Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

aga napiszę tak na szybko bo jak wspomniałam mam urwanie głowy. U małego teraz przebiły się dwie dolne jedynki na raz do tego ma okropny katar i już od jakiś 4 dni budzi się w nocy co chwilę a w ciągu dnia jest okropną marudą. W środę mamy szczepienie ale to już mąż będzie to pomoże. Poza tym 4.07 skończył pół roku i wcinamy już wszystko co dla jego wieku dostępne. Więcej napiszę na weekendzie. Pozdrawiam. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie w dniu lepszej pogody :)

Nie wiem, czy to efekt wczorajszego napełnienia brzucha, ale Ignaś obudził sie tyko aby ciut popić około 1 w nocy (pewnie był spragniony) a potem dopiero o 6 na jedzonko, wstał o 8. No tak to sie da funkcjonowac :)
Mógłby w sumie już sobie dać spokój z tym nocnym jedzeniem, ja wiem, że wtedy mleko najbardziej wartościwe, ale za stara jestem na takie wygibasy...

Za jakiś czas muszę mu ten obiad z kolacji przesunąc na porę obiadową, to przejściowe rozwiązania, bo nie je kaszek na mleku, a chcę aby brzuszek był pełny na noc.

Dziewczyny, nie martwicie sie, ze maluchy na plecy z brzucha sie nie turlają, mnie Pani doktor specjalista rehabilitacji powiedział, to to może i w 8 miesiącu dopiero nastąpić i tez będzie w normie. Moje starsze w wieku najmłodszego same chwytały np. łóżeczko i siadały, a ten ani mysli :) No ale ciężki jest ....

Aga
no współczuje niewyspania, wiem jak to jest. Ale kto da rade jak nie mama? :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość skakanka

Sh88
Odciągam bo mała na początku mało przybierała, więc musiałam dokarmiać butelką po każdym kp, ale uparłam sie na swoje mleko, więc zaczęłam ściągać. A potem jak z przybieraniem było ok, to wyszło nam to obniżone napięcie, a takie dzieci mają problem ze ssaniem, no i tak jak miała niecałe 2 miesiące, przeszła całkowicie na mleko z butelki.
Okropnie żałuje ze tak wyszło, bardzo chciałam karmić piersią, no ale jak nie drzwiami to oknem :)

Odciągałam przez 6 m-cy co 3 godziny, w nocy robiłam sobie dłuższą przerwę 6 godzinną, a odkąd mała pałaszuje stałe pokarmy, ściągam 5 razy dziennie, bo jej to wystarcza.
Ilościowo szału nie ma bo około 120 na raz ściągam, ale Julka więcej nie wypije za jednym razem, także jest ok. Oprócz mleczka ma 2 stałe posiłki, zupkę z warzyw ( w tym tyg. chce wprowadzić mieso), i deserek najczęściej manne z owocami, albo same owoce.

Kobietki a Wy kiedy wprowadzałyście mięso i jakie? Mięso też się blenduje na pył?
Któraś z Was pytała- nigdy wcześniej nie pisałam na forum, być może komuś nieświadomie ukradłam nick :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! No u nas po dwoch pieknych nocach niestety przestalo byc kolorowo. Lena obudzila sie przed 1, pozniej przed 4 i o 6 pobudka. Zasnela pozniej kolo 8 i spala z poltorej godziny. Teraz tez przysypia. Marudzi okropnie. Przyczyna jest chyba druga gorna dwojka, bo jak nasmarowalam jej dziasla to sie uspokoila, a podczas smarowania wyczulam ze juz jest twardy zebol ktory ewidentnie chce wyjsc na swiat ;) na 13:15 mamy szczepienie. Raany trzymajcie kciuki za nas bo czuje, ze w polaczeniu z zebem moze wyjsc z tego czarna rozpacz... jedyna dobra wiadomosc jest taka, ze juz ostatni katar zniknal tak wiec udalo nam sie wyleczyc calkowicie do tego szczepienia.

