Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Dziewczyny. Tak myślałam, że w PlayDoh warto zainwestować.
Co do smoczka, to chciałam powiedzieć, że Jaś się odstawił teraz w czasie choroby. Zasypiał w momencie nie myśląc o smoczku i tak już zostało. Bo używał też tylko do zasypiania. Jak wyzdrowiał to mu się przypomniało, że czegoś mu brakuje, ale powiedziałam, że się zepsuł i został wyrzucony i pokazałam koszyk,w którym zawsze był, że pusty i tyle. Maja jest bezsmoczkowa. Ale jak pomyślę o odzwyczajaniu od piersi i zasypiania przy niej, to czarno to widzę. No ale to jeszcze trochę.

Żoo
Super,że już w domku. Jak Tunio zareagował na braciszka?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, a co to za betoniarka? Może moja niemowa zajmie się czymś innym niż miotły, mopy i zmiotki... Na bank będzie albo sprzątaczką albo ogrodnikiem, bo poza akcesoriami do sprzątania tylko konewki i wąchanie kwiatków...

MamoDwójki
U nas smok w tym wieku musiał być w zasadzie zawsze jak nie wisiał na cycku. Także musisz sama wyczuć jakie ma potrzeby. Jak zassał tak mocno to raczej obstawiam miłośnika smoczka w trybie ciągłym, przynajmniej w okresie noworodkowym :-)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

http://www.electro.pl/samochody-i-pojazdy/zabawka-swede-ciezarowka-betoniarka,id-752711?utm_source=nokaut&utm_medium=cpc&utm_campaign=2017-10&utm_content=256126&utm_term=Samochody-i-pojazdy#nclid=db7622dee93a2ef04bb34b3489a06127
Pełnią
Nie wiem jak Tunio, ale Jaś ma taki zwykły samochód z kręconą ręcznie częścią na beton.
A tym wszystkim co wymieniłaś też się bawi. Też się zastanawiam co go tak do mopa ciągnie. Potem pewnie będzie problem z zagonieniem do sprzątania.
Z samochodów to u nas też prym wiedzie policja i straż - świecące i wyjące i wszystko otwierane z akcesoriami, które można wkładać i wyjmować.

Odnośnik do komentarza

A przed chwilą była dyskusja z teściami.
Poprosiliśmy, że jeżeli chcą młodemu coś kupić to mogą to być właśnie mega blocksy bo chcemy zebrać duży zestaw.
I właśnie się dowiedzieliśmy, że były drogie więc kupili inne klocki.
Wrrrrrr.....

Powiedzieliśmy żeby nie przywozili i nie obchodzi nas co z nimi zrobią.

Skoro tamte były za drogie to niech nie kupują a już na pewno nie inny system skoro wcześniej to z nimi ustalaliśmy.
Są książki za 5 zł jak dla mnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Żoo

Super, że już w domku :-))) zazdroszczę maluszka ehhh, aż łza się w oku zakręciła :-)))

Julce po antybiotyku jest na szczęście lepiej bo chwile grozy miałam :-(( no z moją nogą też nieciekawie myślałam, że się popłaczę u lekarza jak mi powiedział, że gips 6 tyg bo to jest złamanie :-( i niewiadomo czy operacja nie b3dzie konieczna :-((

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
Dobrze, że Julka czuje się lepiej.
Aż nie mogę czytać o tych chorobach.
Tak nagle wszystkie dzieci chore a niektóre permanentnie.

Z tą nogą to jak złamana to niestety było do przewidzenia, że 6 tygodni w gipsie. Oby dobrze się zrosło i już nie wymagało dalszego leczenia.

Moja teściowa to temat rzeka.
Przed chwilą od nas wyszli i znów mnie zgotowali.
Jedyne co to teściowa strofowała małego. Niektóre z tych rzeczy były dokładną odwrotnością tego co ja robię.
Widzi go raz na 6 tygodni i tylko po to aby skrytykować.
Najwyraźniej nie umie inaczej.
Za to Tunio jej nie zauważa bo i po co.

Za to potem wysłuchuję jak bardzo go kocha, obcałowuje go i inne takie.

I oczywiście wpadli do nas a wcześniej poprosiliśmy aby na początku zignorowali malucha a zajęli się Tuniem.
Oczywiście nie wyszło.

Zresztą i tak Tunio teraz do mnie przyklejony.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dzięki za podpowiedzi zabawek. Pamiętam, że moje starszaki miały taki odkurzacz zabawkowy. Ale chyba zmiotka i betoniarka lepsze :-))

Mnie dziś też teściowa zirytowała. Niby martwi się o nadciśnienie swego syneczka a durnym gadaniem mu ciśnienie w kosmos wywala. Dziś wiec wreszcie jasno mu wyraziłam co o tym sądzę a jej wygarnęłam tez co nieco...

