Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Żoo
Czyli najważniejszą sprawę na czas porodu masz zaplanowaną :p

Nam na szkole rodzenia położna mówiła, że zachłystkowe zapalenie płuc przy porodzie występuje ekstremalnie rzadko, i że w bardziej cywilizowanych państwach, nie zabraniają jeść podczas porodu, już od wieku lat. Ona polecała żeby mieć pod ręką nutridrinki i ogólnie lekkie przekąski, tylko takie co by się nimi nie zaksztusić przy skurczu.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

U nas pediatra zaleca wit. D. Ja daje z kwasami omega po ukonczrniu 1 rz. zgodnie z zaleceniami. Zreszta gdy mlody mial bilans dwulstka pytalam czy dalej dawac. Lekarz powiedział, ze jak najbardziej, bo norma dziennej dawki jest spora (nie pamiętam ile) i śmiało mam dawac.

Renia, przy starszym tez dawalam omegamed. A obecnie wynalazlam w kapsulkach bobik z kwasami omega.
Mlody lyka tran lyzkami, ale smerfetce daje jeszcze w kapsulkach twist off. Choc obecnie z racji urlopu flaszki z tranem nie braliśmy i bierzemy od malwj kapsulki ;)

Odnośnik do komentarza

Co do jedzenia i picia okoloporodowego to u mnie dostalam np zupe, ale pod warunkiem, że sie wyproznilam.
Po drugiej cesarce mijala juz doba, a ja mimo checi nie umiem korzystac z toalet publicznych, a tu czlowiek glodny. Mam taka blokade :) stad jak podawali obiad mowilam, ze byl stolec i dostalam zupe. Niestety, organizm moj zareagował bolem brzucha i jakims takim cisnieniem. Ustapilo po zrobieniu stolca.

Zrwszta przed ta druga cesarka popijalam wode. Nie mogłam nic wiecej z racji ewenrualnej cesarki.
Ma sali w trakcie cc zrobilo mi sie mega niedobrze i myslalam, ze zwymiotuje. Na szczęście aneatezjolog podal coa dozylnie i minęło.

Tak moj organizm reagował.

Odnośnik do komentarza

~strrunka
U nas pediatra zaleca wit. D. Ja daje z kwasami omega po ukonczrniu 1 rz. zgodnie z zaleceniami. Zreszta gdy mlody mial bilans dwulstka pytalam czy dalej dawac. Lekarz powiedział, ze jak najbardziej, bo norma dziennej dawki jest spora (nie pamiętam ile) i śmiało mam dawac.

Renia, przy starszym tez dawalam omegamed. A obecnie wynalazlam w kapsulkach bobik z kwasami omega.
Mlody lyka tran lyzkami, ale smerfetce daje jeszcze w kapsulkach twist off. Choc obecnie z racji urlopu flaszki z tranem nie braliśmy i bierzemy od malwj kapsulki ;)


Strunka
Ten omegamed też ma dha, ja dziś kupiłam omegamed w syropie dla dzieci od 1 roku, i tam jest 600 j wit D, ale za to mniej dha bo tylko 100 a w kapsułkach było 150. A w tym bobiku ile jest D i ile dha ?
Odnośnik do komentarza

Renia, ja znaju znaju omega, ze z kwasami :) w koncu ryba czuć.
Bobik ma 400 jm wit D i 150 mg kwwasu DHA. N9 i cena za 30 kapsulek okolo 17 zl. Stad cena mnie przekonała i fakt, ze bobik bez kwasów do roku zycia mala dostawala i nic jej nie dolegalo.

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Czy to pelnia sie zbliza? U nas znow nocka nieprzespana.

Skakanka, napisz jak u was ze snem po odrobaczeniu, moze i my cos wykombinujemy. Nie mam juz pomyslow.
Czy on sie czegos boji? Czy cos mu dolega? Czy chce spac osobno? Spi dalej z nami, zasypia w swojim lozeczku tuz obok, a po kilku godzinach wdrapuje sie na mnie I sie tuli.

No I z pozytywu: synek juz spi bez pampersa przez tydzien. Raz-dwa za noc robi siku na nocnik. Nawet jak zakladam pieluche, to sie kreci I nie chce sikac pod siebie.