skakanka ja pytalam o nick ;) byc moze to ja cos pokrecilam :p co do mieska to ja za bardzo nie wiem bo podaje ze sloiczka (sa z kurczakiem, krolikiem, cielecina). Ale moja mama dwa razy robila jej zupke i blendowala wszystko na papke. Teraz Lence bardziej pasuja takie sloiczki od 6 mies gdzie nie jest taka plynna papka tylko wlasnie jakies drobne kawaleczki. Aaa i szacuneczek za odciaganie! Wiem ile z tym roboty, ale u mnie trwalo to niestety krotko.

vajola milo, ze sie odezwalas. Pytalam nawet ostatnio czy jestes jeszcze z nami ;) zycze duzo sil i wytrwalosci! Do uslyszenia.

Peoniu i HunnyBunny gratulujemy pieknej nocki. Zazdroszcze i zycze, aby tak pozostalo! ;-)

aga oby dzien byl lepszy niz nocka!

askasin uu to jak odreagowujesz klotnie z partnerem to cos czuje, ze dzis u Ciebie bedzie wysprzatane na blysk ;))

Odnośnik do komentarza

magdula nastepna chudzinka!! Sliczne zdjecia. Hania ma fajna opaske i super wloski. Moja Lenka to lysolek :p na dodatek ma jasne wlosy wiec tych ktore sa w ogole nie widac :p hehe.

Filmiki mi jednak nie dzialaja :( wczoraj mi sie otwieraly a dzis znow nie. nadrobie wszystkie na spokojnie jak dorwe kompa.

Odnośnik do komentarza

MMK dziekuje za komplement ale czy chudzinka to nie wiem he he ważne ze waga z przed ciąży. Mobilizuje sie do ćwiczeń bo wy tu tak pięknie motywujecie ale narazie robię tylko brzuszki. Trzymam mocno kciuki za dzisiejsze Wasze szczepienie, żeby malutka dzielnie wsystko zniosla.
Podziwiam wszystkie mamuśki ktore tak dlugo odciągają pokarm, naprawdę wytrwale jesteście

Odnośnik do komentarza
Gość skakanka

Aksasin
Przynajmniej jeden plus tej kłótni będzie)
Mnie też by się przydał jakiś pretekst żeby ogarnąć jaskinie.

Dziewczyny nie martwcie się jeżeli Wasze dzieciaczki się nie obracają na plecy. Rehabilitant mi wytłumaczył, że to jest ewolucyjnie do niczego nie potrzebne dzieciom, mobilność daje pozycja na brzuchu, i dlatego dzieci taki manewr wykonują później.
I w ogóle że jeżeli nasze dziecko robi to co książka pisze minus dwa miesiące, to też jest w normie, i nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza

skakanka zgadzam sie z Toba ze każdy dzieciaczek rozwija sie w swoim tempie i nie ma co porównywać. Moja Hanka raczkuje szybko jak maly samochodzik ale za to rozgadana nie jest raczej tylko jak jest w humorze to cos tam chwile wyda dźwięków. Zresztą mysle ze żadna z nas nie ma tu na celu porównywania czy prześcigania sie w umiejętnościach naszych pociech tylko chcemy sie podzielić tym co sprawia nam radosc a każdy bobas w swoim czasie wszystkiego się nauczy

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Aga
Współczuję nocki. Wiem jak tydz temu funkcjonowałam po 2h snu:/ też wyjęłam podkłady poporodowe bo normalnie to ciężko ogarnąć. Nie przypominam sobie aby po Pawle tak było. No ale wtedy brałam tabletki i byłam 4 lata młodsza.
Dziewczyny niedawno wróciłam od lekarza. Kaśka w nocy miała silne napady kaszlu:/ wolałam nie czekać i w nocy umówiłam wizytę. Ma zapalenie krtani na tle alergicznym :( dostała leki dziwne, więc inhalator znów chodzi. Szczęście że ta lekarka jest taka do ludzi to mi zapisała lek na ryczałt za 3,20 a nie na 100% bo buliła bym 67 zl. Ogólnie babeczka ma za przeproszeniem wyjebane na to co powie nfz w razie kontroli. Ona uważa że ma pomagać dzieciom i rodzicom a nie robić coś z procedurami. Przy okazji wypytałam ją o azs u gluten i powiedziała mi że mam podawać, że ta wysypka może być wywołana kilkoma czynnikami a zaleczenie skóry może potrwać długo. Jedynie jak zauważę ostre zmiany to odstawimy i będziemy dalej kombinować.
Normalnie dziś się poryczałam z tej bezsilności :/ ale potem ogarnelam i wzięłam za inhalację. Trzeba temat ogarnąć i tyle.
Mam nadzieję że uda mi się znaleźć chwilkę aby przejrzeć pocztę:)