Bamcia, taki to trudny los rodziców zastępczych... Nie wiem czy dałabym radę.

Oligatorka, duuuuzo zdrowia dla Was i cierpliwości. Rozumiem Cię bo byłam okolo trzech miesięcy niepełnosprawna po zerwaniu więzadła krzyżowego w kolanie. Masakra to była ale o tyle było łatwiej że dzieci jednak większe...

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Żoo
Mam nadzieję, że poradzisz sobie z nawałem :-)))
Julka to też wisiała na mnie non stop :-))

Peonia
Ja pierwszy raz noga w gipsie i mam cholernego doła :-( choć już powoli przyzwyczajam się na szczęście nie boli :-)))

Żoo
Niewiedziałam, że jak złamanie to 6 tyg :-((( temat teściowej mhm no mnie powiedziała, że mogę się nie zgodzić na gips ooo bo my ( ja i dzieci) wykończymy jej synusia :-)))) eh

Wszystko mi się posypało z pracą miałam znaleźć nową do końca roku, a tu noga w gipsie nie wiem co robić czy przedłużyć sobie wych na 6 mc i dojsć do formy bo z tą nogą trochę mi zejdzie później rehabilitacja :-(((

Peonia
Tak Julcia moja bardzo wydoroślała i bardzo mi pomaga :-) odzyskała apetyt i humur :-)))

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
Nie martw się, to 6 tygodni jakoś zleci.
Może spróbuj szukać pracy bo na złożenie o wychowawczy masz jeszcze trochę czasu.
A noga w gipsie na rozmowie o pracę nie przeszkadza, nawet Cię lepiej zapamiętają ;)

W sumie dużo gorzej jest jak się pozrywa ścięgna albo mięśnie bo one się wbrew pozorom dłużej goją i rehabilitują.
Wiem, że to żadna pociecha.

Z prezentami to już sama nie mam pomysłu. Wiem, że dziadkowie kupują jakiś namiot.
Ja w sumie teraz chcę tylko zbierać klocki bo w sumie im więcej tym lepiej. Pod warunkiem, że są z jednego systemu ;)
Chodzi mi jeszcze po głowie taka bramka, chętnie posłucham opinii.
bramka

I już sama nie wiem. Te zabawki są wszystkie podobne.

Na wiosnę chcę jeszcze kupić dużą koparkę na dwór.

Mam bardzo dużo zabawek od znajomych tyle że w większości są one niedopasowane do mojego dziecka więc jak sama coś kupuję to długo myślę.

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
Teściowa się popisała, nie ma co!
Zdrówka! Znając Ciebie znajdziesz sposób na ogarnianie wszystkiego w gipsie.

Bamcia
Przytulamy mocno!

Żoo
Fajnie że ogarniacie wszystko, łącznie z gośćmi :-) Twoja teściowa też udana babka...

Co do zabawek to u nas na topie malowanki, lalki i klocki. Na mikołaja /swieta/ urodziny jeszcze pomysłu nie mam. Może sanki, pewnie jakiś duży zestaw ciastoliny z tymi wszystkimi akcesoriami.
Zestaw do sprzątania jest też w pepco, chyba za 20 zł,nie mówi i nie świeci :-)
Bramka- nie mam zdania, Julka kopie piłkę gdzie popadnie :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka
Mam chyba taki zestaw ;) Tunio używa więc tamtego nie kupuję ale co mi szkodzi pokazać :))))

Oligatorka
Już teraz tak szukam prezentów aby się mogli we dwóch pobawić.

Bamcia
O rety aż serce ściska. Ale pewnie jak się trafiają fajni ludzie to trochę łatwiej.

Wczorajszy nawał przywitał mnie drgawkami gorączkowymi. Poprzednio też miałam tylko wtedy byłam całkowicie zaskoczona a teraz już wiedziałam co i jak.
Czułam, że coś się zaczyna więc zmierzyłam temperaturę, miałam 36,6. To poszłam do sypialni a po dosłownie kilku sekundach dopadły mnie drgawki, zdążyłam tylko małego oddać mężowi.
Po kilku minutach przeszło a temperatura ok 38 stopni więc szybko wzięłam apap i przynajmniej nie doszło do 40 stopni jak poprzednio.
Za chwilę byłam cała mokra.
Masakra ale przynajmniej szybko się ogarnęłam, poprzednio zajęło mi to dobę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...