Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety tak to właśnie jest z tym odchudzaniem i narzucaniem super wyglądu przez media czy kolorowe pisma, czy nawet naszych bliskich. Chociazby taka "Moda na sukces". Pamietacie? Tam wszyscy byli piekni, szczupli i bogaci. Nawet ta stara i siwa kobieta była nad wyraz elegancka. Ale ludzie mają taka mentalność: chca oglądać tylko ladne rzeczy. Wszędzie króluje "piekno" i my prosci ludzie tego oczekujemy tak naprawde. Nie mowie ze nasze grono, ale większość społeczeństwa jak oglada Top Model to maja tam byc chude laski i faceci z szesciopakiem na brzuchu. Boczki???? Absolutnie !! Ale spojrzcie kiedys na modelki "size-puls" (chyba tak je nazywaja). To sa piekne kobiety, o normalnych cialach, często takie jak my. Z kraglosciami i najnormalniejszymi w zyciu niedoskonałościami. Nie trzeba byc chudym zeby byc pieknym. Piękno nie jedno ma imie :-) moj tata zawsze powtarzal mamie, ze kochanego ciała nigdy za wiele.
Tak wiec Dziewczyny, piersi w górę, uśmiech i cieszmy sie z tego co mamy bo to jest dobre!

Aga, MMK
Super postępy u Was!!! Wprawdzie ja tez weszlam w swoje najbardziej wymagające spodnie i jednak jeszcze boczki mam, ale również czuje ze chyba ćwiczenia cos pomogly. Nie chodzi o stratę wagi ale ogólnie o moje samopoczucie. No i ten pieprzony cellulit sie zredukowal troche. Kurcze, właśnie to mnie cieszy najbardziej. W najbliższy weekend robie sobie hybrydy i wcale bede wygladac jak krolewna hehe :-)

MMK, Peonia
Tylko jedna osoba twierdzi ze Kacper jest do mnie podobny. Reszta świata i ja, jesteśmy zdania ze urodę odziedziczył po tacie. Kolor oczu na pewno ma moj. Jutro/dzisiaj wstawie zdjęcie z laptopa to bedziecie mialy porównanie. Moj luby nosi brode ale mysle ze podobieństwo jest.

Hunny
Matko, 15 stopni !! Idealna temperatura dla mojego lubego, ja juz bym chyba buty zimowe nakladala, nie mówiąc o cieplejszej kurtce. W ogole ja to chyba gdzies w tropikach powinnam mieszkac.

Odnośnik do komentarza

Inferno to ja mam tak samo jak Twoj luby. 15 st.? Super ;) dzis chyba bedzie w koncu troszke chlodniej. Jest czym oddychac wreszcie!
Kurcze kaszel coraz gorszy sie robi. Moze wybiore sie dzis z Mala do lekarza a jak nie to jesli do jutra nie przejdzie to na pewno.
Koszmarna noc za mna. I to nie przez Lenke.. sluchajcie... pierwszy raz w zyciu zadzwonilam na policje zglosic zaklocanie ciszy nocnej. W sasiedniej klatce zrobili sobie imprezke. Ok spoko no wszystko dla ludzi. Ale nie jak wiecznie po 7 osob na balkonie, smiechy, gadanie jeden przez drugiego. Po 22 poszlam i grzecznie poprosilam- mowie ze jest glosno, tu sa dzieci a ja nie mam mozliwosci zamknac okna bo u mnie jest 29 stopni w pokoju nawet w nocy i idzie sie udusic tymbardziej ze na dodatek przeziebione dziecko musi miec jakis doolyw swiezego powietrza. Do tego 7 palacyh osob plus wóda plus jakies kielbasy- smierdzialo u nas jak w gorzelni! :< po polnocy nie wytrzymalam. Darli japy coraz bardziej. Maz do pracy wstawal po 4:00 wiec tez totalnie niewyspany.
Kurna ja wszystko rozumiem, impreza imprezą, wystarczylo sie wyniesc z tego balkonu.. takie zycie w bloku, ze trzeba szanowac innych. Ale jak ktos ma w dupie no to ja tez mam w dupie czy oni dostali mandat czy co, wazne ze ucichlo. Chociaz na interwencje policji czekalismy ponad godzine i jeszcze pytali sie jak oni tam moga wejsc, czy moze znam kod do drzwi tamtej klatki a moze w ogols otwarte jest? Ehhh tak wezme i zaprowadze ich za raczke. Nie no masakra. Padam z wykonczenia.

