Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

kurna dziewczyny jesli dziecko potrzebuje czyli nie da sie oszukac bo ewidentnie ma potrzebe zjesc, to co zrobicie? Ja tez karmie w nocy raz, no jak szly zabki jadl dwa razy, ale ogolnei raz i tez jakbym chciala trzymac sie tabelek to bez karmienia nocnego maly jadlby 4 razy na dobe a nie jak we wskazaniach 5 razy na dobe, to wlasnie kiedy mialabym mu wepchnac ta 5 porcje? wtedy kiedy nie chce, a odmowic mu w nocy wtedy jak wlasnie chce?..

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio zaniedbalam cwiczenia :( brak czasu i szczerze brak checi
Musze sie na nowo zmobilizowac.
Lenka wstala po 3h snu. Znow 38 sie pojawilo.
Ogladam wiadomosci i rycze. 2,5 letni chlopiec utopil sie w szambie, pielegniarka podala przez pomylke zly lek 3 miesiecznej dziewczynce i mala nie przezyla.. kurwa mac, za co te wszystkie nieszczescia spadaja na dzieci. Zamiast na jakichs zwyrodnialcow zasranych. Echh sorry dziewczyny ale serce mi sie kraja..

Odnośnik do komentarza

Sh88 oczywiście jutro wszystko Wam napiszę. Co do jedzenia zgadzam się z Tobą w 100%. Tak jak pisałam producenci żywności dla dzieci nie mogą sobie pozwolić na jakieś uchybienia bo to odbiło by się tylko na ich interesie. Nawet te składniki które są złe też muszą być w odpowiedniej ilości a cały produkt przejść kontrolę. Skoro przechodzi to znaczy że jest ok. W ogóle mamy teraz takie czasy że w jedzeniu możemy wybrać tylko zło albo mniejsze zło. Nic teraz nie jest zdrowe. Musielibyśmy chyba nic nie jeść,nie pić a na miasto wychodzić zaopatrzeni w butle z tlenem albo maski gazowe. Smutna prawda jest taka że zatruwani jesteśmy z każdej strony ale żyć jakoś trzeba i nie popadać w paranoję.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza

Blanka też podaję te słoiczki i nigdy nie było żadnych uczuleń. Jedynie po gruszce i morelach ulewał. Nie podchodzą mu chyba. Wysypka u nas pojawiła się jak przechodziłam z mleka 1 na 2. Utrzymywała się jakoś tydzień i przeszła. Wysypało go na brzuchu,plecach i ramionach. A Ty dawno przeszłaś na 2.? Mimo to skonsultowałabym z lekarzem bo przesuszone plamki mi kojarzą się ze skazą białkową ale nie wiem,nie chcę straszyć ani "diagnozować" bo nie znam się na uczuleniach.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Inferno no i mądrego dobrze posłuchać :-).nigdy nie miałam wątpliwości co do słoiczków.
grudniowa mamo a co znajomi co się tak na wszystkim znają to dzieci chociaż mają?bo to wiesz i bywa tak ze Ci którzy nawet dzieci nie mają to najgłośniej krzyczą krzyczą w niektórych tematach.Po huj to tak gadać.Nie wystarczy powiedzieć raz jaki ma się pogląd na dany temat i jak się robi?nie lubię takich ludzi ktrzy na siłę chca coś komuś udowodnić...ze mają rację eh.
Dziewczyny co do szczotki to tak ta i której pisalyscie. ...w rossmanie za 50zł znalanazlam na olx za 30 z przesyłką i dziś dziś dostałem info od dziewczyny ze dziś wysyła także jak dojdzie dam znać co i niej myślę :-)
Moja mała na się lepiej wysypka z buzi już znikła została jeszcze na plecach.Z dzisiejszego spaceru z nią zrezygnowalam.Myślę że już jutro będę mogła na spokojnie wyjść na spacer bo pewnie już jutro wysyłki nie będzie.
MMK zdrówka dla Lenki.Dawaj nam znać jaka diagnoza wyszła.
skakanka kurde to co ja mam powiedzieć jak moja wstaje w nocy po 4 razy na jedzenie ?dajcie spokój jak dziecko chce jeść to trzeba dac i tyle.To nie jest dziecko które ma 1,5roku ze ma w nocy jeszcze nie jeść.No moja to ewidentnie przesądza z tą cycka w nocy ale ja z tym nie walczę bo w nocy nie mam chęci na walczenie z nią i myslebie jak ja ululac ponownie bez dawania cycka.Daje i tyle.Jak podrosnie to samo się to unormuje.U mojego starszego było identycznie a unormowalo się dopiero wtedy kiedy przestałam karmić cycka.A to że potrzebuje tego cycka to znaczy że potrzebujr czemu mam jej odmawiać?a to że ktoś uważa że dziecko w takim wieku już jeść nie powinno to nie wiem...niech robi jak uważa.
sh88 oczywiście że nie zostalas sama na polu bitwy!!!ja dalej codzonnie ćwiczę mimo iż wyzwanie skonczylam.Widzę naprawdę efekty i ti mi dało jeszcze kopa do ćwiczeń.Zrobiłam rozpiske z innymi cwiczebiami Mel B na cały tydzień i jadę dalej ;-).W poniedziałek na niecały tydz jedziemy na wakacje więc tam odpuszczę ale już na kolejny tydz rozpisalam ćwiczenia też.Także ja nie odpuszczam!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dobrze gadacie, znaczy piszecie ;) A Twoj post Inferno zaraz sobie chyba skopiuje i nastepnym razem jak beda znow sie wymadrzac to im pokaze - komentarz od osoby ktora miala bezposredni kontakt z produkcja zywnosci dla maluchow. Bo kurna oni tacy zawzieci, jak sobie cos ubzduraja to koniec. Pewnie i tak nie uwierza, ale przynajmniej jakies argumenty bede miec ;)

