Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

witam w słoneczny dzień:)
choć tyle, że ładna pogoda. dzis mamy pneumokoki, ostatnio niefajnie było po szczepieniu, mam nadzieję, ze sie nie powtórzy.

poprzednio miałam smoczki z krzyzykiem z Nuk First Choice i nie było problemów, leciało dobrze. Aventa butelek nigdy nie miałam, nie wiem jak od nich to działa.
Zobaczymy, jak to moje obecne Lovi.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

A i jeszcze przez to ze podczas choroby zaczelam mala dokarmiać mm to wzgardzila jedna piersią (ta mniej lubiana he he) w ciągu dnia to już zupelnie nie chce i tylko nad ranem jestem w stanie jej z niej dać. Juz widzę ze mam w tym cycku mniej pokarmu. Dobrze ze jeszcze drugi pracuje jak należy chociaż śmiesznie wyglądam np pod wieczór jak juz taki napełniony jest a ten drugi nie.
Ramania- to pięknie maleństwo dalo Ci pospać, oby jak najwięcej takich nocy. A spacery mala ubieram podobnie jak Ty bo niby cieplo a jednak wiatr wieje, zresztą widzę po malej że jeszcze gorąco jej nie jest

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

ramania u mnie wczoraj wogle gorąco było więc już wogle same body założyłam tyle że z długim rękawem ale z bardzo cienkiego materialu.
Ď3382 no właśnie o to chodzi bo jak teraz dodajesz tej kaszki to straszna mieszanina się robi bo i mleko zawarte w Jeszce i mleko które Ty dajesz.za bardzo pomieszane.jak chcesz robić kaszke taka podawana łyżeczka to albo kupujesz kaszke ryżowa i wtedy robisz najpierw swoje mleko mm i do niego dajesz tyle miarek kaszki jak jest na opakowaniu lub robisz kaszke mleczno-ryżowa która już w swoim składzie mleko mm zawiera więc robisz ja tylko na samej wodzie.i wtedy robisz tak że odmierzasz woda wsypujesz tyle miarek kaszki jak jest na opakowaniu mieszasz i to już jest gotowe do podania.Dla mnie zawsze były kaszki mleczno-ryżowe wygodniejsze do robienia tak na łyżeczce bo do nich właśnie nie musisz dawać mleka.a jak chciałam dac z butli to kupowałam sama ryżowa i dosypywalam ja do mleka żeby zagescic tylko a nie żeby miała gęstą konsystencję.
Moja mała ma dalej ograniczone chęci to picia wody z butelki a przecież jak już daje jej inne rzeczy niż mleko to musi.2 razy zaciagnela nawet parę lykow ale dałam specjalnie taką trochę ciepła wodę,takie normalnie nie chce za bardzo.zastanawiam się nad zmianą smoczka i butrlki .myślę o butelce
tommee tippee bo podobno najbardziej przypomina kształt kobieciej piersi.napewno nic tego nie podrobi i na to nie ma szans ale może z takiego kształtu c hcetniej lyknie:)ma może której z Was taka?jakieś opinie?
Plus kaszki z łyżki też średnio więc dziś też idę po smok z krzyżykiem i będę próbować z butli.No trzeba trochę pokombinować żeby wkoncu dobić do celu:)

Odnośnik do komentarza

Cosmicgirl
ja jak karmilam butelka i cycem to nakupowalam ful doslownie ful butelek razem ze smoczkami w ksztalcie cyca. chcialam go wtedy oszukac zeby mi ciagnol tez cyca ale nic z tego. powiem ze super sprawa te smoki. ale moj i tak pije z jednej firmy i juz mu nie zmieniam a wszytkie butelki i smoki leza w szafie z zamiarem wyrzucenia ich bo w czerwcu przeprowadzka i niechce brac rzeczy niepotrzebnych mi. wogole kosmiczne ceny byly za to jedna butelka ze smokiem taki okolo 50 zl, inna 45 zl i tak niepotrzebnie nakupowalam. ale u ciebie sytuacja jest inna. chcesz zeby maluszek pil z butli wiec moze u ciebie to zadziala.

