Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość cosmicgirl

No właśnie mi sie tak wydaje ze to może za dużo nowości na raz i stąd taka kupa.wczoraj jak wypila sok to leżała bez pampersa ja brzuch masowalam ona sok piła sobie to wycisnela trochę kupy ale to też taka plastelina była i to jest za geste ja potrzebuje taką pół na pół hehehe.Paradoks jest taki ze ja zaczęłam dawać te 2 inne pokarmy niż mleko to była kupa taka właśnie średnia a tera parę ostatnich dni tak się układało że dostawa la 1 posiłek inny albo warzywa albo kaszke bo tak akurat wychodziło i właśnie jak wychodziło ze dostawa la po jednym posilku stałym to taka kupa zaczęła się robić...hmmm bądź człowieku madry:)dobrze że idę w tym tyg do lekarki to się z nią naradze jak narazie trochę odpuszczę i postawie bardziej na płyny:)
grudniowa mamo jak dałam sok to właśnie nie pociągnęła od razu jakby ze wypila za jednym zamachem nie ona trochę pociągnie i wypuści pogryzie smoka znów pociągnie i trochę wypije i tak w kółko.nie jest to takie wypicie jednym duszkiem.Z podawaniem to próbowałam wszystkich pozycji i których piszesz i tak jak do cycki to mi było najgorzej bo ona odwracala się od butelki i do cycki głowę kladla także tak dawalam wczoraj to na bujaczku jak siedziała i jak leżała na przewijaku.Smoczek jest i wiele bardziej miękki taki właśnie mięciutki bardziej elastyczny różnica jest bardzobwyczuwalna jest taki delikatniejszy.
ramania właśnie a jak u Ciebie jest jak jest synek w domu i chcesz mała położyć spać?mówisz mu żeby był ciszej bo siostra chce spać czy on idzie to swego pokoju...wogle to małej pokoik tam gdzie śpi jest bardziej na uboczu?bo u nas jest tak ze lozeczko jest w naszej sypialni która jest ściana do salonu w ktoym toczy się życie i mój synek spędza tam najwięcej czasu a ze z niego jest niezły krzykun to ile ja się nagadam żeby cicho był albo chciaz ciszej ze mała chce spać to szok.czasem muszę Ci wysłać do niego do pokoju bo nie idzie uspac małej w takich warunkach.może twój synek starszy to lepiej to rozumie.

Odnośnik do komentarza

Peoniu, tak moj maly wybredny leniuszek nie chce ssac piersi, ale mleczko od mamy musi byc, mm nie chce jesc i go nie namawiam jak nie chce. Sprobuje znowu za jakis czas, narazie ma dosc nowosci.
Kurcze Peoniu az lza sie kreci w oku, masz racje pewnie ze malej brakuje tej matczynej opieki, ciepla, wyciszenia w ramionach przy piersi. Super, ze jestes, ze pomagasz.
U nas maly sukces Bartus sam zasnal w lozeczku, poglaskalam tylko troszke po pupci i odlecial :) ale kosztem tego zjadl tylko 100 ml na sniadanie, wiec normalnie jeszcze bym mu wcisnela jeszcze na spaniu ale muislabym go usypiac na rekach, ale odpuscilam zobaczymy jak bedzie jadl w ciagu dnia. Jest taki kochany, tylko to jedzenie mnie trapi :(

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Moje mleko tez jest slodkie, i ma trzy barwy jak postoi na samym dole jest ok 1 cm takie prawie przezroczyste, potem duuzo mleczka jest tkiej barwy kremowej i na samym gorze wlasnie taka smietanka sie tworzy ale u mnie az 1,5 cm nie ma zawsze, po nocy jest jej wiecej a w ciagu dnia jak odciagam to moze ok 1 cm.

