Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Peonia
Wianki śliczne! Może do czasu komunii mojej córki nauczę się robić takie cuda, chociaż nie sądzę ;)

Skakanka
My kiedyś wyprawialiśmy urodziny syna w domu, przyszło 8 dzieci, wymyślaliśmy wcześniej z mężem jakieś zabawy typu kalambury, głuchy telefon, zabawy balonami i inne. Dzieciaki wcale nie chciały "współpracować", wolały rzucać się popcornem, który znalazłam jeszcze po miesiącu za meblami :)))
Nasze planowanie nic nie dało.

Żoo
Ja też tak mam, że jak uśpię małą to zaczynają latać samoloty, jeżdżą karetki na sygnale, 3 razy ktoś zadzwoni domofomem, sąsiad wierci, przyjdzie listonosz itp a tak to cisza!!! A śpimy przy zamkniętym oknie bo mieszkamy na parterze, boję się zostawiać otwarte. W upały mamy w nocy saunę :(

Co do filcowych wyrobów, to ja to bardzo lubię robić, ale mam na to strasznie mało czasu. Opaskę robi się nawet godzinę, zależy z czego i jakie ozdoby. Zabawki filcowe też są pracochłonne. Ciężko by mi było znaleźć na tyle dużo czasu żeby zrobić z tego "masową produkcję". No, chyba że w wolnej chwili między sprzątaniem, gotowaniem, praniem i zajmowaniem się dziećmi ;) Poza tym może mnie wyśmiejecie, ale ja nie mam konta na allegro, olx itp, nie mam do tego głowy, nie zmam się na tym. Jak trzeba coś sprzedać czy pozbyć się z domu to po prostu wydaję/sprzedaję znajomym...

Peonia
Filcowe książeczki chodzą za mną od dłuższego czasu, kusi mnie to bardzo, strasznie mi się podobają, ale zrobienie takiej samemu w domu, przy mojej ilości wolnego czasu, zajęło by mi z pół roku :/

Moje dziecko przeszło wczoraj samo siebie. Pamiętacie jak Wam pisałam że mała gada "przez telefon" do pilota, wafelków, kabli? Wcale nie skończyła tego robić, teraz rozmawia też przez kremy w tubce a wczoraj gadała do widelca :))))))) Nie mam pojęcia skąd jej się to wszystko wzięło bo w domu nikt przesadnie przez telefon nie rozmawia. Śmiejemy się że to pewnie Trump do niej dzwoni ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usat5od4qknx2m7.png

Odnośnik do komentarza

Jagoda
A patrzyłaś kiedyś na przenośne klimatyzatory.
My mamy jakiś słaby bo sąsiad wyrzucał to przejeliśmy.
Plusy schładza pomieszczenie 12 m2 o 2 stopnie na godzinę
Minusy, jest ich więcej. Rurę trzeba wystawić za okno, nie jest ona mała. Chyba że ktoś ma jakiś przewód wentylacyjny do którego można podłączyć.
Ponieważ okno musi być otwarte to ja go włączam dopiero jak temperatury na dworzu i w domu się wyrównają bo wcześniej wpada gorąco.

Trochę to upierdliwe ale ratuje życie bo schładzam zdecydowanie szybciej niż wiartak. I to powietrze nie jest takie duszne.
Można też jakoś zasłonić okno poza rurą i wtedy używać go w ciągu dnia.

Nam ratuje czasami życie zwłaszcza, że synal lubi zimny wychów i w gorącym źle śpi. I ewidentnie to musiał być udar cieplny bo potem już temperatura nie wzrosła. Już nie będę ryzykować, wolę się bawić z klamotem.
Ale pewnie można znaleźć jakiś bardziej poręczny i wydajny model.

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny

Peonia
Śliczne wianki

Jagoda
Super pudło :-)) bardzo mi się podoba :-))

No u nas dziewczyny nie ciekawie bo wczoraj tynk z sufitu nam odpadł 70% powierzchni na szczęście nic nikomu się nie stało, ale wyglądało strasznie - wczoraj około 20 zaczął strzelać nam sufit ( tynk) całe szczęście, że mąż wyciągnął Julkę z pokoju bo bym ją zabiło - takie wielkie płaty spadły, albo gdyby w nocy to się stało to by nas zabiło ehhh jeden plus nic nikomu się nie stało nie wiem co dalej mąż dziś obdzwania gdzie się da wczoraj od razu przybiegł chłopak z administracji i powiedział , że to się zdarza i że będxiemy musieli zrobić to na nasz koszt i tyle nie wiem odkąd poznałam męża to różne dziwne rzeczy się dzieją nie do uwierzenia pobojowisko sprzątaliśmy do północy i tak jest wszystko okurzone i brudne

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Peonia
To proponuję jeszcze jednego Maluszka ;-) Moja księżniczka między 19 a 22 ma kolkę a potem w nocy karmienia. A ja nawet wyspana. Przynajmniej tak się czuję, chociaż nie wyglądam.
A wianki cudne! Jak byłam teraz na komunii to żadna dziewczynka nie miała tak pięknego jak Twoje dzieła!!!
Sesja super! Widać, że córka swobodnie się czuje przed obiektywem i jest bardzo naturalna.

Żoo
Niezłe macie przeboje ze zwierzakami.
Jak mnie teraz brakuje szkoleń!! Korzystaj!

Jagoda
Też bym chciała mieć takie zdolności. Jeśli w szkole istnieje jeszcze praca technika, to moje dzieci będą sobie musiały radzić same!!

Skakanka
To teraz ba pewno wszystko zostanie doleczone.

Dzięki Dziewczyny za podpowiedzi w sprawie alergii. Utwierdziłyście mnie w moim przekonaniu.

