Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Drogie Mamy, czy można do Was dołączyć? Czytam forum od połowy ciąży, kiedy to miałam spore problemy ze snem w nocy :) Skorzystałam tutaj z wielu pomocnych rad i wskazówek i pomyślałam, że może i ja kiedyś będę mogła pomóc. Mój synek Filip urodził się 27 grudnia, 10 dni po terminie. To moje pierwsze dziecko i wszystkiego dopiero się uczę ale dobrze wiedzieć, że nie tylko ja zmagam się z wątpliwościami macierzyństwa :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

witamy nową mamuśkę.
czytam i widzę że wczoraj był dzień KUPSK. Ja mojej ubrałam sukienkę i rajtki żeby ślicznie wyglądała bo miała przyjść kuzynka. jak strzeliła kupę to cała w niej była, zastanawiałam się czy nie szybciej byłoby ją wstawić pod kran mało tego jeszcze sobie łapkę do niej włożyła a potem do buzi w ostatniej chwili zdążyłam ją złapać i umyć.

Inferno- tak masz rację, nie do pomyślenia żeby sie tak zmienić ja nawet wolę kupić ciuszek małej niż sobie.

Odnośnik do komentarza

Isabella,

Witaj ! Żebyś urodzila o czasie bys byla trzecia Grudniowka, ktora ma dziecko z 17 grudnia. Ja i Grudniowa mama mamy bobasy z tego samego dnia :-) bardzo fajnie ze do nas dolaczylas, ja również pierwszy raz jestem mamuska. Forum i pisanie z Dziewczynami bardzo mi pomoglo. To swego rodzaju grupa wsparcia. Odzywaj sie jak najczęściej!!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dziekuje za odpowiedzi. Wlasnie sie zastanawiałam czy powinno sie myc włoski codziennie bo gdzieś wyczytałam ze to może je osłabić. Ja myje mojej codziennie na zmiane raz wodą z wanienki z płynem Oillan a innym razem szamponem Emolium.

Malvina, rzeczywiście widać na tych zdjęciach jak się zmieniła Twoja coreczka. Kalinka, pamietam zw Ty też ostatnio dodalas fotki swojej Zosi z kolejnych miesięcy (ach ta fioletowa kreacja z tiulu:) W ogole to bardzo fajny pomysł z tymi zdjęciami, tez chyba sprobuje cykac mojej fotki co miesiąc w podobnej pozycji i ubranku żeby potem wyraznie było widać te roznice w wygladzie :)

Inferno, dokładnie tak! Buziaczek za bekniecie :D Ja jeszcze mówię "no pięknie kochana!" i cieszę się jakby nie wiem co się stało he he ;) Też wcześniej nie przypuszczałam ze takie rzeczy będą mnie radować. Pamiętam jak jeszcze przed ciążą nie raz dziwilam się jak moja szwagierka czy bratowa które już miały dzieci przezywaly takie właśnie przygody ;) Zawsze sobie w duchu myślałam "ale o co chodzi, z czego one się tak ciesza?.." ;)

Co do spania w dzień - do południa Lenka ma krótkie czuwanie, po około pół godziny już jest marudna i senna wiec do lozeczka i zasypia. Po południu czuwanie się przedłuża do około godziny ale za to zasypiają już takie proste nie jest. Jak ja odloze to w płacz jakby coś ja bolało, smoczka też wypluwa. Muszę ja wziąć na ręce, usiąść, dac smoka i ukolysac zeby sie uspokoila. Potem juz latwiej mi ja przelozyc do lozeczka choc jeszcze musze glaskac i szumic zeby ostatecznie zasnela.

Isabella, witaj! I dziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i radami, im nas wiecej tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza

A jak już zasnął wasze maleństwa to ile śpią przez dzień? Mój 30/40 min, kiedys jeszcze jak spał ze smoczkiem to spał długo a teraz już bez znaczenia czy ze smokiem czy bez po pół godz już pobudka :/ Chyba trzeba się pogodzić, że już będzie coraz krócej spał, ale wtedy ciężej coś w domu zrobić.

Odnośnik do komentarza

świetny pomysł z tymi zdjęciami co miesiąc :D

Mój Bruno budzi sie codziennie 7/8, budzi mnie i lubego gadaniem i biciem po twarzy :D, zasypia koło 11/12 i śpi tak godzinke, czasem 2, później to już różnie bywa ale generalnie czuwa dość długo, bawi się na macie, w leżaczku ogląda wszystko wokół, ogląda sobie rączki, rozmawia z misiem xd.

Weszłam sobie na stronkę http://pl.nextdirect.com/pl/newborn/mono-boys/mono-boys/1 i chyba nie będę umiała się powstrzymać, żeby czegoś nie kupić! Piękne, słodkie ciuszki. Co prawda cena już nie taka elegancka ale raz kiedyś można sobie pozwolić na małe szaleństwo!