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

Z tym rozmiarem na spódnicy pisze 38 ale wydaje mi się że to taka mała 40. Ale grunt że wchodzę, zauważyłam że przebywając z kimś w otoczeniu to one nie zauważą zmian w wyglądzie dopiero jak ktoś cię nie widzi kilka tygodni.
Zauważyłam że w polsce mają dobrze ludzie ładni, po prostu im łatwiej.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, w związku z tym ze mam zacząć dawać małej ten kleik, tak zrobiłam, jednak nie bardzo jej podchodzi. Może jednak kaszka by była lepsza? Tylko proszę powiedzcie jaką Wy dajecie swoim maluchom? Bezmleczna czy mleczna? Zwykła czy owocowa? Jeśli owocowa, to jaką? I jak duzo dawalyscie jej na początku? I jeszcze jedno - z butelki czy łyżeczka?
Kurczę nie wiem jak się za to zabrać, a nie chce zrobić znowu coś nie tak.
Jeszcze odnośnie picia - moja małpka nie chce nic pić! Kiedyś to jeszcze coś tam pociągnęła, a teraz ani soczek ani woda.

Odnośnik do komentarza

Grudniowa ja dawalam mleczno owocowa babydream. Bardzo jej smakowała ale została wycofana ze sprzedaży. Ja robiłam na oko. Chciałam żeby była gesta taka bo jak robiłam według rozpiski to za chwile taka rzadka się robiła. Dawalam łyżeczka około 18.
Teraz musze innego poszukać tylko nie wiem czy będzie jej smakować.

http://fajnamama.pl/suwaczki/rhjb46v.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość askasin

aga rozmiar 40 to jest moim zdaniem normalny. Ja mam więcej czasem, szczególnie spodnie, a nie uważam się za jakąś grubą.

grudniowa mamo ja dawalam na początku kleik ryżowy, a teraz daje kaszke bezmleczna z bobovity o smaku banana lub maliny. I do 180ml mleka dodAje dwie miarki kaszki. Na początku dawalam jedna. I kaszki daje tylko pod postacią płynną. Może spróbuj.

MMK to i tak teraz będziecie pewnie razem świętować. Dobrze Cię rozumiem z tymi sąsiadami. Teraz mam w bloku ciszę, ale wcześniej to też nieciekawie.

Ja za to nie mogłam spać przez spieczone plecy. Za to jadę odpocząć na działki rodziców i grilla robimy. Także miłego dnia dziewczyny.:-)

Odnośnik do komentarza

Peonia, miło mi, dziękuję :)
MMK, również dzięki :)
Przeglądałam teraz na spokojnie Wasze zdjęcia bo już ich tyle tam jest - super kobietki z Was! I cudowne maluchy :)
Aga, to zdjęcie Klaudii z bułka - uśmiałam się :D
Malvina, wow Emma nieźle sobie radzi na tym filmiku! Mojej do takich trików daaaaleka droga ;)
Jo, Twoja Leah ma sliczna urode, będzie mieć powodzenie :)
MMK, jeszcze raz to napiszę - ja nie widzę u Ciebie zadnych zbędnych kg, naprawde wyglądasz szczuplo! A pozycje Lenki do snu - no mega po prostu, i ze jej tak wygodnie :D
Inferno, Kacperek ma super te oczka, takie brazooowe :) Ja miałam nadzieję ze Lenka odziedziczy oczka po tacie i też będzie mieć takie mocno piwne, ale ona kolor oczu akurat ma po mamusi ;)
Kalinka - masz piękne oczy i uśmiech!
Sh, na tym zdjęciu rodzinnym - super wyglądasz!
Kasia, na tym jednym zdj butla wydaje się większa od Hani he he :P
Mama Stasia, ekstra to zdj w basenie! Widać ze tatuś zakochany w synusiu :)
Marla, ale wałeczki ma Twoja Klaudia na tym jednym zdj! :D Oczka (ksztalt) zdecydowanie ma Twoje.
Peonia, ależ mu ten lód smakuje! :D Moja też poprobowala trochę na wakacjach :)