Odnośnik do komentarza

Ramaniu biedactwo male. Zyczymy zdrowka! A co do Twojej bezsilnosci i placzu- pamietam, ze dokladnie tak samo sie czulam jak wyladowalam z Lenka w szpitalu z zapaleniem oskrzeli. Wtedy to Wy mnie wspieralyscie i dalyscie kopa! Powtorze to co od Was "uslyszalam"- nie zalamuj sie, jestes potrzebna swojej kruszynce i to Ty musisz byc silna za Was obydwie! Inhalujcie sie Kochane. Moc usciskow dla Was:*

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

my po nocy wstałyśmy przed 9 było ciężko ale mocna kawa mnie uratowała.
Ramania- biedactwo! u całuj małą od e-cioć. niech szybko wraca do zdrowia.

Powiem wam nowinę, pamiętacie jak kiedyś pisałam że mam brata bardzo nie ogarniętego, więc dziś do mnie zadzwonił i mówi mi że zostanie ojcem i na dodatek bliźniaków! ale jaja. Kazałam mu do rodziców zadzwonić. A mamusia ma termin na styczeń.

Odnośnik do komentarza
Gość skakanka

Romania

Współczuje, ale dobrze że masz chociaż dobrego lekarza.
Ja to już się boje chodzić do naszego pediatry, za każdym razem wychodzę z skierowaniem do szpitala albo do specjalisty.. np. wczoraj dostałam skierowanie na oddział na cito, bo zauważyła u małej owłosienie łonowe. Ja tam żadnego owłosienia nie widziałam a jedynie bardzo delikatny meszek, no ale przecież nie oleje lekarza, i pojechałyśmy do tego szpitala. Na miejscu okazało się ,że miejsce na endokrynologii dzieci to mają na grudzień... Na szczęście jakaś życzliwa lekarka ją obejrzała w pokoju lekarskim, pokazała jeszcze kilku specjalistom i wszyscy jednoznacznie stwierdzili że nic tam nie ma. Ale co się oschizowałam to moje!

Odnośnik do komentarza

MMK dziekuję na pewno się przydadzą.jestem z Wami cały czas ale sił brak na pisanie. Teraz chwilka wytchnienia przed obiadem bo chyba mały odsypia noc więc się zmobilizowałam i piszę. Już żyję powrotem męża i jakoś lepiej funkcjonuję. Ale więcej napiszę dopiero jutro albo w niedzielę i postaram się coś wrzucić na pocztę. Z grubsza zajrzałam i dzieciaczki cudne z resztą chyba po mamusiach. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny gratuluje przespanych nocy oby jaknajwiecej takich i wspolczuje tych gorszych. Ja dzisiaj położyłam sie ok 5 po odciąganiu i mały sie obudził ake maz go usypiał chociaz i tak nie spałam cały czas no a pózniej wstałam o 7 zeby poćwiczyć ! Bo pózniej na szczepienie, teraz wróciliśmy i odciąganie a potem lecę pomoc mamie przy kwiatkach no i jutro jeszcze teście przyjezdzaja trzeba dom ogarnąć, ugotować... Dobrze ze maz ma dzisiaj wolne to mi pomoże.
Mały na szczepieniu był bardzo dzielny tylko troszkę zapłakał przy wkłuciu, wazy 8 kg mierzy 71 cm. Na następne szczepienie dopiero w 13 mies zycia.
Ramaniu ale jaja dobrze ze lekarka fajna i ze szybko zareagowalas. Wiem ze nie jest łatwo ale nie łam sie, musicie przetrwać i uporać sie z tym jaknajszybciej, buziaki dla was ! :*
MMK a wy jak po szczepieniu? Mam nadzieje ze mimo szczepienia i ząbków mała była dzielna :)
Skakanka ja jeszcze odciągam 6 razy ale tez po mali planuje ograniczyć do 5 bo jedno odciągnięte i tak zamrażam jak mi zje cały obiadek. I odciągam ok 160/170 no chyba ze w nocy lub po nocy to 200 dawniej nawet 240.
Asiaskin szkoda ze u was z partnerem nie jest za dobrze, ale trzeba byc silnym. Mam nadzieje, ze sie dogadacie

