana
Dziękuję, fizycznie ok. Gorzej z łbem, bo trochę podkrwawiam.
U nas upominkiem na dzień ojca, z pewnością zajmie się żłobek, zawsze na takie okazje coś tam robią :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza
Gość MałaLidia

Zakropkowana, ale Ci koleżanki pomogły hehe. Może i nie dzień męża, ale póki dzieci malutkie to raczej nic same nie wymyslą, a fajnie ich uczyć już pewnych zwyczajów.
My robimy laurke dla taty. Lidzia coś "nagryzmoli" wytniemy serduszko i przykleimy.
Ja na dzień matki dostałam bukiet kwiatów. W żadne drogie prezenty nie idziemy, bo tu chodzi o symbol.

Odnośnik do komentarza

Zakropkowana
U nas na I dzień Ojca była koszulka dla taty i body dla Jasia z napisami najlepszy tata, najlepszy syn +imiona. Jaś nie kumał ale tato był dumny i dalej nosi(dobra jakość bawełny), na II był kubek że zdjęciem już dwójki Maluchów i mąż ma cały czas w pracy a teraz będą 3 koszulki. I na pewno uwiecznię ekipę na foto. :)

Odnośnik do komentarza

Pewnie trochę oklepane te prezenty, ale mnie sprawiało frajdę zamawianie a tatuś się z każdego do tej pory cieszył, więc to najważniejsze.
A Jaś jak mu powiedziałam, że będzie dawał tacie prezent to zaraz zaczął śpiewać Sto lat, bo ostatnio były męża urodziny i Młody co chwilę mu śpiewał :)

Odnośnik do komentarza

mm3
a co było na dzień matki?
jak mąz sie cieszy to super, mój nigdy potem takich rzeczy nie używa, to przyznam, że szkoda sie wysilać.

jak dzieci były malutkie to też je animowałam, aby wykonały jakies laurki itp, teraz juz same ogarniają temat.

młodego na razie nie edukujemy, jakoś... chyba nam sie już nie chce, zresztą za chwilę żłobek/przedszkole załatwią temat...

natomiast bywają zwyczaje, dla mnie jakoś nieprzekonywujące, kiedy mama robi prezenty tacie, tata mamie.
no akurat my uważamy, ze to święto w relacji dzieci - rodzice a nie mąż - żona. w tej drugiej są inne adekwatne okazje, choćby rocznice ślubu/poznania się/inne takie....

Skakanka
a dostałas luteine czy cos w tym stylu na te krwawienia? w sumie wiele mam krwawiło w pierwszych miesiącach, bez szwanku dla ciązy, więc mysl pozytywnie :) będzie dobrze.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Było siku do nocnika i już nie ma :(

Maluch zrobił duży postęp w kierunku samodzielności, zaczął być bardziej mobilny i dużo gada. W ciągu dwóch dni bardzo się zmienił.

A Tunio zareagował powrotem do buntu i niechęcią do nocnika. Chce aby mu zakładać pieluszki Sipka. Znowu gryzie itd.... i najgorzej, że bije dzieci w klubiku.
Eh....
A tak dobrze szło.

Skakanka
A w pracy już powiedziałaś czy dalej harujesz jak wół?
Będzie dobrze. Tak jak Peonia pisała, krwawienia się zdarzają.

U mnie w maju i czerwcu są co chwilę jakieś okazje. Musielibyśmy świętować non stop.

Odnośnik do komentarza

U nas na Dzień Ojca jakiś drobiazg (tylko nie wiem jeszcze co) chłopcy dadzą dla Tatusia:) i też Mateusz jak daje jakiś prezent to śpiewa sto lat.
Żoo
chyba Tunio dalej mega zazdrosny. U nas też zazdrość czasami nie zna granic aj... a koleżanka psycholog mówiła że w tym wieku taka zazdrość o rodzeństwo szybciej mija, może potrzeba jeszcze więcej czasu...nie wiem...
Mateusz jak przez 2 miesiące mógł chodzić w mokrych majteczkach i spodniach tak teraz jak zdarzy mu się troszkę osikać szybko chce się przebierać, także ciągle jakieś zmiany...oby tylko na lepsze:)
Ps. Jest po 8-ej a moje chłopaki jeszcze śpią:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...