Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Hunny no to dobrze by bylo. Zycze Ci abys odpoczela. Moja mama w przyszlym tyg ma urlop wiec moze ja wyskocze jakos do pracy dorobic na te wakacje, bo tez mamy wyjazd w sierpniu. Ale nie wiem czy beda potrzebowali pomocy ;)) a pod koniec lipca tesciowa ma urlop i tez sie deklarowala, ze jak cos to ona chetnie pomoze. Ale ogolnie ja nie narzekam na nocki, szczegolnie ostatnio jest (tfu tfu) super.
Peoniu u nas dzis na zmiane deszcz ze sloncem, ale od rana jest strasznie silny i zimny wiatr, nawet wydali ostrzezenie przed wichurami, takze my tez dzis w domku. Tyle, ze na Lenutke jakos tak dziala ta aura, ze znow padla ;p

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny
Zakupilam sobie test i wyszedl negatywny. Moje samopoczucie znow nienajlepsze. Mdli mnie, brzuch i plecy bola jak na okres, o zawrotach głowy nie wspomne. Nie wiem o co chodzi. Czy mozna czuc sie slabo z braku okresu? Bo takie opinie tez słysZałam, ale akurat od kobiety ktora piersią karmila 15 mcy i zaczela zle sie czuć. Ginekolog odradzil jej karmienie, dostala okres i bylo ok. Tylko ze ja Kuźwa karmie pol roku. Slaba jestem okropnie.
A u Was Dziewczyny z chorobami jak? Lepiej?

Odnośnik do komentarza

Inferno
ja przy córce miesiączkę dostałam dopiero po 14 miesiacach, jak definitywnie przestałam karmić. Wcale źle sie nie czułam :) Też jeszcze okresu nie mam i wcale z tego powodu nie narzekam.
Przyznam, ze nie słyszałam nigdy o tym, że tak może być.
A może własnie pierwsza miesiaczka próbuje Ci sie wykluc??? ja najgorzej czuje się przed miesiaczką.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Dziewczyny śliczne te Wasze maluszki:)
Peoniu Ignaś nie podobny do rodzeństwa, ale wszystkie dzieciaczki masz cudne.
Dziewczyny możecie uznać mnie za wariatkę, ale ja jestem przeciwnikiem tego aby umieszczać w widocznym miejscu imię dziecka. Czy to na opasce czy na tych tabliczkach co ludzie w autach mają lub na wózkach. Uczymy dzieciaki aby nie gadały z obcymi. Podchodzi jakiś psychol i zaczepia dziecko. To może nawet powiedzieć że go nie zna. Ale jak taki debil zna imię to powie dziecku: Jasiu znam twoją mamę i kiedyś się poznaliśmy bo skąd znałbym twoje imię? Dla dzieci ten argument wystarczy. Wiem że jak ktoś chce to się dowie jak dziecko ma na imię czy to podsłuchując naszą rozmowę czy na placu zabaw czy jak rówieśnicy wołają. Ale uważam że nie ma co ułatwiać psycholom. Takie jest moje zdanie możecie się ze mnie śmiać.
Peoniu
Ja mam takiego dłuższego Boba. Jak dorwę kompa to podeślę zdjęcie bo fryzjerka zrobiła. Choć myślę nad skróceniem i jeszcze inną fryzurą ale nie wiem czy na moich włosach wyjdzie. Feyzjerka poleciła mi dobrą szczotkę i nawet nie męczę się z układaniem a moje włosy raczej z tych niesfornych.
Dobrze że o tym mięsku z gerbera przypomniałaś. Też muszę je kupić i do jarzynek dodać:)
Inferno
Chyba kamień z serca Ci spadł. Czujesz się pewnie fatalnie przez hormony, które robią co chcą. U mnie wczorajsza niemoc to zdecydowanie hormony i okres. Dziś nie jestem rozbita jak wczoraj za to zawroty głowy mam. Także trzymaj się.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny no zjadło mi pista ehhh z tabletu mi zjada posty z tel coś mi się strony zacinają a kompa bardzo radko włączam

Peonia ja kupuje z gerbera lub bobovity i tam jest jeszcze indyk z dynią bez marchewki

Tyle napisałam a teraz mi wyleciało z głowy

Ja Milence daje dwa stałe posiłki jarzynki z mięsem i deserek chciałam powoli przejść na mm tylko ze po bebilonie Milena wymiotuje i kupiłam bebiko dałam jej z butelki kilka łyków ale otrzepywała się a później zacisnęła buźkę i koniec

Mnie włosy tez garściami wychodzą i jeszcze nie dostałam okresu ze starszą dostałam po 6 mc