Cosmic, tak oni maja dziecko rok i 2 mc ma teraz, ale maja takie wlasnie swoje poglady, ze sie nie przegada. I dokladnie jak piszesz jest tak jakby na sile chca cos udowodnic, ze to jednak oni maja racje. Ale jak pisalam, juy sie tzm nie przejmuje, jednym uchem wchodzi, drugim wychodzi ;)
PS. Dobrze ze z Anastazja juz lepiej :)

MMK, oby Lence jak najszyciej przeszlo! Daj znac jak juz bedzie diagnoza od lekarza.

Vajola, Ty rowniez daj znac co z Michasiem i jak bedziesz juz Ty po wizycie to tez napisz co z tym Twoim bolem brzucha.

Skakanka, a wiesz ze ja rowniez slyszalam, dodam ze od mojej pediatry (dodam tez ze na dzien dzisiejszy znów sie z nią nie zgadzam ;P ) ze po 8 mc nie powinno sie dawac dziecku cycka w nocy. Ona jest zdania ze w tym wieku brzuszek niemowlaka powinien odpoczywac w nocy, i zeby zamiast mleka podac np wode. No jasne, jak latwo sie wszystko mowi! Na dzis dzien juz wiem ze bedzie to niemozliwe bo moja nawet w dzien nie chce nic pic (pije tylko jak daje lyzeczka :/ ). To co jak zacznnie wolac o cycka to co zrobie? Powiem Wam ze ta sama znajoma od sloiczkow ;) toczy walke ze swoim synkiem przez ostatnie noce - bo on chce jeszcze cyca (ale on ma juz rok i 2 mc), ona wiec daje mu wode i jest placz. Jak mi mowila ostatnim razem to ta walka trwala dobre 2 h, 2 h placzu bo on chcial cycka. Ostatecznie wygrala, ale co to za noc byla :/ Mowila mi tez ze czasem uda sie ze te wode wypije a czasem jest wlasnie awantura..
Peonia, Ty wlasnie osattnio wspominalas ze karmilas swoja corke do 14 mc, i ze potem to bylo tylko karmienie w nocy - powiedz jak udalo Ci sie tego potem ją oduczyc? Czy corka sama po prostu zaprzestala domagac sie cyca w nocy?

Odnośnik do komentarza
Gość skakanka

Dzieki dziewczyny, a już myślałam, ze ze mną coś nie tak, ze przekarmiam dziecko.
Grudniowa
Mi tez tak powiedział lekarz, ale nie pediatra, tylko chyba jakis ogólny, ale macie racje, jak dziecko chce znaczy potrzebuje.

odnośnie słoiczków- rodzice mojej przyjaciółki hodowali przez wiele lat warzywa do gerbera, obecnie już nie, bo mówili że normy są tak restrykcyjne, że nie można używać żadnej chemii, ani nawozów ani nic, gleba jest badana na obecność jakichś tam szkodliwych substancji, metali ciężkich itd. Nawet przy śladowych ilościach takich substancji, oni nie skupują takich warzyw!
A tak w ogóle to tak myślę ze nic ludziom do tego, żeby komentować czym karmimy własne dzieci.

