Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Sh88 no lipa z tym lekarzem. Miałam możliwość pójść jutro do innej ale ona nie jest najlepsza dlatego wolę już poczekać. Jak coś będzie z małym poważnego to pójdę prywatnie. A mi udało się umówić na jutro także wszystkiego się dowiem co z tym brzuchem. Za Twojego Bartusia już od dzisiaj trzymam kciuki. Oby wszystko było w porządku. :)

Co do owocków to mój jadł,później nie chciał a teraz znów je wszystko. zrobiłam chwilę przerwy i apetyt na owoce wrócił. Nad siatką też się właśnie zastanawiam ale pewnie kupię na miejscu taką jaka będzie. Jak coś to zdam relację.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza
Gość skakanka

Peoniu, ja mam taką Canpola, kupowałam w sklepie stacjonarnym. U mnie się sprawdza, mam pomarańczową siatkę, nigdy mi nie zmieniła koloru. Myje się stosunkowo prosto, z tym ze moje dziecię z siatki je tylko soczyste owoce ( arbuz, nektarynka, brzoskwinia), z banana czy awokado pewnie byłoby trudniej. Do zaparzaczki też wrzucam od czasu do czasu i nic się z tym nie dzieje.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Bardzo żałuże że dopiero teraz trafiłam tutaj na forum do tego tematu. Jestem szczęśliwą mamą 6 miesięcznego Karolka. Urodziłam dokładnie 11 grudnia. Mój mały skończył 2 dni temu półroczku. Śledzę rozmowę i wyczytałam że istnieje jakieś miejsce gdzie wrzucacie zdjęcia swoich pociech? To jest poczta? Mogłabym prosić o więcej informacji na ten temat? Również chciałabym pochwalić się swoim małym szkrabem :)

Odnośnik do komentarza

Jestem dziewczyny, jestem ale czasu brakuje na pisanie.
Mamo Stasia
M oj mąż jest alergikiem i astmatykiem więc stąd dzieciaki mają. Przy czym u męża astma w ostatnich latach jakby troszkę w uśpieniu była (ja mu zawsze powtarzam że ja tak leczniczo na niego działam)
Dzięki tym którym moja fryzura się podoba :)

Wczoraj byłam na kontroli z małą i lekarka kazała odstawic steryd. Powiedziała też że alergolog by tak nie kazał ale ona jest pediatrą i uważa że mała ma jeszzce czas na sterydy. Teraz przez 3-4 dni mam obserwowac czy jest ok. Szczepienie kazała odłożyc o kilka dni tyle że jak poszłam do przychodni to następny wolny termin za 2 tyg, ale trudno. Wolę tak niż miała by się mocniej pochorowac. Lekarka mnie pochwaliła że ładnie ogarnełam Kaśkę i nic się więcej z tego zapalenia nie rozwinęło. Kurde zrobiło mi się mega miło. I na tym kończe miłe rzeczy. Wczoraj wieczorem Paweł dostał gorączkę 38,9 i nadal gorączkuje. Teraz śpi. Powiem Wam że jak prawie 5letnie dziecko śpi to nie jest dobrze. Ostatnio spał w ciągu dnia jak miał 2 lata :/ Noż kurna jak nie jedno to drugie. Czy 5 letnie dziecko może miec 3 dniówkę??? Poza gorączką nic. Gardło czyste, gili brak, kaszlu brak, nic go nie boli.
SH
ja na razie nie ćwiczę, odłożyłam ćwiczenia przez mój okres. Wczoraj miałam ćwiczyć ale po 22 składalismy z mężem regał. Mam nadzieję że dzis mi się uda a dzieciaki w nocy nic nie wykombinują
Aga
Współczuję tych nocek. Mam nadzieję że Klaudia szybko wróci do starego rytmu a Ty bardziej odpoczniesz.
Peoniu
Ja też nigdy nie stosowałam tych siateczek na jedzenie. pierwszy raz wyczytałam tutaj o nich i też w sumie jestem ciekawa opinii i rekomendacji, co się u kogo sprawdza i jak z czyszczeniem?

