Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny ja to jak zawsze odzywam sie co któryś dzień i ciężko zaleglosci nadrobić ale remont w domu plus mój raczkujaacy rozrabiaka pochlaniaja 100% czasu.
Blanka moja Hania tez jest naauczona na rękach. Zalilam sie kilka miesięcy temu ze mala nie nawidzi wózka ani samochodu wiec uziemione bylysmy na cacy i wózek dalej bee i nie ma szans na spacer a samochód w miarę ok ale tylko krótkie trasy. Z rak mi teraz troche zeszla bo raczuje ale i tak uwielbia być noszona. To moja wina bo poczatki byly trudne, nauka picia cycka później kolki i mala non stop byla na rękach. Niestety tak zostalo. Juz nawet sie nie zale bo troche sie przyzwyczailam pewnie he he.
Jeśli chodzi o jogurty jogolino to moja Hancia wcina. Kilka smaków juz probowala i w miarę ok jej wchodzi chociaż ona raczej niejadek jest.
Zmiana fryzury ekstra pomyśl bo czlowiek od razu taki "odświeżony" ale ja niestety z dluzszych narazie nie zrezygnuję bo przy Hance mam zero czasu dla siebie a już o ukladaniu wlosow nie wspominam wiec codziennie wlosy zwiazuje i spokoj.

Odnośnik do komentarza

Doskonale rozumiem mamy, które musza nosić swoje maluchy. Od poniedziałku moja Hania toleruje tylko rączki, usypianie i zabawa tylko na rękach. Chociaż nigdy tak nie miała, jako malucha w ogóle jej nie nosiłam tylko przenosiłem a zasypiała zawsze sama w łóżeczku lub na spacerze w wózku. Tłumacze sobie ze to przez zabki, których nie ma a dziąsła są mocno napuchnięte. Co do jogurtów typowo dla dzieci to małej kupiłam raz, w wygodny. Wole dawać zwykły jogurt naturalny z owocami. Wychodzi taniej i dużo zdrowiej. Mam tez pytanie do mam dzieci które przechodziły trzydniówke. Jakie miały maluchu objawy poza gorączka?

Odnośnik do komentarza

Dziękuje cosmic ;) wyobrażam sobie jak sie tam masz z nim, byłam kiedys w podobnej sytuacji w dodatku moja starsza podopieczna uwielbiała mi robic na złość. Z drugiej strony to jednak fajnie bo cos sie dzieje i można sie pośmiać troszkę z tych sytuacji. Dzieciaki sa komiczne jak rozrabiaja. A dziadek od męża mówi ze syn ma byc brudny i kląć i to wtedy jest najlepsze dziecko.

Sh za to Twój juz siada hehe a Stasin tylko gada i gada i marudzi ze nigdzie sie przemieścić nie da choć turla sie tu i tam. A widzisz różnica miedzy nimi to kilka dni. A z ta mowa jest jak pisze Peonia. Dzieci uczą sie nowych rzeczy a inne odkładają na pozniej. Jeszcze mu chrupkiem buźkę uciszysz ;)

Peoniu wzielam pod uwagę ta butelkę z łyżeczka bo juz właśnie pisałaś wcześniej. Lovi ja chyba ma w swoim arsenale, z tym ze on wie co to łyżka i wie ze ma otworzyć buźkę ale mu nic nie smakuje. Po pierwszej łyżeczce juz wiecej jej nie otworzy i jak ten dwulatek w buncie krzyczy i nogami przebiera.
A co do fryzjerstwa to mam przyjaciółkę właśnie. A do porodu bywałam codziennie u niej na zakładzie wiec mogę sie uznać za obserwatorke hehe pytaj o co chcesz.

