Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć czytam was od dawna. Też jestem mamą która urodziła w grudniu. Szkoda że dziewczyny odeszły na fb bi brakuje mi ich, widać że zgrane dziewczyny skoro wszystkie poszły, z drugiej strony droga dla nowych. Tylko nie rozumiem tekstów Peoni krytykuje dziewczyny na każdym kroku jakby chciała tu zostać jakimś guru wiedzy na temat fb. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem fb i dlatego chętnie sie do was przyłącze. Mój synek to Fabian ur. W sylwestra.

Odnośnik do komentarza

Peonia,
Ja również kojarzę Sztywny Pal Azji, właśnie w ciąży dużo słuchałam. Widać, że nie tylko Ty jesteś taka stara☺
Zazdroszczę wolnego czasu, ja nie kojarze żebym kiedykolwiek po porodzie została sama w domu...
Mokka,
Zainspirowałaś mnie tą bawialnią. Zaczęłam szukać podobnego miejsca w moim mieście ale niestety brak.
Lala,
Odnoszę wrażenie, że Twój wpis to taka tania prowokacja...

Odnośnik do komentarza

drugi raz zżarło cały przepis
1,5 kg cukinii
0,5 kg cebuli
Zetrzeć na tarce o grubych oczkach, zasypać garścią soli i odstawić na 6h.
Następnie odcisnąć sok , włożyć do gara i gotować 25 min.
Prred końcem gotowania (ok % min) dodać: 1 paczka pieprzu ziołowego
1 paczka ostrej papryki
1 paczka słodkiej papryki
3 słoiczki przecieru pomidorowego.
Zmiksować, zblendować lub przetrzeć przez sito, włożyć do słoików i gotować ok 15 min. Ja daję mniej przecieru, a jeśli ma być łagodniejszy to też trzeba dać mniej octu. Można robić wersję z dodatkiem innych warzyw. Wychodzi pyszny dodatek do mięs bez konserwantów. Przepis sprawdzony przez lata w naszej rodzinie

Odnośnik do komentarza

Peonia wcześniej nie chciało mi się na telefonie tego robić ale teraz, jak już mam komputer to od razu zrobiłam suwaczek.

Kupiłam dziś Krasnalowi nowe zabawki (a nie robię tego często). Jedna to takie pudełeczka różnych rozmiarów do ustawiania jeden na drugim. Po bokach mają kropki do liczenia, obrazki i różne faktury więc posłużą dłużej mam nadzieję. Druga to dopasowywanie kształtów klocków do otworów.

Dla Krasnal najlepszą motywacją do czołgania był laptop. Wcześniej trochę pełzała ale jak któregoś dnia rozmawiałam z mamą na Skype to ta moja agentka na widok laptopa w sekundę przeczołgała się przez całą długość kanapy jak zawodowy żołnierz. Komicznie to wyglądało :D
Ostatnio intensywnie ćwiczy podnoszenie się na czworaki więc pewnie niedługo i raczkowanie się zacznie. Usiąść potrafi sama jak klęczy opierając się o mnie rękoma.

Lala nie krytykuje ich na każdym kroku tylko wyraża swoją opinię na ten jeden, omawiany tu temat i tyle.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Peoniu mój szkrab ma tą kulę.Nawet mu się podoba,próbuje ją łapać co nie jest łatwe. Mamy firmy Vtech. Prezent od sąsiadki.Pchacza tez mam a nawet dwa,tez prezenty.Jeden juz wyciągnięty i faktycznie młody próbuje się wspinać po nim.Nie ma blokady kółek i boję się żeby się nie przewrócił. Myślę że co dziecko to lubo co innego,np.zyrafka Sophie u nas zupełnie się nie sprawdza.Teraz najlepsza do gryzienia jest tuba bepantenu, ciągle mu musze zabierac jak go przebieram.Coś dzisiaj jeść nie chciał, może to zęby? Wszystko było beee.Nawet piersi nie chciał co w nocy super wypijał.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mmz58oswmm.png

Odnośnik do komentarza

Lala Peonia nie krytykuje. Wyraża swoje zdanie po prostu. A że napisała, że dziewczyny wycinają z grupy to prawda:) Peonia fajnie to ujęłaś:)
Czy Wasze dzieciaczki tez jedzą coraz mniej mleka? Moja od kilku dni to tylko rano, troche w południe, i na noc po kąpieli je mleko. A tak to słoiczki.
A zastanawiam się czy mogę jej podać domowy kisiel na Kubusiu lub na soku Bobo frut?
Za Waszymi pomysłami kupiłam Hani te szczoteczki do zębów. Ale ma frajdę:) Teraz myślę nad kupnem jeździka-pchacza.