Odnośnik do komentarza

Ramania nie znam się ale wydaje mi się że może mieć. Może nie taką typową z wysypką ale coś podobnego. Pamiętam jak ja byłam mała to też tak było temperatura wysoka i żadnych innych objawów choroby nie miałam. Przechodziło to właśnie w kilka dni. Nie mogę Ci dokładnie powiedzieć że trzy bo aż tak dobrej pamięci nie mam ale trwało to krótko. Skoro piszesz że nic innego mu nie dolega to może to to? Pewnie inne dziewczyny które mają starszaki prędzej Ci pomogą.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza

Ramania
moja córka jak miała 9 lat miała taką jakby 3-dniówkę - była tylko wysoka temperatura i osłabienie, spała nam całe dwa dni. Bez innych objawów w zasadzie. Może ciut zatkany nos. Ale jak Cie to niepokoi to skonsultuj. Sama zasadzie chodze do lekarza, jak ze dwa dni co najmniej temperatura nie mija, a brak nnych objawów, ale każdy to będzie czuł inaczej.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Przepraszam że dawno się nie odzywalam,ale ostatnio Ania jest bardzo wymagajaca chyba ma jakis skok rozwojowy lub idą ząbki widzialam ze wieszkosc waszych szkrabow ma juz zabki moja zadnego a 4.07 skonczyla pol roczku.Teraz siedze przy niej i puszczam kolysanki bo wogole nie chce spac w lozeczku tylko przy cycku zasypia a tak to sie wybudza i koniec spania. Z jedzeniem mieska tez walke tocze biegam za nia z lyzeczka zeby cos wcisnac bo na miejscu nie usiedzi za duzo ciekawych rzeczy wokolo. Rowniez poprosze haslo do poczty bo chwalilam sie Anka jak jeszcze nie bylo poczty.Obiecuje poprawe w pisaniu.Widzialam ze wiekszosc z Was cwiczy podziwiam raz sie skusilam na skalpel o daje wycisk moze tez sie w koncu zmobilizuje bo jeszcze brzuszek po ciazy zostal a waga juz taka jak przed ciaza. A jesli chodzi o nocne budzenie to wczoraj Mala wstawala od 20 do 23 co godzine pozniej spala do 3 i o 6 pobudka do zabawy jestem padnieta.Zycze zdrowka chorym maluszkom.Slyszalam o tym malenstwie 3 miesiecznym co zmarlo w wyniku pomylkowo podanego leku jestem farmaceuta wiec wiem ze czasami zdarza sie pomylka ale pracujac w aptece sprawdzam 3 razy co wydaje szczegolnie takim malenstwom tragedia:(

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72417.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Peoniu ja mam wlasnie taki silikonowy, ale napisałam siateczką zeby każda wiedziała o co chodzi. A dokładnie taki http://bajdocja.pl/p/1931/364163/kidsme-gryzak-do-podawania-pokarmu-plus-blekitny-160361--grzechotki-i-gryzaki-dla-niemowlat.html
Z tym silikonowych jest tak ze ma dziurki tylko na końcu i musisz porządnie napchac jabłko czy banana zeby nie schodził niżej poza te dziurki jak dziecko przygryzie końcówkę i jabłko sie zsunie czy jak juz banana troche wymemla to trzeba uzupełnić zeby przez te dziurki wylatywal a z siateczką wydaje mi sie ze jest o tyle lepiej ze to jest cała powierzchnia z siatki i dziecko zawsze sie do tego dostanie a w silikonów jak sie zsunie poza dziurki to juz kiepsko dlatego chce tez kupic taki z siatki. A ten co mam faktucznie dobrze sie myje u mozna go łatwo wyparzyc. A co do jogurtu naturalnego to daje bakoma łagodny smak, ma fajny skład... Do czego to doszło ze nawet jogurtu naturalne mogą mieć cos innego niż mleko i żywe kultury bakterii jogimurtowych :p no i dodaje owoce ze słoiczka ale przymierzam sie zeby mu zmiksować jakieś owoce
Ramaniu niestety nie pomogę bo to moje pierwsze dziecko ale oby szybko przeszło. Kurczę szkoda ze tak wyszło jedno chore i zaraz drugie. Ale dajesz sobie swietnie rade nawet doktorka cie pochwaliła, zuch dziewczyna ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

