Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość cosmicgirl

sh88 moja mala tez ma znieksztalcona glowke troche może moglabym powiedzec zr nawet troche wklesla.w miejscu gdzie jest tylne ciemiaczko.mówiłem o tym lekarce ale mówiła że jest wszystko ok.to tak jest także przestałam w to wnikać.Plus na dodatek przekłada cały czas głowę na prawo jak śpi.boję się żeby też się nie zrobiła przez to krzywa ale pociesza się tym że mój starszy synek też tak miał i mu się wszystko wyrownalo.także nie martw się i staraj się ja kierować tak żeby patrzyła w drugą.wieszaj zabawki,staraj się też żeby leżała w łóżeczku tak ze jak do niej podchodzisz to główka się zwaracala w dobrą stronę.
ja też ostatnio zmieniłam fryzurę.z ombre przeszłam na ciemny brąz.jrstesm bardzo zadowolona

Odnośnik do komentarza

Ale my mamusie musimy wszystko przecierpieć z naszymi dziećmi. Ja też po pierwszym szczepieniu już martwiłam się jak przeżyję drugie. Naprawdę nie wiem co muszą czuć mamy których dzieci są poważnie chore. Dopiero gdy zostaje się matką inaczej na wszystko się patrzy.
Kalinka trzymaj się z malutką

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

Kalinka, a to było Wasze pierwsze szczepienie czy już drugie? No Malutka musi teraz odespac te wszystkie dzisiejsze nieszczęścia..

Inferno, tak mi się jeszcze przypomniało bo pisałaś że Twój Maluszek ma problem z zaśnięciem i bardzo płacze. Moja właśnie od niedawna tez tak ma ale zdarza sie to w ciągu dnia. Po zabawie widzę że już jest senna bo zaczyna marudzic trzec nosek więc próbuje ja odłożyć do łóżeczka ale ona w przerazliwy płacz i wrzask. Najpierw myślałam że coś ja boli więc brałam na ręce. Ale senna była w dalszym ciągu. Jak odkladalam znowu płacz. Nawet smoczek wypluwala. Udaje mi sie ja dopiero uspokoic glaszczac ja po główce, pochylając się blisko nad nią i szumiac. Moze sprobuj w ten sposob go wyciszyć?

Dziewczyny, juz wczesniej chcialam sie Was spytac ale ciagle zapominam - czy codziennie myjecie włoski Waszym dzieciaczkom? I czy używacie do tego jakiegoś szamponu?

Odnośnik do komentarza

Kalinka - jutro już bedzie ok, moja też strasznie płakała po szczepieniu że w ośrodku jej ubrać nie mogłam bo mała tak sie zanosiła. W domu to była męczarnia a najgorsze że mi nikt nie powiedział o czopkach bo miałam.i bym jej dała a ja tępa mózgownica nie wpadłam na to biedne to moje dziecko że ma taką matkę. Tak więc doskonale to rozumiem. Ja jak sobie pomyśle co muszą przechodzić kobiety które mają chore dzieci a potem patrzą jak umieraja to nie wiem jak mam określić to szczęście że mam zdrowe dziecko.
Z prezentów z chrztu kupiliśmy małej meble do jej pokoju bo jej stoi pusty a mała śpi z nami. Kupiliśmy jej mebelki młodzieżowe nie chciałam takich typowych dziecinnych. Za resztę chcę jej kupić złoty łańcuszek.

Odnośnik do komentarza

Grudniowa mama
Ja codziennie kapie małego i codziennie myje mu włoski. Strasznie ma długie i od kocyka ma takie jakby paproszki wiec myje mu codziennie ale on za tym nie przepada bo przy myciu główki wrzeszczy. A używam niwea szampon hipoalergiczny.

Piszecie o tych szczepieniach jak przeżywają je maluszki ze aż się wystraszylam. Mój będzie miał dopiero pierwsze na koniec marca ale to już będzie miał 3,5 miesiąca. Też się obawiam jak to będzie.

Odnośnik do komentarza

Grudniowa mama,

No identyczne zachowanie jak u Kacpra. Tez jak odkladam to placze, pomaga noszenie i rozmawianie. Po wczorajszej akcji spal osiem godzin.
Ja Malego kapie codziennie i codziennie myje mu glowke. Kiedys gdzies czytałam ze codziennie mycie zmniejsza ryzyko powstania ciemieniuchy. Nie wiem czy to mit czy fakt, ale ciemieniuchy nie ma. Tylko kolo brwi cos sie dzieje, podobno tam tez moze byc. A myje tym samym plynem co cale cialo. Mam 2w1 Nivea. Nawet spoko. Ale myślę nad zmianą kosmetykow dla niego. Na pewno mleczko do ciala mu zmienie na Ziaje, bo te Nivea jakies takie gowniane. Codziennie go smaruje a na plecach ma sucha skore. Nic nie nawilza tych plecow i dodatkowo nie wolno stosowac na uszkodzona skore. Wiec jak ma zaczerwieniony tyłek to tez musze uwazac.

Odnośnik do komentarza

Ja tez codziennie myję jej główkę, zwłaszcza że ma dużo włosków i szybko jej sie przetłuszczają a poza tym profilaktyka przed ciemieniuchą( tak jak mówi Inferno). A wasze maluszki w ciagu dnia jak śpią? Usypiacie je czy czekacie aż same padną? Ja Emkę tak maksymalnie trzymam "włączoną" ;) dwie godziny, potem robi sie marudna i płaczliwa i cieżko jej samej zasnąć. Dlatego jak sama po dwóch godzinach nie zaśnie to ją usypiam. Ciekawi mnie jak to jest u Was?