Odnośnik do komentarza

Grudniowa Mamo dziekuje :) achh te Lenki, cudne sa ;p hehe. Oczywiscie jak wszystkie forumowe dzieciaczki :)
Lena sprawila sobie prezent na pol roczku i w koncu obraca sie rowniez z brzucha na plecy takze zaczynamy turlanie ;p i tylek zadziera bardzo do gory do raczkowania;p ale do siadania cisza.
I znow mnie dzis ugryzla. ;p

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny po długiej i praktycznie całej nie przespanej nocy, w sunie to moze spałam ok 3 godz a reszte małego tak męczyły te zeby, ze jak juz niby spał to tak jeczal przez sen i ciagle sie wybudzal i trzebabylo go ciagle kołysać :/ masc nam nie pomogła dopiero czepek Vibrucol. Rano wstał jakby nigdy nic, zadowolony, a ja z mężem ledwo patrzymy na oczy ;/
Jo dzieki za info z tym joguretm itd ostatnio skupiłam sie na wprowadzaniu glutenu i chce mu podać żółtko teraz a z mlecznymi przetworami będę zaraz pózniej sie zajmować, wlasnie miałam zagłębiać sie w temacie :)
Kurczę juz nie pamietam wszystkich zdj z poczty ale to co pamietam to Grudniowa cudne zdj z wakacji chyba nie było tłumów bo przy basenie nie ma ludzi? Fajnie bo pewnie spokoj był:)
Marla mała podobna do ciebie:)
Inferno, Kacperek tez ma chyba twoje oczy?
MMK brawo dla Lenki, a czy Bartek podobny do taty? Trochę jest pomieszany a najbardziej wydaje nam sie ze jest podobny do teścia.
Peoniu super mały pochłania lody :) jak znajoma?

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

HunnyBunny to są jakieś specjalne jogurty dla dzieci? Ja tam się nawet nie zastanawiałam czy on 6+ tylko Krasnal dostał taki jaki ja sama jem. Oczywiście jak go kupowałam to patrzyłam na skład ale i tak zawsze to robię i kupuję te bez zbędnych dodatków. Tak samo śmietanę, z której sama robię w domu masło.

kasia11631 ja już jestem gryziona gdzie popadnie. Palce (na razie u rąk), ręce, brzuch ale i tak najgorsze jest ugryzienie w cycka :(

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

jo no tutaj widzialam pelno jogurtow i serkow owocowych dla dzieci po 6miesiacu,ale jeszcze noe probowalismy
sh wspolczuje nieprzespanej nocy,u nas tez ostatnio kiepsko w tym temacie i czesto rano wstaje z potwornym bolem glowy,a moje Malenstwo usmiech od ucha do ucha jakby nigdy nic
mmk wspolczuje sasiadow. Zloz Lence zyczenia na pol roczku! No i gratuluje przewracania sie w druga strone. U nas niestety tylko na brzuch(nagralam filmik 2 dni temu:),a potem sie wscieka. Obracam go,sekunda juz na brzuchu i sie wscieka i tak w kolko!
grudniowa ja zaczelam od kazzek bezmlecznych i robilam na 30ml mm najpierw. Waniliowa mu slabo wchodzila,ale za to pomieszana z bananowa uwielbial. Teraz zaczelismy gluten i je mleczna kasze manna bobvity po 4 miesiacu pomieszana z mleczna malinowa . Tego juz zjada ze 100ml wody.
Dziewczyny powiedzcie mi z tym jajkiem prosze,bo sie nie orientuje. Wiem,ze ba twardo,ale tylko zoltko sie daje?i z czym i w jakiej ilosci?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlh371lbevm3jb.png

Odnośnik do komentarza

HunnuBunny dziekujemy i rowniez slemy zyczenia dla Matheo! :-) ona wlasnie do tej pory tak samo robila. Obracala sie na brzuch i zaraz wkurzala. Nie zliczona ilosc razy musialam w ciagu dnia (a czasem i w nocy) podchodzic i przekrecac ja na plecy i za chwile znow to samo. Ale od paru dni na brzuchu juz chciala caly czas lezec i sie gimnastykowala i dzis nad ranem bach na plecy. Nawet jak juz sie rozbudzilam to myslalam ze mi sie to snilo hehe. Ale jednak nie snilam, faktycznie zalapala juz :)

co do jajka to tez nie do konca wiem. Podaje sie na poczatku po pol zoltka dodajac do zupki??