Odnośnik do komentarza

Żoo
Mąż mieszkanie kupił w 2009 r tak wczoraj gościu nam powiedział, że 5 lat minęło i koniec - zarządca kazał dzwonić do inwestora firmy"- Instal " to jest Krakowska firma i tam pytać, a masz możliwości gdzieś zapytać?? Wiesz sufit to powinien być conajmniej 10 lat no ja jak balony -4 lata temu to nam tynk odpadł od ściany tak 60% i robili nam to pracownicy z instalu - mój brat powiedział, że nie dopilnowali pracownicy i odparzył się tynk ehh wakacje stanęły pod znakiem zapytania

Mm3
Super, że czujesz się wyspana to najważniejsze

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Żoo
Do klimatyzatora możesz w castoramie kupić uszczelnienie do okna i w ciągu dnia możesz mieć okno otwarte i schłdążąc powietrze w domu. My mamy coś takiego i się sprawdza fakt ze trochę szpeci okno bo montuje się to na taśmę dwustronna i nie da się tak szybko zdjąć.
https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/wentylacja-i-klimatyzacja/klimatyzatory/przenosne/uszczelnienie-okna-do-klimatyzatorow-przenosnych.html

Odnośnik do komentarza

peoniu, jagoda
Super macie zdolności. Jakby co to gotowy pomysł na biznes.
peonia
Córka super wyszła. Aż trudno uwierzyć, że taki aniołek Ci psoci :)

Siedzę w pracy i się gotuje. Jak robi się powyżej 25 stopni to mamy tu saunę. Na dodatek muszę odpowiadać na pisma radcy prawnego, który specjalizuje się w przeciąganiu postępowań. Eh...
oligatorka
Współczuję sytuacji. Oby udało się załatwić sprawę po waszej myśli.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
Spytam speców jaka musiałaby być przyczyna aby była 10 letnia rękojmia. Jutro coś powinnam wiedzieć czy da się to jakoś ruszyć.

Lea79
Dzięki, nawet nie przyszło mi do głowy sprawdzić czy coś takiego jest.

Wzięłam tą drugą pracę. 3 dni w czerwcu i jedna nocka. To może dam radę :)

Odnośnik do komentarza

żoo
akurat dziś był problem ze spaniem i martwi mnie czy to tylko reakcja na gorący pokój czy choroba go trawi... Wciąż ma bunt na picie w żłobku. Dziś poszedł z osobistym napojem w domowym niekapku. No zobaczymy.

Lea
Gratulacje!!

Dziękuję za komplementy w imieniu córki i własnym. :-)) zawsze mówiłam że w razie braku roboty wezmę się za kwiaciarnię.

Jagoda
Mamy blisko więc jakby co to wianek Ci zrobię:-)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny
Może głupie pytanie ale jakie objętościowo kupy robią wasze dzieci.
U nas co do zasady jedna ale ledwo się mieści w pieluchę 5.
Dzisiaj mi z rana wypadła na podłogę. Oczywiście 5 minut przed wyjściem na pociąg, który nie poczeka.

Chyba muszę nocnik znieść ze strychu chociaż przy moim huraganie to może być słabo.
Ale ponieważ moje dziecko lubi muzykę i lubi być w taki sposób nagradzane to może taki nocnik grający by zadziałał.
Ogólnie jestem przeciwnikiem takich gadżetów ale nie wiem czy w przypadku huraganu nie byłby to dobry sposób na zatrzymanie go w miejscu.

Odnośnik do komentarza

Peonia
U nas to pewnie reakcja na gorący pokój. Zaczęło się od tego nieszczęsnego udaru cieplnego. Potem zaczął dłużej spać bo do 8 (normalnie do 6-7) ale z nocną przerwą. I w związku z tym wypadła nam drzemka o 10 i chodzi spać dopiero o 12 do 14. A potem mu ciężko wytrzymać do wieczora bo spał od 15 do 17 a teraz tej drzemki nie ma.

Posypał się cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Gość żoo z robo

Oligatorka
Najpierw musisz wystąpić do dewelopera o ekspertyzę.
Musisz tam wpisać, że z uwagi na zagrożenie życia i możliwość wystąpienia tej wady w innych lokalach prosisz o wykonanie ekspertyzy oraz o naprawienie wady lokalu na ich koszt.
Podobno na ścianach to się zdarza często ale na suficie nie powinno się zdarzać.
Raczej deweloper nie będzie chciał aby temat został nagłośniony więc spróbuj najpierw temat polubownie a dalej będziemy myśleć jak to zrobić na poważnie. Mam pod ręką speców do takich tematów więc jak coś to pisz i pytaj.

Odnośnik do komentarza
Gość żoo z robo

Oligatorka
I wszystkie pisma w formie papierowej wysyłaj za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Musisz im pokazać, że znasz procedury i kompletujesz dokumentację procesową.
Oczywiście też możesz pisać maile tak aby przyspieszyć działanie ale co do zasady to jest obowiązek odpowiadania na pisma papierowe, mail zazwyczaj jest ignorowany.

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
Mój mąż twierdzi że tynk na suficie obecnie to rzadko stosowane. Dziwne, że macie. Bo nowe technologie wykonywania stropów nie wymagają tynkowania. Wykonawcy albo stosowali stary typ żelbetowych albo zapomnieli o miejscu na instalacje i ukryto je w tynku. A w nowego typu stropach beton konstrukcyjny ma warstwę zmniejszającą przyczepność celem ułatwienia wyjmowania elementu z formy. Jak preparatu jest za dużo to nawet farba źle się trzyma a co dopiero tynk... Moim zdaniem niezbędna jest ekspertyza co bylo przyczyną tego wypadku.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...