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Sh88 u nas tez obylo sie bez wiekszej afery;) nawet tak sie rozgadala dlugo pierwszy raz, ze babka w gabinecie smiala sie, ze gada jak Hanka Bielicka :p chwile zaplakala ale to bardziej przy przytrzymaniu raczki niz wkluciu. Takze w porzadalku . No moja kluska przebija chyba wszystkie dzieciaczki forumowe wagowo.. 8950 i 70cm :p
My jeszcze we wrzesniu i listopadzie pneumo, i we wrzesniu na zoltaczke bo przez szpital nam sie poprzesuwalo.

Odnośnik do komentarza

Okazało się ze nie mamy trzydniówki, tylko zapalenie układu moczowego. W trzydniowe po trzech dniach wysokiej gorączki powinna wystąpić wysypka, a u małej nic. Na szczęście mamy bardzo myśląca lekarkę, która szybko reaguje.
A czy jest jeszcze jakiś maluch co ma 7 miesięcy i niezbyt lubi sie przekręcać z pleców na brzuszek i odwrotnie?

Odnośnik do komentarza

Aga
chyba nie jesteś zachwycona? Ale będzie dobrze, może to pomoże mu dorosnąć.

MMK
to fajnie że bez afery sie obyło :) No baaardzo niezła ta waga, jest chyba najcięższa na forum, a jedna z najmłodszych :)
mój na szczęście się ogarnął z waga i juz tak nie przyrasta, ale wzrost ten sam. Mi lekarka powiedział, że to przez to, że on wciąż jest w ruchu i duzo energii zuzywa.

Ramania
życzę duzo zdrowia dla malutkiej, a Tobie jeszcze więcej cierpliwości.

Kasia
cebula to był dodatek tylko do reszty. Podstawa to był ziemniak i cukinia, trochę kalafiora lub buraczka. Tak jakby do całego ziemniaka i 1/3 małej cukinii dodac plaster cebuli. Dolegliwości nie było, kupa w normie.

Mój dziś całe popołudnie wciąz miauczy, mam go naprawdę dość. Cierpliwość na wyczerpaniu.... To nie, tamto nie, i jeszcze inne nie....Jeść nie, spac nie, bawić się nie :) Wrzeszczec taaak!

Ło Boziu, wysłałam Wam fotke nowej fryzury, ale co ja się umeczyłam zrobieniem fotki.... Selfie nigdy nie robiłam, to nie moja bajka. Ja nie umiem, palce chyba za długie, zeby trafić na telefonie w to pstryknięcie, głowa przycięta, ale trudno - w zarysie widać....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

peonia cierpliwosci zycze,tak jak wczoraj napisalam ,jak sie jest z dzieckiem 24/24 oszalec mozna,jak sie go nie widzi to tez zle:p Mam nadzieje,ze Smerf Maruda go niedlugo opusci;)
emilia i ramania wspolczuje chorob:( Mam nadzieje,ze szybko sie maluszkom poprawi.
My tez wlasnie wracamy od lekarza,bo pojechalam jednak z tym jego biednym paluszkiem. Raz przez 6 miesiecy mu obcielam paznokcie od nozek i jeszcze zle:( Teraz wdala sie infekcja wiec mamy jaki silny antyseptyk na recepte i mam podwazac po kapieli-masakra:( ile to glupot czlowiek musi nieswiadomie narobic:(
mmk no widze,ze Lenka wyskoczyla na prowadzenie. My chyba zaraz po niej,bo Matheo wazy 8.800 kg i 3 tyg temu mierzyl 72cm:) alez nam wielkoludy wyszly:) A ty i twoj maz jestescie wysocy?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlh371lbevm3jb.png

