Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Bamcia
my mamy drewniana przeplotnię
http://smilyplay.pl/produkt/smily-play-zakrecone-akwarium/
nie jest wielka, ma około 20 cm długości i ciut mniejsza szerokość, to raczej nie kostka. dobra do ćwiczenia zreczności paluszków. choć do tego tez dobry jest kubek niewysypek, młodego dobrze nauczył chwytać drobne przedmioty i wyćwiczył ruch mocnego ich przytrzymania, aby wyciągnąc przez silikonowy kołnierz.
my mamy taki:
https://asplaneta.pl/pl/p/Skip-Hop-Kubek-Niewysypek-Zoo-Pies-252553/23093236?gclid=Cj0KCQjw--DLBRCNARIsAFIwR26A87rDuaehJCJLmiMFtogJCCX3ia5KF-bJVAukmb1xy_VwlUodIHEaArBtEALw_wcB

żoo
ależ przykry przypadek z kolezanką.
u mnie w opisie pojawiaj sie jeszcze jakieś tajemnicze, cyt. "w obu uszach opadnięcie n.twarzowego ...", no nic nie rozumiem, co to jest owo "n".....
no ale guza nie znaleziono :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Bamcia
Ha, ha liczydło Ci się spodobało ;)
Kostka jest fajna bo te dwie części można wkładać w siebie i takie tam różne kombinacje.

U nas młody paluszki ćwiczy poprzez wybieranie zewsząd kamyczków. A potem je wrzuca do sadzawki lub konewki.
I muszę go pochwalić, od wczoraj mówi żółte kółko a dziś zmienił na żółtą rurę :))))))

Peonia
N to nerw, kalae dobrze pisze. Ale nie wiem o co chodzi z opadnięciem. Ale może to się da rehabilitować.

Odnośnik do komentarza

niewysypek uczy cierpliwości w dojściu do celu :))) nerwuski moga nie zdzierżyć, fakt.

kamyczki u nas też w cenie. młody wybiera najmniejsze. duzo ma tego obok dziadków i wciąz w nich miesza, ale w samochodzie to słaba sprawa do zajecia malucha....
starszaki kiedys takie płaskie nazwoziły z Krety, teraz tez znalazły podobne, takie czarne i mam ich skład w domu... a że zbierały je w ichniejszym parku narodowym to miałam pietra....

moja kolezanka miała taką sesję i miała swoje ciuchy, makijaz itp. ale najlepiej dopytać fotografa, może być róznie

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

MamoWczesniaka
To kiedyś wyjdzie. Jeżeli jest kupa to jest drożność. Trzeba czekać.
Gdyby nie było kupy to trzeba się martwić.

Czytałam o oleju parafinowym bo on ładnie w takiej sytuacji powleka jelita ale nie jest zalecany dla maluchów z powodu ryzyka zachłyśnięcia.
Swojemu bym dała łyżeczkę. Olej parafinowy się nie wchłania a daje poślizg.

Może spytaj na marcowkach tam jest ratowniczka medyczna. Może coś doradzi.

Odnośnik do komentarza

~MamaWczesniaka
Zoo

Nie jestem pewna na 100% ze polknal, ale nie bylo tej pestki nigdzie. Zwykle wyzyca do smieci lub na podloge takie rzeczy.

zadzwoń do pediatry jeśli martwi cię ta pestka.
kiedyś dałam Tosi omyłkowo syrop pini, zamiast jej prawoślazowego i zadzwoniłam na rejestracje do ośrodka, poprosiłam o połączenie z pediatrą. Przełączyli i pediatra mi wyjaśniła wszystko.
Może przeoczyłaś tą pestkę w kupie, albo nie połknął?
Ale myślę tak jak żoo, jeśli robi co należy to nic się nie zablokowało.
Ostatecznie możesz pojechać na sor, to zrobią usg czy rtg.

Odnośnik do komentarza

Mamo Wczesniaka
zrobia, jak odczekasz swoje w kolejce pewnie...
mnie kiedys uświadomił laryngolog z dyzuru, że jak nie ma bezwzględnej potrzeby, to na SOR lepiej nie jeździć, bo maluch tam cos złapac może w tej kolejce. pojechałam tam, bo miałam skierowanie na oddział i przyjeli mnie od reki - tak to można bezpiecznie.

mój najstarszy kiedyś połknął parę kamyczków. poza stukaniem w nocnik żadnych innych efektów nie było. ale jak masz sie martwić to sprawdź. ale chyba po prostu poszłabym prywatnie na usg.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeszcze pytanie co chcecie tym usg osiągnąć. Bo pestka może się nie ujawnić bo chyba słabo cieniuje.
Wyjdą albo nie cechy niedrożności czyli zalegające masy kałowe i gaz.

Nawet jeżeli wyjdą cechy niedrożności to nikt z tym nic nie zrobi ponieważ dziecko czuje się dobrze, bolesności brak a kupa przechodzi.
Mogą zrobić lewatywę ale myślę, że ryzyko zabiegu jest większe niż czekanie ma pestkę drogą naturalną ;)

Taki wywód sceptyka ;)))))
Jeżeli robić jakieś pewne badanie to rtg z kontrastem.

Oj taka pestka może nieźle rozgrzać forum ;)

Odnośnik do komentarza

Mamo Wczesniaka

Wiem że się martwisz,ale jak jelita drożne, to może nie trzeba się martwić. Rtg to chyba bez konkretnych wskazań na sorze nie zrobią, zwłaszcza u maluszka.
Ja jak mam dylematy zdrowotne,to dzwonie do pediatra która przyjmuje prywatnie i przyjeżdża do pacjenta. I ona mi zazwyczaj coś podpowiada, albo porostu przyjeżdża... ale pestki przecież nie wymaca.... nie wiem co podpowiedzieć :-(

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...