Odnośnik do komentarza

D3382
Masakra. Tyle kasy za butelke. Moze sprzedaj komus. Ja przyznam szczerze kupowalam najzwyklejsze butelki i smoczki tez. Z tym ze Kacper mimo ze z butli szamie kaszke, cyckiem nigdy nie pogardzi. Swoja drogą niezły biznes robią na nas matkach. Gryzaki w kosmicznej cenie, niektore ubranka tez.... i wszystko na określony czas, czesto niemiłosiernie krotki. Bo na ile czasu wystarcza body lub spioszki. Na pewno nie na kilka mcy.

Aga,
Fajnie ze Twoja mala sie ogarnela. Moj maly dzis cale lozeczko zdewastowal. Zerwal ochraniacz, nie wiem jak. Spal w poprzek lozeczka z nozkami miedzy szczebelkami. W dodatku lapie sie łóżeczka i podciąga do gory. Chyba obnize o jeden poziom jego legowisko bo sie pewnego dnia zdziwie jak wypadnie. W sumie nie ma tyle sily ale lepiej sie ubezpieczyć

Odnośnik do komentarza

Witam
Czytam Was dziewczynki prawie od samego początku jednak nie mogłam się zalogować,bo forum cały czas mnie banowało postanowilam ze sprobuje jeszcze raz i o dziwo sie udalo:) Jestem mamą 4-miesięcznej Ani termin miałam na koniec grudnia ale malenka urodzila sie 4.01.2016 widzialam ze ktoras z Was tez ma dzieciatko z tego dnia. Urodzilam naturalnie po 16 godzinach Mala przyszla na świat,karmię piersią i powoli zaczynam rozszerzac diete dzisiaj byly dwie lyzeczki soku z marchewki na poczatku wszystko poszlo na bodziaka ale pozniej juz sie domagala wiecej:) Mam nadzieje ze przyjmiecie mnie w swoje progi bo naprawde lubie Was podczytywac i czerpie garsciami Wasze bezcenne rady.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72417.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za przyjecie mnie do Grona Grudnioweczek.Ja swoją małą ubieram w bodziaka na dlugi rekaw do tego spodnie dzisiaj byl jeans i skarpetki,przykrywam ja kocykiem.Teraz spi mi na rekach bo chyba cos zlego sie przysnilo i lozeczko jest bee.Ostatnio w samochodzie tez mielismy epizod placzu i pisku przez sen oczy zamkniete nic do niej nie docieralo po 15 minutach dalej spi to bylo troche dziwne.Tez tak kiedys mialyscie? Czy tylko mojej sni sie brak mleka w cyckach hehe

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72417.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Kurde nie wiem co jest nie tak, bo robie kleik ryżowy na moim mleku i na opakowaniu jest napisane ze 4 łyżki na 200 ml mleka. I sypie na 200 te 4 łyżki i chwile jest troszkę gesciejsze a po chwili juz rzadkie, dzisiaj dałam 7 łyżek na 180 ml wiem ze duzo ale po chwili nie było juz gęste... Jeszcze dałam mu smoczek 4 bo gęste a za chwile musiałam zmieniać bo za szybko mu leciało i sie denerwował, nie wiem czy dlatego ze to na moim mleku i dlatego nie gęstnieje czy o co chodzi ... ?
Ja używam butelek dr brown's ale z toner tippee tez mam i używam na wodę lub w nocy i mały chętnie z niej pije no ale u mnie cyca juz dawno odrzucił wiec watpię zeby pił z niej chętnie tylko dlatego, ze smoczek przypomina kształtem piers :p a słyszałam i butelkach firmy mimijumi, które specjalnie sa aby oszukać maluszka ze to piers mamy, ale ceny tez maja piękne a poza tym nie wypowiem sie czy to faktycznie działa.
Witaj Maciarz mój czasem jak sie budzi to tez z płaczem wiec czasem go ululam i śpi dalej a czasem musze go obudzić zeby przestał płakać.
W ogole mój mały nauczył sie zasypiał ma rękach, bo bardzo czesto zasypia mi przy karmieniu i dzisiaj była pierwsza próba zeby sam zasnal w łóżeczku bez lulania, juz prawie spał ale potem sie tak rozzalil, ze oczywiście musiałam wziąć na rece i dopiero pózniej do łóżeczka go odłożyłam jak juz zasnal.
Czy któraś juz dawała gluten? Bo sa np z Hippa deserek jabłko i gruszka z kleikiem orkiszowym, od 4 mies, ale mie wiem czy mu go podać czy jeszcze poczekać. Sa jeszcze deserki, które zawierają mleko no ale w naszym przypadku musimy poczekać bo eliminuje z diety mleko wiec to byłoby bez sensu jakbym mu podała mleko w deserze a sama go nie pila :p