Gratuluje umiejętności Waszych dzieciaczków moja to jest leniwa

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ramania
dziękuję za miłe słowa :)
Dobrze, że u Ciebie lepiej z samopoczuciem.
W kwestii imienia zgadzam się w pełni z Tobą.
No i fryzury zrobiłysmy takie same :)

Oligatorka
tak znam tego indyka z dynia, ale dyniaa to mu az tak nie wchodzi :( Zapomniałam dopisać, że to mają byc mało dyniowe dania :) On najbardziej lubi marchew.... Ale moją mieszankę kalafior/ziemniak/cukinia/cebula wtrynił natychmiast.
Mm próbowałam wprowadzic od dawna. Po każdym jest reakcja alergiczna. Jak popił z butelki to wymiotował, jak dostał ciut do kaszki ulewał i była wysypka :(
Ja z telefonu mogę napisac góra 3 zdania, potem tnie posty i w siną dal wywala. Mogę sensownie pisac tylko z kompa.
Mięsko daje juz codziennie, ale mój już od ponad miesiąca je jarzyny. Dodatek glutenu dawałam codziennie ostatnie parę dni, ale teraz przerwa, bo nie wiem, czy resztka wysypki to została po truskawkach z mojego mleka, czy to może gluten.

Szpanga
to łączy nas waga :))
Ale spać z maluchem bardzo nie lubię. Musiałam w pierwszych miesiacach, bo inaczej wcale by nie spał w nocy, ale z ulgą się go pozbyłam :)
Teraz zostaje przy mnie nad ranem, jak obudzi sie około 6 na karmienie, bo juz nie bardzo sam wtedy chce spać. I też za tym nie przepadam :(

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny karmiące piersią - Cosmic, Peonia (Inferno już pytałam), przepraszam jeśli kogoś przeoczyłam - mam kolejne pytanie. Mianowicie, czy po zupce i kaszce dajecie jeszcze cyca? Jesli tak to od razu czy z jakas przerwa? Czy moze jednak u Was taki posiłek już zastępuje jedno kp?
Ostatnio na wizycie pediatra mówiła mi ze później taki obiadek zastąpi jedno karmienie, ale kurde zapomniałam dopytać kiedy i jak sie za to zabrac? Lena zaczęła zjadac cały słoiczek 125 ml dopiero od tygodnia, wcześniej jadła 1/3. Jak zje to przystawiam ja jeszcze do piersi i wcina, choć dzisiaj wyglądało to tak jakby się tylko napila, nie chciała więcej. Widzialam ze jest pelna bo nawet troche ulala. Może powinnam po zupce zrobić przerwę i tak ja wydłużać żeby ostatecznie pominąć to jedno karmienie? Co sądzicie? Dziewczyny które dajecie mm też napiszcie proszę jak to u Was wygląda. MMK, Ty już wczesniej pisałaś ze u Ciebie po zupce mm nie ma, jest tylko rano wieczorem i w nocy zgadza sie?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, jasne, ze macie racje. Psycholi nie brakuje ;)) ale mi chodzi np o taka opaske co ma Alicja, na teraz.. mowa o kilkumiesiecznym dziecku, a nie o takim wiekszym, do ktorego ktos podejdzie i ono z tym kims pojdzie. ;)) moze przynajmniej nie slyszalabym pytan "a ile ON ma?". Kurna no ja rozumiem, ze Lenka jest lysolkiem, ale na chlopca chyba nie wyglada? Czy sie myle? :p a szczegolnie jak jest ubrana cala na rozowo.. mowie- przeciez to dziewczynka.. "a zmylil mnie ten niebieski smoczek".. kurna babka widzi niebieski smoczek i mowi, ze to chlopiec ale to, ze ma rozowe bodziaki i skarpetki to jej nie dalo do myselnia?? Haha.
No pochwalcie sie dziewczyny fryzurkami!! :) kurcze ja juz od kilku lat nie zmieniam fryzury. Zawsze jak scinalam to pozniej zalowalam, wiec teraz tylko koncowki. Choc ostatnio wlasnie mam chec cos zmienic. Moze podpowiecie co mogloby pasowac do mojej twarzy? Jaki fryz? Mnie sie wydaje, ze jak mam krotsze to buzia sie robi bardziej okragla. Pokazcie swoje fryzurki, moze tez zaryzykuje! ;)

Odnośnik do komentarza

Grudniowa Mamo tak. Lenka je mm z samego rana (7:00-8:00), po nocy. Pozniej jest zupa (11:00-12:00), kolo 15:00-16:00 sloiczek owocow (z kleikiem ryzowym, orkiszowym, z biszkoptem- sa takie sloiczki hippa lub same owoce). Pozniej po kapieli kolo 19:00-20:00 jest mm na noc i w nocy to zalezy jak sie obudzi. Zwykle jadla mm kolo 0:00-1:00 a pozniej kolo 4:00, ale ostatnio przestala sie budzic kolo polnocy i omija to jedno mm. Ale to dopiero od 2 nocy ;-)

