Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Melduję się w kwitnącym nastroju. Brzuch nie boli, rodzina spakowana teraz jeszcze tylko odsłużyć robo i w drogę.
Mam nadzieję, że pomimo pozamykanych ulic jakoś uda nam się sprawnie ogarnąć logistykę.
Nieźle się wczoraj wystraszyłam ale jest już jest ok.

Peonia
A czemu się u nas nie odzywasz? Już nas nie lubisz ;)

Mokka
Na mnie też pewnie czekają jakieś fascynujące wyzwania ;) czyli porządkowanie papierów cd....
Ale dzisiaj mam w planie sprzątać papiery z czasu mojego macierzyńskiego. I tym sposobem jestem zła na moich współpracowników bo mogli trzymać porządek a oni zrobili rozpierduchę.
Tyle że oni już nie pracują.
Jak ogarniałam starocie to się nie mogłam czepiać personalnie a teraz wiem kogo bić ;)

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Mokka
Choroba niby sie nie zapowiada, czasami on tak ma, ze jak wybydza sie na siku w nocy, to nie moze zanac, ale tym razem 3 godziny placzu....
Dobrze ze przypomnialasz mi za nurofen, dzis naszykuje

Odnośnik do komentarza

żoo
trochę mam dość emocjonalnie po wojnie z małżonkiem, która nieco ogarnięta ale jeszcze nie do końca. Grunt że ciut lepiej.
Więc nienajlepszy stan emocjonalny plus zawirowania tutaj sprzed kilku dni jakoś na razie mnie zniechęciły do pisania.

O tyle dobrze że mojemu wampirkowi wyszły górne trójki i znalazł się winowajca gorączek i siąpienia z nosa. I gryzienia wszystkich dzieci w żłobku...

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość żoo z robo

Peonia
Myślę że teraz potrzebne jest wsparcie osób nie uczestniczących w aferze.
Mnie działalność troli też zniechęca ale wtedy się trzymam tego co pisałaś, że lubisz i masz ich w nosie.

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny!
Rany ale Wasze Maluchy mają dużo zębów!! U Jasia właśnie wychodzi druga dolna czwórka, a żadnych innych nie widać!!
Ja trochę odpoczęłam dzięki obecności mojej mamy.
Zazdroszczę Wam wyjazdów wakacyjnych.
Marzą mi się znowu Pieniny. Ale w tym roku musimy się zadowolić wypadami weekendowymi w Karkonosze. I to też nie będzie łatwe bo Mała nie przepada za fotelikiem.
No i niestety kolki nie odpuszczają.

Odnośnik do komentarza

Żoo
A Ty tak nie szalej! Teraz zrelaksuj się maksymalnie ale dodatkowo może bierz magnez. W ciąży z Jasiem brałam 3x2 MagneB6 i lekarz kazał pić po 3 litry wody przy twardniejącym brzuchu. Nie kazał natomiast NoSpy a wiem, że niektórzy polecają. Nie dopytałam dlaczego.

Odnośnik do komentarza

[quote="mm3"]Żoo
A Ty tak nie szalej! Teraz zrelaksuj się maksymalnie ale dodatkowo może bierz magnez. W ciąży z Jasiem brałam 3x2 MagneB6 i lekarz kazał pić po 3 litry wody przy twardniejącym brzuchu. Nie kazał natomiast NoSpy a wiem, że niektórzy polecają. Nie dopytałam dlaczego. [/quote

Chyba dlatego że nospa działa zwiotczająco nie tylko na mamę i przy nadmiarze może wpływać na napięcie maluszka, ale czasem trzeba wybrać mniejsze zło.

Odnośnik do komentarza
Gość żoo z robo

Dzięki za informację, z Wami czuję się bezpiecznie :)))

Dziś jest bardzo dobrze. Jak dziś brzuch jest luźny to i lepiej czuję młodego. I okazało się, że część tego twardnienia to rozciągający się młody. Już mu ciasno :) A dzisiaj czuję, że jest coraz silniejszy.

