Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość żoo z robo

mm3
My ze śpiworka korzystamy cały czas. Pierwszy używałam chyba od 2 miesiąca. Już nie pamiętam ale pamiętam, że od lutego dostał śpiwór w rozmiarze 86 to wcześniej spał w małym :)

Teraz malutki śpiworek już czeka :)

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

na temap majtek
Czesto korzystamy z pieluch wielorazowych. Wczesniej mialam kilka polskich Pupus, teraz tylko te:

https://m.aliexpress.com/s/item/32791311133.html?spm=a2g0n.search-cache.0.0.70bc08b9ecHnY0

Super sprawa na lato I sa o wiele tansze niz polskie odpowiedniki. My tak chodzimy na spacerki I szmigamy po domu. Przez boki przeciekaja na spodenki, wiec nie polecam na chlodniejsze spacery.

Mamy tez majtki (mi sie wydaje ze podobne do frotte ze Smyka)
Cena smieszna, a kaluz na podlodze da sie uniknac (nie zawsze).

https://m.aliexpress.com/s/item/32652184077.html?spm=a2g0n.search-cache.0.0.70bc08b9ecHnY0#autostay

Moze komus sie przyda.

Mamy majtki zwykle, no to trzeba biegac ze szmata za mlodym. Ale jak sa upaly, to nie zakladam mu zadnych wynalazkow.

Dla mnie cena tych ze Smyka jest zawysoka. Ale to moja opinia.

Ostatnio nam niezle idzie z nocnikiem. Dzieki majtasam, a nie jednorazowkam wiem jak czesto j jak sie zachowuje mlody jak chce siku.

Odnośnik do komentarza

Żoo
w 74 to Julka teraz wchodzi :) ogólnie to ma 80 cm wzrostu, ale z rozmiarami to wiadomo że różnie.

Mokka
Kurcze, nie możesz się gdzieś ewakuować do jakiegoś klimatyzowanego pomieszczania w pracy? no bo to faktycznie tortury :(
U nas odwrotnie, w sumie Julka do roku była łatwa w serwisowaniu, a po roczku zaczęły się choroby, teraz humorki, wrzaski itd. A ostatnio tak daje w pióra, że już nie wiem jak reagować. Jest mega uparta, potrafi stać w kącie i wyć z godzinę, zanim nie dostanie tego czego chce.

MM3
Chyba zazwyczaj tak jest,że im się człowiek dłużej zastanawia, tym więcej minusów znajdzie. Ja zawsze czekam, na Twoje opowieści, bo często się zastanawiam jak to jest z dwoma takimi maluszkami.

MamoWcześniaka
A Wy tak od urodzenia a wielorazówkach?
Ja miałam taką ambicje, zanim się Julka urodziła, a potem życie zweryfikowało, że wolę pampersy :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka - super wiadomość! Akurat na weekend będziecie mieli spokój :)

Żoo - ja też kupiłam paczkę białych tetrowych i przydały się głównie przy rozszerzaniu diety, bo służyły jako śliniaki. Zwykłych śliniaków Rysiek sobie nie dał założyć. Tak to w użyciu były flanelowe i kupiłam sobie jedną z La Millou muślinową właśnie, większą i była super do owijania i zakrywania w wózku, tylko cena z kosmosu. No a latem kupiłam bambus i uszyłam 75x100 otulacz. I super się sprawdza do teraz. Dla drugiego już mam kupiony materiał muślinowy i bambus, tylko teraz potrzeba jesiennych wieczorów na obszycie lamówką :)

My nocnik nadal mamy w kącie. Rysiek swoją fizjologią nie jest zainteresowany na razie ;). Może jak zamówię te majtki z alliexpres to zdążą dojść akurat jak się zainteresuje ;)

Odnośnik do komentarza

~MamaWczesniaka
na temap majtek
Czesto korzystamy z pieluch wielorazowych. Wczesniej mialam kilka polskich Pupus, teraz tylko te:

https://m.aliexpress.com/s/item/32791311133.html?spm=a2g0n.search-cache.0.0.70bc08b9ecHnY0

Super sprawa na lato I sa o wiele tansze niz polskie odpowiedniki. My tak chodzimy na spacerki I szmigamy po domu. Przez boki przeciekaja na spodenki, wiec nie polecam na chlodniejsze spacery.