Ramania co do fryzurki zapytaj swojej fryzjerki bo nieraz sie takie niesforne w krótkich swietnie układają na fryzurę typu "dopiero wstałam" totalny luz a wyglada swietnie. Gorzej jak masz ciężkie i całkiem proste to takich ani na szczotce nie wyciągniesz i bedziesz miała wiecznie tluste. No przynajmniej tak to bedzie wyglądać. Jest mnóstwo kobiet którym pasuje fryzurka Kozuchowskiej i całkiem niezłe sie ja układa. Ale to juz totalnie na krótko.

Magdula a dalej wozisz mała w nosidełu? U nas tez czasem były krzyki podczas jazdy choć nie takie jak u Ciebie. W koncu kupiliśmy fotelik który mam z przodu i przodem do kierunku jazdy. Jestem z niego zadowolona. Ma 4 funkcje leżenia. A Stas chyba jeszcze bardziej bo widzi wszystko i jest wygodniejszy.

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza

Załączyłam kompa i ogladałam wasze dzieciaczki :) Sh no świetny Twój maluśki! Gdzie tam mojemu do Twojego! Super jest!
Malvina podzielam zdanie dziewczyn macierzyństwo sluży Ci okropnie cudownie :) śliczna mama i córcia!

A Zośka wymiata haha właśnie tak babababa a ten jęzorek mieli w każdą stronę. Świetna! Musze nagrac jak Stasin gada ale on co zobaczy telefon to albo się śmieje albo poważnieje.

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza

Mama Stasia- tak nosidlo ratuje mi życie bo inaczej nawet zakupow nie bylabym w stanie zrobić. Probowalam mala przekonać do wózka, czym zaciekawić itp ale po 3 minutach sprzeciw a nie mam serca sluchac jak wrzeszczy i sie napina w tym wózku. Wiem ze jeszcze pozaluje tych slow he he ale już bym chciala żeby zaczela chodzić he he he

Odnośnik do komentarza

Malvina dolaczam sie- piekna jestes! Corcia oczywiscie tez ;)

magdula nie moge wyswietlic calej wiadomosci, widze tylko czesc. Mozesz mi podac tutaj co jest po "@" ? To wtedy Ci wysle.

U nas dzis sie wlasnie poprzestawialo. Tym razem Lenka miala pobudke znow przed 2, ale po butli od razu spac. I rano wstala przed 7, ale zaskoczyla nas, zjadla i dalej spala do 9. Bosko. Pozniej jeszcze w ciagu dnia od 11 do 13 z minutami. Chyba odsypia troche ostatnie nieprzespane dni i noce. Jutro mamy szczepienie. Lence zostal leciutki katar wiec pewnie zaszczepi, tak jak ostatnio. Boje sie jak cholera, bo jesli do tego dojda zeby to nie wiem co bedzie. Na razie chyba chwilowy zabkowy spokoj.
Teraz wlasnie lezymy i Mala walczy ze snem. Oczy jej sie zamykaja a nie chce zasnac. Hmm . Tez ostatnio bardzo absorbujaca. Jedynie co sie sama soba zajmie to pod warunkiem ze porzadnie wyspana i najedzona, ale to tylko kilka minut wytrzymuje. Tak to jak sie oddalam to wrzask, wracam usmiech od ucha do ucha. Widocznie taki etap.

ramaniu fajna fryzura! Tylko mi akurat w takiej byloby chyba nie do twarzy..
Mamo Stasia moze Ty rzucisz okiem na moje zdjecie i podpowiesz jaka fryzurka by mogla mi pasowac? Nie chce na jakos bardzo krotko, ale tez w koncu cos zmienic, miec na glowie cos nowego. Boje sie tylko, ze jak zetne to buzia mi sie zrobi taka pucia od razu;p