Pozdrawiam niedzielnie mamuśki:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/rhjb46v.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kasia mi po prostu chodzi o to, że fajnie się czyta forum, ale od kilku stron non stop jest temat fb, poszły dziewczyny to poszły ale jest to forum o dzieciach a nie o żalach w stosunku do koleżanek że ją tak czy siak potraktowały, a jeżeli już to pewnie miały jakieś powody. Ja chciałam do łączyć do waszego grona na temat dzieci, bo po ciuchu liczyłam na wasze wsparcie miałam okazję się ujawnić jak reszta ale chyba zaczęłam z ostrej rury. Przykro mi ale jak was czytam to moje spostrzeżenia. Myślę że po odejściu dziewczyn dużo grono z was się zmieniło w sumie to mi się odechciewa należeć do takiego grona gdzie przez ostatnie 20 stron narzekacie jedne na drugie, zamiast dzielić informacjami czy doświadczeniami na temat waszych dzieci.

Odnośnik do komentarza

lala jeśli czytałaś uważnie forum to na pewno zauważyłaś, że przewijają się tu najróżniejsze tematy, nie tylko dzieciowe. Opuszczenie go przez większą część dziewczyn na rzecz fb to akurat jeden z nich, zwłaszcza że dotyczy naszej społeczności forumowej.
Pomimo przewijającego się od 20 stron tematu fb jednak wciąż piszemy również o dzieciach więc nie wiem w czym masz problem. Możesz po prostu omijać to co Cię nie interesuje. Ja przykładowo pobieżnie poczytałam tylko o tych zabiegach bańkami i innych cudach, o których dziewczyny pisały bo mnie to kompletnie nie interesuje ale jakoś nie narzekam, że zamiast o pieluchach i kupach koleżanki dyskutują na zupełnie nie związany z dziećmi temat.
Zapewniam Cię również, że za jakiś czas ten nielubiany przez Ciebie wątek umrze śmiercią naturalną więc możesz wrócić tu za jakiś czas, jeśli teraz odechciewa Ci się nas czytać, albo skorzystać z wcześniejszej mojej rady. Na pewno serdecznie Cię przyjmiemy w obu przypadkach.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

lala
No faktycznie niefortunnie zaczęłaś. Jak pisała Jo temat fb niedługo zniknie, więc jeśli bardzo Cię to drażni to zapraszamy później.

Dziewczyny, które mają lub miały pchacze, czy mogłybyście podesłać jakiś link do modeli z których jesteście zadowolone?

Co do bawialni to my nie chodzimy do takiej w centrum handlowym, bo te faktycznie raczej nie są dla takich maluchów. My chodzimy do takiego klubiku dla rodziców i dzieci gdzie jest spokojniej i mniej dzieci.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Mokka,
My mamy taki jak na zdjęciu, fisher price, po trójce dzieci. To chyba sięvsprawdzał. W wersji złożonej bo po wczorajszyk upadku chyba go nie prędko rozłożę.
Małemu i tak się podoba bo ma dużo bajerów.

