Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Część! Czytam o tych kubeczkach i zaczynam się bać, że popełniam jakiś błąd, bo ja od początku rozszerzonej diety wszystko co nie jest mlekiem, albo wodą podaję łyżeczką. Kapsel się nie buntuje tylko wciąga ile się da. Kapsel dotąd na nie kręcił głową, a dzisiaj mnie zaskoczył, bo jasno i wyraźnie powiedział mi "nie" jak mu chciałam dać jakąś zabawkę.

Odnośnik do komentarza

skakanka do prawie szóstego miesiąca tylko pierś, potem pediatra przyczepił się ze mały jest za chudy i pewnie nie dojada.Kazał dokarmiać.Walkę z nim stoczyłam bo wiedziałam że mleko jest.Kazał przychodzić co tydzień na oddział pediatryczny gdzie miał dyżur ze zdrowym dzieckiem zeby on go zważył.Idiota i tyle.Zaczęłam odciagac i dokarmiać moim mlekiem.Wybrałam smoczki medela calma żeby nie zburzyć odruchu ssania.Po karmieniu odciaganie no bo zawsze coś w cyckach zostawało.Teraz ściągam tylko wieczorem.Karmienie mieszane.Laktacje padła ale i tak jestem z siebie dumna ze udało się tak długo. Mały najchętniej je z piersi rano.W ciągu dnia bardziej się bawi,przytula do cycusia.No a ja właśnie siedzę i się doję

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mmz58oswmm.png

Odnośnik do komentarza

Bamcia
łyżeczka jest ok :)
Ale niektóre maluchy jej nie lubią.
Krasnal np. urodzony do BLW po prostu, woli jeśc sama, podobnie Malutka Skakanki.

Te nasze rozważania to z różnych powodów są.
Ja szukam po prostu alternatwy na jakiekolwiek picie poza piersią - bo butelka nigdy z niczym mojemu nie wchodzi, ostatni raz pił jak miał 3 miesiace odciągane mleko, potem odmówił współpracy :) Babci cos tam z butelki wypije ale to sporadyczne "osiągnięcia" :) Jak widzi mnie to za butelkę z czymkolwiek dziekuje. Niekapek też be. Za to picie z kubeczka Medeli mu się podoba.

A żoo szuka alternatywy na przechwytywaną łyżkę z zupą :) Bo to męczące może byc, takie karmienie z ujarzmianiem malucha.

zielona
ten pediatra to rzeczywiście chyba idiota.
Przecież dziecko na piersi rośnie często skokowo, nieraz jest szczuplejsze niż dzieci na mm. No po co matki tak niektórzy stresują. Rozumiem, ze Gabrys był w normie z waga i wzrostem, tylko mu za chudy sie wydawał?

Choć przyznam, ze akurat moje to odwrotnie - moje raczej były zawsze tłuściochami do czasu wyłącznego karmienia piersią.... Najbardziej córka, bo najdłużej opierała sie jakiemukolwiek innemu jedzeniu.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka myślę że mojego pokarmu teraz to tyle co "na lekarstwo" bo młody wypiją ok 300 ml mm.ale myślę sobie ze każda kropla się liczy i ściągam nadal dodatkowo wywalam cycki kiedy tylko chce.a teraz to już sam umie się poczęstować wiec ciągnie za bluzkę. Pewnie oprócz scierania podłogi musisz jeszcze Julke przebieraćMój coś nie może zaskoczyć z tego kubka 360. Próbowałam kilka razy.Kupiłam tez taka butelkę ze slomką czy myślicie że już mogę mu dać spróbować. Koleżanki dziecko pije przez słomę od 6 miesiąca ale to chyba jakiś wyjątkowy przypadek.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mmz58oswmm.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka
Do tej pory dawałam tylko wodę. To nie powiem. Jogurt wymył się bez problemu. Nie wiem co trzeba zrobić żeby spleśniał. Niby ma te dziurki ale w sumie płytkie. Zmywarka myślę, że da radę.
Fajny jest ten kubek bo mały robi nim różne ewolucje i nie wylewa się. Tylko przy stukaniu jak kubek jest do góry nogami to się trochę wylewa.
Doidy mnie trochę przeraża właśnie z tego powodu, że jest otwarty u góry. Trzeba go mieć pod kontrolą a tak rano leję wodę i mam z głowy. I widzę, że mały coraz więcej pije.