No znalazłam sobie chwilkę spokoju, młody śpi mi na kolanach na rogalu do karmienia....Mamozę ma aktualnie :)

część pisałam już wcześniej, dopisze teraz resztę.

Życzę zdrowia choruskom a mamusie uszy do góry - będzie ok!!!

Upiekłam pyszne tartaletki z cukinia i łososiem, coś czuję, że sama je wciągnę...

Niedługo urlop więc może i ja wezmę się za ćwiczenia? Potrzebuje głównie wzmocnienie brzucha i z deka opadniete posladki po znacznym ubytku wagi w ciąży. Co polecacie?

dziewczyny związane z fryzjerstwem - prosze pnowne o podpowiedź co jest fajnym środkiem do układania włosów zamiast pianki? za Waszymi radami zakupiłam zwykły płyn Loton i jest fajniej ni z pianką, ale to jeszcze nie to :)
Vajola, na stronce nie mogę znaleźć utleniacza 6% do tej farby Itely, jakos dla mnie on trudny do odnalezienia - może pomożesz?

Grudniowa_mamo
tak, tak, ja rozumiem, w Twoim wieku nikt nie namówiłby mnie na obcięcie włosów :) No jeszcze 4 lata temu miałam do pasa....

Dzięki za podpowiedzi w kwestii wózków i słoiczków :)

No mam to szczęście, że mój kochany mąż robi zakupy w marketach i ja nie muszę tam chodzić. Ale na ścianie płaczu i on wymięka, więc musze sie tam wybrać. A na razie odnalazłam radośc w dorywczym gotowaniu nietypowych mieszanek dla młodego, jemu smakują :)
Inferno, tez mnie kolejny raz utwierdziłas, że słoiczki to bardzo dobre rozwiązanie :)
W ogóle niech kazdy robi jak uważa, co człowiek to pomysł i nieuzasadnione jest narzucanie włsnych sądów na siłe. Można wyrazic opinię, ale nie przekonywac na siłę - olej tych znajomych Grudniowa_mamo. To chyba zakręceni ludzi i tyle.
Moja mała około 11 miesięcy jadła moje mleko juz tylko nad ranem i od tego nie chciała się odzwyczaić. Jak miała 14 miesięcy to wyjechałam na tydzień, innego sposobu nie było. Były to dla niej 3 trudne noce nad ranem, ale definitywnie sie skończyło. Jednak rozumiem, że nie każdy będzie zwolennikiem takich radykalnych sposobów. Ja juz tak mam.

Blanka80
uczulenie to nie od słoiczków generalnie, ale może jakis składnik uczula po prostu?

Co do lżejszego wózka to zostalam przy moim wyborze i juz do mnie jedzie - Nuna Pepp Luxx.
Hunny, Twoja parasolka jest super, ale w sumie rzadko potrzebuję aż tak kompaktowego wózeczka, zdecydowałam się na zamiennik do mojego poprzednio uzywanego Quinny Zappa - wózeczek o trochę większej funkcjonalności na codzień, który zastapi mi z czasem obecną spacerówkę z kombajna (gondola, spacerówka, fotelik 0-18). W Zappie pewne rzeczy mi przeszkadzały, może je ulepszyli, ale sumie juz go miałam, a lubię zmiany od czasu do czasu.