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

My kąpiemy co drugi dzień ale główkę przemywam mu codziennie. Przy toaletce, kiedy nie ma dnia kąpieli, przemywam mu wacikiem namoczonymi w przegotowanej wodzie + odrobina oliwki do kapania z firmy Alphanova. Do kąpieli tez wlewamy to do wanienki i zostawia taka fajna nawilżona skore, mamy tez z tej samej firmy płyn do kąpieli 3w1 i wodę micelarna jak w ciagu dnia trzeba na szybko przemycić buzke i kark jak sie za duzo uleje. Jestem bardzo zadowolona z tych kosmetyków sa naturalne bez żadnych sztucznych zapychaczy i sa hipoalergiczne. Na główkę stosuje tez oliwkę i w czasie kąpieli jak przyje główkę to pózniej jeszcze masuje delikatnie szczoteczka do zebow - taka najmniejsza, zluszcza naskórek i pobudza krążenie no i ciemieniuchy nie mamy :) A w ciagu dnia czekam aż zacznie ziewać i widzę ze juz ma dosc to wtedy albo cyca nakarmić i śpi albo jak nie zgrywa sie z pora karmienia to do wózka trochę powodzić i śpi, czasem sam zaśnie bez lulania, ale śpi za to w dzień kiepsko po 30/40 min, natomiast w nocy budzimy sie tylko raz ok4 na karmienie

Odnośnik do komentarza

Ja kąpie małą codziennie, główkę też myję. Tylko preparaty do wody używam co drugi czasem co trzeci dzień - tak mi poleciła położna. Po każdej kąpieli sie oliwkujemy albo smaruje małą emulsją do skóry atopowej, kupiłam w aptece jak mała miała skaze białkową.
Ja całą noc nie śpię mała tak sie rzucała w łóżeczku bo nie mogła sobie pierdnąć.

Odnośnik do komentarza

Hej,
A ja znowu mialam wieczorna rewolucje. Tym razem krótsza i mniej intensywna, probowalam zrelaksować Małego masazem i w ogole. Chyba troche pomoglo bo walczylam z nim pol godziny krocej. Ale walczylam. Zeby nie pieprzone budziki Lubego to by jeszcze spal. wszyscy słyszą budzenie, tylko nie sam zainteresowany. Chyba wysiedle go na kanape.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Kalinka współczuję ci że maleńka tak się nameczyla po szczepieniu
ja kapie co 2 czasami nawet wychodzi co 3 dzień i wtedy też myje głowę.kapie w Oillan a głowę szampanem Dzidziuś super włosy po nim pachnal.Ciemieniucha i nas jest także od wczoraj zaczęłam walkę:)
Malvina fajne zdjęcia.widać jak bardzo mała się zmieniła.Natchnelas mnie i będę robić co miesiąc małej takie zdjęcia żeby sobie porównywać:)
co do spania to jak ma czuwanie ponad godzinę to już długo.Ale sama zaczyna marudzi wtedy daje smoka i do łóżeczka kładę pielucha do buzi i kocykiem przykrywam.czasem zasnie sama jak cicho jest a czasem dalej jeczy więc wtedy biorę ja na ręce do rozka troche ponoszr polulam i jak zasnie to odkładam.
Inferno no jak o pół godziny krócej w alczylas to już postęp.Może jak przyzwyczaisz małego do tych masaży i wyciszenia będzie coraz to lepiej.

Odnośnik do komentarza

Aga,

Tak tak... pamiętam ze tez mialas ten problem. :-)

Malvina,
Nie wiem jak to zrobilam, ale przegapilam zdjęcie Twojej lali. Ale juz nadrobilam straty i musze przyznac, ze zmiany sa ogromne. Nabrala cialka.

Kurcze nigdy bym nie przypuszczala, ze mozna cieszyc sie z tego ze dziecku przybylo 20 czy 50 deko, ze zrobiło mega kupę az pocieknie na plecy i ze jak sie mu odbije jak nalezy to daje sie w nagrode buziaczka. Kiedys sie cieszyłam ze sztucznej bizuterii czy nowych spodni, a teraz sie ciesze ze Maly ma pelnego pampersa. Niesamowite, ale przez dwa i pol miesiaca przeszlam taka metamorfoze ze sie w glowie nie miesci. Brawo Ja !! :-)

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny
My piersze szczepienie mamy dopiero 5 kwietnia taki długi okres oczekiwania a mąż był dzisiaj rejestrować wiec strasznie długo

Ja mam pożyczone nosidełko koleżanka nosiła w nim od małego ja jednak poczekam

Moja Milenka na razie grzeczna tylko w nocy stęka i nie dam rady spać więc jestem ospała ;-)

Ja kąpie codziennie i włosy też myje używam oilatum emulsja i oilatum do ciała i włosów starszej córy i do smarowania główki mam olejek migdałowy.

Z tego co piszecie to Wasze dzieci w ciAgu dnia mało śpią no moja duzo ale moja jest bezproblemowa tzn jak lezy sobie i chce jej sie spać to spi heheh może dwa razy ją usypiałam bo widziałam ze się męczy tylko ze moja jest z 26 grudnia

Malvina cudna córa

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Moja tez dzis w nocy sie rzucała, bo nie mogła bączka puścić. Budziła sie co 3h... Ehhh a juz tak fajnie noce przesypiała. Wczoraj też kupola walnęła, ale takiego że aż jej pod pępkiem wyszło :D umyłam ją itp, leżała na macie bez pieluchy i znowu zaczęła ładować! Nie wiedziałam w co ręce włożyć hehe. Dzięki dziewczyny, przekaże komplementy małej :D budziki to zgroza... Och wywalilabym przez okno najchętniej :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/afo6hq3.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...