Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaisuis

Żoo
Miejsce na doniczki jest co prawda zabudowane ale kto wie, może ta mała cholera sięgnie do kwiatków.
Zastanawiam się nad lawendą choć marzą mi się jak co roku pelargonie.

OIigatorka
No ja nie uważam żeby było się czego wstydzić. W końcu zalecenia kp są podobno do drugiego r.ż.
Ja karmie raz dziennie, przed samym spaniem. W nocy jak się obudzi, to czasami daje samą wode.

Ja już ugotowałam Zosi zupe, kompot, zrobilam obiad, dwa prania, poodkurzałam a teraz ide myć podłogi póki moja gwiazda śpi.

Odnośnik do komentarza

My już od godziny na dworzu. Już mi nogi w d.... wchodzą. Młodego już wyciągałam z sadzawki od sąsiada.

Na wyjazd nie chciałam jechać bo to dwa noclegi i w sumie impreza a ja o 20 już jestem nieprzytomna.
Zresztą ludzie z pracy powinni być w pracy. Oczywiście z niektórymi mam kontakty prywatne ale to już mój wybór.

Moja dyrektorka jakoś nie kwapi się aby powiedzieć prezesom. Do tej pory łatwo było ukryć bo i tak chodziłam w swetrach ale jutro to nie wiem co na siebie włożę jeżeli jeszcze nie powiedziała. No nic najwyżej będzie wtopa. Trochę głupio jakby się w ten sposób dowiedzieli.

Na ognisko chętnie bym poszła.

Myślałam, że pójdę z młodym na rower bo jest to świetna metoda pacyfikacji ale niestety muszę czekać ma kuriera. Nie mogę olać bo ma przyjść prezent na sobotni ślub. A pewnie i tak przyjedzie w czasie drzemki.

Smyk w zeszłym roku miał wyprzedaże w lipcu. Ale możesz zajrzeć na stronę tam jest coś takiego jak outlet.

Odnośnik do komentarza

Mokka
Właśnie czaje się na wyprzedaże - choć teraz co chwile coś jest np w weekend - 20 % na wszystko, teraz jest do 30 % na stronie musisz popatrzeć co Cię interesuje bo jest już obniżka niektórych rzecxy do ,-50% tylko wejdź na zakładkę promocję

Kaisuis
To moja częściej domaga się cyca chciałabym raz dziennie no nic :-)
Jestes mały pracuś mnie Żoo pogoniła z kanapy tym rannym sprzątaniem

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Kaisuis

My już po spacerze. Fajne sukienki dla dziewczynek są w Pepco.

Jagoda
Musiał Ci małżonek poważnie popaść.
Mój mi też wczoraj podniósł ciśnienie. No ale co mam zrobić? Jakoś go jeszcze toleruje;-))))

Odnośnik do komentarza

Żoo
I jak perfumy? :)
Z zabawkami nie podpowiem, bo Julka ma je w nosie. Motylek w sumie wydaje się być fajny i na długo.

Mokka
Baw się dobrze :) Należy Ci się trochę relaksu wreszcie.

Oligatorka, Kaisius
Kurcz, przecież to Wasz wybór do kiedy chcecie karmić, i nic nikomu do tego. Ja uważam, że to powód do dumy a nie wstydu.
Na badaniach kontrolnych do pracy w Luxmedzie, też mi lekarz powiedział, ze karmienie dziecka w tym wieku, jest bezsensowne. Poinformowałam go tylko że jestem innego zdania i ucięłam temat :) Moje cycki, moja sprawa:) no i Julki :)
Oligatorka
Też polecam serię W5 z Lidla, całkiem przyzwoita ta chemia:) Ja tam bywam wprawdzie tylko jak się pieluchy kończą, ale chyba nigdy się tam nie nacięłam na niczym.
( Pieluchy są teraz w promocji za 21 zl)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Byłam dziś na wywiadówce i wkurzyła mnie wychowaczyni córki. Nieraz nauczycielom konkretnie odwala. Swoim uprzejmym, acz idącym w pięty sposobem ją ogarnełam, nawet nie pytana za godzinę podała mi wynik dzisiejszego sprawdzianu, tak sie naprostowała....
Ale generalnie jest już ok w szkole, córka już oswoiła sie z tym przeskokiem z nauczania początkowego na realia klasy czwartej i bardzo dobrze sobie radzi. Gorzej od najstarszego, ale czerwony pasek powinien byc :)))

żoo
motylek mi sie podoba, bo jest na długo.
Samo puzzle to jeszcze za trudne, takie układani proste drewniane dzieci jarzą później, ale w nim fajne sa te obrotowe kostki i dźwieki, które już nasze powinny zainteresować.