Bamcia
Wszystko dobrze robisz tylko niektóre typy takie jak mój zabiera łyżkę przy karmieniu i trzeba wtedy kombinować.
A do podawania wody można używać różnych kubków. Są otwarte czyli doidy (taki koślawy z dziubkiem) i z membraną czyli kubek 360 (taki trochę niekapek i membrana ćwiczy górną wargę).
Kiedyś popularne niekapki nie są teraz przez logopedów polecane.

Odnośnik do komentarza

Peoniu tak Gabryś przybieral na tych ważeniach sprawdzających. A on poprostu z tych wysokich i doktorkowi na siatce centylowej nie pasowalo.miał pół roku i waga była podwojona .Ja mam 174 a luby 182.A najlepsze to to że ja do tego lekarza trafiłam bo mały ma naczyniaka na ręce.Ta sprawę olał a przyczepił się do czegoś innego.ja go pytałam czy głodne dziecko przesypia noce bo z moim nie było problemu to ten myślał że on śpi bo taki słaby z głodu.Cyrk normalnie

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mmz58oswmm.png

Odnośnik do komentarza

żoo
mnie jako treningowy kubek własnie neurologopeda poleciła niekapek Nuk First Choice, z tym płaskim ustnikiem silikonowym. Chocmi akurat polecac nie musiała, bo uzywałam go juz przy starszakach i teraz tez planowałam :)

A potem Lovi360 lub bidon ze słomką.

Niemniej młody z niekapka pic nie chce.

Z Medeli bardziej.
Co do nauki picia z takiego kubeczka to poleciłą pamiętac, żeby przechylić płyn do brzegu, ale nie az do buzi, tylko w pobliże, aby mały sam zaczął wciagać płyn. radziła, zeby nie zaczynac od wody, ale kisielu, czy rzadkiego musu.
jednak nie miałam czasu na kisiele itp i z woda poszło mu dobrze :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Bamcia
mój wszystko poza piciem wciaga łyzką :)
Tylko picia mu łyżeczka dawac nie mam zamiaru :) A czasami musi dłużej zostać z kims innym, bez matki cycka... I co wtedy? Stąd kombinacje.

eeeee... zaraz tam stulatka :)
Mnie wcale nie aż tak daleko do Ciebie, tylko dziecko własne, no to mleko produkuje :) Moje dwie przyjaciółki sa w Twoim wieku.
na porodówce patrzyli na pesel, na mnie i znów na pesel... taka matka geriatryczna :)

zielona
no to idiota tym bardziej :))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Zielona
Też uważam że każda kropla matczynego mleka jest ważna, pewnie dlatego nie wywaliłam jeszcze laktatora przez okno. Nasza sąsiadka jak miała 8 m-cy załapała bidon z rurką.
No lekarz idiota totalny, nawet gdyby Gabryś za mało przybierał, to przecież pół rocznemu dziecku można wprowadzić jakiś stały posiłek, a nie rozpieprzać laktacje matce!

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

żoo
no tak, ona zwracała uwagę że ma być płaski miękki ustnik. A membrana w Lovi360 wspomaga podobno rozwój aparatu mowy.

U nas ponad 10 kg ale słabo już waga wzrasta. Nawet szyję już mu widać i cycki trochę mniej jak Budda. Więcej się rusza to i proporcje ciała się zmieniają.

