Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

oo zjadło mi posta

aga 87 ja zamawiałam ubranka i zabawki na olx no ubranka zdarzyło mi się od razu wyrzucić bo były tak zniszczone więc dziwię się ze ludzie sprzedają takie ubranka jesli chodzi o zabawki to tez mi się zdarzyło kupić np teraz kupiłam "arkę noego" stan super i połakomiłam sir na zestaw z zabawkami i chyba wtopiłam kase bo czekam 1,5 tyg i cisza

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jo
ten wpis o bezmyślnym podążaniu za moda nie był do Ciebie - to moje ogólne stwierdzenia na temat własnych przekonań. Jestem ciekawa, jak Ci z ta metoda pójdzie, daj znać bo jestem ciekawa efektów. Ja tą droga nie pójde nie tylko z braku przekonania, ale tez z faktu, że nie mam mozliwości poświecac jednemu dziecku tak duzo czasu, bo mam jeszcze dwoje pozostałych i męża. A z doświadczenia już wiem, jak wygląda zabawa jedzeniem i ile czasu pochłania :))

No i podpisze sie też pod wypowiedzia Malviny - dla mnie jedzenie nie musi być zabawą, na zabawę sa inne sposoby, teraz świat jest taki, że dziecko wole uczyć od początku, że jest czas na rózne sprawy a całość zabawa nie jest. To co pisza zwolennicy BLW, że taki sposób jedzenia to rodzaj doświadczania - nie, nie, dla mnie to jednak głównie zabawa.

Wiesz, ja po prostu w otoczeniu widziałam maluchy wychowywane w tak sposób, potem czuły się zawiedzione, że są jakieś zasady i czuły się pokrzywdzone, że np. przy stole w w wieku późno-przedszkolnym jakoś sensownie trzeba sie zachować. Cenię sobie dobre maniery i tak też wychowuję dzieci. A dość trudno zaznaczyć granice, kiedy zabawa juz musi się skonczyć - a dziecko może się czuć zawiedzione, że dotąd mogło sobie rzucac jedzeniem, babrac sie w nim, a od jakigoś czasu juz mu nie wolno. Ale myslę, że to sobie przemyslałaś i wiesz, na co się piszesz :)

hehhe, moje dziecko czasem jeździ w foteliku na krótki spacer - to dla mnie akurat żadna moda, tylko zaniechanie wrzasku, jak wkładany do gondoli darł się bo nic nie widział. 10 lat temu tez tak robiłam, choć wtedy foteliki wpinane w stelaż od wózka to była nowość. I też nie traktowałam tego jako modę.
No ale z powodu gabarytów mojego malucha, który nie mieści sie w nasza obszerna gondolę - musiałam go już przenieść do spacerówki. I to nie z powodu mody....

Aga
ja tez nie optuję za BLW, wole bardziej tradycyjny sposób - ale rzeczywiście Jo mogla poczuć się trochę zaatakowana w Twoich postach. No i Jo pisała, ze taką dietę wprowadza się kiedy dziecko samodzielnie siedzi, dziewczyna przecież analizowała możliwości. Myslę, że mimo goracej atmosfery musimy wszystkie zachować spokój :) Przeciez każdy ma prawo wyboru.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Aga
pewnie, że mała może mniej jeśc jak ząbkuje. Przejdzie jej i wróci apetyt, nie martw się :) Nieraz żadne żele nie pomgają i trzeba przeczekać. Ale spróbuj innych, U nas był Calgel i Dentinox, choć to praktycznie to samo, obie mają tę sama substancję czynną.

Sh88
jaki masz rozmiar tego kombinezonu? Własnie go chciałam zamawiać, bo mam inne ubranka z tej serii, zastanawiam sie nad rozmiarem. Ubranka Next lubię najbardziej i w sumie głównie te kupuje, choć tanie nie są. Ale ja po prostu tez sobie sprawiam tym przyjemnośc.... Lubie ubranka dla maluchów, ot, takie małe szaleństwo i ceny mam wtedy gdzieś :)
Jedni palą i puszcaja pieniądze z dymem, inni wylewają z wódką, jeszcze inni mają inne nieopłacalne przyjemności i nałogi.
Ja mam dzieciece ubranka :)))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość mika project

Gratuluje wszystkim mamusią,
Jestem czerwcówką i tworzę metryczki dla dzieci, które idealnie nadają się jako element dekoracyjny pokoiku dziecięcego lub na prezent urodzinowy :) Jeżeli szukacie elementów dekoracyjnych do pokoiku lub pamiątki z dnia narodzin waszych pociech to zapraszam :)

W ofercie mam również plakaty na Dzień Matki - bo o naszych mamach też warto pamiętać i podziękować im za cały trud wychowania :)

Zapraszam na https://web.facebook.com/mikaproject

Odnośnik do komentarza

aga moj te od dwoch dni jest marudny i mniej je. Rowniez zastanawiam sie czy to nie zeby, dzisiaj w nocy wstawalam co chwile bo sie budzil i skrzecil, mousialam dac smoka i pospal na chwile i znowu pobudka.. ale kurcze nic nie czuje pod palcami jak mu dotykam dziasla..czy to jest tak ze nagle wychodzi ten zabek, ze mozna nic nie czuc na pare dni przed pojawieniem sie go czy juz powinnam cos czuc jakies zgrubienie ?
Peoniu ja zamawilam rozm 62-68 (od 3 do 6 mies) i jest taki akurat, zaluje ze nie zamowilam wiekszego, posluzylby na dluzej. Wydaje mi sie, ze w tym przypadku rozmiarowka jest lekko zanizona, bo mam tez inne ubranka z tej firmy wlasnie ten sam rozmiar 62-68 i nie sa tak dopasowane, a jedne spodnie sa jeszcze nawet troszke za duze. Twoj maluszek jest wiekszy takze bez zastanowienia zamawiaj wiekszy rozmiar :)
Cosmic i Ramania jak sie maluszki czuja?