http://fajnamama.pl/suwaczki/td9dg3l.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Marciarz, witaj nowa Mamuśko :) Zgadzam się calkowicie - im nas wiecej tym razniej ;)
Moja czasem tez tak ma ze przez sen zaplacze ale rzadko.
Dzis moja panna robi sobie niesamowicie długie (jak na nią) przerwy w jedzeniu. Rano jak zjadla o 7:30 to potem dopiero o 12:30. Potem znów przerwa cztery godziny. Moze dlatego ze w nocy budzila sie dosc czesto c0 3 godziny i sie najadla "na zapas"? Oby tylko dziś ładniej spała, bo wczoraj to troche w amoku bylam jak ja karmilam, zsypialam na siedzaco.. Jednak troche sie juz przyzwyczailam ze budzila sie wczesniej tylko raz w nocy.

Ja dalej w poszukiwaniu ubranka do chrztu. Przegladam olx ale te co podobaja mi sie sa z innych miast, u mnie w miescie lipa z tym, nie ma za duzo ofert.

Co do ubierania na spacer.. U nas jeszcze nie jest tak cieplo aby ubrac samo body z krotkim rekawem albo nawet samo z dlugim. Na body z dlugim wkladam jej bluze polarowa. Czapeczka, spodenki, skarpetki, plus kocyk. Niby w sloncu ciepelko fajne, ale w cieniu chlodnawo i wiatr do tego.

Kurcze musze sie w koncu zmobilizowac i odciagnac w dzien laktatorem troche pokarmu i sprobowac ja nakarmic z butli. Musze sprawdzic czy zje z butli, bo tak beznadziejnie sie sklada ze msze (chodzi o chrzciny) mamy pozno, dopiero o 18 (u nas w parafii ksiadz robi chrzty zawsze w ostatnia sobote miesiaca i zawsze o tej porze :/) a Lena w tym czasie ma porę jedzenia. Przed msza jesli nie bedzie glodna to jej cyca na sile nie wepchne. Kurde no, nie wiem co zrobic, musze chyba odciagnac do butelki i zabrac do kosciola, bo moze nie wytrzymac i bedzie ryyyyyyyyk potężny, znajac moja mała awanturnicę! No trudno. najwyzej usiade w lawce i ja nakarmię..

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny!
Marciarz witamy serdecznie :-)

Marla rowniez gratulujemy zebolka.

Nie odzywalam sie troche, bo walczylam z katarem Leny oraz jej podlymi humorkami w ostatnich dniach, ktore rowniez i mnie sie udzielaly. Juz jest troche lepiej. Udalo sie zapanowac nad glutkami, mam nadzieje, ze moze jutro doleczymy i damy rade ja zaszczepic pojitrze, bo szczepienia i tak sa przelozone z 22.04 przez wczesniejsze zapalenie oskrzeli. No ale zobaczymy, doktorka oceni.
Co do ubierania to raz tylko byla w samym bodziaku z dlugim rekawem, a tak to narzucam jej bluze polarowa albo taki mega cieniutki krotki plaszczyk, ale to glownie ze wzgledu na wiatr i jej katarek, bo tak to w sloncu meeega cieplo.
Z jedzeniem tez u nas roznie.. jednego dnia potrafi zjesc prawie caly sloik warzywek, albo kaszke ryzowa na mm, a nie raz jest wrzask i tylko mleko pasuje... z owocami w ogole kaszana, jablko fu, banan tez. Dzis pojadla troche tych gruszek williamsa.. no trudno, nic na sile ;-)
Teraz w koncu odpoczywam, ale juz slysze ze sie kreci wiercipietek w lozeczku. Zastanawiam sie troche czy moze i u nas niebawem nie pojawi sie zabek jakis, bo marudzi okropnie, a rece i wszystko co pod reka nooon stop w buzi. Zobaczymy.
Pozdrawiam cieplutko Mamuski.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