Odnośnik do komentarza

Blanka u nas to była wysypka i pojawiła się następnego dnia po zmianie mleka tzn po całkowitym przejściu na 2. Ja zastępowałam mu najpierw jedną porcję dziennie,potem dwie itd. aż wszystkie były już z nowego mleka i po pierwszym pełnym dniu właśnie pojawiła się wysypka. Takie małe czerwone krostki. W sumie trochę jak potówki wyglądały. A dużo tego ma? Może faktycznie to od czegoś innego. Dawałaś jakieś nowości,zmieniałaś proszek czy płyn do kąpieli? Spróbuj po wykluczać wszystko i zobaczysz co Ci zostanie. Lepiej jednak żeby mimo wszystko zobaczył to lekarz i ocenił.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza

Nam zajelo 5 dni calkowite przejscie z 1 na 2. Lekarka kazala kazdego dnia zmniejszac porcje z 1 a zwiekszac z 2, ale na kazde karmienie szykowac dwie butelki. Czyli przykladowo poniedzialek na kazde karmienie 120ml z 1, a 30ml z 2. Wtorek 90ml z 1, 60ml z 2. I tak co 30 ml codziennie. I nie pojawila sie wysypka ani nic. Tyle, ze Lena wcina Bebiko.

Odnośnik do komentarza

MMK
Ja tez zaniedbalam ćwiczenia. Chyba uszkodziłam miesnie na plecach. Robilam zle brzuszki i po prostu liiiipaaa !! Nie moge głeboko oddychac.

Skakanka
Moj Kacper przesypia noce od 2 tygodnia życia i w nocy nie je. Ale czasem jak wstaje to mu daje cycka. Nie rozumiem czemu mialabym odmawiac dziecku. Widocznie skoro sie budzi to chce.

Dzis sie szczepilismy. Kacper wazy 8540 g i mierzy 77 cm.

Odnośnik do komentarza

Blanka ja karmię Hipp Biocombiotik. Jak piszesz o łososiu to powiem Ci że coś może w tym być bo mojego boli po nim brzuch i wymiotuje. Tzn pociągnie go tak ze dwa razy,bardziej nim ulewa. Właśnie wczoraj tak miałam ale pomyślałam że może miał za pełny brzuszek bo wypił chwilę przed obiadem 250ml wody z sokiem. Ja dawałam bukiet warzyw z łososiem w pomidorach czy jakoś tak. Pomidora odrzucam bo indyka z pomidorem je i nic mu nie jest. A pierwszy raz dawałaś? Może tak reaguje na nowości i też mu to zniknie?
MMK ja przechodziłam bez konsultacji z lekarzem na 2 i robiłam tak jak pisałam. Co dwa dni jedna porcja nowego mleka więcej. Trwało to u nas 5 dni. No i 6 wysypka tygodniowa a teraz spokój.
Inferno może wybierz się do lekarza. Oby to nie było nic poważnego. Szybkiego powrotu do formy Ci życzę. A Kacperek kawał chłopaka:) w ogóle to śliczny jest jak widziałam na poczcie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza

Malvina
U nas bylo to samo. Przy okazji wysypki zgralo nam sie szczepienie do którego zreszta wtedy nie doszlo, ale doktorka mowila ze to potowki. Mialam okazję od razu to skonsultować, bo pierwszy raz cos takiego nam sie przytrafiło. No ale niestety pampers i 30 stopni na zewnątrz zrobily swoje. Ja niczym nie smarowalam, po prostu po zmianie pampersa dokladnie mu jeszcze pieluszka tetrowa wycieralam tylek bo lekarka mowila, ze niby chusteczki sa spoko ale zostaje na skorze mokre po nich i lepiej to wytrzec. Skora dziecka jest jednak delikatna

MMK
Szczepienie git, Kacper sie strasznie wyrywal i trzy osoby go trzymaly bo nie chcial nogi trzymac w bezruchu. Ja, luby i pielegniarka. No i Bobanio wpadl w szal ze go przytrzymują. Zanim go ubralismy do wyjscia przestal beczec. Dzielny byl.

