Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to się nie martwię. Pójdzie do przedszkola jak się odpieluchuje. Przedszkole państwowe więc jak nie je to mnie nie kosztuje.
Co za różnica czy nie chodzi bo chory czy nieodpieluchowany.

Zresztą przez 3 miesiące wszystko się może zdażyć. Dziś zrobił mi awanturę, że nie zrobił kupy do nocnika, tyle że usiąść nie chciał. I weź tu z takim gadaj.

Renia
Taki jest warunek. Przyjmują tylko odpieluchowane.

Peonia
Taki właśnie mam plan. Wczoraj spał u siebie do 1. A potem ja skapitulowałam i po karmieniu nie odłożyłam.

Odnośnik do komentarza

skakanka
Peonia
Spektakle to ja mam jak próbujemy wrócić z placu zabaw, albo ominąć cukiernię bez wstąpienia na loda. Ooo wtedy to mam naprawdę spektakularne show :-)

hehe, na lody z nim chodzą starszaki, na szczęście nigdzie nie mam po drodze :)) koszty tylko w upapranym wózku.

na plac zabaw nie chodzę, bo mnie wygania. a lbo robi sceny. a synem idzie chętniej i wraca bez scen :))) jak tylko mnie zobaczy w poblizu, to od razy macha łapka i mówi "iiiidź".

no to korzystam.

po totalnej mamozie przez dwa lata dziecko odkryło,że ma ojca i go non stop użytkuje. tatus niby troche marudzi, ale tak naprawdę jest zadowolony, bo jednak chyba cierpiał jako ten odrzucony :)) lata z koparczkami i innymi takimi dla synusia.

skoro młody ma komplet tata i brat, to ja mam więcej wolnego :))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Renia74
Peonia
Hehe, głodnemu chleb na myśli :)))
Mój ma iść już w tym roku, ale to będzie grupa dwulatków, pewnie większość będzie kulała z mówieniem, część będzie z pieluchami. Jakby chodził do żłobka to bym się nie spieszyła, albo jakby musiał gonić trzylatki, a tak to będzie prawie jak w żłobku. I logopeda na miejscu.

tego "chleba" to ja mam chyba w nadmiarze... :))) może mąż mi cos w słowniku w telefonie pokombinował, żeby przypominajka był? :)))))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

żoo
W sumie to się nie martwię. Pójdzie do przedszkola jak się odpieluchuje. Przedszkole państwowe więc jak nie je to mnie nie kosztuje.
Co za różnica czy nie chodzi bo chory czy nieodpieluchowany.

Zresztą przez 3 miesiące wszystko się może zdażyć. Dziś zrobił mi awanturę, że nie zrobił kupy do nocnika, tyle że usiąść nie chciał. I weź tu z takim gadaj.

Renia
Taki jest warunek. Przyjmują tylko odpieluchowane.

Peonia
Taki właśnie mam plan. Wczoraj spał u siebie do 1. A potem ja skapitulowałam i po karmieniu nie odłożyłam.

przy maluchach niewiele da się zaplanowac :))) jak jest plan na postępowanie zgodnie z rozwojem wypadków to i tak dobrze :))
lepiej sobie odpuścić i małymi kroczkami do celu, bez spinki :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peonia
Zazdroszczę starszaka :)
Ale ciężko na to wcześniej pracowałaś :)
A jak efekty leczenia? Już coś się dzieje? Jak starszak czuje się na tych hormonach?

U nas maluch przymierza się do raczkowania. Niech już zacznie to będzie śledził Tunia a ja będę miała z głowy :) póki co przemieszcza się na moich rękach.
Na razie tylko czasem słychać "on mi zabiera".

Odnośnik do komentarza

żoo
Starszak czuje się dobrze. Codziennie przynosi pena i każe się kłuć, nawet jak czasami zaboli to twierdzi, że nic to takiego. Ma zdecydowanie większy apetyt. Minęło trzy tygodnie, zmierzę go po miesiącu.

Wystawione są oceny proponowane na zakończenie roku. Syn to "nudy", same 5 i 6 :-))
Ale i córka po ostatnich "kocówach" wzięła się do galopu i mniej optymistyczna wersja zakłada średnią 4,86. Może zyskać jeszcze kilka punktów, więc się ogarnęła. Dziś na wywiadówce kilku nauczycieli ją chwaliło, że jest aktywna i ładnie pracuje. Tylko szkoda że nie może tak normalnie, tylko zrywem po awanturze. Ech....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Czyli nie tylko ja żałuję zakupu łóżka 140x200 ;). Ciekawe, jakby było 200×200, to i tak by było za małe, bo zawsze apetyt rośnie w miarę jedzenia? ;)

U nas odpieluchowanie na razie w fazie zerowej. Zdarza się siku na sedes, ale tylko jak go wysadzę. Sam tylko jak zaczyna produkować kupę i patrzę w jego kierunku, to mówi 'mama nie patrzy'. A jak już zrobi kupę to oznajmia, że jest i mówi 'o matko, Rysio, litości, fuj jaka kupa' - bo to był standardowy tekst babci w zeszłym tyg jak u nas była :)))).
Mamy czas do stycznia to myślę, że damy radę.