Mamy tez majtki (mi sie wydaje ze podobne do frotte ze Smyka)
Cena smieszna, a kaluz na podlodze da sie uniknac (nie zawsze).

https://m.aliexpress.com/s/item/32652184077.html?spm=a2g0n.search-cache.0.0.70bc08b9ecHnY0#autostay

Moze komus sie przyda.

Mamy majtki zwykle, no to trzeba biegac ze szmata za mlodym. Ale jak sa upaly, to nie zakladam mu zadnych wynalazkow.

Dla mnie cena tych ze Smyka jest zawysoka. Ale to moja opinia.

Ostatnio nam niezle idzie z nocnikiem. Dzieki majtasam, a nie jednorazowkam wiem jak czesto j jak sie zachowuje mlody jak chce siku.

czy mogłabyś coś dodać o rozmiarze?
jaki rozmiar nosi Twój synek i jaki rozmiar z tych gatek kupiłaś? może najłatwiej byłoby się odnieść do znanej rozmiarówki - mój młody nosi 80 z H&M, krótkie spodenki to najlepiej nawet i 74, bo jest teraz szczuplutki w pasie....
kiedyś kupiłam spodenki z tego portalu, nawet trafiłam ale jak ktos może podpowiedziec, to z chęcia skorzystam :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Zoo
Na przesylke czeka sie ok. 2 tyg. Roznie bywa.
Na allegro sa dokladie takie samo, 12.5zl+wysylka, ale dostaniesz na jutro). Ja zamawiam tylko na aliexpress

Skakanka
Ale fajnie ze coreczka zdrowa!
U nas wielorazowki pol na pol z pampersamy. Jednak te wielo przemakaja czesto I poza domem, na wyjazdach I tp w to sie nie bawimy

Mokka
A niania wysadza synka na nocnik?
I jak ma sie wczesniaczek z waszej rodziny?

U mnie brak syndromu wycia gniazda. Tylko szykuje torbe do szpitala w obawach porodu przedwczesnego. Ubranka nie mam zadnego, wszystkiego sie pozbylam po malym. Lozeczka, bujaczka, fotelika tez sie pozbylam(. Bede sie rozgladac sie za uzywanymi rzeczami

Czy ktoras mama korzystala sie z dostawki (platformy) do wozka dla starszaka? Mm3, masz cos takiego? Zoo,rozwazasz zakup?

Odnośnik do komentarza
Gość strrrunka

Zoo,
Dzwonili, ale cóż z tego jak nie miałam przy sobie telefonu? :-(
Normalnie godzinami człowiek czeka i na czas przesadzania kwiatków nie wzięłam telefonu ze sobą :-/ jestem taka wściekła na siebie. Płaskostopie mózgu.
Pozostaje czekać. Pewnie dopiero w pon będą z recepcji dzwonić.

Odnośnik do komentarza

Skakanka
Floridal baby (ten ma dodatkowo elektrolity) albo Dicoflor
Musi być Lactobacillus rhamnosus GG albo nieśmiertelny Enterol

Strrrunka
I było przesadzać kwiatki w taki upał ;)

MamoWczesniaka
Z platformą to jest różnie, jedni chwalą inni nie. Wszystko zależy od starszaka. Mój chyba nie ustoi.
Ale ja też nie muszę zabierać dzieci naraz do sklepu. Więc mam plan zobaczyć jak nam się ułoży dzień już w czwórkę i będę podejmować decyzję.

Wyprawką się nie przejmuj. Wszystko można kupić w ostatniej chwili.

