Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Jo_
gratuluje, że tak szybko doszłaś do rozsądku w zakupach. Mnie zajęło niestety około 4 lat.... I dwoje dzieci....
he he, ten sam 2-pck pajaców mam w koszyku w H&M on-line :) I potwierdzam - w tej kolekcji dziewczęce pajace sa "niewyjściowe" dość, delikatnie mówiąc.

Życzę powrotu do formy, bo z kręgosłupem w gorszym stanie to nie zazdroszczę - zwłaszcza, że ma komu Cię odciążyć przy Malutkiej.
Ja z kolei mam silny azymut na szybkie wykonanie dermatoskopii, bo pojawiła mi się nowa, praktycznie czarna plama (cała jestem usiana brązowymi zmianami barwinkowymi od zawsze).

W kwestii śpiwora -na Allegro np. jest sporo producentów, może ktoś Ci uszyje na wymiar? namiarów nie posiadam, więc nie pomogę niestety, bo sama jeszcze za śpiworek się nie zabrałam, a trzeba rzeczywiście już pomyśleć.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Wiatm!!!

Nie wiem jak u Was, ale u mnie pogoda do kitu. Wczoraj odstawiliśmy młodszego syna na tygodniowy obóz taneczny i teraz moje miękkie matczyne serce cały czas mocno bije, zastanawiam się czy i jak on tam sobie poradzi - to jego pierwszy taki wyjazd bez rodziców. Pociesza mnie to, że wszystkie dzieci tam zna, bo są z jednej szkoły tańca, trenerki także - więc nie powinno być źle, ale jednak się martwię. Mój mąż stale mnie pociesza, że chłopak już jest duży i da radę, ech...

Żoo
Ja mam taki pchacz samochód, jeszcze po synach i to właśnie z plastikowymi kołami (nie polecam)i też mam zamiar poszukać czegoś nowego.

Jo
Krasnal jest cudowna!!! Duża już z niej dziewczynka!
Ja też mam ogromne problemy z kręgosłupem. W nocy gdy małą karmię, to śpię praktycznie w jednej pozycji i rano, żeby się pozbierać do kupy i wyprostować potrzebuję dużo czasu. Myślę też o wybraniu się do lekarza bo czasami mam takie dni, że nie mogę chodzić, często też w nocy sam ból mnie budzi - muszę wtedy zmienić pozycję. Po poprzednich ciążach też miewałam bóle kręgoslupa, ale raczej w okolicy łopatek, tym razem boli mnie w krzyżu i jest coraz gorzej.

Peoniu
Ja taki właśnie futrzany bezrękawnik z Pepco zakupiłam w piątek, no nie mogłam się oprzeć, mała tak w nim słodko wyglądała :-), ale wzięłam kolor błękitny, bo toniemy w różu.
Ja też mam pełno pieprzyków - rodzina się śmieje że jestem popieprzona he he, co roku chodzę do onkologa, który bada mi każdy po kolei i gdy któryś jest nieciekawy to jest usuwany (jakieś 10 mi wycięto), nie ma z tym żartów. Każdy taki wycięty idzie potem do badania i jest sprawdzany czy przypadkiem nie była to zmiana złośliwa. Ja nie mam wypukłych - bo takie się wymraża, tylko zmiany barwnikowe skóry. Z racji tego, że mam jasną karnację to mam zakaz przebywania na słońcu, chyba że krem z filtrem 50 co gdzinę.

Co do zabawy sznurkami, metkami, nitkami - moja córka także to uwielbia, czasami nawet podaję jej zabawkę/maskotkę od d**y strony :-) bo to ją bardziej interesuje niż sama zabawka. Dodatkowo śmiejemy się, że niezła z niej sroka, bo zawsze znajdzie u kogoś jakiś zegarek, pierścionek, łańcuszek, kolczyki i tym się bawi, w końcu prawdziwa z niej kobieta :-).

http://www.suwaczki.com/tickers/1usat5od4qknx2m7.png

Odnośnik do komentarza

Mokka
Ja już wielokrotnie polecałam nasi cosi axissfix. Jest obrotowy i bardzo tę funkcję polecam. Można znaleźć też obrotowe innych firm. My mierzylismy też Romera ale miał takie bardzo wysokie burty i wydawało nam się, że łatwo można je złamać ( potem się okazało, że bratanica właśnie w romerze taką burtę wylamala).
Ogólnie ja możliwościa obrotu jestem zachwycona. Nie wyobrażam sobie teraz wkładania tego mojego wiertla w fotelik, którego nie mogę sobie frontem ustawić. No i zamierzam do 15 mies. wozić małego tyłem.