Ktoś pytał o model mojego wózka - mam Mutsy 4Rider- komplet. Sprawdza nam się fajnie, nie mam zastrzeżeń, świetnie sie prowadzi na każdym podłożu, była obszerna, wygodna gondola i wygodna jest spacerówka - ale pompowane koła nie sa fajne do składania i pakowania, więc już potrzebuję czegoś lżejszego na krótkie wypady. Na zwykłe spacery tak będe jeszcze chodzic z ta spacerówka Mutsy. Jest solidna.

Skakanka
no mnie też akurat ta pomarańczowa siateczka wpadła w oko. Ale to silikonowe Hunny tez może byc fajne, tylko silikon na 100% nabiera kolorów z owoców.

Inferno
Twój Kacperek to konkretny mężczyzna :)
Waga jak u mojego, ale wyższy jest. No ciut starszy, ale myślę, że i tak mojego wzrostem juz nie dogoni :)
Maseczka z pigmentem to nie dla mnie, niestety, bo jestem zbyt siwa :( To siwizny nie pokrywa. Uzywam natomiast na co dzień szamponu z czerwonym pigmentem z Montibello, to ładnie odświeża kolor.

Blanka80
mnie tylko czasem pomagają teściowe. Rodzice wcale. Na co dzień jestem sama, pomaga mi mąz po południu, w nocy. Bywa trudno. Ale moja metoda to zachowanie spokoju, nie poddawanie się i dobry humor :) Pomaga.
Bywaja dni, że wysłałabym maluchy w kosmos, bo nie wyrabiam. Zwłaszcza, jak mam jakąś pracę zawodowa do wykonania....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Inferno
mnie nawet wiekszośc farb słabo sie trzyma :( Taka uroda włosa. Swoje mam ciemne, więc te białe - siwe musze też przyciemnic, zeby wyrównać kolor.
Ten szampon jest do codzinnego mycia, a nawet spowodował, że mogę myś rzadziej niż wcześniej. kupuje u mojej fryzjerki, ale pewnie można przez każdego zamówić. Naprawdę ładnie podtrzymuje odcień, jest do rudych, czerwonych i brązowych kolorów. Siwych nie tyka, niestety :) Tylko pofarbowane.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

http://uradka.pl/itely/woda-utleniona.html Peonia wklejam inny,może zadziała. Te farby dobrze "współpracują" z utleniaczami Joanna więc tak na prawdę nie ma konieczności żeby była ta sama firma. Co do zamiennika pianki to fajny jest taki spray którym psikasz u nasady włosów. Nie pamiętam już jak to się nazywa bo sama nic nie używam ale znajdę coś takiego i też podeślę link. W ogóle odkąd skończyłam szkołę to nie byłam w żadnym salonie fryzjerskim. To co widziałam na praktykach obrzydziło mi do końca życia wizyty u fryzjera.
Ze słoiczków bez marchewkowych znalazłam w naszym przedziale wiekowym Bobovita Warzywa z łososiem i z Hippa Zupka wiosenna z cielęciną, Dynia z ziemniaczkami i delikatną wołowiną i Potrawka z ziemniaczkami i królikiem. Też mam ten problem że mały wcina wszystko z marchewką i szukałam czegoś bez. Zanim znalazłam to gotowałam mu sama ale nie chciał jeść za bardzo. Nie mam pojęcia jak to zrobić żeby było rzadsze a nie dolewać dużo wody. Za bardzo rozwodniłam i dlatego pewnie nie chciał zjeść. Czy mogłybyście coś doradzić jak to zrobić żeby było ok? Niby gotować umiem ale przygotowanie zupki dla niemowlaka mnie przerosło.
Co do jogurtów wczoraj dałam małemu te gotowe z Hippa. Nawet mu posmakowały i sensacji żadnych nie było. Jedynie kupa czarna po jagodach he he.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny. Czytam na biezaco, ale dzis byl taki zakrecony dzien, mnostwo sprsw do zalatwienia, usg i jeszcze od rana jeczaca Lenutka takze troche padam. Temo nizsza ale jeszcze nie przeszlo. Dzis bedzie mijal 3 dzien, mam nadzieje, ze jutro pojawi sie wysypka. Na usg wszystko ok.

