Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na szybko, bo niestety po popoludniowej drzemce zrobil sie obrzek na raczce i sa straszne zale i placzki. :( do tego zabek sie probuje przebic ewidentnie wiec troche armagedon. Heh.
Ja mam 164cm a maz niecale 180, ale jego brat jest wyzszy i ojciec rowniez takze Mycha poszla zdecydowanie w rodzinke tatusia ;)
cosmic , Emilia zdrowka dla Maluszkow ;*

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

Peonia- super fryzurka, bardzo cię odmłodziła. Wiesz na początku miałam strasznie mieszane uczucia, gdy się dowiedziałam że brat będzie miał dzieciaczki. Własnie dlatego że bardzo długo prowadził beztroskie życie, a tu trzeba być odpowiedzialnym za takie małe istotki. Oczywiście życzę aby dzieci były zdrowe, w sumie ja zawsze chciałam mieć bliźniaki!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, życzę Waszym dzieciaczkom szybkiego powrotu do zdrowia. Mój odpukać zdrowy i nie miał nawet katarku od urodzenia.
Jak porównuje Frania do Waszych dzieci to on ani nie siedzi ani ząbków nie ma nie mówiąc już o raczkowaniu. Jednak nie przejmuję się tym , bo starszy identycznie się rozwijał jak młodszy i wiele dzieci szybciej od niego siadało a później poszedł do przodu. Teraz zdał do trzeciej klasy i jest najlepszym uczniem w klasie oraz ma osiągnięcia w sporcie.
Mmk dziękuję. Zdrówka dla Lenki.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dziękuję za miłe słowa :)
MMK, nie koloru nie zmieniałam, tylko mam baaardzo spłukany, czas pofarbować :) No niestety z farbą się nie rozstaję, od lat farbuję włosy bo mam już ponad 60% siwych włosów :( Mam to po babci.

Młody cos dzis kupkę cisnął, ale mało wycisnął. A znów zjadł 1,5 słoika na kolację, na drugie sniadanie też cały wsunął...

Wróciła do domu mama Malutkiej :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Ramaniu jak sie trzymacie? Mam nadzieje ze dajecie rade :)
Emilia super, ze lekarka sie tak pokapowala wiele teraz takich co olewaja temat a z dzieciaczkami nie ma żartów, szybkiego powrotu do zdrowia dla malutkiej. Cosmic mam nadzieje, ze u was to tylko zeby dają takie objawy, a w najgorszym wypadku ta 3 dniówka.
Peoniu swietnie ci w tej fryzurce :) Mami Stasia ty tez swietnie wyglądasz taki nowoczesny look :)
Peoniu i jak była jakieś nowe oznaki u znajomej po powrocie do domu ? Miała juz kontakt z mała?
U nas Bartus wieczorem zrobił sie marudny, a potem sie tak rozzalil ze nie mógł zasnąć, jak zasnal to po jakimś czasie obudził sie z płaczem, dokucza mu chyba nóżka po szczepieniu ale póki co nic mu nie dawałam. Pielęgniarka zaleciła ze mozna posmarować altacetem w sunie moze mogłam mu choc troszke posmarować.
Cosmic mam rozumieć ze będziesz dalej ćwiczyć? :D Aga a jak u ciebie z cw? No i Inferno w ogole nam dzisiaj jakos ucichła.
MMK no duża ta twoja mała kobietka :) dobrze niech rośnie zdrowa i silna. Mój jest taki dzik, ze chyba wszystko co zjada to zaraz spali :p

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

hej dziewczyny! jak po nocce? my nie śpimy od 3:30 bo była burza i mała się obudziła. Mała zaseneła o 5 a mamusia wzieła się za prasowanie,
Wczoraj byłam na zakupach kupiłam małej ubranka na jesień w rozmiarze 80 tylko dresik jest 74

monthly_2016_07/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_49532.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość askasin

ramania i Emilia biedne malenstwa. zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

cosmicgirl mam nadzieję, że u małej to tylko stan przejściowy i nic poważniejszego. Zdrówka!