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

blanka no tak twój ma 9 lat ale nim trzeba się zająć tamtego tym bardziej współczuję Ci tego noszenia na rękach.Mój ma 3,5 i jeszcze czasami chce żeby jego nosić ;-).Ja raczej jak Peonia próbowałam nosić jak najmniej ale teraz to wiadomo że wszystko interesuje i się podotykac chce to więcej nosić trzeba.I też czasem ryk jak odloze żeby coś Filipowi zrobić czy pomóc.
Moja mała ok 18 dostała dziś gorączki.Zero kaszlu kataru nic takiego.Nie wiem czy to nie ząb jakiś idzie.dałam syrop i przeszło.będę monitorować sprawę i zobaczymy jak będzie w nocy.
Emilia85 moje dzieci nie mialy nigdy 3dniowki więc nie pomogę Ci.
Ale mojej siostry dzici mialy i u nich właśnie objawialo się tylko wysoka gorączka niczym więcej.
Kurcze dziewczyny ale was wzięło na te ścinanie włosów.Ja to bym chciała nawet jakoś sciac ale za leniwa w tej kwestii jestem.Zwiaze w kucyk a najczęściej w kok i mam z bani.Jeśli chce być w rozpuszczonych to je poprostu susze na szczotce i czasem prostuje.Nie mam weny do układania i wiem ze jeśli bym sciela to bym zalowala bo jednak z długimi wygodniej

Odnośnik do komentarza

cosmic w sumie masz racje. Lena tak ciagnie mnie za wlosy i wyrywa, ze i tak musze chodzic w zwiazanych non stop. Czasem jak wychodze z domu i wsadze ja do wozka to wtedy rozpuszczam by odpoczely. Moze zaczekam az podrosnie i przestanie tak robic, to wtedy zmienie fryzure.. o ile znajde cos odpowiedniego i sie odwaze ;p

skakanka witaj. :) podbijam, opowiedz cos o Malej i o porodzie. A nie udzielalas sie kiedys na forum? Kojarze taki login, albo ktos inny pod takim pisal albo cos mi sie pochrzanilo ;p

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

Skakanka Witaj!
Blanka -współczuje! ja starałam się jak najmniej nosić bo wiadomo potem człowiek uwiązany, od samego początku była mata. Nieraz wymusza aby wziąść ją na ręce! Co jest słodkie jak wyciąga te swoje małe łapki!

Włosy: to ja jestem jakaś inna wszystkie ścinają a ja nie mogę się do czekać aż urosną i będę je mogła spiąć, bo Klaudek wszystkie wyrywa i to z taką siłą że zastanawiam się skąd ona jej tyle ma.

Dziś moje dziecko jak sobie pełzało to do pełzało się do gniazda i za kabel. myślałam że jeszcze trochę czasu mam za nim będę za nią latać, no cóż.

Odnośnik do komentarza

Emilia
trzydniówka u nas to była wysoka gorączka plus drobniutka wysypka. Mija po trzech dniach bez leków, jak reką odjął. Tylko ibuprofen czy paraceamol.

Dzis dziecko mnie zaskoczyło. Próbowałam mu dac buraczki, a że słoiczki tego nie oferują dla tej grupy wiekowej - ugotowałam z ziemniakiem, cukinią i cebulą, dodałam indyka. Smakowało mu, ale jak to burak - grudki są i to go wyraźnie wkurzało. No kiedyś do grudek musi się przyzwyczaić...
No nic, po połowie słoiczka 125 (jako miarka) odpusciłam mu. Podałam kolejny, juz z Gerbera tym razem, wciągnął cały. On nigdy tyle nie zjadł. Zazwyczaj pod koniec porcji juz nie chciał, zostawiał zawsze jakąś łyżeczkę.
Tym bardziej mnie zdziwił, że jakieś 20 minut prze słoikami spił cycka, bo bardzo się domagał.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Peoniu
Przody mam dłuższe dzięki czemu jeszcze mogę kitę zrobić:) tyle że tych włosów za nic nie chwycę.
Mamo Stasia
Moje włosy to raczej sklasyfikowała bym w kategorii cienkie liche i wypłoszowate, a nie grube i ciężkie:) póki co jestem zadowolona bo układanie zajmuje mi 5 min i dzięki szczotce nie muszę używać prostownicy. Z krótkim cięciem to się zastanawiam bo mi włosy na wilgoć reagują i falują, no i pianki nie mogę używać bo mnie od razu wszystko swędzi:/
Emilia
Jakiś czas temu pisałam o tym że mała po szczepieniu miała wysoką gorączkę. Rozmawiałam potem z lekarką na ten temat i twierdziła że musiało nam to połączyć się z 3dniówką. Ogólnie w 3 dniówce dziecko ma raczej tylko gorączkę. Wysoką, trudno zbijalną i szybko powracającą. U mnie po 2h od podania leku temp znów rosła.
Malvina
Obie jesteście piękne.
Kalinka
Zosia gada na podobną nutę co moja:) super to brzmi.
Sh
Bartuś mega silny, pięknie siedzi:) Przy okazji odmeldowuję we wtorek poszedł weider, w środę 10 min skalpela(bo mnie smarki zalewały) dziś hmm a mogę 2xpo 30 min gry w piłkę nożną z synem zaliczyć do treningu?
Dziewczyny czy wasz pierwszy okres po porodzie też był taki obfity?

