Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Bry,

Gorączka jakby już trochę odpuszcza, wczoraj przed spaniem zafundowałam jej nurofen w czopku. Była jedna pobudka bo nosek zapchany i źle jej się oddychało ale woda morska i gruszka trochę go "przepchały" i po zmianie pieluchy wróciła do spania. Kaszle jakby trochę częściej ale nie żeby ją jakoś bardzo męczyło to. Na 12:45 idziemy znów do lekarza i wtedy okaże się czy trzeba jednak będzie jechać do szpitala na badania.
Apetytu zbytnio nie ma, butelki nie ruszy nawet, woda też be. Nic kompletnie ją nie interesuje prócz cycusia ale jedzenie trwa góra 2 minuty, reszta to ciumkanie tylko.

blanka Krasnal pije tylko około 300ml mm na dobę więc nie będę zmieniać na 2. Myślę, że zanim jeszcze skończy rok to w ogóle mm pójdzie w odstawkę na rzecz kaszki, owsianki czy płatków ryżowych.

Peonia ja też urodzona w Gdańsku i pierwsze dwa lata spędzone na Wyspie Sobieszewskiej :)
Jakich gabarytów jest Twój maluszek? Bo tak mi coś świta, że on mniej więcej jak mój Krasnal i aż nie chce mi się wierzyć, że do gondoli się nie mieścił tak szybko.
Krasnal też się teraz nie nadaje na jakieś dłuższe zakupy bo nie chce nawet siedzieć w wózku. Tak do 4 miesiąca miałam luksus, że mogłam iść nawet na cały dzień ale dobre czasy się skończyły :)

Z ostatniej chwili: jest wysypka :D Teraz tylko pilnujemy czy temp już nie podskoczy. Jeśli nie tzn że to trzydniówka a jeśli znów wzrośnie to dalej nie wiemy co to.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Tak jeszcze miałam napisać odnośnie tej całej afery na forum i przechodzeniu na fb. Wczoraj Facebook mi zasugerował znajomą, jedną z forumowych dziewcząt. Przy okazji mogłam sobie pooglądać profile innych naszych koleżanek a tam oczywiście zdjęcia również maluchów więc tym bardziej panika wydaje mi się teraz przesadzona i cała ta akcja mało logiczna. Mam teorię, że bardziej chodziło o zamknięcie się w jakimś hermetycznym kręgu no ale co tam komu pasuje :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

ufffff... skończyłam kolejną dokumentacje, lecę sie pakować na wczasy :)))

Jo_
no co Ty, to jak fb wpadł na trop cyt. :"zamkniętej grupy, gdzie nikt Cię nie znajdzie "?? :)) no może po nicku nie domysli się kto jest kim, jak i na forum - ale jak fotki lecą to już może rozpoznac tak samo. a tam chyba większa swoboda panuje w tej kwestii niz tu.

heheh, a to numer :) nie mam fb, więc nawet nie wiem jak to działa, skad fb mogło Ci taki kontakt podpowiedzieć.
więc podgladacze róznej maści też sobie moga tam dotrzeć, tak jak kiedys pisałaś.
No cóz, bardzo szkoda mi że brak z dziewczynami kontaktu, ale tez wydaje mi sie że fb a forum to nie jest wielka różnica w kwestii mozliwości podglądactwa. Tylko może inne osoby moga podglądać. to po co ten fb-exit tak naprawdę? ale jak piszesz - ja też nie wnikam, co kto lubi i wybiera.

w kwestii Krasnala - to może jakis wirus po prostu?

Wyspa Sobieszewska? No to dośc blisko, mieszkałam na tzw. Dolnym Mieście, moje rewiry to też Stare Miasto, Nowy port, Przeróbka i Stogi - same "najlepsze" dzielnice...

No Ignas sie nie mieścił w gondoli, bo miał wtedy tak niespełna 70 cm (jakieś 68?) i jak się zaczynało machanie nogami i prostowanie, to głowa opierała sie o ściankę :( wagowo juz nie pamiętam dokładnie, ale był powyżej 90 centyla, więc duzy.
Teraz wystopował z waga i wzrostem, 3 tygodnie temu wazył 8 550. teraz pewnie dobija do jakichs 9 kg.

mm3
to może jakieś środki ochrony roslin albo nawozy uczulają malucha? to niestety mozliwe przy zakupie warzyw. przyznam, ze czasami w te eko-sklepy nie do końca wierzę, a nie mamy sposobu, aby to sprawdzić, tak jak producenci słoiczków.
no smak ze słoiczków mi tez nie pasuje, ale moim wszytskim dzieciom tak :) dopiero przy njamłodszym czasami cos mu ugotuję sama, ale jemu w sumie już wszytsko smakuje co wkładam do dzioba :) nawet owoce już sa ok.
i na szczęscie poza truskawkami/poziomkami i mm nic się nie odzywa na skórze. przyznam, że jogurt i twarożek tez nic - może to jakieś składniki mm źle na niego działają??? kurcze, nigdy bym na to nie wpadła, ale moze najmłodszy musi po prostu krowie mleko rozwodnione dostawac do kaszki, zamiast mm??