Odnośnik do komentarza

HunnyBunny z paluszkami i nóżek tez miałam problem jak był mały, miał zaledwie dwa tygodnie jak zaczęła zbierać sie ropa, a w ogóle ich nie obcinalam, po prostu samo tak wyszło. Jaka miał 3 lata poszłam do podologa to był bardzo zdziwiony ze można mieć takie dziwne pazurki, widocznie taka jego uroda. Na szczęście teraz nie ma problemu, tylko muszę uważać jak obcinam.
Myśle, ze po kilku smarowaniach na pewno bedzie poprawa.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Emilia a powiedz mi u Was była tylko gorączka ?jak doszła do tego że to zapalenie układu moczowego?a i jeszcze ile czekalas zanim poszłaś do lekarza?wyparuje tak bo jak wczoraj wam pisałam że moja mała dostała gorączki to tak utrzymuje się ona do teraz.W okolicach 38stopni.Po podaniu syropu podnosi się co 6-7 godzin.Poza tym nic innego się nie dzieje.Też się zastanawiam czy to nie 3dnowka.
I tak jak pisałam wcześniej moja przewraca się sprawnie na brzuch ale odwrotnie nie umie ;-)
Ja się pochwalę skonczylam swoje wyzwanie yeeeeee!!!mistrzunio hehe
.Teraz jak brzuch mi spad przez okres to naprawdę widzę efekty.Od jutra lecę z jakimś nowym programem :-)
Dziewczyny satysfakcja jest!było jeczenie ze się nie chce itd ale naprawdę warto spiąć pośladki i dac z siebie !!!Dziś porobie foty żeby jeszcze porównać hehe
MMK na serio Lenka to kawał kobietki hehe.Fajnie taka kluseczka!I fajnie że była dzielna dziś.Tak samo jak maluszek sh88.Brawo dla nich!
Aga no to brat podwójnego gola trafił ;-) fajnie.
ramania uściski dla Ciebie żebyś nabrała sił !nie lam się dasz radę!

Odnośnik do komentarza

Gorączka pojawiła sie w poniedziałek po południu, a od południa mega marudzenie i brak apetytu, a ona ogólnie bardzo spokojna i wcale nie płacze. Gorączka do wczoraj w nocy, po lekach wracała po 5-6 godzinach właśnie do 38 st. Pierwszy raz byłam u lekarza na dyżurze w szpitalu w poniedziałek wieczorem. Oslychowo wszystko Ok, uszka w porządku, wiec lekarka obstawiła ze to zeby. Wiec czekałam do wczoraj i poszłam do rodzinnej, stwierdziła ze jak to trzydniówka to dzisiaj powinna mieć wysypkę, jak nie to badanie moczu i trafiła w problem. Mamy antybiotyk i mam nadzieje ze jej szybko pomoże. Dzisiaj już nie miała gorączki, ale dalej niespokojna jest.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Emilia dziękuję Ci za info.U mnie jest dokładnie jak opisujesz.Z racji tego że net weekend to jeśli będzie się tak utrzymywać tak calybczas to czekam do poniedziałku.Jeśli będzie to 3dniowka to do tego czasu akurat 3dni minął u jeśli będzie wysypka to będzie wiadomo jeśli nie to do.lekarza w poniedziałek właśnie pójdę.A jeśli coś się zaostrza to na pogotowie pocisne.A to w takim razie ile dni dni powiedz minelo od puerwszej gorączki do wizyty u lekarza?nie licząc tego badania w szpitalu?4dni tak dobrze liczę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...