Peoniu super fryzurka i kolor. Ja też chciałabym taki, ale na razie sobie odpuszczam farbowanie żeby włosów nie niszsczyć. Jak siwy się pojawi to wtedy, a mam nadzieję, że kilka dobrych lat przede mną. Bardzo się cieszę, że koleżanka wróciła do domu. Mam nadzieję, że teraz jej organizm się zregeneruje i w końcu będzie wracać do zdrowia. Może zapach domu i malutka spowodują, że mama zareaguje.

aga no to nieciekawa noc, a może i nawet ciekawa:P super ubranka. Ja nic nie muszę kupować, bo moja bratowa ma córkę z czerwca, więc wszystko do mnie idzie:)

Dziewczyny, ale duże te wasze dzieciaczki. Już się boję, jaka moja jest, bo 4 maja to ona miala 74cm i 7,700kg, a co dopiero w poniedziałek, bo mamy szczepienie.
Z partnerem już się dogadaliśmy. No, ale salon i łazienka lśnią, aż biel po oczach bije, hehe. Dzisiaj jadę na festyn na dzialke na darmową grochóweczkę, potem już prywatnie na mamy działeczce gril.

Moja już obracanie na plecy opanowała do perfekcji. Idą nam dwie dolne jedynki. Już się przebiły. Jak stukam łyżeczką to słychać, ale strasznie długo nie chcą wyjść, u waszych jak długo szły ząbki?

Odnośnik do komentarza

Dobry dziewczyny :)

Dopiero znalazłam chwilę żeby nadrobić czytanie i coś napisać bo wszyscy, włącznie z Krasnalem jeszcze śpią.
Lot, tak jak i poprzedni bez żadnych problemów choć miałam mniej czasu na lotnisku bo bardzo długo czekałam przy odprawie bagażowej po naklejkę na wózek. Krasnal połowę lotu przespał a drugą zaczepiał dziewczynę siedzącą obok bo miała długie, rozpuszczone włosy :)
Pogoda trochę mało wakacyjna bo niby jest bardzo ciepło ale słońce się gdzieś chowa a ja liczyłam na jakąś opaleniznę. No ale ponoć ma być lepiej w przyszłym tygodniu.

Krasnal wczoraj pierwszy raz oderwał w końcu brzuch od podłoża więc pewnie niedługo zacznie się raczkowanie. Zapomniałam się też pochwalić, że w zeszłym tygodniu pierwszy raz sama zrobiła "kosi kosi łapki" :D oczywiście bardzo niezdarnie ale słodko to wygląda jak na dźwięk w/w słów składa te swoje małe rączki i próbuje klaskać.

Gdzieś tam przewinął się temat umieszczania imion w widocznym miejscu i ogólnie bezpieczeństwa naszych maluchów. Dobrą metodą, oczywiście jak już nasze pociechy będą starsze, jest wprowadzenie hasła, którego uczymy dziecko i jeżeli kiedykolwiek ktoś inny, kogo nasz maluch nie zna, będzie musiał odebrać np z przedszkola. Takie hasło podaje się również paniom wychowawczyniom i wtedy wiedzą, że oddają dziecko we właściwe ręce.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Hej! Lenka wczoraj po szczepieniu nie miala apetytu. Wieczorem o 19 zjadla mleko ale poszla spac po 21. Wstala o 2:00 na jedzenie, pozniej o 3:30 bardzo plakala wiec zabralam ja do nas do lozka. Maz na nogach od 7, ja wstalam przed chwila, a Mala jeszcze spi od tamtej pory. Sh88 moja tez byla wieczorem jeszcze bardzo rozzalona. Zrobilam jej oklad z sody i opuchlizna zeszla.