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Czy również i ja mogę do Was dołączyć? Czytam Was już od jakiegoś czasu, wcześniej się nie udzielałam bo bylyscie bardzo zgrana grupa, a ja trafiłam tu trochę późno i nie chciałam się wcinac. Poza tym nie jestem Grudnioweczką, moja córeczka urodziła się 14 stycznia. Na forum Styczniowek jest tak jakoś pusto, a ja bardzo Was polubiłam i jakoś bliżej mi do Was :) Żałuję że większa część dziewczyn przeszła na fb bo uwielbiałam Was czytać. Ciesze się że jednak kilka z Was zdecydowalo się tu pozostać i że forum działa nadal.

Opiszę może trochę o Nas :) Jak już wspomniałam urodziłam córeczkę 14 stycznia przez cc. Sam porod wspominam bardzo dobrze, bardzo się bałam rozwiązania, a było naprawdę spoko. Do siebie też doszłam rewelacyjnie szybko. Problemy miałyśmy za to z karmieniem. Mogę nawet powiedzieć że kp było u nas porażka :/ Jako młoda mama, bez doświadczenia popełniłam kilka błędów. Moja córka jest z tych mniejszych dzieciatek, ma 6 miesięcy i 8 dni, a waży 6.8 kg (często zastanawiam się czy to aby nie za mało ale na sile jedzenia nie da się jej wmusić, je tyle ile potrzebuje). Jest za to bardzo ruchliwa i gadatliwa :) Od początku przesypia mi pięknie noce, niestety w dzień śpi mało i wiecznie potrzebuje uwagi. No i ręce u nas to chleb powszedni :/ W domu balagan i problem z ogarnieciem czegokolwiek dlatego bardzo podziwiam mamy, które mają więcej niż jedno dziecko. Szacun dla Ciebie Peoniu, że potrafisz zapanować nad trójka pociech, pracować i zająć się domem. Ja mimo duzej pomocy teściów często nie ogarniam :)

Dziewczyną, które wybierają się na urlop życzymy miłego wypoczynku i pięknej pogody, a chorym maluszkom zdrówka i siły dla ich mam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u69k0kjj99a.png

Odnośnik do komentarza

Ktoś mi podmienił dziecko: mammoza nasila się, samoobsługa cycka również. Co nie zrobię to źle.
Oddajcie moje uśmiechnięte dziecko.
Z dobrych wiadomości to picie z kubka 360 uważam za opanowane.
Ją też nie jestem fanką fb, nie mam konta. Uważam, że w kontaktach że znajomymi jest to iście na latwizne. Wysyłasz fotke, krótki komentarz i z głowy.
Do tego fb i google mają geolokalizatory. Śledzą wszystko po WiFi. Też wiedzą do kogo wysylacie maile. Znają sieć Waszych kontaktów oraz wiedzą na jakie strony wchodzicie.To są dane wykorzystywane w marketingu ale do czego one jeszcze posłużą to nikt nie wie. Są to z punku widzenia marketingu bardzo cenne informacje.

Odnośnik do komentarza

Witaj Janka☺
Żoo, u nas też dziś marudy. Moje dziecko wstało dziś o 4.00 i do tej pory miało tylko 2 drzemki po 15 i 20 min. Mam nadzieję, że przynajmniej w nocy pośpi dłużej.
Co do fb i google, zgadzam się z Tobą. Podobnie jest też z Bankami. Nie wiem czy zwróciłyscie uwagę na to, że będąc gdzieś na wakacjach gdzie płacicie kartą, to po pewnym czasie przychodzi na maila oferta np. noclegów z tej miejscowości. Ciągle jesteśmy śledzeni, takie czasy...

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)
U nas wczoraj pojawił się drugi ząbek, tym razem górna jedynka i noc od razu troszkę lepsza. Dwa zęby nadal w drodze, ale już widzę poprawę :)
Dziś nasz dzidź zjadł na obiadek rekordowe 210g i rozglądał się za jeszcze. Jak myślicie, można takiemu dziecku dać więcej? Jesli tak, to ile? Bo to już mi się wydawało dużo, a nie chce niechcący przesadzić...

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzk6nl59nw049k.png

Odnośnik do komentarza

Witamy kolejna nowa mamusię :)
jak na razie po tłumnej wycieczce na fb forum odbudowuje swoje szeregi :) oby tak dalej. Już raz tez zostały tu nieliczne osoby, doszły jednak nowe, ale po jakims czasie kolejny przewrót nastapił.