Jakiez to perfumy Ci wykonał małzonek? :))

Kaisuis
jeżeli komus nawet kp w wieku naszych dzieci wydaje sie bezsensowne, to niech to zachowa dla siebe, zwłaszzca nie pytany o zdanie, a takie komentarze, zwłaszcza w ustach lekarza - żenada. Z jakiegoś powodu zalecenia kp do 2 rż są. Gdyby mój nie podziękował za współpracę tez pewnie bym kontynuowała. Uważam, ze jak to pasuje mamie to nic nikomu do tego.
Ty nie komentowałas przecież koloru jej gaci, a to podobny kaliber....

A czym Ci małzonek cisnienie podniósł? Mój ostsanio chodzi na sensownych trach, ale już jakiś czas resetu nie było, to pewnie za chwile coś odwali...
No dostał wczoraj na popęd, bo z najstarszym trzeba troche do lekarzy pochodzić i udawał, ze on sobie nie poradzi. Zapytałam tylko, czy to jego syn, czy sąsiada i się odważył :)) Skręcił nawet tam lekki dym, ale z efektem, bo endokrynolog miał przyjać za rok, a przyjał od ręki :)))))

Czyli potrafi. A ja bez sensu musiałabym brac urlop albo sie z roboty zwalniac i potem odpracować.

Do lawendy u mnie wycieczki owadów latały. więc raczej odpadają. Pelargonie sa w tym zakresie bezpieczne, bo pszczoły itp ich nie odwiedzaja, u mnie co najwyżej motyle i tzw. koliberek - taki motyl z rodziny zawisaków, rzeczywiście ciut jak mini ptaszek wygląda :))) Begonii tez raczej nikt nie odwiedza, a tera jest duzy wybór nawet takich zwieszających się.

Skakanka
nie wiem, daczego lekarze uważają kp za bezsensowne. Ale baaaardzo często spotykam sie u nich z opinia, ze pół roku wystarczy ....
Dzięki za info o promocji pieluch, kończa się nam - a do kiedy?

Mokka
życze udanej zabawy :)) Taki relaks po tej Waszej wyczerpujacej przygodzie ze szpitalem Ci sie bardzo przyda.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,
Jakie ja mam zakwasy od latania po dworzu za młodym. Nie wiem skąd on bierze tyle energii.
Fakt, że wieczorem już jest padnięty.
Aby miał chwilę odpoczynku zabieram go na rower. On wtedy odpoczywa a ja nie ;)

Dobrze, że dzisiaj idę do pracy to odpocznę.

Chociaż mam bardzo intensywnie bo podobno dużo pracy a ja jeszcze muszę obgadać z prawniczką i hr sprawę mojej dg. Mam czas do końca maja aby założyć.

Tyle że jadę w delegację nad morze czyli w praktyce mam 3 dni po powrocie aby się tym zająć.

O ciąży nasz prezes wie a drugim się nie przejmuję. Mam nadzieję, że sie panowie poinformowali.

Perfumy całkiem fajnie wyszły. Zamówiłam na bazie róży i muszę przyznać, że małżonek ma talent ;)

Z kwiatków na balkon kupiłam sobie wczoraj 2 budleje. Jedną black night a drugą ille de france. Regularnie mi marzną (bo nie chowam) a ja odkupuję co roku. Uwielbiam jak przylatują do niej motyle. Niestety zwisaka brak a oczywiście widząc go pierwszy raz wzięłam go za kolibra. A potem na zdjęciu patrzę a on ma segmentowany odwłok ;)

Dobra słychać śpiewy, huragan się zerwał.

Odnośnik do komentarza

Witam
Rany nie mogłam się zalogować bo mnie wywala.