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

Ramania- obfity to mało powiedziane, lało się i lało się i lało się. Pierwsze dwa dni to była masakra, spałam na podkładach po porodowych, bo było to nie do opanowania. teraz już lepiej.
Mama Stasia- super fryzurka.

Odnośnik do komentarza

Ramaniu super fryzurka chciałabym cie w niej zobaczyć z przodu :) sama miałam taka sama jak byłam w ciazy teraz troche zapłaciłam do ramion do równa i wlasnie za miesiąc wybieram sie do fryzjera i mam zamiar zaszaleć napewno z kolorem a z długością jeszcze zobaczymy. Ja nawet w nocy spie ze spietymi wlosamibbo tak mi wypadają ze pózniej pełno ich w pościeli ;/ a grę w piłkę pewnie ze mozesz zaliczyć każda forma ruchu jest dobra :) ja dzisiaj turbo wyzwanie zrobiłam a dzisiaj przyszła mi ta nowa płyta chodakowskiej "rewolucja" od samego oglądania sie spocil, az boje sie jutro to zrobic :p
Witaj skakanka im nas wiecej tym lepiej:)
Peoniu to niezły apetyt miał dzisiaj twój mały :) mój dzisaj tez wsunal cały obiadek 190 słoiczek. Próbowałam mu dzisaj dac nowe mm bebilon pronutra ale tez nie chce tego jesc wiec juz nie wiem co rob

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Emilia fajnie ze pytasz bo nawet bym nie wiedziała ze takie cos jest. Skąd takie choróbska sie biorą?

Eureka !!!
Peonia skorzystałam z Twojej metody dawania obiadku na wieczor. O 18 zjadł pol słoiczka tylko musiał popijać co 3/4 łyżeczki.
A Twój bobas to rekordy bije w jedzonku. Kurczę jak go przekonałas?

Ramania takie włosy (krótkie) sie układa na wszystkim tylko nie piance i gumie. Pianka powoduje obciążenie włosa i jego wysuszanie. A jest mnóstwo innych preparatów do układania. Za to Twojego boba to jak mówisz na szczotce najwygodniej. Hehe takie dwa warkocze rób sobie i bedziesz miała spięte ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, w koncu otworzyly mi sie filmiki. Meeeega wszystkie! :) wyslalam rowniez jeden :)

Mamo Stasia no fryzutka piekna, ale chyba bym sie nie odwazyla wlasnie na te boki. Kurcze no bede szukac :))

ramaniu moj okres to nie dosc, ze tak jak aga pisala "obfity to malo powiedziane" to na dodatek bolacy jak cholera. Nie wiem kto powiedzial, ze po porodzie miesiaczki nie sa tak bolesne. Albo byl to jakis facet ;p albo ja jestem wyjatkiem.

Moja Lena tez wcina sloiczki 190, ale dzis nie zjadla calego i owocow tez malutko. Przekonamy sie jutro jak tam waga sie zmienila po 5 tygodniach ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...