Też podsylalam ranking ADAC to może jeszcze poszukam i wyślę później.

Odnośnik do komentarza

Mokka
Możesz sprawdzić na stronie Maxi cosi czy pasuje do Twojego auta.
Ten fotelik jest taki kompaktowy nie ma bazy ani nogi.Tyłem może nim dziecko jeździć do 87 cm.
Mu wymieniliśmy fotelik w czerwcu więc zależało mi na foteliku tyłem do kierunku jazdy.
Mierzylismy w sklepie dwa i romer zajmował zdecydowanie więcej miejsca i miał nogę.

Odnośnik do komentarza

żoo, Jagoda i Jo_ - no to dziewczyny się kurujcie, życzę powrotu do formy!

Mnie pociążowe bóle pleców akurat już opuściły, mam nadzieje, ze na dobre...tfu tfu...

My poza fotelikiem startowym (bo zawsze kupowałam w komplecie z wózkiem, aby pasował do stelaża) zawsze używaliśmy tylko Romera. Fakt, słyszałam, że bywają przypadki obłamywania styropianów, ale nam sie to akurat nie przydarzyło - a używamy fotelików juz dłuuuugo i to różnych z tej firmy. Poprzednio miałam tylko z systemem iso-fix, jednak teraz muszę z tyłu zmieścić trzy foteliki, więc musiałam z tego zrezygnować w najnowszym. Obecnie mamy Roemer King Plus z serii Belly Button. Młody jeździ wreszcie cicho, w przeciwieństwie do fotelików tyłem do kierunku jazdy.... To samo było w przypadku córki.

Co do biżuterii i zegarków... No u nas też takie rzeczy wychwytuje jak mała sroka. Mam cieniutki łańcuszek z mini blaszkami i wciąż je szarpie. Całe szczęście kolczyki moje go nie interesują. A d zegarków wprost się ślini, nosimy z mężem spore i zawsze je "śledzi".

Więc to nie tylko ulubione zajęcie dziewczynek :)

Jagoda
no tak, to spore zagrożenie czerniakiem, dlatego muszę to zbadać jak najszybciej, bo jedna plamka wyrosła po prostu nagle. Jest płaska i o wyraźnym brzegu, co mnie uspokaja, ale czarna i nigdy nie wiadomo. Jestem cała nakrapiana, ale mam dość ciemną karnację i plamki mnie dlatego nie przerażają, ale ta jakaś szczególna :(

O synka się nie martw, da sobie radę :) Moje dzieci jeżdżą od wieku około 7 - 8 lat, zaczęliśmy od tygodniowych kolonii bardzo blisko domu (jakieś 15 min samochodem) aby zobaczyć jak będzie. Świetnie sobie poradziły, teraz jeżdża co roku. I nie zawsze są tam znajome dzieci. Więc jak Twój synek ma tyle znanych sobie osób wkoło, to na pewno bedzie ok :)

Hmmm... ja też taki błękitny (jasny turkus?) zakupiłam, bo mam z kolei dość granatu i typowo niebieskiego :) I były na dziale chłopięcym, więc to raczej nie była "skucha"? teraz fajnie, bo dziewczynki spokojnie nałożą chłopięce ciuchy, na odwrót to już nie bardzo....

Mokka
to Ci "zazdroszczę" pogody, chyba, ze już po? U nas cały dzien pada, nawet mój mąż raptus z wysokim ciśnieniem jest śnięty, bo ma obecnie książkowe....
Ja wolę nawet nie mierzyć, bo okaże się, ze nie żyję... U mnie standard to 60/90, więc w taki senny dzień...
Po cc jak mi monitor na pomarańczowo sie zapalił i zaczął piszczeć, to sie położne zleciały. A u mnie to normalne - ale jak zobaczyłam wynik 40/65, to tez mi się słabo zrobiło :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

My też mamy fotelik axkid minikid tyłem do kierunku jazdy do 18 kg. Używamy go od jakichś dwóch trzech tygodni i zajmuje on masę miejsca! Mamy duży samochód w typie suv/terenowy i po zamontowaniu (a musi być za pasażerem) z przodu ledwo da się wsiąść. Niestety próbowaliśmy inne foteliki w sklepie i pasował tylko ten :/ szkoda, bo lubię jeździć jako pasażer z przodu, a teraz nie jest to wygodne.
Nasz syncio zaczyna chodzenie :) ewidentnie ominął etap raczkowania (jak jego mama :)) i przedwczoraj postawił pierwsze kroki - oczywiście trzymany za ręce :) nocnik jest już w codziennym użytkowaniu, większość kup już jest do niego. Nawet nie sądziłam, że to taka ulga będzie, bo ostatnimi czasy przewijanie nie było łatwe, bo mały podskakuje i się ćwierci i ucieka jak tylko wyczuje odpiety rzep pampersa.
I nasz syncio też uwielbia wszelkie blyskotki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzk6nl59nw049k.png