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Sh88
mój nawet każde mm przyjmował, ale po każdym tak wymiotuje, że dałam sobie spokój. Przeczekam az zacznie jeśc na kolację kaszki, to juz nieduzo czasu zostało, nie będe dręczyć i jego i siebie.
Kupiłam nawet mleko Hippa z buteleczkach, ale po tym, jak mała, którą karmię dostała po tym mleku wysypki (jadła dotąd Nan) to stwierdziłam, że dośc kolejnych prób :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Grudniowa mama
Jak do końca tyg nic nie znajdę to chyba się wybiorę do tego sklepu. Dziś znalazłam jeszcze jeden obuwniczy i oczywiście mieli szpilki w ciemniejszym odcieniu. Całą jedną parę i to w rozmiarze 40:/
Fajnie że chociaż przy butli odruchu wymiotnego już nie ma. Sądzę że dzieciaki lepiej zaczną ssać jak już upały przyjdą. Ja dziś dodałam glukozy do wody. tak jak Peonia pisze zawsze można refukować porcję słodkości. Mała wypiła 20 ml i koniec. Zadzwonił listonosz i wstałyśmy obie. I to co wypiła wylądowała na mnie:) No ale będę próbować. Może coś się ruszy w temacie dopajania.
Sh
Na pewno przyjedzie czas kiedy Bartuś sam zaśnie wieczorem. Muszę przyznać że jak wypija 200 to sporo, jak na warunki mojej Kaśki, której max to 150 mm :) nie przejmuj się że wypił 100 ml. U nas też różnie bywa. Na mm jest napisane że w tym wieku dziecko koło 230 powinno pić ja robię 150 i jak tyle wypije to jest zatankowana pod korek :) częściej kolo 120 wypija.
Cosmic
Starszy nie znaczy rozsądniejszy:) my mamy 2 pokoje. Syna i nasz, który jest naszą sypialnią i bawialnią. Łóżeczko jest u nas. Paweł praktycznie bawi się u nas. Czasem jest troszkę ciszej ale trwa to max 5 minut:) mała często przymyka oczy przy piersi i chyba wtedy wypoczywa. Przycina sobie też drzemkę w wózku jak idziemy do przedszkola. Nasza nauka zasypiania wieczornego jest też po to że chcemy przeprowadzić Kaśkę do brata. A chcę to zrobić z jak najmniejszym stresem dla małej.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, jak rozszerzać dietę 5-miesięcznego malucha, wyłącznie na piersi? Nie wiem, co podać pierwsze, jakieś warzywko? Jak często, kompletnie jestem pogubiona, chociaż czytam sporo. Mały z piersi ssie chętnie, ma apetyt, przybiera na wadze. Trochę się boję, że po rozszzerzaniu będzie bardziej marudny, albo niedojedzony...

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Peoniu moje mleko też jest bardzo słodkie nawet wczoraj i tym dla męża mówiłam:)i też się tak warstwy w nim odzielaja jak pisałaś:)
a moja niedawno zrobiła kupę już taka ok hehe już teraz to wogle nie wiem bo tak wczoraj kaszke wieczorem zjadła dziś zupke też a popic dziś nie bardzo chciała a kupa wyszła ok.eh normalnie nie nadążam:)
fiska zamieszczalysmy tu takie schematy.na początek najlepiej podać jest warzywa dopiero po 2 tyg owoce.najlepszym warzywem na początek jest marchew potem ziemniak musisz poczytać na necie pełno tego jest jak to robić i w jakiej kolejności podawac.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

fiska czemu mialby byc bardziej marudny?albo nie dojedzony?wiesz zamin zaczniesz mu podawac pełne porcje stałych pokarmów i tak będziesz dopajac mlekiem swoim.na początek się zaczyna od 2,3 łyżeczek.

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny!

Fiska tak jak cosmic pisze, najpierw warzywka, bo jak dasz najpierw owoc to dziecko moze Ci pozniej odrzucić warzywa, no bo jak tu po takiej slodkiej gruszce niedobre brokuły czy ziemniak praktycznie bez smaku.
Mój mały zsecudowanie woli owoce. Zjada wszystko co mu podam. Jesli chodzi o warzywa to marchew i ziemniak dominuja. Marchew z jablkiem tez pycha.
Nie dawalam mu tez jeszcze zadnych kaszek, bo nie wiem jaka najlepsza ale chyba sprobuje.
Co sadzicie o glutenie? Kiedy wprowadzic? Różne wersje slyszalam. Chyba podam po 6 miesiącu.