Odnośnik do komentarza

Grudniowa_mamo
u starszaków najlepiej wchodziła kaszka malinowa mleczno-razowy Bobovita. Niestety najmłodszy nie toleruje mm, ma alergię, więc kaszki dodaje tylko do przecierów owocowych. Kupuje kaszkę jaglaną Hippa, lub kleik ryzowy Bobovity, robie na gęsto (na oko) i dodaję to do owoców.
Kaszki na mleku nie daje bo i tak pije duzo z piersi i nie chce mi sie odciagać mleka do kaszki, a nie mogę dawac takiej na mm. je po prostu warzywa, mięso i owoce z dodatkiem zbóz - kaszek.

Mój też nic nie chciał pić innego niż cycuś. Próbowałam wody, wody z glukozą, hebatek, herbatek dosłodzonych.... Nic nie wchodziło. Kupiłam sok bananowy Hippa, bo banany najbardziej lubi. No i jak dziadek mu podał ten sok (zmieszałam z wodą) to przyhął ofertę :) natomiast od nikogo innego na razie nie chce, łobuz jeden :)))

MMK, Hunny
dodawałam na początek pół gotowanego żółtka do zupki.

Mnie np. zdjęcia i filmiki nie otwierają się na telefonie - tylko na lapku :)

No wspólczuję takiej nocy, ostatnio tez o mało co nie uciszałam sąsiadów, bo sobie z malutkim mieszkanku poprawiny po slubie zrobili...

Karmię piersią, ale naprawdę nie znosze tego bezwrunkowego nakazu kp. Przeciez róznie bywa, czasami nie udaje sie karminie, a poza tym ktos może po prostu chciec inaczej i nikomu nic do tego. Nie przejmuj sie lekarką, niech ona sie zajmie tym, czym powinna.

Jo_
pewnie nie zauwazyłas tych jogurtów dla dzieci po 6 miesiącu, bo sa na półce z zywnością dziecięca, a pewnie tam po prostu nie zachodzisz :) Myslę, że zwykły jogurt naturalny tez będzie ok, bo nie sądze, żeby dla dzieci jakos inaczej je robili - to chyba kwestia marketingu, a może się mylę.

Sh88
no nam tez pare razy Viburcol albo Camilia "ratowała" sytuację, zawsze mam to w domu.
Twój Bartuś ma takie fajne "śmieszki" w oczkach :) Mnie się tez wydaje, że on jest pomieszany, trochę mam trochę tata.
Koleżanka już ok, we wtorek ma ze szpitala wrócić do domu Tata pod opieka pscyhologa i psyhiatry, funkcjonuje o niebo lepiej, mam nadzije, ze powoli sytuacja będzie sie zmieniac na coraz lepszą. Oby ona sie jak najszybciej wybudziła, oby w rokującym stanie. Malutka coraz fajniejsza się robi, to złote dziecko, prawie nie marudzi :) Chciałabym takie :)
Może nie zasłużyłam... Choć nie moge narzekac, mój po maskarze z pierwszych miesięcy teraz jest naprawde ok, czasami tylko maruda, praktycznie nie płacze. Teraz od tygodnia jest tak "pracowity", wciąz chłonie świat, sam sie zabawia, nawet o zębach zapomina w ferworze "walki" z zabawkami :)

Inferno
a ja dalej twierdzę, że Kacper jest Twój :) A wg mnie najbardziej oczka, taki kształt jak Twoje. Ale maluchy tak sie zmieniają, ze zobaczymy, jak będzie dalej. Mój syn na początku to był klon ojca, teraz już np. usta nie tatusiowe, oczy sie zmieniają.... Eeee... dzieci podobne sa same do siebie :))