Odnośnik do komentarza

Air
Jestem pod ogromnym wrażeniem tempa, w jakim rozwija się Twoj synek - duże WOW!!! Moja mała to straszny leniuszek, ledwo co pełza do tyłu i to dość nieporadnie, za nic więcej nie chce zabrać. A ten nocnik to już mistrzostwo świata! Moje starszaki nigdy nie siadały na nocnik przed ukończeniem przynajmniej półtora roku, zdolniacha z Twojego syna!

Peonia
Dziękuję za dobre słowo odnośnie młodszego syna :-). Dzwonił wieczorem i mówił, że trochę tęskni, ale jest zadowolony - oby tak dalej... Co do znamion to u mnie praktycznie na każdej wizycie okazywało się, że jakieś są do usunięcia. Tym razem jednak mam dwa do obserwacji, w tym jedną małą plamke wielkości dosłownie 2mm! Jest innego koloru niż pozostałe, wszystkie mają różne odcienie brązu a ta jest czarna, wygląda jakby ktoś mi postawił na ręce kropkę pisakiem. Jeśli pieprzyki mają przy powiększeniu budowę siateczki to są ok, ale jeśli są jednolitą plamą to należy uważać na nie, ale to tylko specjalista oceni. Trzymam kciuki za Ciebie!!!
Ja ten bezrękawnik kupiłam w dziale dziewczęcym, jest błękitny (są też różowe), ale widziałam też te chłopięce właśnie bardziej turkusowego koloru, generalnie dla dziewczynki to bez różnicy, bo każdy z tych kolorów pasuje, chłopcy mają trochę gorzej, no chyba że się im wmówi, że dobrze wyglądają w różowym :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usat5od4qknx2m7.png

Odnośnik do komentarza

Można powiedzieć, że moje dziecko spało dziś pierwszą nockę samo bo jest godzina prawie 3 (u mnie) a ja dopiero się kładę spać (średnio mądre to no ale cóż). Raz tylko musiałam iść do niej i dać popić.

Oligatorka dzięki za linki, może poszukam czegoś gotowego.

Peonia moje problemy z kręgosłupem to przedciążowe jeszcze ale jest już lepiej.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Jagoda,
no ta moja plamka też jakby pisakiem zrobiona. Nic, dziś powalczę z poszukaniem specjalisty pójdę prywatnie, bo na NFZ to za długo poczekam, a się niepokoję. U mnie w przychodni jest chirurgia jednego dnia, gdzie nawet po skierowaniu od prywatnego lekarza można takie zmiany usunąć na NFZ.

To super, że u synka w porządku :) Dzieciom dobrze czasami zrobi rozłąka. U moich obserwuję potem jakby większą wrażliwość na moje starania względem nich, fochy się zmniejszają....
A widzisz, ja na dział dziewczęcy po prostu nawet nie zajrzałam... A muszę czegoś poszukać dla córki.

Air88
no tez jestem pod wrażeniem, naprawdę - gratulacje :) Chyba pójdę po nocnik... Starsze dzieci w wieku około pół roku sadzałam tak dla zabawy, czasami coś się złapało, a tym razem nawet tego sprzętu nie posiadamy jeszcze....

Jo_
u nas tez noc zdecydowanie lepsza. Pierwszy raz obudził się po 3, wystarczył smok. A około 4 zażądał mleka, napił się i spał prawie do 8 rano... Byłam w szoku, bo obudziłam się przed dzieckiem. Oby już tak zostało.... Nie śmiem oczekiwać jeszcze przesypiania całej nocy do rana, ale może już tak jak dziś - byłoby dobrze :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

peonia
Pogoda była ładna do 18, potem burza i chyba całą noc padało. A dzisiaj pochmurno i chłodno. Może za to u Was pogoda się poprawiła.
żoo
Sprawdziłam na stronie maxi cosi i ten asfix nie będzie pasował. Szukamy fotelika, który można montować przodem i tyłem. Axkid słabo niestety wypadły w testach.