Odnośnik do komentarza
Gość strrrunka

Zoo, jakby co służę pomocą.
Ale to zabrzmiało - okrojona informacja... :D
Zanim ustalam podstawę to oprócz zerkania na miesiące,które biorę pod uwagę sprawdzam czy np osoba nie miała w trakcie roku zmiany etatu, czy miała funkcyjny, a teraz nie (i odwrotnie), czy wychowawczy, od kiedy zatrudniona itp itd :) stąd pokrótce napisałam... ;) i tak jak wspomniałaś, dużo też zależy co masz w umowie zapewnione i jakie sa regulacje wewnętrzne :) bo nie wszystkie składniki wynagrodzenia wchodzą do podstawy chorobowego.

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
próbowałam coś znaleźć w Smyku, ale nic jakos nie było w odpowiednich rozmiarach... Kupiłam za to sporo w promocjach na H&M on line.

żoo
mnie nie bardzo chodzi o działalność trolla, bo to tylko niefajny incydent, ale raczej o otoczkę odejścia Kaisuis. Reakcję, a może raczej brak (w zasadzie) reakcji grupy. Chyba mi to nienajlepiej zadziałało na chęci pisania.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Dawno sie nie udzielałam ale miałam ostatnio trochę problemów ze swoim zdrowiem, no i nie miałam do tego głowy. Na szczęście już jest ok.
Udzielam się tutaj bardzo mało ale taka poprostu jestem. Nigdy nie miałam weny do pisania i z natury mało gadatliwa jestem. Ale bardzo lubię to miejsce i was wszystkie. Tym bardziej zasmucila mnie sytuacja która miała tu ostatnio miejsce :( Strasznie mi przykro ze Kaisuis zdecydowała się opuścić nasze grono i tak naprawdę do końca nie rozumiem dlaczego tak się stało. Nie chce się wypowiadać na ten temat bo zbyt mało sie tutaj udzielam. Ale może Kaisuis przemyslisz jeszcze swoją decyzję i wrócisz do nas?

Żoo, a ty kobieto w końcu trochę zwolnij tempo :) Jak już nie będziesz w dwupaczku to napewno nudzić Sie nie będziesz i z odpoczynkiem może być ciężko. Dlatego korzystaj póki jeszcze możesz :)

Peoniu, współczuję przebojów z mężem i trzymam kciuki żeby wszystko dobrze się ułożyło. Ja z mężem mamy oboje wybuchowe charaktery i nie ma praktycznie dnia żebyśmy się nie klucili. Ale jakoś razem się trzymamy :)

Skakanka, a jak tam Julcia z ta Bostonka? Juz wszystko dobrze? Mam nadzieje ze nie ma po niej śladu. Przyznam szczerze ze nawet nie wiedziałam że taka choroba istnieje :/

A co u nas? No trochę mi córeczka urosła, chodzi - a raczej biega :) Potrafi sama jeść, coraz więcej rzeczy naśladuje i powtarza :) I zaczyna mi wszędzie wchodzić :) Musze zrobić mały remament w szafkach bo łapki są wszystkiego ciekawe :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u69k0kjj99a.png

Odnośnik do komentarza
Gość strrunka

Mamusie,
Czy możecie polecić mi spray ze środkiem odstraszającym komary/kleszcze/muszki itp?

Zastanawiam się czy jest sens takie cos kupować i czym się sugerować (oprócz tego, czy nadaje sie taki środek dla dzieci powyżej 1 roku życia).

Odnośnik do komentarza

Cześć Kobietki:)
U nas lato w pełni, codziennie spędzamy całe popołudnia na działce, więc i tutaj rzadziej zaglądam. No i wczoraj znowu rozbiłam sobie telefon:( Julka nim rzuca wiecznie po panelach i nic się nie stało, a mi spadł z 30 cm z ławki na trawę i się stukł, ale pech :)
W pracy taka nerwówa, że niemal codziennie jadę tam z bólem brzucha, no jest mega słabo, ale cóż zrobić, to chyba nie jest dla mnie dobry czas na zmianę pracy.

Janka
Julka już dobrze, w zasadzie po tygodniu było ok. Ślady po wykwitach puki co zostały niestety, stópki się jej jeszcze łuszczą, ale innych objawów już dawno nie ma. No choroba syfiasta, na szczęście szybko mija. Od poniedziałku chyba już dam Julkę do żłobka, już 2 tygodnie jest w domu.

strunka
http://www.srokao.pl/2013/05/analiza-kosmetyki-przeciw-owadowe.html#

Ja mam Chicco -odstraszacz do prądu, ale nie bardzo działa, a do psikania któraś z dziewczyn polecała też z chicco spray. Ja kupiłam ten http://www.smyk.com/chicco-naturalna-ochrona-spray-przeciw-komarom-3-m.html?gclid=CJPKmLvU9tQCFRvgGQodpk4PYg.
W sumie nawet ok, tyle że to bardziej to smarowania skóry, bo to taka trochę pianka jest. Szczerze mówiąc to używamy rzadko, tylko jak gdzieś w krzaczory jedziemy, i to bardziej z obawy przed kleszczami niż komarami.