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Hej Izabella.opowiedz nam coś o sobie jak rodzilas jakie wrażenia itd.:)
ibferno Masz rację człowiek w tak krótkim czasie tak potrafi się przewartosciowac jak przyjdzie dziecko ze szok.uczucia jakiego doznaje matka nie jest porównywalne do niczego innego i zrozumie to tylko druga matka.Marwtimy się o dziecko dbamy o niej bardziej niż o siebie:)piękne uczucie bycia mama.możliwość opieki nad dzieckiem które się z rodzilo z naszego ciała które je karmilo żeby mogło istnieć...i karmi do tej pory.eh wzięło mnie na przemyślenia:)

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziekuje za życzliwe przyjęcie :) U nas spanie w dzien trwa dość czesto ale bardzo krótko, Mały spi po 30- 45 minut, góra godzinę. Jak czasem mam dużo prasowania to na trzy razy musze rozkładać :) w trakcie czuwania na krótko sam sie potrafi zabawić, wiekszosc czasu musze spędzać razem z nim, wiec czasem tez mi ciezko cos w domu zrobic

Również spodobal mi sie pomyśl ze zdjeciami co miesiac i tez go skopiuje dla urozmaicenia galerii bąbla :)

Odnośnik do komentarza
Gość AśkaBaśka

Cześć dziewczyny!
Moje dziecko jest sylwestrowe, szczęściarz z ostatniego dnia w roku, ale niestety okazało się, że ma astmę. Czy któraś z Was ma podobny problem? Co jeśli chodzi o szczepienia, bo powinniśmy mieć już wizytę szczepienną zaraz i trochę się boję. Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza

Jak juz pisalam urodzilam 10 dni po terminie, silami natury, ze znieczuleniem. Mój synek byl (i nadal jest :) duży - wazyl 4200 i mierzyl 60cm, a ja jestem szczupla (rozmiar 34/36) wiec poród byl dlugi (15 godzin) i ciezki ale caly czas byl ze mna mąż i trafilam na fajne położne no i jakims cudem dalam rade :) Nie mam jakiejs traumy, choć oczywiscie przyjemnie nie bylo. Nie bylam świadoma, ze synek będzie taki duży bo usg wskazywało na 3700 ale moze to lepiej bo nie stresowalam sie ze moge nie dać rady :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie Mamusie :)
Bardzo dawno się nie odzywałam, ale jestem z Wami na bieżąco. Już tyle czasu się zbieram do napisania, ale mój wrzaskun nie bardzo mi na to pozwala:)
Tak w bardzo dużym skrócie: po porodzie spędziliśmy 2 tyg w szpitalu, bo Młody miał zapalenie płuc. Karmienie mamy mieszane, bo Młody nie chce cyca tylko z butelki (panie w szpitalu dokarmiały małego butlą bez mojej wiedzy i zgody, a jak odrzucił pierś to powiedziały, że mu moje mleko nie smakuje, bo np. zjadłam na obiad liść sałaty itd..). Także wszystko kręci się wokół karmienia. czasami jak mu się odwidzi to coś sam pociągnie dopóki łatwo leci, a tak to odciągam. Niestety szału z pokarmem nie ma więc dokarmiam go nanem. Póki co wszystkie wizyty lekarskie do tej pory poszły gładko(a troche tego było). Jedynie mamy lekką asymetrię, ale już pomału się to niweluje.
Pierwsze nasze szczepienie odbyło sie bez płaczu, później spał tylko bardzo długo. Kolejne mamy 31 marca i coś czuję, że już tak różowo nie będzie.
W środę młody skonczył 9 tygodni, a wczoraj waga pokazała 6160g.
Mam nadzieje, ze w końcu uda mi się bardziej udzielać:)
Wszystkie Wasze dzieciaczki są przecudowne:) pozdrawiamy Was cieplutko:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj44jd8qe32bl.png

Odnośnik do komentarza

AśkaBaska,

Szczepienie to ogolnie nic fajnego, nie tylko dla rodzica ale i dla dziecka. Moj okropnie beczal, chyba sobie nawet gardło zdarl :-) ale niestety tak musi byc. Na szczęście po szczepieniu wszystko było ok, nie marudzil chociaz zestaw czopkow zakupilam. Kolejne szczepienie mamy 22 marca, ciekawi mnie jak je przejdzie. Przykro z powodu astmy u malenstwa. Czy sie juz z nia urodzil czy po prostu zachorowal po urodzeniu?