A swoją droga, choć byłam sama członkinia tego zwartego gremium, jestem zaskoczona, że az tak byłyśmy dla innych hermetyczne, że jakoś nie chciały nowe osoby do nas dołaczyć. Trzeba było opustoszenia forum, aby nowe osoby tu dołaczyły :)

No i dzieki za naświetlenie dodatkowych efektów fb - nie wiedziałam nawet o tym, jak nas śledzą. Może nawet podświadomie dlatego unikałam takich rzeczy, poza innymi powodami.

Air88
no nie wiem, ja bym chyba nie dawała więcej, chyba, ze bardzo się domaga. Bo ile podasz za dwa miesiace? danie na 15 miesięcy ma 250 g, no fakt, że dzieci są rózne, jak i dorosli z apetytem. Ale wolałabym podawać częściej a niezbyt wielkie porcje.
No i gratulujemy kolejnego ząbka :)

żoo
mamoza może jeszcze potrwać... nieraz miesiąc, nieraz kilka, zalezy od chęci samodzielności malucha.

Janka
wszytsko jest kwestią organizacji. Nam nikt w sumie nie pomaga, jeśli nie liczyć okazjonalnych wyjśc na spacer z dziadkami. Po prostu musze sobie radzić sama ze wszystkim, to i sobie radze, nie mam wyboru :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, postanowiłam dołączyć do tego pospolitego ruszenia nowych mam na forum:) chociaż muszę się przyznać że taka nowa to tu nie jestem, bo sporo się udzielałam podczas ciąży. Potem dziewczyny się przeniosły na fb, a ja nie mam i nie chcę mieć tam profilu. Jak już się ogarnęłam trochę z małym to zaczęłam znowu czytać i kilka razy skorzystałam z rad, więc myślę że naprawdę jest sens żeby to forum istniało.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Może trochę o nas: Mikołaj urodził się 24 listopada przez cc z powodu położenia pośladkowego. Tydzień temu ważył 9200 i mierzył 84cm. Ponoć jest dłuuuugi:) Ogólnie nie mogę narzekać, marudny jest tylko od czasu do czasu. Mamy już dwie dolne jedynki. Mam takie pytanko. Czy wasze dzieci jedzą bez problemu słoiczki po 6 miesiącu? Mój jak tylko poczuje grudki to wszystko wypluwa. Słoiczki po 4 mies je bez problemu.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycja9212

Cześć dziewczyny, jestem tu nowa, jeszcze nie ogarniam co i jak :).
Postanowilam poszukać rówieśników mojej Ali i widzę, ze dobrze trafilam.
To może troszkę o nas. Jest Patrycja w grudniu skoncze 24 lata, corka Alicji ur. 05.12.2015. Córka przyszła. a świat prawie w terminie bo miałam na 04.12 a ur 05.12 00:10 :)
Wychowuje sama córeczkę, "tatuś" zostawiła bas w 10 tc, ale świetnie dajemy sobie same rade :)
Jeżeli macie grupę na FB, to ja bym z chęcią do was dołączyla, jeżeli można oczywiście. Córka nie ma jeszcze ząbków, ogólnie jest niejadkiem i ma problem z nowymi rzeczami, ale ciaagle próbujemy i mam nadzieje ze w końcu nam się uda :)

Odnośnik do komentarza

Peonia dzięki :) w ten sposób na to nie patrzyłam, ale rzeczywiście - masz rację. Za 2 miesiące w tym tempie dogoni rodziców z porcjami, ale zatrzymam się w takim razie na 200g.
mokka
Ja się w ciąży nie udzielalam, tylko czytałam, ale pamiętam Cię :)
My co prawda nie jemy słoiczków, tylko sama gotuję obiadki, ale nie robię już od tygodnia gładkiej papki. Stopniowo blenduję zostawiając coraz większe kawałki. Za pierwszym razem było zdziwienie, ale teraz jr już bez problemu. Może warto by było taki sloiczek po 6 mies odrobinę zmielić, żeby przeskok był mniejszy?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzk6nl59nw049k.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny:)