Milena jeszcze śpi, a ja siedzę na kanapie :-)) czekam jak się obudzi zje coś i idziemy po Julkę - wczoraj na placu zabaw siedziałyśmy od 14.30 do 18 - dziewczyny były wykonczone i bardzo szybko usnęły :-))

Żoo
Kupiliśmy 3 kołową hulajnogę bardzo fajna nawet Milena przymierza się do niej :-))

Mokka
Jak po imprezie??

Kaisuis
Zosia cudna :-))

Miałam tyle napisać, ale chęci opadły gdy nie mogłam się zalogować :-))

Co tam pichcicie ???

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Kaisuis

Witam
Ja postaram się później coś napisać bo zaraz idziemy na dwór.

Oligatorka
Dziękuję w imieniu Zosi:-)
Ja dziś miałam chłodnik (z wczorajszej botwinki:-)) i ryż zapiekany z dynią.

Skakanka, Peonia
No dla mnie kp to również powód do dumy. Uważam, że dla każdej mamy jest to jednak duże poświęcenie.
Mnie bardzo zdegustowało zachowanie lekarki bo ona była wręcz oburzona tym, że ja jeszcze karmie. Naskoczyła na mnie tak, jakbym co najmniej truła Zoske.
W mojej przychodni to w ogóle panuje jakieś zacofanie. Jak przychodzi mama w ciąży /karmiąca to odrazu mają strach w oczach. W żaden sposób nie potrafią dobrać leczenia. Niektórzy zatrzymali się na etapie studiów i w ogóle nie czują potrzeby uzupełniania wiedzy.

Odnośnik do komentarza

Ale tu cisza...
Dopiero teraz udało mi się na chwilę z kawą usiąść. W smyku zrobiłam wczoraj zakupy - 30 %. Kupiłam rampersy do spania i koszulki na ramiączkach na lato. Ostatnio próbowałam kupić rampersy w pepco, ale tam mają tylko do rozm 80. A ja już 92 kupuje.
Przymierzam się też do kupna jakiś lepszych ciuchów na chrzest u brata. Są nawet fajne zestawy w smyku, ale muszę się tam wybrać i przymierzyć do młodziana.
Co tam u Was kobietki? Wszystkie w pracy albo na spacerze pewnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny !
Mokka ja jestem,u nas pada,mały śpi.U nas zazwyczaj jedno danie,dziś podudzia z kurczaka z piekarnika z ziemniaczkami. Dla nas zielona sałata a dla małego jabłko z marchewką. Szału nie ma ż tym gotowaniem dlatego chętnie czytam co tam pichcicie żeby się zainspirować. Kilka przepisów sprawdziłam i naprawdę wyszły pysznie,dzięki dziewczyny.Kaisuis ,Zosia śliczna dziewczynka.Zoo idę sprawdzić jak wyglądają te budleje.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mmz58oswmm.png

Odnośnik do komentarza

Witam!
Ja też nie przepadam za gotowaniem, wolę sprzątać.

Kaisuis, Oligatorka
Też jeszcze karmię piersią i mam głęboko w czterech literach to co sobie pomyślą na ten temat inni, to w końcu moja sprawa. Mi sprawia to ogromną przyjemność, córce też. Karmię bardziej po to, żeby mała się uspokoiła, wyciszyła niż dla jakichś korzyści odżywczych. Karmię przed nocnym snem, rano po obudzeniu, czasami w nocy, ale już coraz rzadziej i czasami w ciągu dnia - jak jej się przypomni. Starszego syna karmiłam niecały miesiąc, młodszego ponad dwa lata a teraz zobaczymy jak wyjdzie...

Peonia, Kaisuis
Ja tu jestem główno - narzekającą na swojego męża, więc może powiem tylko tyle, że na poważnie zastanawiałam się czy nasze małżeństwo ma jeszcze sens. Oczywiście mąż nie rozumie o co mi chodzi bo jemu dobrze...

http://www.suwaczki.com/tickers/1usat5od4qknx2m7.png

Odnośnik do komentarza

Jagoda
Możesz sobie narzekać do woli, jeżeli tylko Ci dzięki temu ulży. Najgorzej zawieść się na kimś w kim powinno się mieć największe wsparcie :(

Peonia
Nie wiem do kiedy jest promocja pieluch, jak pojechałam po piaskownice, to zauważyłam.