Peonia
Też przewertowałam Smyka, rzeczywiście mały wybór. Dziś idę odebrać paczkę do sklepu, to może na żywo coś wypatrzę:)

MM3
Karkonosze też są fajne, a kolki niebawem Wam odpuszczą :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza
Gość żoo z robo

A właściwie znad jeziora;)))
Odpoczywam, odpoczywam a właściwie to młody śpi a ja z nim.
Nowe miejsce więc się chłopak nalatał zanim wszystko obejrzał:)

Na komary polecałam chicco. U nas się sprawdza.
Unikam preparatów z deet bo to jednak zajzajer.

W smyka już się obkupiłam, niestety nie 50% ale i tak całkiem fajnie.
Ale faktycznie jakiś mały wybór. Chciałam też trochę kupić dla malucha ale skończyło się na dwóch pajacach i otulaczu. Nawet body z długim rękawem nie było.

Skakanka
Ja tak załatwiałam telefony w zeszłym roku. Udało mi się utopić dwa w dwa miesiące.
Pracą się nie przejmuj a w sumie znasz metodę na przerwę;)
Skrupuły, skrupułami ale w sumie przede wszystkim trzeba myśleć o sobie.

Peonia
Mi osobiście jest przykro, że całkiem fajna grupa straciła impet przez aferę, w której nie uczestniczyłam i której nie rozumiem.
Wydawało mi się, że mamy do siebie trochę zaufania. Każdy ma prawo do swoich decyzji a mi nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Gość zakropkownaaaa

Strunka - my uzywamy Orinoko w sparayu. W Hebe kupowalam i on jest na kleszcze tez. I moj alergik go toleruje ;)

Mam nadzieje, ze dzisiaj tel wroci z serwisu, bo ciezko mi sie dodaje posty :(

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z zapowiedzią byłam dziś w Smyku stacjonarnym, i u nas wybór większy niż w tym online, a ceny identyczne. Np. skórzane sandałki za 45 zł, t-shirty za 10 zł :-) w 5.10.15 też są już wyprzedaże, ale ceny mniej atrakcyjne jak w Smyku.
Ja tam uwielbiam i góry i morze i jeziora:-) wszędzie mi się dobrze odpoczywa, byle by z dala od codziennych obowiązków i z Julką i mężem.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Kurde, I co jest mojemu dziecku? Trzecia noc ciezka. W dzien ladnie sie bawi, w nocy masakra: placze "mama mama mama". Dalam nurofen. Zobaczymy co bedzie. Pelnia ksiezyca? Nigdy w to nie wierzylam

Odnośnik do komentarza

Ale tu naprawdę cicho... :(

Mamowczesniaka, u nas podobnie. Ostatnie dwie noce tez takie. W dzien wszystko ok, a w nocy wierci się, płacze, marudzi. Dziś wzięłam ja do siebie i spala trochę jakby spokojniej. I tez zastanawiam się nas tym co to może być.

Skakanka dobrze ze to chorubsko juz za wami i ze nie zaraziliscie się od Julci bo to podobno wyjątkowo zarazliwe.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u69k0kjj99a.png

Odnośnik do komentarza
Gość Kaisuis

Witam
Janka
Nie wiem czy na bieżąco śledzisz forum bo cześć wpisów została usunięta przez moderatora. Tak w skrócie, to zostałam nazwana zakompleksioną debilką. Jest to jeden z powodów dla których dałam sobie spokój z tym miejscem i na pewno nie wyobrażam sobie powrotu.

Żoo
Bardzo często podkreślasz jak bardzo tu wszystkich lubisz i żal Ci jak ktoś przestaje pisać. A ze mną (jako jedna z nielicznych i systematycznie udzielających się mam) nawet się nie pożegnałaś. Nie wiem czy Twoja postawa powinna mnie bardziej dziwić czy smucić...

No a teraz czekam na wpis koleżanki Ingi ;-)))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...