Młody złapał niestety jakieś paskudztwo. Wczoraj zauważyłam lejący katar, a dzisiaj jeszcze pokasłuje. temperatury na szczęście nie ma. O 13 idziemy do lekarza, bo to pierwszy raz i nie bardzo wiem co robić. Póki co w ruch poszedł katarek przy którym strasznie wrzeszczy. Woda morska i maść majerankowa. Ale z tym kaszlem to zupełnie nie wiem co robić.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Mokka
To z takich obrotowych jest jeszcze cybex, ale nie widziałam, ktoś mi polecał na zasadzie znajomy, znajomych.
A taki, który możesz zamontować w dowolny sposób to 2 way pearl maxi cosi na bazie.
Najlepiej podjechać do sklepu i przemierzać
Trzymam kciuki aby katar nie trwał długo.

Peonia
Moje najniższe ciśnienie ciążowe to 79/49. Jakoś mi się zakręciło w głowie po wejściu na schody:) to zmierzyłam.
Straszna ze mnie przez to sowa. Całe życie rani nie działam. Wszystkie zajęcia na studiach przekładałam z 8 na później.

Air88
Ten nocnik robi wrażenie. Mój by 3 sekund nie usiedział.

Jo
Ale ten Twój Krasnal długi.
Też lubię piżamki tego typu.

U nas w nocy chłopak zrobił sobie dwugodzinną imprezę. Wstal przed 7 ale teraz dosypia, to ja z nim.
Dobra czas na kawę:)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, ale naprodukowały się przez weekend :-) Mypojechaliśmy, trochę na wioche pooddychać świeżym powietrzem i naprawdę nam się to udało. Muszę Wam jeszcze coś powiedzieć, okazało się że moja przyjaciółka jest w ciąży, jeszcze nie było u lekarza, ale zrobiła kilka testów w piątek, i wszystko wskazuje na to że jest. Bardzo się cieszę, tak to przeżywam jakby to była moja ciąża. Przypominają mi się te wszystkie chwile jak mała była jeszcze naprawdę mała:-)

Jo
Twój krasnal to długa dziewczynka, Oligatorka Twoje dziecko pewnie też, jak już 86 nosi:-) U nas z so/nd była taka super noc, z 2pobudkami tylko, ale jedna przed północą, jak jeszcze nie spałam, i tak mi się też zamarzyło, żeby już tak było:-)
Air
Wow! Ale super! Moja ciągle tylko turla się po ziemi, ale wiem że i na nią przyjdzie czas. Ogólnie to moje dziecko tak trochę odstaje o
Waszych, ciągle jeździmy w małym foteliku, no i gondoli no bo oczywiście dalej nie siedzi, aż się zastanawiam jak sobie poradzi w żłobku pośród bardziej rozwiniętych dzieciaczków No ale ma jeszcze kilka miesięcy na nadrobi.
Mokka
Zdrówka dla synka!

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka
Syn naszych znajomych też z obniżonym napięciem poszedł do żłobka jak miał rok i świetnie sobie poradził a usiadł jak miał 10 miesięcy. Nic się nie martw będzie dobrze.

Jagoda
Moi znajomi wysłali syna jak miał 6 lat na obóz. Blisko aby w razie czego ratować. Syn przepadł, nie dzwonił. To oni dzwonią po 3 dniach bo wcześniej czekali aż sam się odezwie. I co usłyszeli: " mamo nie mam czasu, muszę iść na błotkowisko"
Ja sama na pierwszy obóz 3 tygodniowy pojechałam jak miałam 7 lat i przez 3 tygodnie moi rodzice nie wiedzieli co się dzieje.

Oooo, pyszna kawa

U mnie od wczoraj leje. Chyba nawet nieprzemakalne spodnie nie pomogą. Z dworu nici bo siąpi nonstop.

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny
U nas też deszczowo..

Air88
z synka zdolniacha gratuluję ;))

Mokka
mam nadzieję, że u synka będzie lekkie przeziębienie i nic poza tym :)
zaskoczyłaś mnie,że axkid minikid wypadł słaby my mamy rok z tego co wiem miał najlepsze testy :) http://osiemgwiazdek.pl/axkid-minikid.html my mamy ten, aż poszukam te testy :)

skakanka
Moja nosi rozm 80 to u żoo nosi 86 :)

U mnie noce kiepskieee... Milena budzi się 3 razy na godzinę nawet wzięłam ją do łóżka trochę lepiej spała mam wrażenie, że zęby idą bo jeszcze nie ma :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...