Lala witamy.
I pozwolisz, że ja też nie o dzieciach.
Też lubię Sztywny Pal Azji.
A rockendrolowa dusza to w człowieku tkwi na zawsze. Jak ktoś ma ochotę oderwać się od rzeczywistości w punkowo - rockowym klimacie to zapraszam na warszawskie Zacieralia czyli Festiwal Sztuki Żenującej.
Wiekowo plasuję się w środku stawki.
Absurd totalny.
A co do swetrów to ja swoje kupowane już wtedy na stadionie wypychałam kolanami.
Mam też koleżankę, która nosi glany do togi adwokackiej a moje dziecko ma koszulkę z napisem Mleko & Rock&roll.
Kurcze jednak o dziecku też było:)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, kilka dni mnie nie było, a tu tyle się "dzieje". I to chyba źle się zaczyna dziać. Nie rozumiem tego całego rabanu o fb. Co prawda nie było mnie tutaj w czasie przejścia dziewczyn na fb wiec mnie to w sumie nie dotyczy. Ale pozwólcie, że powiem co myślę bo jakoś nie potrafię przejść obok tego tematu obojętnie. Każdy ma prawo do swojej opinii i do własnego wyboru, a dziewczyny takiego wyboru dokonały i takie licytowanie się nie wiadomo w sumie o co nic dobrego ze sobą nie niesie. Zgadzam się z Peonia i Jo. Nie było by tego całego zamieszania gdyby nie zachowanie dziewczyn z fb względem kilku dziewczyn z forum. Nie powinno tak być, że ktoś jest wykluczany z grupy tylko dlatego, że się mniej udziela (o ile to był faktyczny powód - bo tego niestety nie wiem). Może nie chce/nie może, wiec dlaczego ma być z tego powodu usunięty? Skoro były dziewczyny, którym zależało na kontakcie z dziewczynami "idącymi" na fb i jednocześnie chciały dalej mieć kontakt z dziewczynami z forum to co w tym złego? Tez było by mi przykro gdybym była w taki sposób potraktowana.
Lala masz prawo do własnej opinii i ją wyrazilas. Teraz od Ciebie zależy co zrobisz, chcesz zostać to witaj :) A nie to trudno. Tak jak Jo napisała, nie tylko temat fb jest tu poruszany :) Podpisuje się pod postem Jo całkowicie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u69k0kjj99a.png

Odnośnik do komentarza

A teraz może napisze co u nas :) Mamy juz na wierzchu te ząbki o których pisałam i córeczka jest juz spokojniejsza :)

Air88 faktycznie fajnie te puzzle wyglądają. Dzięki za bardziej szczegółowy opis :)

Dziękuję dziewczyny również za odpowiedzi w sprawie łóżeczka turystycznego. Doszłam do wniosku że jednak u nas bardziej sprawdzi sie kojec.

Co do chrzcin to u nas ten temat jest juz od dawna "zalatwiony" :) Ochrzcilismy mała jak miała 2,5 miesiąca. I tez mieliśmy problem z chrzestnym ale jakoś udało się nam go rozwiązać. Najważniejsze, że mamy to już za sobą.

Kasia u nas jest wręcz odwrotnie. Moja mała pije ostatnio więcej mleka :/ Tyle dziewczyny piszecie na temat karmienia dzieciaczków. A ja jestem jakoś do tylu z tym tematem. Kiepsko u nas to wszystko idzie. Mała najchętniej to pije tylko mleko. Jest kilka słoiczków, które chętnie zjada ale jakoś nie za bardzo przepada za nowościami, które jej wprowadzam. Praktycznie nie je owoców, jakoś jej nie podchodzą. Zastanawiam się czy poprostu potrzebuje jeszcze czasu żeby się przekonać czy może ja źle coś robię z tym rozszerzeniem diety.

A co do kuli huli to ja nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest. Sporo dowiaduje się tutaj od Was na ten temat :)

Peoniu i jak tam, odpoczelas? Ja odkąd się mała urodziła nie byłam sama w domu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u69k0kjj99a.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dajcie spokój, przecież Lala, to "stara" mama która przeszła na fb. Chciała się odgryźć Peoni a nie ma odwagi pisać pod własnym nickiem.

Swoją drogą forum chyba jest miejscem w którym wolno poruszać inne tematy niż dzieci, inaczej byśmy zwariowały. Przynajmniej ja mam takie zdanie...

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny, chętnie sie zaloguje, Kasius dla czego mnie obrażasz że jestem starą mamą! Nie wiesz nic na mój temat, a ja czytam forum od początku i nie raz z dziewczyn rad skorzystałam. Poprostu śmiesznie to wygląda jak koleżanka nażeka na dziewczyny nie będąc na fb. To tak jakby osoba bezdzietna mówiła o wychowaniu dzieci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...