Odnośnik do komentarza

MamoWczesniaka
O wow! Gratulacje :-)

U nas ze spaniem jest duuuzo lepiej od jakich 2 tygodni, ale nie wiem czy to odrobaczanie miało na to wpływ, czy też bardziej to że Julka odzwyczaiła się od mleka w nocy i temperatury spadły. Sama nie wiem. W kupkach nie znalazłam żadnych robali.
Ja jak gadałam z pediatra o odrobaczaniu, to powiedział że nie ma co się stresować, jeżeli mam jakieś podejrzenia, bo te substancje zabijajace robale, nie wchłaniają się do układu pokarmowego dziecka, i że nie są w żaden sposób szkodliwe. Tyle że może wystąpić krótkotrwała biegunka, ale u nas nie było.
Dwie ostatnie noce były słabe, ale Julia znowu ma katar,a po za tym pogryzło ją coś okropnie, budzi się w nocy i drapie. Podejrzewam że ma jakieś uczulenie na komary, bo ma olbrzymie bąble już czwarty dzień :-(

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Renia
W nocy sie kreci I po tym widze ze zaraz bedzie sikal
W dzien roznie: czasami sie trzyma za susiaka I mowi: ssssss, czasami przynosi ksiazke z ktora zawsze sikaliszmy do nocnika. A jak jest na spacerze, to nie sygnalizuje, tylko ja raz na jakis czas mu proponuje posikac. Jak mu zakladam pampersa, to jest lament, zrywa go, denerwuje sie...

Odnośnik do komentarza

~MamaWczesniaka
Czy to pelnia sie zbliza? U nas znow nocka nieprzespana.

Skakanka, napisz jak u was ze snem po odrobaczeniu, moze i my cos wykombinujemy. Nie mam juz pomyslow.
Czy on sie czegos boji? Czy cos mu dolega? Czy chce spac osobno? Spi dalej z nami, zasypia w swojim lozeczku tuz obok, a po kilku godzinach wdrapuje sie na mnie I sie tuli.

No I z pozytywu: synek juz spi bez pampersa przez tydzien. Raz-dwa za noc robi siku na nocnik. Nawet jak zakładam pieluche, to sie kreci I nie chce sikac pod siebie.

N super się wam chłopak odpieluchował, gratulacje :) Co prawda chyba robienie w nocy na nocnik może wybudzac, ale może za jakiś czas i z tego zrezygnuje.

u nas zmiana grupy na starszą jak dla mnie nie łaczy sie z pozytywami, kontakt miałam z poprzednimi Paniami o niebo lepszy.... zaczynam sie irytowac, na razie uznaję to rozgardiasz organizacyjny....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peonia
U nas w tej starszej grupie niby ok, ale trochę mnie wkurza że wymagają od dzieci, żeby tak z dnia na dzień przestawiły się na dłuższe siedzenie w jednym miejscu i skupienie się na jakichś zajęciach. Dziś coś tam czytali, i usadzali Julke chyba z 15 razy. Ona i tak długo słuchała, ale w pewnym momencie się znudziła i zaczęła szukać innego zajęcia, a Panie na siłę ją sadzały. Myślę że za jakiś czas sama do tego dojdzie, że będzie siedzieć i słuchać jak inne dzieci, ale chyba puki co potrzebuje czasu na adaptacje.
Julka ma radochę, bo śpi na leżaczku, a nie w łóżeczku jak do tej pory, i przed spaniem zawsze robi sobie trampolinę z leżaka :-)
Aaa i Julka dostała pierwsze świadectwo żłobkowe :-)

Mokka
Pięknie tam :-))macie w końcu basen przy domku?

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka
A ja tęsknię za urlopem... Mojej rodzinie tak się podobało że z mężem na czele domagają się tej samej miejscówki na przyszły rok. Mnie tam może być ale zażądałam dwóch tygodni...

U nas był weekend pod znakiem totalnej awantury sprowokowanej przez konkurencję, która bezpodstawnie oskarżyła małżonka o skopiowanie ich koncepcji... Grubo... Bo nawet nie wiedzieliśmy że oni cokolwiek projektowali w tym miejscu więc niby skąd ta kopia... Dziś skończyło się na przeprosinach z ich strony. Ale smród za nimi poszedł że hej... Bo jak można zgapić cos czego się nie widziało...

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

~MamaWczesniaka
Renia
W nocy sie kreci I po tym widze ze zaraz bedzie sikal
W dzien roznie: czasami sie trzyma za susiaka I mowi: ssssss, czasami przynosi ksiazke z ktora zawsze sikaliszmy do nocnika. A jak jest na spacerze, to nie sygnalizuje, tylko ja raz na jakis czas mu proponuje posikac. Jak mu zakladam pampersa, to jest lament, zrywa go, denerwuje sie...

To podobnie jak u nas, może za niedługo zacznie normalnie mówić że chce i nie trzeba będzie się wypytywać. I tak ładnie sobie radzą :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...