Zakropkowana
Ja zamówiłam kocyk muślinowy 120 ×120 Akurat jest promocja a ja mam do wykorzystania bon to mi tanio wyjdzie.
Wtedy mi brakowało czegoś większego. Jak mi przypasuje to najwyżej kupię kolejny albo kawał materiału i mi ojciec uszyje.
Kurcze ciągle zapominam że można uszyć :)

U nas rozmiar 86/92. A dla malucha mam kupione pajace do 80.
Ciekawe czy teraz też będziemy tak szybko wymieniać garderobę, wtedy do 80 zmieniałam co 6 tygodni. Nie zdążyłam się niektórymi ubraniami nacieszyć.

Odnośnik do komentarza

Skakanka
No to czasem lepiej nie czytaj tego co piszę, bo można się zniechęcić ;)
Oj czasem jest sajgon. Dzisiaj obydwa Maluchy po południu dały czadu. Jaśka wszędzie było pełno i jak już dostałam oczopląsu i o mało co nie zabiłam się o to co powyciągał, to wsadziłam go do łóżeczka w celu spacyfikowania. Panna za to była nieodkładalna. Każda próba kończyła się histerią. A jak wychodziłam z nią z pokoju Jasia to on zaczynał marudzić. Także bywa wesoło.
A po kąpieli Mała tak cudownie gadała, że zapomniałam jak wcześniej ryczała.

Odnośnik do komentarza

MamoWcześniaka
Ja nie kupowałam i nie będę. Tak jak Żoo sama z dwójką się nie wybieram daleko. U nas różne konfigurację: Jaś w wózku, Maja w chuście; Jaś na nóżkach, Maja w wózku. No i mamy rowerek więc na dłuższe wyprawy we czwórkę to Maja w wózku a Jaś na rowerku.
Wiem, że są też dostawki do siedzenia dla starszaka.

Odnośnik do komentarza

mm3
Kalae
Też się z tym liczę :) ale zamierzam spróbować, bo Maja jest zmarzluchem. Teraz w upały jest jej idealnie. Gorzej ze mną zwłaszcza przy kp.
A wiesz, że Tosia to też imię nad którym poważnie myśleliśmy dla Małej :)

ktoś mi powiedział (jak już Tosia była na świecie), ze Antonina to takie fajne imię, bo dla dziecka pasuje Tosia, a dla dorosłej Antonina to tak dumnie brzmi ;)

u nas było pewne imię dla chłopca Antoni ewentualnie Aleksander, dla dziewczynki mi się podobało Amelia, Natalia, Aleksandra :wspólnie Ania, Antosia. A że moja siostra ma na imię Ania, to jakoś mi nie pasowało. I tym samym została Antosia. U nas z imieniem poszło jakoś szybko.
A co do nakrywania kołdrą, to mam wrażenie, że odkąd Tosia zajarzyła, że pod kołdrą jej nogi nie giną, a są nadal, to jakoś bardziej przekonana ;)

Odnośnik do komentarza

Miki nosi rozmiar 86,92. W większości 92.
skakanka
Klimy nie ma i nie będzie w całym urzędzie. Nie ma się gdzie przenosić, zresztą nie ma nawet takiej opcji. Podobno od poniedziałku ochłodzenie to będzie lepiej.
mamawcześniaka
Niania też wysadza na nocnik. Nie ma z tym problemu, tylko zwykle trzeba dać książeczkę albo zabawkę do rąk.
Malutki ma już prawie 8 miesięcy. Chodzi na rehabilitację, ma słabe napięcie mięśniowe, ale jest poprawa. Poza tym wszystkie badania ok, rozwija się prawidłowo. Oczywiście jest trochę w tyle za rówieśnikami np. jeszcze nie siada. Ogólnie rokowania są dobre.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Mokka
Przyjemnie czytac takie rzeczy o wczesniakach. Moj tez dlugo nie siadal, juz raczkowal I wstawal, ale nie siadal, a chodzic zaczal w 11 mies. Silne sa te maluszki.