Inferno martwimy sie. Daj znac czy wszystko ok

Peoniu a bo myslalam, ze masz ciemne wloski :) cudowna wiadomosc, ze kolezanka wrocila. Jak tata malutkiej sie z tym czuje? I sa jakies postepy?

Jo super, ze podroz udana. I bardzo fajny pomysl z tym haslem. :)

askasin u nas dolne tez wyszly dosc szybko, drugi pare dni po pierwszym. Za to gorna dwojka... dlugo. I teraz widze ze kolejna jest do wyjscia ale tez sie to ciagnie.

aga fajne ciuszki :) ja juz mam tyle, bo ciagle dostaje, ze juz zbieram kolekcje powyzej roczku hehe. Kurcze moja 74 nosi teraz a niebawem juz 80 :/ wiec czesc rzeczy ktore byly zamierzone na jesien bedzie za mala..

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

peonia bardzo ładnie wyglądasz z nową fryzurą.Myślę że Cię odmładza.I kolor jest naprawdę fajny.
mama stasia Ty to masz fajna figurę widać szczuplutka jesteś.
jo fajnie że ze bez problemów dotarlysxie do pl.Teraz nic tylko się cieszyć i korzystać z uroków naszego pięknego kraju.No i brawa dla Krasnala za kosi kosi łapki bystra dziewczynka!
Nastka nadal goraczkuje.ostatni syropek dałam o 5.30 i zaraz idę sprawdzę jak tam glowa.Nasze wyjście z mężem z okazji dzisiejszej rocznicy stoi pod wielkim znakiem zapytania...hmmm zobaczymy do wieczora jak będzie
Ja dziś pofarbowalam sobie włosy szamponetka...pierwszy raz w życiu normalnie.Ostatnio chodzę do fryzjera i tylko się wkrzyam z efektów a w zasadzie potrzebuje tylko pofarbiwac odrosty żeby nie było siwych hehe także sama użyłam szamponetki.Niedługo będę suszyć więc się okaże co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Cześć
Dziękuję za słowa wsparcia. Wkurza mnie to że mała może być astmatykiem i alergikiem. Ale jedyne co mogę zrobić to zadbać aby to wszystko miało jak najłagodniejszy przebieg. Dziś kolejny dzień inhalacji. Kasia znosi to całkiem dzielnie, ale efekty mogą być widoczne dopiero po 3-4 dniach. W pn lub wt mam iść na kontrole bo lekarka chce sprawdzić czy dobrze diagnozę postawiła i czy stan zapalny nie zszedł niżej. Póki co nocki są nieciekawe.
Cosmic Mmk
Buziaki dla dziewczyn niech się trzymają. Cosmic a co w prezencie na rocznicę? My mamy dopiero na koniec sierpnia ale prezent już kupiłam.
Jo
Miłego pobytu i gratulacje dla Krasnala za kosi kosi:)
Dziewczyny nie szalejcie na poczcie bo ka u teściowej mam kiepskiego neta i nic mi się nie ładuje.
Aga
Gratulacje dla brata. Ja zawsze chciałam mieć bliźniaki:) i super zakupy. Też powoli muszę się rozglądać za ciuchami. Dziś syna trochę okupiłam.
Inferno
Co tam u Ciebie? Wszystko w porządku? Jelita jeszcze dokuczają? Trzymaj się mam nadzieję że jesteście zdrowi.

Przepraszam nie pamiętam Nicku ale pisałaś o nadgorliwości lekarki. Z dwojga złego lepiej że sprawdza niż miała by przeoczyć i mieć nas w d... Choć stres jaki przeżyłaś to niestety już twoje. Ja przy moim synku który miał kolki 10h od lekarza usłyszałam" może ma pani za ciepło może za zimno proszę przejść na dietę" i nic więcej. Ani wskazówki na co w diecie uważać ani nic. Potem trafiłam na tę lekarkę do której chodzę. Dla niej dziecko które 10 krzyczy to nie jest norma. Pozkecała badań poprowadziła mnie z dietą. I dość szybko ogarnęliśmy temat.