Co do wagi, to ja wchodze we wszytsko sprzed ciąży, a nawet w niektórych rzeczach mam gdzieniegdzie luzy. czasami tylko w biuście ciasno, bo jeszcze duzo karmię. Ale co z tego, że noszę S/36/38, skoro brzuszydło masakra???
Ale nie dajmy się zwariować, waga nie jest aż tak istotna, Hunny zgadzam sie z Tobą.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Hej dziewczyny.u nas dziś zwalona pogoda i nawet na spacer nie ma jak wyjść.
grudniowa mamo super zdjęcia z wakacji.świetnie ze wam się udały!
Jak zaczynalam kaszki to najpierw dawalam kleik i tylko po parę łyżek ale nie chciała jeść więc zmienilam na kaszke mleczno ryżowa i te jadla z chęcią.Dawalam bananowe morelowa.Ostatnio dawalam to nie chciała więc robię parę dni przerwy.jutro będę startować od początku.
Peonia no twój synek nieźle się na te lody rzucał hehe jakbym swoja mała widziała jak jej dałam skórkę od chleba hehe.Moja już się coraz bardziej interesuje się jedzeniem jak jem Stara się wszystko z ręki wyrwać ibwsadzic do buzi jaknajszybciej;-).Dobrze że tato malutkiej jest pod opieką specjalistów pomoże mi to zablesc się w tej bardzo ciężkiej dla niego sytuacji.
sh88 współczuję ciężkiej nocy!
Jajako trzeba ugotować na twardo i dawać po trochu do obiadkow spotionwo zwiększając jego ilość.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki :)
Jaka ulga dzis pogodowa.... Az lepiej mi sie oddychalo.
Wieczorkiem przeczytam posty, teraz tylko chcialam powitac nowe mamusie.
Hunny jest mi bardzo przykro, ze tyle wycierpialas. Nie jestem sobie w stanie tego wyobrazic... Zycze Wam wszystkiego dobrego, zeby juz nic Was zlego nie spotkalo. Limit nieszczesc masz wykorzystany :(
Jestes bardzo dzielna.

Odnośnik do komentarza

peonia i cosmic dzieki, bedziemy probowac jajka. Ps a mam jeszcze pytanie z serii glupich :wszedzie pisza,ze wprowadzac gluten i obserwowac czy nie ma nietolerancji,ale czym sie taka nietolerancja objawia u takiego malego dziecka? Bo jak zapytalam pediatre to mi nie umiala wyjasnic.
marla dziekuje. No przyznam,ze bylo ciezko,szczegolnie,ze ciagle wisi nad nami widmo kolejnej operacji. W zaleznosci od tego jak sie bedzie wszystko rozwijac. Nadal jestesmy pod stala opieka kardiologa i tak juz pewnie bedzie zawsze,ale staram sie byc dobrej mysli.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlh371lbevm3jb.png

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

Cześć dziewczyny, u nas też pogoda średnia, i z tej racji pojechaliśmy do teściów. Teściowej nie było ale za to była babcia lubego. Wiecie jaki tekst na dzień dobry do mnie strzeliła, " Jak tam grubasku" a drugi do lubego że ma mi kupić nowe spodnie bo mam za ciasne! Kurwa spodnie mam luźne i mi zjeżdżają jak powiedziałam że schudłam i mi zjeżdżają to dała kolejny tekst '" To jeszcze grubsza byłaś" ja oszaleje! Zaczynam się zastanawiać czy nie ćwiczyć 2 razy dziennie!

Odnośnik do komentarza

aga no masakra! Az mnie kurwica strzela jak czytam cos takiego. A co na to luby???