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

AskaBaska wiadomo go szczepienie to nic fajnego ale każdy musi to przeżyć.maluch poplacze to napewno ale się nie nastawiaj może nie będzie tak źle.bardzo wam współczuję z powodu astmy.
truskawka25 ja nie mogę to ładne co się położne trafiły albo wogle niezły personel w szpitalu.patrz jakie cipy jak on wygodniej butelka dokarmiac no niż pomoc młodej mamie straszne.wszędzie promują karmienie piersią a w praktyce podcinaja skrzydła swiezoupieczonym mamom.przykro.
Isabella to też się nieźle musiałaś nameczyc żeby takiego chłopa urodzić:)gratuluję.
moja dziś tak tańczy przy cycu zex szok...zaczynam się niepokoić.jutro idę po ten gastro baby.będę próbować może pomoże.bo z takim zachowaniem to mam wrażenie że ona przez te szarpanie i ciagamie tego cycka do końca się nie najada.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamusie i prześliczne maluszki :) Czytam Wasze forum od połowy ciąży, ale nie miałam odwagi czasu i żeby pisać , ale w końcu postanowiłam do Was dołączyć :) Moja Hania urodzila sie 7 grudnia przez cesarskie cięcie. Początki były trudne mino tego ze to moje drugie dziecko. Ręce opadały mi z bezsilności jak mała płakała i nie raz płakałam razem z nią. Teraz płacze tylko jak brzuchol jest zupełnie pusty :). Na dniach powinnismy mieć drugie szczepienie, ale mala ma katarek i zobaczymy czy nie trzeba będzie przełożyć. A czopki o których piszecie to zwykły paracetamol czy jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza

Emilia85,

Tak to jest paracetamol. Jak powiesz w aptece ze dla Maleństwa po szczepieniu to ogarną na pewno.

Truskawka,

Twoja dzidzie podkarmialy mm przynajmniej, u mnie jedna odwrocila sie dupskiem i w dupie miala czy mam pokarm czy nie, a Maly beczal wnieboglosy. Poszla sobie spac. Chociaz osobiście uwazam ze powinny pokazac jak sie karmi. Instynkt instynktem ale moim zdaniem karmienie to sztuka. Moje pierwsze dwa tygodnie tragedia. Najprosciej takiej poloznej dac butelke dziecku i miec cisze na odddziale.

Odnośnik do komentarza

Nam pielęgniarka, po szczepieniu poleciła czopki Vibrucol ale nic sie nie działo wiec ich nie stosowałam. Na opakowaniu jest napisane, ze mozna je stosować podczas stanów niepokoju i rozdrażnienia dziecka i przy kółkach wiec pewnie maja tez jakieś działanie uspakajajace ?

Odnośnik do komentarza

U nas po pierwszym szczepieniu całe szczęście nic niepokojącego się nie działo ale oczywiście zaopatrzyłam się w zestaw przeciwgorączkowy - kupiłam zwykły paracetamol i dodatkowo pani w aptece poleciła mi Ibufen, stosuje się go od 3-go miesiąca albo jeśli dziecko waży min. 6kg, no a że mój klocuszek w 7 tygodniu swojego życia ważył 6700 to mogłam zastosować. Całe szczęscie nie musiałam

Odnośnik do komentarza

A ja kurna dziś wypociłam posta, załączam i co? Oczywiście przerwa serwisowa i nic się nie dodało:/
Już nawet nie ogarniam wszystkich tematów. Pamiętam że o chusty któraś pytała. Ja mam tkaną 5,6 m girasol. Bardzo sobie ją chwalę. Nawet mój mąż synka w niej nosił.
Ja dziś na szczepieniu byłam. Z miłych rzeczy to Kaśka w 3 tyg ponad500 przybrała i w tym momencie ma 5280. A tak poza tym mnie w przychodni wkurwili. Sory za słowa. Ale ci debile wymyślili że dodatkowe szczepionki trzeba wykupić w dniu szczepienia. Czyli przychodzisz do przychodni rozbierasz dzieciaka, po badaniu ubierasz i idziesz do apteki a potem znów rozbierasz do szczepienia. To czysta głupota i narażanie dzieciaków na przeziębienie. Kurna wiadomo nie każde dziecko lubi badania i ubieranie, więc z zaryczanym i spoconym dzieciakiem nikt nie wyjdzie. Oczywiście apteka jest tuż obok. Właścicielem apteki jest ten sam koleś co przychodni, więc sam sobie klientów nagania. Nikt nie będzie przecież szedł do innej apteki bo każdy chce mieć szczepienie z głowy. Zresztą nie każda apteka ma na stanie szczepionki. Teraz szczepienie na pneumo mamy za 4 tyg i nie mam zamiaru kupować w ich aptece. Jak mi nie będą chcieli zaszczepić to pójdę do prv przychodni. Kurna gdzie tu uczciwa konkurencja i prawo wyboru? Tylko patrzą jak od ludzi kasę wyłudzić. I to jeszcze w taki sposób.

A wracając do szczepienia. To dziś było lepiej niż ostatnio. Na rota Kaśka się śmiała do pielęgniarki. A po kłuciach tylko chwilę płakała. Po szczepieniu spała 3h a potem już reszta dnia radosna. Odpukać temp też nie rośnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...