Odnośnik do komentarza

grudniowa ja robie tak,ze sloiczek daje jakas godzine po karmieniu,popija go woda,a potem karmie 1.5h pozniej. Wieczorem kaszka pol godz przed kapiela i cyc po kapieli

A ja mam do was wszystkich pytanie czy czytacie juz dzieciom bajki albo wierszyki? I do mam,ktore juz maja starsze dzieci,od ktorego momentu dzieci zaczely sie tak bardziej interesowac kiedy czytalyscie ksiazeczki?(bo mathéo na razie niby patrzy,ale wierzga nozkami,probuje chwycic ksiazke i ja zjesc:p)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlh371lbevm3jb.png

Odnośnik do komentarza

Grudniowa_mamo
hmm.. przed południem mały je mniej kaszki (jakieś 100 g), nie dostaje piersi od razu, tylko jak się domaga. Pewnie nie z głodu, a z pragnienia. Zresztą on cycka nigdy (naprawdę nigdy...) nie odmawia... Nie pije nic poza piersią, nie chce, a ja na razie mu odpuściłam. Ale jak mnie nie w domu, to taki posiłek mu cyc zastępuje. Wieczorem przed kapaniem je słoik 125 g, czasami około 150, po kąpaniu cyc przed snem.
Myslę, że nie musisz dawac piersi z zasady. Wyczuj, co mała potrzebuje. Dla mnie cały słoik to już posiłek.
To kp po posiłku jest nieodzowne, jak dziecko dopiero zaczyna przygode z nowymi smakami, bo je mało i mleko mamy daje swoistą osłonę żołądkowi.

MMK
z włosami do niedawna miałam jak Ty. Tylko długie :)
Ale mi się zupełnie znudziły :)
Jak bedę miała fotke to podeslę.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

HunnuBunny ja Lence czytalam jak byla takim malenstwem, ze nie bylo co z nia robic, tzn jak nie spala tylko lezala. To patrzyla na mnie a ja jej czytalam. Teraz nie ma szans bo u nas jest to samo- proba zjedzenie ksiazki a jak nie chce jej dac to tylko "Yy Yy Yyy". wiec pozostaje mi spiewac :p swoja droga dzis zaslanialm twarz chusteczka i odkrywalam robiac rozne miny i wydajac rozne odglosy. Chyba jeszcze nigdy sie tak glosno nie smiala :p

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Czy mogłabym do Was dołączyć ???
Czytam Was od stycznia, mianowicie 2 stycznia urodził się mój drugi synek. Termin miałam na 27 grudzień, ale Mały postanowił urodzić się w Nowym Roku. Poród trwał 24 minuty, zatem szybko i bezboleśnie. Odkąd wróciłam że szpitala czytam Was regularnie i bardzo polubiłam. Skorzystałam z wielu Waszych rad np. dotyczących zakupu słynnej źyrafka czy spania z pieluszką itp.
Mój starszy synek ma 9 lat, więc spora różnica wieku między dziećmi , jednakże jestem z tego zadowolona ponieważ jednemu i drugiemu mogę poświęcić dużo uwagi.

Odnośnik do komentarza

blanka witamy! Woow 24 minuty? Dziewczyno gratulacje! Pomyslalam o swoich 3 dniach wywolywania i skurczow w szpitalu i poczulam zazdrosc hehe. Nic tylko rodzic :p

Peoniu no wlasnie mi tez juz sie zaczynaja nudzic, a jeszcze tak piszecie o tych nowych fryzurach, az nabralam checi na zmiany! Jeszcze wybadam co o tym sadzi moj maz, bo zawsze mowil, ze lubi dlugie wlosy, ale z drugiej strony w koncu mowi, ze we wszystkim mu sie podobam. Tak wiec- moja glowa, moja sprawa :p

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

Grudniowa mamo- ja nie kp ale moja jak zje obiadek to zaraz do popicia dostaje butelkę z wodą i odrobinką soczku, ciągnie widać że pić się jej chce. Ja gotuje małej sama i gotuje bardzo gęste zupki, bo te w słoiczkach dla małej są zbyt rzadkie.
Moja teraz zjada 3 butle mm pierwsza ok 7-8 210 ml potem 11-12 zupka, 15 mleko 210 czasem 180ml, ok 17-18 deserek kolacja 20 210ml czasem nawet 240ml wypije w nocy się nie budzi więc z stąd takie ilości. W ciągu dnia potrafi wypić nawet 3-4 butelki wody z sokiem( zależności od pogody) do tego chrupki kukurydziane, biszkopt i słynna bułka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...