My bylismy u lekarza. Przeziebienie dalej jest ale na szczescie osluchowo wszystko gra. Oprocz tego co podajemy to dostala jeszcze syrop. Ciekawe czy wyleczymy do piatkowego szczepienia.. a jesli nie to na kiedy nas przepisze.. bo na poczatku sierpnia wyjezdzamy.. no zobaczymy. Najwazniejsze zeby Lenutka sie dobrze czula.
Gorna prawa dwojka juz swieci. Ale zeby nadal mecza. Jak smaruje to czuje pod palcem ze i jedynki i druga gorna dwojka tez sie szykuja takze jeszcze troche pocierpimy. Mam nadzieje ze do wyjazdu sie wykluja bo jesli nie to bedzie raczej ciezki urlop..

Odnośnik do komentarza

Cosmic
Ach.. te Twoje piekne włosy :-) sliczna corka, a synek cudo. Widać ze wesoly chłopiec.

MMK
Ale kluseczka z Lenki :-) Piękna jest ! Przekazalam lubemu ze mowilas ze Kacperek piękny po mnie :-) stwierdził ze to przez brode nie widac podobieństwa do niego:-)

Aga
Moja rada. Unikaj towarzystwa ktore tak Ciebie traktuje. Ewentualnie ogranicz kontakt. Ja ze swoja teściowa ograniczylam i czuje sie o niebo lepiej. Mimo ze częściej przyjezdza jest mi lzej ale u mnie w domu sie nie panoszy. To jest nie do pomyślenia !! Porozmawiaj z lubym. Niech interweniuje. Nie mozesz byc przecież ofiara jakichs chorych komentarzy. Z tymi ćwiczeniami nie szalej. One maja nam pomóc, a nie nas zakatowac. Uważam ze jak zrobisz trening raz dziennie, w zupełności wystarczy. Efekty nie beda widoczne za pięć minut. Chodakowska tez sie nie urodzila taka szczupła, a Pudzianowski nie wyhodowal miesni po nocy. I nie daj sie. Odszczekaj bezczelnie jesli bedzie trzeba. To sie musi w koncu skonczyc.

Odnośnik do komentarza

Aga, Inferno ma racje mant sie poczuć lepiej a nie gorzej po ćwiczeniach, wszystko tylko pomału, drobnymi kroczkami do celu. Głowa do gory, mie chca widzieć to niech nie patrzą najważniejsze ze ty dostrzegasz różnice bo jak mam nadzieje robisz to przede wszystkim dla siebie? :) moja cudowna babcia z kolei podziwia wszystko co jest pulchne, ileż komentarzy juz było ze jak ja dziecko wykarmie jak ja taka chuda jak ja cycków nie mam to tam mleka nie ma, ze Bartek za chudy ze dziecko kuzyna 4 mies młodsze jest większe od Bartka ( a jest o polowe mniejszy) no i tak w kółko, mam przyjaciółkę o grubszej kości i tez zawsze mnie meczy ze ona jest zdrowa a ja taka niedożywiona, a naprawdę dziewczyny nie jestem jakimś chuderlakiem jestem normalnych gabarytów.
Grudniowa zapomniałam ci odp o kaszkach, ja najpierw tez zaczynałam od kleiku ryżowego ake dodawalam go do swojego mleka tak samo z kaszka bezmleczna i bez smakowa, ale po dodaniu do swojego mleko zaraz robiło sie wszystko mega rzadkie, wiec teraz robie kaszke taka z Hippa narazie bezglutenowa i bezsmakowa na mm, czasami zeby mu urozmaicić dodaje do kaszki trochę jakiegoś deserku np gruszki williamsa. Na poczatku dawałam mu ok 50 ml teraz rożnie zje ok 100/120 ale potem przeważnie popija jeszcze mlekiem.
MMK mam nadzieje ze sie wyleczycie do piątku, a osłabienie jest moze dlatego ze zeby idą?
Hunny z ta nietolerancja to niewiem jak to do końca jest ja obserwowałam małego pod katem czy nie ma jakiejś wysypki.

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość askasin

aga Co za głupoty. Nie bierz ich komentarzy do siebie. Tak rodzina nie powinna mówić. 5 razy w tygodniu ćwiczeń wystarczy. Nie ma co wariować. Ważne, że Ty widzisz postępy.;)

Mam dostęp do komputera, więc w końcu dodam zdjęcia.

monthly_2016_07/grudnioweczki-2015-czyli-ostatnie-dwupaczki-tego-roku_49427.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...