Odnośnik do komentarza

Blanka a no widzisz zbyt drastyczna zmiana i to dlatego. Najłagodniej zrobiła MMK chyba bo tak bardzo stopniowo. U nas mały je mleko 3 razy dziennie więc pierwsze dwa dni jedna butla nowego dwie starego,3 i 4 dwie nowego jedna starego a 5 dnia już wszystkie 3 nowego. Jedynie później kaszkę na podwieczorek robiłam jeszcze z 1 a tak to sama 2. Hipp jest bardzo dobry,przynajmniej u nas się sprawdził a przerobiliśmy Bebilon i Nan i po obu coś było. Pisałam tu kiedyś o tym. Nie wiem co teraz możesz zrobić bo wracać do 1 nie ma sensu. Jakby nie było to kolejna zmiana. Czekaj,może mu przejdzie.
Malvina tak jak pisze Hunny smaruj i wietrz i powinno przejść. U nas na wszelkie tego typu wysypki najlepiej sprawdza się zasypywanie pudrem. Po kąpieli tak sporo pudru mu sypię i rano już prawie nie ma śladu. Jedynie ta wysypka po mleku była ciężka do zlikwidowania. Bepanthen Sensiderm i puder na przemian nie przyśpieszył"leczenia" ale ładnie przygasało więc jakiś sens to miało.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza

Vajola
Luby mnie mascia smarowal na tego typu urazy i trochę przeszlo. Myślałam ze mnie przewialo ale jednak to blad w wykonaniu cwiczen. Tak wiec tydzien mam z dupy, musze sie ogarnąć i zaczac jakos wygladac. Dobrze ze juz prawie doszlam do wagi z przed ciazy. W sobotę mam wesele i w koncu naloze sukienke bez najmniejszego problemu.

Swoja droga mam pytanie. Nie macie czasem wrażenia jak kupujecie ubrania, ze sa jakos dziwnie szyte? Szukajac sukienki natknelam sie na jedna ktora była tak mocno wycieta pod pachami, ze bylo widać caly stanik. Sukienka ekstra ale co z tego... ekspedientka stwierdziła ze one takie sa. Jak dla mnie szycie do kitu.

Cosmic
Ekstra z tym wyzwaniem !! Dumna jestem z Ciebie a jeszcze fajniej ze widzisz efekty.

Peonia
Pisalas cos o farbowaniu itp. A próbowałas kiedys takiej gęstej maseczki z pigmentem? Ja kupilam taka u fryzjera. Cena 50 zl ale oplaca sie bo jest wydajna i nawilża wlosy.

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór Mamusie:) Kolejny raz będę próbowała do Was dołączyć (brak czasu na pisanie, a jak się już zebrałam to wywalało posty). Jestem z Wami cały czas na bieżąco . W wielu kwestiach Wasze rady bardzo mi pomogły za co dziękuję:)
Ćwiczę również z Wami przynajmniej 3-4 razy w tyg:) zależy też od czasu.
Moje dziecię po wczorajszym szczepieniu trochę niespokojne. Waga pokazała wczoraj dokładnie 9685g. Muszę go jeszcze zmierzyć z ciekawości,bo w ośrodku się nie doprosiłam. Ząbków nie widać, chociaż strasznie wszystko gryzie i się denerwuje. Również mamy ostatnio problem z zasypianiem. wcześniej zasypiał sam w łóżeczku a teraz robi awanturę. Usypiam go u siebie w łóżku i dopiero wtedy przekładam.
Malvina u mnie na wysypkę pomagało przemywanie wodą, wietrzenie i troszkę sudocremu.
Grudniowa ja również uważam,że słoiczki są produkowane pod tak ścisłą kontrolą , że naszym maluszkom krzywda się po nich nie stanie. No bo co z tego, że ktoś sam gotuje, jeśli warzywa są opryskiwane a mięso naszpikowane antybiotykiem? Teraz trochę trudno dostać produkty dobrej jakości. Ja młodemu podaję słoiki i gotuję też sama. Tyle, że warzywka mam swoje:)
Skakanka mogłabyś napisać jak robisz przetwory bez cukru? Ja zrobiłam dla dziecka jabłka bez cukru i wszystkie szlag trafił (sfermentowały). I słyszałam, że choć trochę go muszę dodać, bo inaczej owoce się popsują..
Vajola moja rana po cesarce tez mi długo dokuczała. Nawet nie tyle sama rana tylko pod skórą zrobiło mi się takie zgrubienie na całej długości cięcia i przy każdym właśnie dotknięciu był ból. Masowałam codziennie i w końcu ból minął a zgrubienia już nie mam. Być może faktycznie porobiły Ci się zrosty?
Maluszkom z dolegliwościami życzę dużo zdrówka:)
Spokojnej nocy:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj44jd8qe32bl.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...