Nie uwierzycie... Mąż dokupił kolejny kombinezon. Dobrze że zimowy a nie kolejna przejściówka. Fakt. Śliczny cieplutki i leciutki:)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Krasnal też pewnie już dobił do 10kg ale ubrania to jeszcze na 74 niektóre nosi. W 86 to pewnie by się utopiła więc nie wiem gdzie te kilogramy chowa :)
A co do rzeźby to Krasnal ma bardzo widoczne mięśnie brzucha jak leży na plecach i podnosi głowę i ramiona też ma umięśnione.

Z samego rana już na lotnisko jedziemy a ja zamiast się pakować to leżę obok Krasnala z telefonem.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Cześć.
My właśnie się zbieramy do wstawania. Trochę dziś polegiwaliśmy w łóżku. Myszak wariuje i skacze po mnie, a ja ledwo żyje, bo nadal chora jestem.
Żoo, no jakoś od razu założyłam sobie, że nie będę butelki podawać Myszakowi i mi się udało.
Na szczęście nie miałam i nie mam problemów z laktacją.
Chociaż będąc w ciąży do wyprawki zakupiłam dwie butle.
Zielona, ja bidon z rurką podaję już od szóstego miesiąca. Tak samo kubeczek doidy.
Więc myślę, że Ty spokojnie też możesz podać:)
Może dziś wyjdziemy na pierwszy od dłuższego czasu spacer.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvjbl2ukhim.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,

U nas noc standardowa, pięć pobudek ale spałyśmy do 7.00 więc chyba nie powinnam narzekać☺

Oligatorka,

Dzięki za tekst. Niby człowiek to wszystko wie ale ciągle zapomina. Dobrze jest odświeżyć wiedzę. No i dowiedziałam się, że takie niespanie może potrwać do 3 r.ż. Od razu mi się humor poprawił☺

Peonia,

Ja już wszystkiego próbowałam jeśli chodzi o pobudki. Nie wyciagałam z łóżeczka, wyciagałam i dawałam się wybawić. Karmiłam, nie karmiłam, dawałam pić: sok, wode, mm. Zmieniałam nawet piżamke (bo może niewygodna). Nosiłam, puszczałam kołysanki, szumisia, zostawiłam lampkę na noc... Nic nie przynosi pożądanego efektu. Chyba muszę się pogodzić z tym, że jeszcze dużo nieprzespanych nocy przede mną.

Skakanka, żoo

Kubeczka Lovi nie zaleca się myć w zmywarce. Jest z jonami srebra i działa antybakteryjne. Niestety moja gwiazda nie chce z niego pić.

Jo,

Udanej podróży☺

Odnośnik do komentarza

No i wreszcie mam tego dentyste za sobą. Strasznie mi ulżyło, bo ostatnio coś mi się nie składało żeby się do niego wybrać. Teraz jeszcze muszę ten urlop wychowawczy załatwić bo też mi ta sprawa ciąży.

Zamówiliśmy w Smyku telefon komórkowy dla Zoski bo ona wściec się chce jak widzi, że ja rozmawiam. Może jak będzie miała swój to odpuści matce bo ja to już w ogóle jestem odcięta od świata☺

Odnośnik do komentarza

My dziś tylko 3 pobudki, i bawimy się od 6. Chyba dziecko przyzwyczaja mnie do wstawania jak wrócę do pracy.
Kaisius
Wstawanie do 3 r.ż. w nocy- no mnie to nie pociesza...No ale wiadomo dzieci mają swoje prawa, i tak jak było napisane w tym artykule od Oligatorki, może trzeba się z tym pogodzić. A jak tam małżonek, pomaga bardziej przy Zosi?
Dzięki za info o kubeczku.

Chyba mnie dopada jesienna depresja... Ostatnio stwierdziłam że moje życie polega na: wstawaniu rano- odciąganiu mleka- klejeniu jedzenia- karmieniu- przebieraniu- sprzątaniu, i tak ze 4 rundy dziennie, z przerwą na rehabilitacje i spacer. Boje się że w żłobku to nikt się tak z nią nie będzie cackał, a i mi czasu na to braknie jak wrócę do pracy...
No to posmęciłam! To może teraz ktoś coś optymistycznego napisze :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...