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Peonia i na tym zakończmy może dyskusję :) Będę zdawać relację jak nam idzie.
Mnie też się raz zdarzyło, że wyszłam z Krasnalem do sklepu w foteliku bo też już nie chce grzecznie leżeć a na spacerówkę była za mała. Miałam raczej na myśli mamy wożące tak dzieci cały czas, od noworodka. Kiedyś widziałam na oko miesięcznego chlopca "siedzącego" w spacerówce i aż mi go szkoda było. Zgarbiony, broda prawie przy kolanach a matka mu jeszcze butlę wciskała.

Ubranka dziecięce Next...powinnam dostać zakaz nawet zbliżania się do działu dziecięcego.

Sh88 Aga Krasnal przez prawie miesiąc z butli zjadał połowę tego co normalnie, budził się bardzo często w nocy i szukał cycusia (teraz też od 4 już pobudki co chwila). Czasem pchała ręce swoje albo moje do buzi z taką jakby złością. Ja się naczytałam o tych "rozpulchnionych dziąsłach" i ciągle jej w tę paszczę zaglądałam szukając jakiś oznak ale nic. I dopiero przedwczoraj zauważyłam coś białego na dziąśle a dziś już jest na zewnątrz. Też mam Calgel, zaczęłam stosować dopiero jak zauważyłam tego zębola.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

mam duzo do nadrobienie ale napisze nie na temat i szybko. dziewczyny czy ktoras z was zna strone tuchos oni sprzedaja posciele w 3d? jestem wkurwiona i musze zglosic wyludzenie pieniedzy . zakupilam u nich na 200 zl i ani pieniedzy nie widac ani towaru. dobrze ze jade niedlugo do polski to pojde na policje .

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Dziękuję dziewczyny że pytacie i zdrowie mojej córeczki:)jest przeziebiona na szczęście tylko.Lekarka ja zbadala i tylko gardelko ma trochę czerwone powiedziała bo katar jej splywa.Gorączki już dziś nie ma.Wazyla ja i mała wazy teraz 7400 więc stwierdziła że albo jej te jedzenie tak służy albo wtedy był błędny odczyt z wagi.Bo wtedy było tak ze przez 3tyg przybrała tylko 100 gram a teraz przez 2tyg przybrała 500grsm.Ja myślę że waga ale wtedy pokazała też.Wiadomo napewni te pokarmy stałe też robią swoje.Nie jest ich tak dużo z kolei go dziennie jest pół słoiczka obiasku i ok 50ml kaszki.No ale mówiłam o kupach ze gesciejszd jak plastelina i o tym że pic nie chce.Mowil a żeby już wprowadzić owoce to się rozrzedzi trochę.Najlepiej gruszke ,winogrona ,sliwke.Unikać bananów bo też zatwardzaja.
DZiewczyny ja daję Wit C w kropelkach mam dawać 7kropli 3 razy dziennie.Plus przepisala takie saszetki do rozdrabniania z wodą do picia takie naturalne z czarnym bzem zobaczymy tylko czy będzie to pić hehe.I narazie przez 2dni muszę sobie odpuścić spacery.Jak będzie potem lasna pogoda to już można wychodzi a u mnie na być to przynajmniej w weekend gdzieś się wybierzemy:)
No i całe szczęście że to nic poważnego bo moje wyjście stało pod znakiem zapytania hehe ale w takiej sytuacje będę mogą spokojnie wyjść:)
Oligatorka cieszę się ze mogłam pomóc:)u mnie też bajki nie lecą non stop bo jestem temu przeciwna.Jakby leciały to by siedział ze tv cały dzień ale myślę że w naszej sytuacji jak musimy mieć chwilkę spokoju i nie możemy poświęcić tak dużej uwagi drugiemu dziecku to jakaś taka pomoc dla mamy w postaci bajek to nie grzech:)u mnie bajki i tel jak dorwie to już świata innego nie ma:)czasem muszę to wykorzystać:)

Odnośnik do komentarza

Jo
no ja dostałam taki od męza juz parę lat temu... Wciąż musze się przed nim kryć...

Ale może uzywałas takich tradycyjnych sliniaków od nich:
http://pl.nextdirect.com/pl/g55840s4
bo mój niemiłosiernie się slini, a u nas dostepne sliniaki sa dla mnie za długie, chciałabym takie krótsze - może te takie są?
kupiłam takie:
http://pl.nextdirect.com/pl/g55840s3
ale nie o to mi chodziło, za mocno zwijaja sie pod szyją.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

Dziewczyny przypomniało mi się że we wtorek jak byłyśmy na szczepieniu pani doktor pyta: czy podaje witaminki? ja mówię że Vit D i cebion multi ( ale nie zawsze daje cebion) a ona do mnie że soro daje cebion to mam nie dawac vit D byłam w szoku bo inna doktorka kuzynce kazała dawać vit. D, cebion i cebion multi co lekarz to inaczej. na razie daje jedno i drugie.
Od stycznia mają być refundowane szczepionki na pnumokoki i meingokoki, miałam małą zacząć szczepić ale chyba się wstrzymam. Gdybym teraz ją szczepiła to 900 zł a po nowym roku byłyby za darmo, i można małą szczepić do 3 roku życia. co o tym sądzicie?
Oligatorka - przedział cenowy pewnie dla rozmiarówki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...