Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

... Co robic.
Aga ja pitole nie strasz!! Bo dzisiaj drugi dzien bez tabletek i jakos czuje ze niedługo go dostanę, chociaz idealnie bybylo gdybym nie miała przez cały czas kiedy kp :)
Jo jak tam u was ?
Inferno dalej sie złe czujesz? Wrzuć film jak Kacperek raczkuje :)
Dziewczyny jeszcze dzisiaj w rano pisałam, ze mój maly nic nie gada.. A dzisaj zaskoczył mnie monologiem mamamamama :p nagrałam go na tel ale tylko 7 ake bo juz mi sie pamięć w tel skończyła jak nagram dłuższy film to wrzuce na pocztę :)
Mamo Stasia napewno super fryzura zobaczę jak dorwie laptopa :)
Cosmic trzymam kciuki, zeby to było z powodu ząbka i nie rozwinęło sie w cos innego.

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość skakanka

Dziękuję a przyjęcie:)
A wiec... Kluska urodziła się naturalnie 2 tyg po terminie, poród wywoływany, na szczęście ekspresowy 3 i pół godziny:)
Ogólnie wspominam go ok, gorzej gojenie się po nacięciu:(
Klucha ma skończone 7 miesięcy, niestety nie raczkuje, nie pełza i nie siada, bo jest dzieciątkiem o obniżonym napięciu mięśniowym, także rehabilitujemy się intensywnie z nadzieją że niebawem dorówna do innych dzieciaczków. Karmię ją moim odciąganym mleczkiem i od 6 m-ca rozszerzamy dietkę intuicyjnie :)

Odnośnik do komentarza

Mamo Stasia
mnie chodziło o to, aby spał lepiej, bo miałam pobudki nawet co godzinę, więc przez około 2 tygodnie, jak tylko skończył 4 miesiące próbowałam mu wciskać rózne rzeczy, choćby po parę łyżeczek. Mimo, że to nie schemat karmienia piersią :)
Wreszcie załapał. Ustawiłam mu porę na około 20.00 i zawsze teraz jest wtedy głodny. Codziennie próbuję mu zrobic coraz wiekszą porcję, ale stawał na max około 140 g. Dzis zrobił wyjątek :) Może stanie się regułą.
Owoce/deserek daje około 11, podobnie jak kolacje wciąz próbuję powiększyć. Na razie stanął na około 90 g.

MMK
chyba maluchy na mm jedzą jednorazowo większe porcje. Bo na kp to jedzą często i mało, potem tak im na dłużej zostaje, bo żołądek przyzwyczajony.

Wczoraj dwoch synków zabrałam na USG jamy brzusznej. No starszy miał pusty żoładek i pełny pęcherz, a mały odwrotnie :)) A spił tylko cycka przed wyjściem.

Sh88
a ja nie pamiętam pierwszych okresów po porodzie jakoś dramatycznie. No były bardziej obfite może. Hehe, ale po roku od porodu to mi to nie robiło takiej wielkiej sprawy :)
To bardzo indywidualne, ja nie miałam dopóki karmiłam, nawet jak tylko raz dziennie - a raczej 'nocnie', przy córce.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peoniu no jasne, masz racje. Wiadomo, ze na mm to inaczej z brzuszkami i porcjami.

Ja mam taki problem, ze za cholere nie wiem kiedy sie spodziewac okresu. Pierwszy byl w lutym, drugi tez- dwa tygodnie pozniej. W kwietniu przez jeden dzien, w maju cisza, w czerwcu od 2 przez tydzien. Teraz jest 7.07 a tu okresu brak. Niby czuje, ze chyba sie zbliza. Ale jednego dnia brzuch boli a nastepnego cisza.. ciekawe kiedy mi to dojdzie do ladu. Teraz jeszcze nie wiem jak te tabletki sterydowe beda dzialac, czy bedzie to mialo wplyw na okres czy nie? Peoniu moze Ty cos wiesz na ten temat, bo wspominalas, ze przyjmowalas takie. Maja wplyw na termin okresu?

Odnośnik do komentarza

Witam wieczorowa pora
malvina dziskujemy za komplement w sprawie imienia-pochodzenie wloskie,bo sie nie moglismy pomiedzy polskimi i francuskimi dogadac. Dolaczam sie tez do stwierdzenia,ze bardzo ladna jestes i pasunesz na "mamusie":) Emma raczkujaca wymiata;)
aga klaudia super:)
sh bartus siedzi jakby od zawsze potrafil tak:)
Jak tak patrze jak te wasze dzieci siedza,raczkuja itd to mam wrazenie,ze u nas sie to nigdy nie stanie..
Ps wczoraj caly dzien bylam z Malym i pod wieczor mialam tak dosc,ze myslalam,ze wyjde z siebie,dzis z kolei go niewiele co widzialam i.. tesknilam za nim szalenie! Tak juz zawsze bedzie?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlh371lbevm3jb.png