Odnośnik do komentarza

Dobry na wieczor :)
Dziękuje dziewczyny, taki nowoczesny trochę, dla mnie powrót sprzed roku z tym ze na dłuższych. A szczupak ze mnie od zawsze wiec nie dziwcie sie ze nie chce mi sie ćwiczyć ale za to wam kibicuje cały czas!

Cosmic gratki za ukończenie wyzwania! Oby tak dalej! Szczęścia i miłości z okazji rocznicy i duuuuzo zdrówka dla małej!
A jak szamponetka? Pisałam juz kiedys ze sa "farby" stworzone dla ciemnych naturalnych włosów. One tylko odświeżają kolor i włosy sie przy nich nie niszczą tal jak po zwykłej farbie. Działają wręcz na zasadzie odzywki. Polecam je.

Ramania a co jest nie tak ze mała tak choruje? Macie w rodzinie alergikow? Cierpliwości kochana! Głęboki oddech i do boju!

Dlaczego za supermena wzięli faceta? Hm... Moze co by sie dowartościować... Kto wie. Ale to straszna pomyłka.

Aga ciuszki fajne :) a bratowi gratulacje! Tez liczyłam na dwa ziarenka, ale jeden nadrabia za trzech hehe

Mmk u nas te szczepienia tez sa coraz straszniejsze. Ale sie te nasze szkraby musza nacierpieć i bronić przed tym dziadostwem. Cholernie sie boje szczepień wiec mam nadzieje ze malutka nie bedzie miała większych powikłań! A Lena niezła ;)

Peoniu super wyglądasz :) a noe odważyłabys sie na konkretne cięcie? Taki konkretny bob? I do tego kolor mocnej śliwki. Slicznie by Ci było :) krótkie włosy mimo wszystko nadają nam kobiecości. A miałaś pytanie? Czy juz nic nie chcesz?
Cieszę sie ze sąsiadka juz w domku. Niech dochodzi do siebie.

SH a jak Twój Bartus dzisiaj?

Jo no to po takim locie nie pozostaje nic innego jak życzyć wam udanego wypoczynku!

Askasin u nas górne zebolki tez szły okropnie długo.

Życzę zdrówka dla was i dla dzieciaczków. Nie ma czasu by chorować ;) wakacje sa!

Inferno gdzie sie podziewasz?!

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza

Witam po długiej nieobecności. :)
Wszystkim chorującym dzieciaczkom życzę zdrówka a ich mamusiom wytrwałości.
Gratulacje dla tych maluszków które opanowały nowe umiejętności.
A u nas jak pisałam mąż był w pracy. Nagły wyjazd z dnia na dzień i tak zostałam sama z Michasiem. Powiem Wam że bardzo mi było ciężko 24/7 bez niczyjej pomocy. Do tego jeszcze dwa psy. Koszmar. Dałam jakoś radę ale mam nadzieję że więcej już tak nie będzie. Mały już od tygodnia meczy się z zębami i wodnistym katarem. Noce tragiczne bo budzi się co chwilę. W środę mamy szczepienie ale przez ten katar nie wiem czy coś z tego będzie.
Mam pytanie do dziewczyn po cc. Czy dalej boli Was brzuch? Mnie ciągle boli nad blizną taki pas ok 4 cm. Nie wiem czy to normalne.
Któraś z Was pytała o okres. U mnie pierwszy trwał dwa tygodnie i lało się jak z kranu. Podkłady poporodowe plus podkłady na łóżko ciągle były w użyciu. Aż skończył się z dnia na dzień jakby ktoś zawór zakręcił.
Dzieciaczki przecudne. Małe piękności i przystojniacy. A mamusie super laski. Jak będę miała dostęp do komputera i dłuższą wolną chwilę to też coś wrzucę.
Mam jeszcze jedno pytanie. Mój mały od wczoraj ma jakieś dziwne tiki. Spina się cały,prostuje ręce i takie dziwne miny robi przy tym. Jak mi się uda to nagram i wrzucę na pocztę. Myślicie że tak sobie tylko robi czy to może być sprawa neurologiczna?