Postanowilam i ja dolaczyc ,czytalam was i listopadowki w ciazy i po ciazy ;) tez wydawalo mi sie ,ze forum jest dosc heremtyczne i dziewczyny niechetnie chca lub przyjma nowe osoby, udzielsalsam sie na listopadowkach jako ,ze moj maly mial date porodu na 29 listopada ale ostatecznie urodzil sie sie 1 grudnia wiec moze blizej mi do was grudniowek niz listopadowek .Napisalam jednego posta tutaj zanim dziewczyny uciekly na fcbooka ,ale chyba przez to cala akcje nikt mnie nie zauwazyl , bardzo cenie wasza dyskusje :)czytam i edukuje sie.
Moj synek jest raczej z tych wiekszych waga urodzeniowa 3900 a teraz nosimy rozmiary na 86 cm , 9-12 miesiecy:) nie mamy jeszcze ani jednego zeba , nie siedzi tylko przewraca sie no i chce stawac na nozki skakac;)uwielbia zabawy w jumperoo gdzie skacze jak oszalaly niedlugo linki popekaja i no i plywac ,bylismy na wakacjach bobas nie chcial wychodzic z basenu potem padal po 20 min zabawy w wodzie moglam sobie polezec na lezaku:)
Jemy sloiczki ale mam problem ktoras z dziewczyn pisala te grudki czy moze jakas mama doradzic po 6 miesiacu sloiczki maja grudki on sie krztusi co robic?
nie jestem zbyt doskonala kucharka czy moglybyscie poradzic jakas dobra ksiaze z przepisami na posilki dla niemowlat i malych dzieci?

Wiem,ze temat sie przewial ale odnosnie tych kaszek jestem troche pogubiona

ktora kaszke mozna dosypac do mleka modyfikowanego ktore to sa bezmleczne tak? a kaszki owocowe dodajecie jeszcze jakies owoce ze sloiczkow do tych kaszek?

Moj maly wcina kaszki ze sloiczka hipp manne, mleczna z owocami etc ale chcialabym sprobowac np bobovity etc

Pozdrawiam wszystkie mamuski:)

zaloguje sie i dolacze suwaczek

Odnośnik do komentarza

Witajcie dzieeczyny właśnie się położyłam pakowałam dzieci na jutrzejszy wyjazd i zrobiłam sobie domowe spa i czuję się o 5 lat młodziej owszem musiałam wyskoczyć z wanny bo mała płakała ale wskoczyłam z powrotem

my jedzienie koło wielunia do ośrodka wczasowego jest tam staw teren zalesiony, niedaleko rzeka oprócz tego na ośrodku baseny place zabaw, pokój zabaw gdyby padało więc mam nadzieje,ze starsza nie będzie się nudzić jeśli chodzi o Milenke to bierzemy bssenik i zabawki zastanawiam sie nad leżac zkiem ale jest duże bo ja mam z firmy tiny love i rozkłada sie do leżenia

jeśli chodzi o fb to ja byłam raz i mnie tam nie ciągnie

witajcie nowe mamusie im nas więcej tym lepiej zapraszamy serdecznie

skakanka gratuluje ząbka u nas jeszcze brak

Peonia Bory Tucholskie są przepiekne byłamraz jak miałam 19lat pod namiotami juz próbowałam kilku kaszek i Milena też ma czerwone plamy i jedxenie wypycha językiem

ja miałam kubek 360 przy starszej ale gdy spadł kubek to trosxku wylewało się z niego

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Żoo
U nas dziś było podobnie. Wszystko było ok do momentu popołudniowej drzemki. Córka obudziła się w złym humorze. Ktoś mi dziecko podmienil na smerfa marude - wszystko było na nie i tak aż do wieczora. Oby jutro nasze maluchy miały lepszy dzień :)

Peoniu
Masz racje, podstawa to dobra organizacja. Tylko ja to chyba musze się jej jeszcze nauczyć :) Ale jestem dobrych myśli - jak człowiek musi to sobie poradzi :)
Mokka
Miałyśmy cc z tego samego powodu. Moje dziecko od połowy ciazy nie chciało odwrócić się główka w dół. Miałaś może z tego powodu planowane cc?
Patrycja
Wejdź np na stronę www.suwaczki.com i tam już przeczytasz jak działać żeby mieć suwaczek pod swoimi postami :)

Dziewczyny mam pytanie. Jak radzić sobie z zaparciami u maluszka? Od 3 tygodni walczę z córką żeby piła moje mleko ale ona niestety sama mnie odstawila i woli mm. W rezultacie jest teraz tylko na mm i niestety zaczęły się problemy z kupka. Dodam że mała nie chce nic pić. Woda jest ble, soczki ble, owoce również niedobre. Próbowałam juz chyba wszystkiego, jabłuszka i śliwki nie chce jeść bo za kwaśne. Soczki i wodę podawałam w butelce, podawałam łyżeczka i tez nic z tego nie wyszło. Wiem ze powinna więcej pić żeby rozluźnić stolec ale ona poza mm niczego nie ruszy. Pediatra kazała mi rozrzedzic mleko ale rezultat jest taki ze córka więcej pije tego mleka a kupka wcale lepsza nie jest. Może będziecie potrafiły mi coś jeszcze doradzić? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u69k0kjj99a.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...