Oligatorka
My też wczoraj na działce szalałyśmy długo od 15 do 19,30, a usypiałam Julkę z 30 min, jak już ją odkładałam to zwymiotowała, przebrałam nas, i usypiałam kolejne 30 minut;(

U nas noc tragiczna, z płaczem przez 2 godziny, mnóstwem pobudek i na Ibuprofenie. A rano objawiła się dolna czwórka. Ja z kolei złapałam jakieś dreszcze, gorączkę, ból gardła, bolą mnie wszystkie kości, od północy funkcjonuje na gripksie. A zapowiadał się taki miły weekend...

Na balkonie mam tylko surfinie, bo tam jest bardzo słonecznie, i nic innego nie wytrzymuje. Po za tym bardzo je lubię :)

Obiady robię jednodaniowe, albo zupa albo drugie, i to zazwyczaj takie które robi się max 40 minut. No nie mam czasu na jakieś wymyślanki.Dziś kaszotto z pęczaku, ze szpinakiem, suszonymi pomidorami i dorszem- czas wykonania ok 20 minut :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza
Gość Kaisuis

Jagoda
Moj też nie jest święty. Nie przejmuj się. Choć myślę, że my najgorsze już mamy za sobą. Zośka już trochę podrosła i mąż potrafi się z nią lepiej "dogadać"
Tyle, że co jakiś czas muszę sprowadzić go na ziemię. Ty masz pewnie dużo więcej obowiązków niż ja i dlatego też jest Ci ciężej.

Dla mnie zupa to nie obiad;-))) Traktuje ją raczej jako przekąske.
Ja bardzo lubie gotować ale preferuje raczej szybkie dania, podobnie jak Skakanka.

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Hej.
Ja fizycznie czuje sie calkiem OK. Ostatnio jestem przeziebiona, ale funkcionuje.
Natomiast melody tez nabawil sie kataru, kaszle I ma przyspieszony oddech. W nocy spaliszmy gora 2 godziny. Caly czas nosilam go I tulilam. Osluchowo jest dobrze, distal sterydy do inhalaciji.
Jo I po takich nockach zastanawiam sie, co ja bede robic z drugim dzieckiem? Jest mi przykro myslec o takim, ale wciaz boje sie mlodszego bobasa.

Zoo
Ja jeszcze nie czuje ruchow, cos tam niby slychac, ale nie jestem pewna ze to to.

Odnośnik do komentarza

Mokka
Fajnie, że coś sobie trafiłaś w smyku no ja starszą ubieram od zera, a moja panna w legginsach nie będzie chodzić bo dziewczynki chodzą w sukienkach i szukałam okazji :-)) choć h&m wydaje mi się, że ma gatunkowe lepsze ciuchy no, ale w smyku podkoszulek jestem w stanie kupić za 15 zł i nie jest mi szkoda jak jakaś plama nie zejdzie

Dziś przyszłyśmy z placu zabaw po 18 i starsza padła ani ją nie umyłam, ani nie jadła i śpi dalej :-))

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
Jak byłam mała też spodnie zdejmowałam szybciej niż mi zakładano:-)) no bo dziewczynki chodzą w sukienkach...

Dwudaniowe obiady u mnie bez szans. Po pierwsze brak mi czasu i ochoty na szykowanie dwóch dań a po drugie u mnie nikt dwóch dań nie pochłonie. U mnie często zupa jakaś i tak jest w lodówce bo traktuję go jako pierwszy obiad, czasem mąż się dołączy. Albo zastępują ją warzywa zapiekane z ryżem.

Kaisuis
Tobie też mąż coś się psuje? Mówisz że określasz go starszym panem. Starszy od Ciebie czy się tak z niego nabijasz? :-))

Jagoda
chyba jakiś poważny kryzys u Ciebie. Myślę że nieświadomość małżonka to zlepek wychowania, postawy jego mamy i coś mi się wydaje że latami byłaś dla niego za dobra. To się przyzwyczaił.

No i Oligatorki mąż fika... Ciekawe kiedy mojemu potrzebny będzie reset...

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...