A, I polecam staniki do karmienia z aliexpress. Sa rozne, ale ja kupowalam kilka nieusztywnionych I kilka sportowego kroju, rozpinanych sprodu. Bardzo wygodne I bawelniane. Po domu w sam raz. Za jakies 7-10zl. Jak ktos chce, to wkleje linka.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!
Dobrze, że te w tukę czują się dobrze, a choraski zdrowieją. U nas wspaniałe postępy: Rudasek dzisiaj z własnej nie przymuszonej woli wykonał trzy samodzielne kroczki, aby przytulić się do pleców mamy, która trzymała Dzidzia na rękach. Dzidź jak wiecie skończył już roczek no i wspaniale się czołga, wezwaliby go do WKU gdyby siedział, ale tej umiejętności jeszcze nie posiał. Coraz częściej staje jednak na czworaka, pobuja się i do przodu czołganie. Wczoraj sąd postanowił, że Dzidź wraca do biologicznych, czekamy tylko trzy tygodnie na uprawomocnienie się wyroku.

Odnośnik do komentarza

Bamcia
Gratulacje dla chłopaków.
A jak się czujesz z decyzją sądu? Nie boisz się?

MamoWczesniaka
A w którym tygodniu poprzednio urodziłaś. Rozumiem Twój stres też bym się bała.

Ja prawie skompletowałam wyprawkę. Czekam na ostatnie zamówienia i oczywiście jak tylko skończyłam to mnie naszły głupie myśli, że może za wcześnie.....

Jak patrzę jak młody ciągnie do innych dzieci to się cieszę, że będzie miał własnego brata.
Na początku będzie ciężko ale za to później będzie mniej wisiał na rodzicach ;)

mm3
Mi tam możesz pisać o ciężkich chwilach. Póki ci nic mnie nie przeraża ;) pewnie do czasu.....

Odnośnik do komentarza

Bamcia
Gratulacje :-)
Czy to dobrze że Dzidź wraca? Julka pierwszy raz usiadła jak miała 10 i pół miesiąca, a potem wszystko już poszło szybciutko:-)

Żoo
Dzięki za odp. o probiotyku.
Tak sobie myślę że wcale tak wcześnie tej wyprawki nie kompletujesz:-) teraz już zleci szybciutko:-)
Mm3
Domyślam się że bywa ciężko, ale Tobie się świetnie udaje ogarniać towarzystwo:-)

Mam zagwozdke z enterolem. Czy któraś z Was rozkminiala temat tego w kapsulkach? Bo tak się zastanawiam, czy jak go wysypujemy z kapsułki,to czy nie jest tak że jest on rozkładamy od razu przez soki żołądkowe? Pytam, bo u nas w mieście jest deficyt tego w saszetkach i tak trochę bezmyślnie kupiłam w kapsulkach.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Strrunka
Dzięki:) oczywiste rozwiązania coś mi dziś nie wpadają do głowy :)
Znalazłam, gdyby ktoś kiedyś potrzebował-
"Kapsułkę można otworzyć (zalecane u dzieci poniżej 6 lat ze względu na możliwość zadławienia), a jej zawartość wsypać do napoju lub pokarmu. U dzieci i w żywieniu dojelitowym zaleca się stosowanie prep. w saszetkach"

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Żoo
Ja jakiś czas temu rozważałam zakup tych majtek treningowych, jednak kupiłam w pepco 9 par zwykłych majtek i od dwóch tygodni chodzi bez pieluchy, zakładam mu tylko na noc i na dłuższe zakupy. Nocnik stawiam na widoku, na dwór również go zabieram. Co jakiś czas pytam go czy chce siku i go sadzam jak chce. Czasem sam siada, wtedy trzeba szybko pomóc mu zdjąć majtki, bo jeszcze tego nie umie. Zdarza mu się jedna lub dwie wpadki dziennie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...