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza

kasia
Według mnie na miesko jeszcze za wcześnie, aczkolwiek nie wiem ile ma twoje dziecko i kidy zaczelas rozszerzać dietę. Wedlug mojej rozpiski przez 2 pierwsze tygodnie tylko warzywa, pozniej powoli owoce, ale wiadomo co szkola to inaczej.

Co do glutenu jest w kaszce mannej i to czytalam najlepszy sposob aby zaczac ( jedna/dwie łyżeczki dziennie przez tydzien i obserwowac) lub dac dziecku pietke chleba/ skórkę do pomemlania, chleb ze sprawdzonej piekarni, z krotkim skladem na zakwasie.

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Sh
Wczoraj podałam marchewkę. Ja dopiero zaczynam rozszerzanie. Ale brzuch przygotowany po moim lekkostrawnym mleku. Mm troszkę oswoiło z innym pokarmem niż mój.
Właśnie Mała opędzlowała 110 wody z glukozą. Chyba woli cieplejszą:) tylko nie wiem czy na bełta czekać.

Ja gluten będę wprowadzać dopiero jak poznamy kilka warzywek. Mam zamiar dodawać kaszkę manną do tej porcji warzyw ze słoiczka.

Odnośnik do komentarza

Gloomcia,
Moj Kacper ma juz mieso za soba. Tylko ze ja pomieszalam warzywa z piersią z indyka. Przez pierwsze kilka dni dostawal warzywa, potem owoce a potem zupka z miesem. Wszystko zblendowane na papke. Nie ma zadnych dolegliwości. Oczywiście tej piersi tez symbolicznie dodalam. Podstawą sa ciagle warzywa, a jeszcze przed warzywami moje cycki.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

gloomcia ja idę wg takiej samej rozpiski.i mam zamiar się tego trzymać teraz w czwartek minie 2tyg od rozpoczęcia rozszerzania diety a owocki mam zamiar podać w nast tyg moze więc minie nawet trochę więcej niż 2 tyg.teraz mi mała je warzywa w dzień ok pół słoiczka i na wieczór kaszke robiona z 40ml wody więc tak jak u Inferno cycki dominuja:)bo tego stalego jedzenie nie jest dużo i nie sa to jednorazowe porcje do najedzenia się.Jeśli chodzi o gluten to jeszcze nawet O tym nie myślałam ale jak zacznę wprowadzać to też będę dodwac do warzywek lub owoców kasze manne.Tak będzie najprościej na początek.A mięso będzie kolejne do wprowadzania jak już wprowadze owoce to potem mięsko.jeszcze trochę to potrwa zanim moja spróbuję:)

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

my już jemy posiłki od miesiąca na początku były warzywa, po ok 2 tyg deserek a teraz je zupkę z mięskiem - szaleństwa nie ma ale pomalutku. Gluten wprowadziłam w zeszłym tyg do zupki wsypuję teraz już łyżeczkę kaszy manny, a zaczynałam od pół łyżeczki.
Zastanawiałam się czy nie dać małej chrupek kukurydzianych przynajmiej na jej dziąsła by było ok. co o tym sądzicie? nie chciałabym dać za dużo bo wiecie przesada to też źle.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego podajecie wodę z glukozą? Zalecenie lekarza czy same coś takiego wykombinowałyście? Pytam, bo glukoza, to w sumie tylko cukier, zapychacz, nie jest to tak? Taki macie zamiar? :P

Z tym mięskiem, to ja jeszcze z tydzień i pewnie też podam.

Też już jesteśmy po chrupkach kukurydzianych, bez glutenu oczywiście. Bruno dostał najpierw taka klasyczną, krótką chrupkę, ale... odgryzł kawałek, został mu w buzi i za bardzo nie wiedział, co z tym zrobić. Wystraszyłam się, wyciągnęłam i zabrałam chrupkę. Bałam się, że się udusi(chociaż pewnie szybciej by się rozpuściła). Innym razem kupiłam w piotrze i pawle takie grube chrupy kręcone, które są za duże, żeby w całości wsadzić do buzi, ale takie już mu się nie spodobały, więc spasowałam póki co.

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...