Odnośnik do komentarza

HunnyBunny ja mam tak samo jak Ty. Co prawda bardzo rzadko odwiedzam prace, a w domu nie raz narzekam jak Lenka daje w kosc, ze jestem padnieta. Ale jak nie ma mnie caly dzien z nia, to ciagle dopytuje jak tam i prosze o mmsy. A po calym dniu pracy jak wracam to ona spi i wtedy w nocy mimo ze zmeczona z radoscia wstaje do niej by moc ja przytulic ;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie,dawno nie pisałam bo mąż za granicą i sama z małym 24/24 to poprostu padam. W weekend już wraca więc będę się odzywać. MMK jeśli możesz również proszę o Waszego maila to w wolnej chwili coś podeślę i również Was zobaczę. Mój adres bombeluna11@gmail.com. Do weekendu. :) i z góry dzięki

http://www.suwaczki.com/tickers/17u92n0aj0k4d86k.png

Odnośnik do komentarza

Aga bidulko, mam nadzieje ze reszta nocy przespana, ja zabawiam sie w chałupnictwo-robótki ręczne czyli odciągam cyce.
Skakanka widzę, ze ty tez odciągasz opowiedz wiecej, dlaczego tak wyszło ze odciągasz a nie podajesz piersi i co ile godzin odciągasz.
Hunny nie przejmuj sie, któregoś dnia cie zaskoczy zupełnie nowa umiejętnością:) dzieci sa niesamowite, tak jak z tym gadaniem, wczoraj rano pisałam ze nie moge sie doczekac az sie rozgada, a po południu takie monologi dawał ze szok :)
Idę spac dalej :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wszystkim. Boże dziewczyny ale sie wyspalam, Hania tylko raz obudzila sie na butelkę później troche sie poprzekrecala i spala do 6, jest moc he he. Wczesniej budzila sie co chwile wiec w dzień chodzilam jak zombi. Mam nadzije ze u Was te nocka spokojna.
Zalogowalam sie w końcu na nasza poczte. Dziewczyny ale z Was laski, wszystkie śliczne i zadbane. Dzieciaki kochane, Jo Twoja cora piekna, Emma zapierdziela jak moja Hanka i tez postaram się przeslac filmik, Bartus, Stas, Mateo i wszyscy nasi forumowi chlopcy przystojniaki male. Tak jak któraś pisaka jakbyśmy zalozyly zlobek to bylyby tam najpiękniejsze dzieciaki he he bo nasze.

Odnośnik do komentarza
Gość askasin

Hej dziewczyny:) Pędzicie ostatnio z postami.
Witam wsszytskie nowe mamuśki. Ja dzisiaj tak tylko z grubsza piszę. Pokłóciłam się z partnerem i dzisiaj wyżywam się na mieszkaniu i zaległosciach w domu, więc sprzątanie na maksa. Zero neta i tv. Skupiam się na sprzątaniu i małej.

Moja Ala je 5 razy dziennie, zależy jak wstanie. Na poczatk 2 raxy mleko po 180ml, potem obiadek i soczek lb woda, potem deserek lub mleko, a potem kaszke.

Sh88 podziwiam Cię z tym odciąganiem piersi. W ogole jak Bartuś pieknie siedzi. I jak pełza, super!

aga mam nadzieję, że się wyspałaś.:)

Gratulacje dla każdego dzidziusia, który już raczkuje. Moja na razie tylko sie turla na około siebie.

Byłam na poczcie naprawdę piękny nasz żłobek:P
I piękne mamy.
Ile wasze dzieci już potrafią. Czasami się dołuje, ale wiem, że każde dziecko ma własne tępo. Zazdroszczę Wam pozytywnie.

Życzę miłego dnia mamuśki!

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

askasin nie martw się moja mała to też leniuch.Obraca się na brzuch a już potem na plecy to nie.Pozostając na brzuchu coś tam próbuje pelzax ale do raczkowania czy siadani to jej jeszcze daleko.Też się zastanawiałam czy już nie powinna zacząć tego robić ale dałam że na luz.Przyjdzie czas to sama się nauczy.Postanowiłam tylko częściej jej stwarzać okazję do ćwiczeń hehe częściej kładę na puzlach żeby się bawiła i nie reaguje oś razu jak zaczyna marudzic ze nie chce już leżeć na brzucu.Może to ja zmobilizuje do ćwiczenia obrotów na plecy :-)

Odnośnik do komentarza

Czesc wszystkim,
U nas wreszcie jakas dobra noc,Maly spal do 6.15 bez ani jednej pobudki! Bylam w szoku! Mila odmiana po tych nieprzespanych 2 tyg. Za to my sie obudzilismy o 3,bo nie bylo pradu,a ze mam przy lozku nianie elektroniczna,ktora stracila"lacznosc" to sie w niej wlaczyl alarm,ze nie dziala:/
Aha no i wlasnie zerknelam wglab paszczy mojego Malenstwa i te dwie wredne gorne jedynki wreszcie zdolaly sie przebic:) Tak wiec mam nadzieje,ze chwila spokoju teraz bedzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlh371lbevm3jb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...