marciarz witamy w naszym gronie:)Moja też ma czasem jakieś sny w trakcie których i piszczy i placze i też się zastanawiam co dla tak małego dzieciątka może się śnić:)
D3382kurde to rzeczywiście trochę kasy na te butelki wydalas.szkoda wyrzucać skoro aa nowe.Sprzedaj je albo oddaj komuś.szkoda że nie jesteś w pl to ja bym pewnie coś od Ciebie kupiła do wypróbowania:)
emilia85dzieki za info.jak twój maluch jadł i z cycki i z takiej butli to może i moja księżniczka się namysli.kurde ze starszym nie było wogle problemu w tym temacie.Dziś dawalam małej mleko mm sprawdzic czy będzie piła z butelki to nie ma szans krzzywi się jakby nie wiem co jej dawali.fakt faktem zjadła dziś pół słoiczka marchewki i wtedy popila trochę woda więc postępy sa.Na butelkę tt i tak się skuszę bo może z niej by trochę mm wypila.kupuję za grosze nie nowa więc nie bedzoe szzkoda jakby jej nie przypasowala.

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

Marciarz - witamy serdecznie!
Marla - Gratulacje dla Klaudii!,
MMK- to super że już lepiej, jednak jeżeli mała ma jeszcze katar ja bym jej nie szczepiła. lepiej się wstrzymać jeszcze tydzień, kuzynki synek ma już skończone 6 miesięcy a dopiero będzie miał 3 szczepionkę więc spokojnie - non stop im chorował i tak było to przenoszone i nie ma problemu.
Moja mała Klaudia zjadła dziś zupkę marchewkowo-brokułową. Któraś pytała o gluten ja do zupki dosypuję ok pół łyżeczki kaszki manny mała je nic się jej nie robi. a pod wieczór na deserek jabłko z bananem.
U mnie pogoda jest beznadziejna dziś co chciałam iść na spacer to małą rozbierałam bo co chwilę padało do tego wiatr. Ubrana jest bodziak z dł rękawem, leginsy, skarpety, cieniutka czapka + bluza (ala kurtka) do tego kocyk. ogółem nie ma szans na nic lżejszego.

Odnośnik do komentarza

Marla
Gratuluję ząbka hihi. To już jest trójka z zebolkiem.

Oj wydałam na te butelki trochę. Ja Poprostu próbowałam wszystkiego ale i tak to nic nie dało. Nie mam tutaj nawet komu oddać. Mam znajoma co urodziła niedawno tzn miesiąc temu ale ona karmi piersią. Oddaje jej tylko ciuszki bo sama kupuje kupuje a i tak ubieram małego ciągle w to samo. Wiec praktycznie nowe oddaje a nawet nie używane. Teraz też mam ful dresów i bluz na 74 bo dostał a to sama kupiłam. I gdzie ja mu to założę niby jak lato idzie. Chyba ze na chłodniejsze noce lub ranki.

Witam nową mamusie. Tzn nie nowa he he witam na forum.
Mój mały tez spi i czasami jest tak ze zaniesie się płaczem obudzi popatrzy ja pogadam do niego i śpi dalej. Napewno źle sny ma.

Wiecie co mam pytanie. Mój mały jak śpi to prawie non stop rusza Buzka jakby coś jadł. Niewiem czy to normalne he he. Czy wasze tez tak mają?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...