Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

No to się wreszcie doczekałaś żoo :)
Gratulacje!

Teraz my czekamy, bo górne jedynki dzielą od świata jakieś ledwie zauważalne warstwy dziąsła. No ale z ząbkowaniem to nigdy nic nie wiadomo :))

A wieczorem ucichło, po takim pędzącym dniu na forum :))
Głaskamy dzieci, czy mężczyzn?
Odrabiamy zaległości w pracach domowych, czy jesteśmy dobre dla siebie ?

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Ja tradycyjnie witam się z wieczora:)

Żoo ja nawet pisząc raz dziennie smaruję posta na pół strony :p
Zmotywowałeś mnie do zabrania się za prezenty świąteczne. Też nie lubię tak latać na ostatnią chwilę.
Gratulacje kolejnego zębola:) też bym chciała tak bezobjawowo, ale w tej kwestii nasze dzieci mają odmienne podejście:)

Peonia to nasi Panowie obaj się zawzięli, bo mojego też w końcu przez cc wywlekli:)
A z tym konkurowaniem między dziećmi (a raczej dorosłymi, bo dzieci o tym pojęcia nie mają) to mnie nie raz już szlag trafia. Mojego też ciągle ktoś porównuje i ciągle słyszę w kółko to samo. Tylko po co. Ostatnio widziałam jak znajoma dodała zdj swojego 5 mies synka z podpisem "tak sobie ładnie stoję".. dziecko trzymane przez babcię z nogami wygiętymi w łuk.. kolanka się dziecku nie w tą stronę wywinęły , ale grunt, że foto dodane:)
U nas górne jedynki wychodzą już chyba 4 tygodnie i wyjść nie mogą. A też już niewiele im brakuje.
Do pracy nie zamierzam jeszcze wracać. Będę się dalej "byczyć na urlopie" . Tyle, że z nazwy wynika, że mam się na nim zająć wychowywaniem, a nie leżeć na plaży i pić drinki z palemką?

Kaisuis gratuluję spokojnej nocki i życzę dziś takiej samej:) ja jak jestem niewyspana to gryzę:) ale zazwyczaj skopane nocki mam w tygodniu. Bo jak małż wraca na tą jedną, czy dwie nocki do domu, to mały śpi jak aniołek, zdrajca jeden:) Mam nadzieję, że Twoja Zosia będzie z Tobą solidarna i da tatusiowi popalić:)

Mokka i jak u dermatologa? mojemu synkowi zrobiła się jakaś wysypka na buźce w okolicach noska i zamiast znikać to się rozprzestrzenia. Także chyba i mnie wyprawa do dermatologa czeka. Na luxmed oczywiście:)

zielona1 u mnie graty do wyniesienia czekają już pół roku.. i raczej się już nie doczekam, tylko będę żyła z kartonami do przeprowadzki. Już nawet nie podejmuję tematu, tylko udaję, że to są elementami aranżacji wnętrza:)
Zupki gotuję małemu na mięsku normalnie. Zresztą wczoraj mi zarąbał kawał kotleta mielonego (takiego smażonego z przyprawami itd) z talerza i zwiał mi pod stół. Zanim go dorwałam to oczywiście pożarł już wszystko, więc u nas nie ma sensu już osobne gotowanie:) Oczywiście nic mu się po tym nie działo. A do placków daję mleko krowie.

wrz zapewne faceci pisaliby, że marudzimy, ciągle coś chcemy i nawet odpocząć biedaczkom nie damy:) Przynajmniej ja ciągle słyszę takie zarzuty:)

Jagoda moja brzydsza połowa też wracając do domu oznajmiała mi, że zaraz jedzie tu i tu, a potem jeszcze coś gdzieś załatwić itd nie pytając mnie o nic. Więc teraz jak wraca to dostaje dziecko do rąk własnych z poleceniami, a ja w tym czasie idę ogarniać wszystkie zaległe sprawy z całego tygodnia. Oczywiście czasu dla siebie brak, ale grunt, że zaczął się bardziej angażować, więc jest lżej.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj44jd8qe32bl.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka
Ale bez smoków i potworów i historyczna. Masz wymagania.
Ale w Osadnikach na podbój Europy to są japończycy, jabłka, kamienie, egipcjanie, rzymianie ale smoków brak:)
A klasyczni osadnicy z catanu z dodatkami: żeglarze i miasta i rycerze ale to chińczy:)

My akurat fantasy lubimy i bardziej na mechanikę zwracamy uwagę niż na osądzenie w świecie.
Jeszcze jest gra osadzona w prl pan tu nie stał i kolejka. Kolejka dość losowa.

Mało fantasy ale jakiś tam świat jest w dominionie - szybk karcianka i race of galaxy, też karcianka
A w robaczywej sałatce też smoka brak ale jest karaluch, pomidor, sałata, kalafior i papryka - to moja ulubioną imprezówka, trzeba być pod wpływem
Bo inaczej nie bawi:))

Peonia
Ja prasuję bo twierdzi, że nie umie. I zawsze jak prasuje to strasznie klnie. Ale ja ogólnie nie narzekam na podział obowiązków chociaż prasować nienawidzę.
Rehabilitacja palca od stukania w telefon.

Truskawka
Ucieczka z kotletem, mistrzostwo:))))

Odnośnik do komentarza

Żoo
Dzięki :) No przecież ja mam zawsze wygórowane wymagania:) Przynajmniej na początku :)
No my właśnie za fantasy nie przepadamy, szukam czegoś na kształt Zimnej Wojny. Te Cyklady i Osadnicy z Katanu tez są fajne, tylko już kiedyś w nie graliśmy i chciałam coś całkiem nowego :) Kolejka trochę taka nie w moim guście. Zaraz wygoogluje sobie te gierki, o których mi napisałaś i na pewno coś znajdę :)

A tak z innej beczki, dajecie dzieciom szpinak?

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka
Zajrzałam do szafki i jest jeszcze 7 cudów świata. Bez potworów, bardzo fajna karciana. Bardzo prosta mechanika, szybko uczysz każdego.

Ale jak chcesz porządną konfrontację to te trzy z potworami.
Najbardziej konfrontacyjny jest Kemet, tam jest rzeź i krew się leje. Nigdy w niego nie wygrałam.

Nie tak cudownie z tymi zębami bo były dwie imprezy i wczesna pobudka.
Ale objawów zębów brak, tylko radosne imprezki.

Kawy!!!!

Odnośnik do komentarza

Skakanka
My w zimną wojnę nie graliśmy. Podobno super ale my ani nikt w otoczeniu nie ma.
To chyba bym wybrała osadników na podbój europy (to jest zupełnie inna gra jak osadnicy z catanu) mechaniką są bardziej do puerto zblizeni bo masz zasoby i karty zamiast budynków ale działa to trochę podobnie.

A jak chcesz aby się działo to właśnie Kemet, a potworów można nie kupować:)))
Albo ten small world. Jest wersja na komórkę to możesz sobie ściągnąć i przetestować

Odnośnik do komentarza

Od osadników z catanu zaczynaliśmy granie. Teraz leżą i się kurzą.
Przerobiliśmy mnóstwo gier bo krąg grających u nas duży.

Też bardzo lubię bang w wersji karcianej bo jest też kościany ale dobrze się gra dopiero od 6 osób bo to taka mafia.

Tak głośno myśląc to jak chcesz grę dla 4 osób ale z możliwością pogrania we dwójkę to zdecydowanie osadnicy na podbój europy lub Stan 51 ,dominon, 7 cudów świata

A moje dziecko właśnie wlazło na stolik kawowy i tym sposobem nic już nie będzie bezpieczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...