A, a propo lodów to się pochwalę, że zaczęłam robić sama ^^. I nawet wychodzą. Tymbardziej mi ciężko w to uwierzyć, bo bazą do 'Ryśkowych lodów' jest woda po gotowanej ciecierzycy!

Żoo - jaką koparkę-jeździk kupiliście Tuniowi do piaskownicy?
koparka

Tę może? Polecasz?

Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/lena-mega-wywrotka-jezdzik-ruchoma-100-kg-mercedes-i7210933092.html?fromVariant=7211022631

Wywrotkę mamy tą. Początkowo w niej jeździł.
W komplecie z koparką jest o tyle lepsza, że w tej drugiej są wysokie ścianki od paki i może być trudniej unieść nad nimi łyżkę od koparki. Tuniowi czasem się tam blokuje bo nie potrafi tą łyżką aż tak dobrze wymanewrować.

Odnośnik do komentarza

Żoo
Toż to plaża a nie piaskownica!!
Szybko Twój Maluch zaczyna raczkować, będą się z Tuniem ganiać. Maja jak się nauczyła to aż piszczała z radości goniąc Młodego.

Zakropkowana
Padłam jak sobie wyobrazilam jak Rysio mówi 'Rysio litości..'!!!

U nas temat odpieluchowania został ruszony. Być może w pn (jak się nie rozchoruje, bo coś pokasłuje) Jaś pójdzie do żłobka w majteczkach.
Od 2 tyg w domu chodzi tylko w zwykłych majteczkach. Jest różnie. Raz zawoła sam, często go też pytamy czy chce siusiu. No i w domu tylko nakładka się liczy. W żłobku nocnik też, ale potrafi się uprzeć i zażądać nakładki. Zobaczymy jak dalej będzie zwłaszcza ze spacerami, bo na razie zakładałam pieluchę.
Ale od pn chyba spróbujemy totalnie bez.

Odnośnik do komentarza

My dostaliśmy w spadku kilka zabawek Wadera, i wydają się wytrzymałe, niektóre po kilku dzieciach wyglądały jak nowe.

Mm3
Myśmy na początku odpieluchowania ubierali Julce na dłuższe wyjścia cieniutkie tescowe pantsy, i wmawialismy jej że to ocieplane majtki, i że w to się nie sika:) i w sumie dawała się nabrać, bo wpadki się jej nie zdarzały :))Często też miałam w torebce jednorazowy nocnik z Rossmanna.

Zakropkowana
Ale że jak lody z wody po cieciorce??:-) ja myślałam że lody to się z czekolady robi :-)))

Jak mi zostaje cieciorki to robię sałatkę- sałata, suszonej pomidory, ciecierzyca, jakiś ser, polać oliwa i już:-) u mnie idzie w każdych ilościach.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

zakropkowana
Peonia, a średnia córki to i tak świetna! Ja przy 'wkuwaniu' nawet takiej nie miewałam. Nie ma co, zdolne dzieci :))))

Wiesz, mój najstarszy bez kontroli ma same piątki, chyba dlatego czasem nie potrafię zaakceptować, że córka to już inaczej... Ale też taka prawda, że ona ma możliwości a je zaniedbuje. Ostatnio przynosi same 5 i 6 bez wielkiego wysiłku, tylko trochę w to wklada pracy. Więc skoro wiem, że może, to mi szkoda że to zaniedbuje.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

żoo
Peonia
Pomimo pomocy babci i klubiku dzisiaj.
Maluch ząbkuje i ma skok przed raczkowaniem a Tuniowi skasowałam dziś drzemkę to mam....

Aż nie wierzę co zrobiłam, włączyłam youtube. Zemści się to na mnie ale trudno. Poziom decybeli przekroczył stan krytyczny.

E tam, nie przejmuj się. Chyba nie znam rodzica, krowy tak nie ratuje swej wytrzymałości. Byle nie w nadmiarze. :-)(

Drzemki jeszcze nie mogę skasować. Nie wytrzymałby. A ja jednak mam chwilę spokoju. Mój jest śpiochem. Teraz ze starszymi po placu zabaw biega, czyli duża różnica wieku również ma plusy :-))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Drzemka nam się niebezpiecznie przesunęła na 16. A śpi 2 godziny.
Nie zasnął mi dziś do 15.30 to stwierdziłam, że zobaczymy co wyjdzie.
Po ostatnio nocne spanie wychodzi o 22.
A o 22 budzi się mała furia.
Efekt jest taki, że nie mam kiedy umyć zebów.

Youtube się zemści bo potem przez kilka dni będą awantury.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...