Kiedys chcialam kupic taka siateczke do owocow ale jakas dziewczyna ze szpitala mi odradzila i sie zasugerowalam tym. Chyba niepotrzebnie. Skoro mowicie, ze fajnie sie sprawdza to chyba tez pomysle o czyms takim.

nataliakor nie obraz sie, ale troche slabo i podejrzanie to wyglada. Pierwszy wpis na forum, tak na prawde ani nic nie napisalas o sobie, ani nie potrzebujesz porady ani nie wypowiedzialas sie na jakilolwiek temat i od razu prosisz o dostep do naszej poczty? Nie sadze, aby ktorakolwiek z nas w takim wypadku podala Ci haslo i szczerze mam nadzieje, ze tak sie nie stanie. Nie jestem zle nastawiona do nowych Forumowiczek, bo wszystkie chetnie witam w naszym gronie. Ale Twoje zachowanie jakos nie wzbudzilo przynajmniej mojego zaufania.

Odnośnik do komentarza
Gość skakanka

Dziewczyny mam do Was pytanie. Moje dziecie wreszcie zaczęło się przekręcać (jupii!!! :)) no i co z tym idzie przekręca się również podczas spania w łóżeczku. Ja jej już jakiś czas temu zafundowałam ochraniacze do łóżeczka, żeby nie obiła główki o szczebelki. No i teraz moja dama śpi z przytuloną twarzyczką do tego obitka, i tak się zastanawiam czy ona się nie udusi...
Może pomyślicie że jestem jakaś zeschizowana, ale ostatnio naprawdę się przestraszyłam, jak zobaczyłam że ma buźkę wtuloną w tą watoline.
Czy Wy używacie takich ochraniaczy? czy może lepiej to ściągnąć?
I jeszcze z innej beczki, czy y smarujecie swoje dzieciaczki czymś po kąpieli? Ja smaruje od urodzenia emolium, ale zastanawiam się czy nie jest już za stara na takie specyfiki :)

Odnośnik do komentarza

Blanka ja robię na wodzie z kranu od urodzenia. Może przez to miał wcześniej takie problemy z ulewaniem ale poza tym nic mu nie było. Z resztą gdyby to była woda to pewnie ulewał by dalej a przeszło już dawno. Zdarzy się jak za dużo zje czy zaraz po jedzeniu przekręci się na brzuch. Jednak to sporadyczne sytuacje. A mogę wiedzieć czemu pytasz? Podejrzewasz że coś od wody jest nie tak i przez to ta wysypka?
P.S sorki za spam ale na telefonie nie mogę edytować postów.
P.S.S dziewczyny czytałyście wszystkie apel Peonii z poczty? ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza

skakanka moja Lena spi z ochraniaczem, bo inaczej trzaskalaby glowa a co za tym idzie ciagle wynudzalaby sie z rykiem. Tez czasem schizuje i w nocy czasem nasluchuje, ale chyba przesadzamy troche ;p na poczatku tez sie wtulala, teraz przytula sie do "misia przytylanki" lub pieluszki tetrowej.
Co do smarowania to ja tylko smaruje pupe, bo w nocy pielucha dluzej jest na tylku wiec, zeby sie nie odparzyla. A tak generalnie to nigdy jej niczym nie smarowalam. Przez kilka pierwszych dni zycia tylko natluszczalam oliwka bo miala wysuszona skore przez to ze siedziala dlugo w brzuchu po odejsciu wod.

Odnośnik do komentarza

skakanka oczywiscie gratulujemy nabycia nowych umiejetnosci!

aga teraz przypomnial mi sie Twoj wpis o tym, ze Mala wypadla Ci z bujaczka. Wiesz dobrze, ze wiem cos na ten temat takze szczerze Ci wspolczuje, wiem jak teraz bedziesz uwazac, zeby nie powtorzyc tego bledu;)) usciski dla Was

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...