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, ja od rana na wysokich obrotach.. Rano szybko cwiczenia, ogarnąć małego i sprzątanie, potem teście przyjechali no i w sumie dalej siedzą ale ja juz poszłam sie położyć. Mamo Stasia dziękuje ze pytasz, u nas nóżka opuchnięta i po szczepieniu ma problem przy zastpianiu, śpi a za chwile sie rzuca i płacz i tak pare razy, mam nadzieje ze szybko to mu minie a poza tym chyba wszystko ok. Cieszcie sie ze teraz bedzie dłuższa przerwa od szczepień, dopiero po 13 miesiącu.
Cosmic wszystkiego najlepszego dla was z okazji rocznicy, która to jesli moge zapytać? I jak mała, gorączka spadła na dobre?
Aga zakup udany:) ja mam zapas ubranek ale wiadomo zawsze sie cis dokupi na bierzaco bo wyjdzie a to tego nie ma teraz musze dokupić body z krótkim i na ramiaczkach bo sie okazało ze szybko wyrósł i na teraz mamy tylko po dwie sztuki, to stanowczo za mało, nie nadaze z praniem :p
Vajola brawo ze dałaś rade, dzielna babeczka jesteś :) kurczę z tym tikiem to nie wiem co ci odpowiedzieć bo nie wiem dokładnie jak to wyglada, ale moze faktycznie cos sobie umyslal i tak sobie robi. Ale jesli cie to niepokoi to idź do lekarza dla spokojnej głowy, nie zadręczaj sie domyslami.
Cieszę sie Ramaniu ze u was choc troche lepiej, napewno ograniesz temat i potem juz nie bedzie tak cieżko.
Jo super ze podróż była bezproblemowa, udanego wypoczynku:) i uściskaj mała za kosi łapki:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Sh88 u lekarza będę w środę więc nie chcę siać paniki i iść wcześniej bo też do tego czasu poobserwuję go i zobaczę czy coś do tego dojdzie czy się nasili albo jeszcze coś innego. To wygląda tak że jak leży na plecach to nagle się spina jakby chciał zrobić mostek ale tak niziutko,rękami wyprostowanymi wali w łóżko i ma je tak pod kątem ok 45 stopni do ciała i do tego głowę przechla na jeden bok jakby chciał policzkiem ramienia dotknąć i taką dziwną minę wtedy robi ale nie potrafię jej opisać. To taki jakby półuśmiech i puszczanie oka. Zapytam lekarki na szczepieniu co to może być. Myślę czy to nie neurologiczne bo on tą głowę ma nadal skośną i naczytałam się że może w płaskim miejscu mózg uciskać i coś może się dziać. Niby po tej poduszce jest poprawa ale nie aż taka jak u Kalinki. Pewnie dlatego że później zaczęliśmy stosować. Jest do 18 mc to może jeszcze naprostuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza

Vajola, najgorzej jest sie naczytac rożnych rzeczy w internecie ja jak kiedyś czytałam odnośnie zgrubienia na piersi podczas kp to doszłam do tego ze moge mieć jakis torbiel i raka po kp wiec raczej sie tym nie sugeruj, to samo jak Bartek był mniejszy to czytałam dlaczego odrzuca ssanie piersi to co jakas strona lub forum! To coraz nowsze dolegliwości wychidzily. Takze nie bierz do siebie, spokojnie obserwuj, najlepiej nakręcac ffilmik i pokaz doktorze, głowa do gory trzymam kciuki :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Hej.
Dziekuje za życzenia.Obchodziliśmy 5 rocznicę ślubu.Nie robiliśmy sobie prezentów za miast tego wybraliśmy wyjście we 2 na kolację.No i udało się wczoraj fajnie wyjść ;-).do tego starszy został u dziadków na noc więc mieliśmy czas dla siebie :-)
Mała jak wczoraj o 18 dostała syrop to do tej pory jeszcze goraczka nie skoczyla więc nie wiem o co kaman.Jutro i tak pójdę do lekarza.12go powinnam nieść szczepienie ale z uwagi na tą sytuację nie wiem jak z tym będzie.Poza tym mam wrażenie że jej głową jest trochę przechylona w lewo.Pamiętam że mój starszy też tak miał i okazało się ze ma krecz i chodziliśmy na rehabilitację.Bardzo fajnie ćwiczenia robiliśmy.Powiem lekarce żeby sprawdziła to u małej bo mam wrażenie że robi się to samo.albo schizuje.też tak może być ;-)
Farbowanie wyszło bardzo dobrze!kurde odrosty pokryte włosy błyszczące i kolor świeży.Także z fryzjera na jakiś czas zrezygnuje.mamo stasia kpkjarzysz jak nazywa się ta farba o której piszesz?a i jeszcze pytanie o te szczotki co niby wloscow nie wyrywają przy czesaniu takie małe co o nich sądzisz?kurde patrzyłam w rossmianie to ich koszt to ok 50zł zastanawiam się czy aa tego warte.Może ktoras z was używa?
vajola nie wiem co to może być co opisujesz ale jeśli Cię to niepokoi to lepiej to sprawdzić.A on często tak robi?

Odnośnik do komentarza

Cosmic ta szczotka to Tangle Teezer, ja ją mam. Tak szczerze Ci powiem...szczotka jak szczotka. Lepiej po prysznicu mi sie nią rozczesuje włosy, to fakt. Teraz i tak mi wypadają, wiec cieżko powiedzieć czy teraz faktycznie nie wyrywa. Jeśli masz wolne 50zl to kup, ale jeśli nie- daj sobie spokój. Cudów nie oczekuj. Lepsze juz są te szczotki z włosiem..dzika. Serio.

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Sh88 no właśnie,Internet i wujek Google to czasami przekleństwo. Chyba nic więcej czytać nie będę.
Cosmic od przedwczoraj zrobił tak 4 razy ale dopiero na wieczór. Cały dzień nic a wieczorem przed i po kąpieli zaczął. Łaskotaliśmy się,wygłupialiśmy i w pewnym momencie tak zaczął robić. Trwa to krótko bo jakieś 2 minuty i koniec. Pojęcia nie mam co to jest.

Wrzuciłam na pocztę zdjęcie ale zaspamowałam trochę i poszło dwa razy. Tak na szybko z telefonu a w któryś dzień dodam więcej z kompa.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza

Cosmic odnośnie kręczu to możesz sama sprawdzić. Nie jestem pewna czy to ma być przy przykurczu czy przy kręczu ale możesz zobaczyć a i tak w razie czego lekarce powiedzieć. Po tej stronie na którą małej głowa leci na szyi sprawdź czy nie ma guzka. Powinien być na mięśniu tym takim który biegnie od ucha do obojczyka. Jeżeli tam jest to faktycznie coś może być. Mimo wszystko lekarce powiedz bo pewności nie mam czy on jest zawsze a nie chcę Ci źle doradzić. Mój mały miał z prawej strony ale sama to rozmasowałam i naciągnęłam. Guzek zniknął i u ortopedy wyszło że przykurczu nie ma. Głowa i tak leci ale już mniej i przynajmniej na dwie strony przekręca bo wcześniej w lewo w ogóle nie patrzył. Podejrzewam że stąd też ma tą głowę płaską z prawej strony. Poduszka nam też pomogła bo po tygodniu spania na niej głowa latała w obie strony bez problemu. Sprawdź sobie przed wizytą może Cię trochę uspokoi. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...