Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość cosmicgirl

O to dobrze wiedzieć że nosidlo można używać dopiero jak siedzi.niecwiedzialam.chciałam mała wsadzić już w nosidlo jak się zrobi cieplej żeby odbierać Filipa z przedszkola.bo tak byłoby sprawniej i szybciej niż ciągnąć cały wozek tak jak tobie teraz.trudno poczekam.
ja poodkladalam ciuszki na 68 a wczoraj założyłam śpiochy w tym rozmiarze i patrzę ze dobre.kurde jak te dzieci rosną.dopiero po tych ubraniach widać jak rosną:)

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Ja od samego początku używam chusty. Jest mnóstwo zalet np. Zosia po minucie noszenia smacznie sobie śpi. Poza tym odciąża plecy, można stosować ją na różne sposoby, a dzidziolowi zawsze w niej wygodnie. Także polecam:)

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

cześć dziewczyny, czy wasze dzieciaki też są takie rozgadane i na dodatek umią walczyć o swoje i nie mówię tu o jedzeniu.
moja ma aktualnie rozm 62 ale urodziła się mając 52 cm.
wczoraj tatuś na dzień kobiet poszalał małej kupił kwiatki do tego sukienkę i zestaw body + leginsy + bluzka.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, ja też mam chustę i jest to super sprawa. Czasami trzeba coś zrobić a dziecko chciałoby być blisko i płacze. Jeszcze do niedawna wystarczyły 2 min i spał a ja np robiłam obiad. Teraz sobie siedzi w niej i patrzy po jakimś czasie zdarza mu się zasnąć. Na początku byłam przerażona: ja, małe dziecko i 5 m chusty. Dużo mi dały warsztaty z chustowania. Także polecam jeśli nie teraz to przy kolejnym dziecku. Najlepiej zacząć jak najwcześniej my zaczęliśmy po 3 tyg od urodzenia.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3u88zij.png

Odnośnik do komentarza

Moja najbardziej się wkurza jak ja nosze w pionie i odloze z powrotem na lozko zeby lezala. Przeważnie jest placz a przecież nie bede nosila jej caly dzien bo plecy bola. Klocek ciężki jest. Poza tym jak zostaje na dłużej niz 5-10 min sama to tez ryczy. Najpierw mnie nawoluje a jak nie reaguje to histeria. Wysikac czasem na spokojnie sie nie mozna. Jak wyszlam do kuriera paczke odebrac to z podwórka bylo ja słychać. Na chwile dłużej zabawi sie jak wlacze telewizje ale nie chce zeby taki brzdac ogladal. Lubi tez karuzelke i filmiki z Youtube

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny :)
Wczoraj nie miałam kiedy napisać - wszystkiego naj z okazji naszego swieta (spóźnione ale szczere :)
Moja też wkłada rączki do buźki, raz to nawet zwymiotowala tak głęboko sobie je włożyła :/ I ostatnio też mocno ssie paluszki, wypluwa smoczek i tak głośno ssie te swoje palce ze obok w pokoju ją słyszę :)
Czasem przy piersi tez tak robi ze ssie wypływa ssie i znów wypluwa. Ale tak jest tylko na początku bo po chwili jak zacznie bardziej leciec to przestaje i już ciągiem pije. Nóżkami też wywija ale to właśnie gdy chce odbic lub idzie bączek lub kupka. Nie wiem jak Wasze bobaski ale moja bardzo ludzi strzelić sobie kupala przy jedzonku :D Zazwyczaj jes tak ze nagle przestaje ssać i zaczyna bawić się sutkiem, gryźć i wykrecac go na wszystkie strony.. I po chwili jest kupa.

Cosmic, nam też pediatra przepisala Gastrotuss Baby bo mała bardzo ulewala. Mówiła ze to jest na zagęszczenie pokarmu. Dawalam jej ten syrop tylko jeden dzień. Żeby był efekt trzeba było podawać go przy każdym karmieniu i to w dużej ilości tak ze podawałam na łyżeczce po kilka razy. Zauważyłam ze po jedzeniu rzeczywiście nie ulewala tak dużo ale wystraszylam się bo to wyglądało tak ze chciała ulac a nie dało się i jakby się tym krztusila. Widać było ze to ja męczy. Więc zrezygnowałam z tego syropu. Potem ulewala coraz mniej a dzisiaj to już tylko jak zjem coś ciężkiego co jej też szkodzi.

Jeśli chodzi o nosidełko - od wczoraj takie posiadamy. Pozyczyli nam znajomi. Robiliśmy wczoraj próbę, wlozylismy niunie do niego, byla obrocona glowka w moja strone. Musze przyznac ze super ręce nie bolą od noszenia klocuszka ;) Fajne to nosidełko, ma specjalne zapięcia dostosowane do wieku i wagi dziecka. Jest przeznaczone już nawet dla noworodków, jest wysoki zagłówek dzięki czemu główka jest stabilna. Ja myślę ze jeśli takie nosidełka są w sprzedaży to muszą przejść wszystkie atesty i nie mogą zrobić dziecku krzywe. A poza tym raczej nie nosi się bobasa non stop w takim nosidełku tylko gdy jest potrzeba. Ci moi znajomi wykorzystali to nosidełko jak pojechali na wycieczkę w góry, ich synek miał wówczas 4 miesiące. Ale myślę ze moze sie przydac nawet na wyjście na zakupy do centrum handlowego :)

Odnośnik do komentarza
Gość Agacia1982

My mamy nosidełko tula. Super sprawa. Mogę na przykład spokojnie odkurzyć dom. Iga zasypia po kilku minutach noszenia. Trochę sie irytuje, bo jest przodem do mnie i mniej widzi, ale za chwile zasypia.
Z racji igowych problemów z bioderkami często widuje sie z ortopeda. Pytałam sie o nosidełko i chusty i nie widział przeciwwskazań.

Odnośnik do komentarza

Grudniowa mama moja tez czesto w trakcie jedzonka przerywa, nadyma sie i robi kupsko. Juz wiem ze cos sie święci jak zaczyna robic takie miny. Tez chyba kupie nosidelko bo to fajna sprawa. Zawsze szybciej cos sie w domu zrobi. Ja planuje zaczac wprowadzac nowe pokarmy kolo 5miesiaca. Laktacja mi sie ladnie informowała i mala je mm przewaznie tylko raz dziennie. Max 90ml na dobe. Czasem wypije 30ml bo tyle jej brakowalo z cycka. W nocy często wypije z jednego i tak twardo zasypia ze z drugiego dopiero przy nastepnej pobudce

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

D3382 ja to bym chyba nie ufał tej Twojej położnej skoro powiedziała, że od 3 miesiąca możesz małemu dać banana bo jest duży. Po pierwsze przecież przy rozszerzanie diety chodzi o dojrzałość układu pokarmowego a nie gabaryty dzidzi. Ciekawe kiedy kazałaby zacząć dokarmiać dziecko, które np urodziło się z wagą 6kg (autentyczny przypadek dziecka mojej kuzynki). A po drugie powinno się raczej zaczynać od warzyw żeby nie przyzwyczaić dziecka do słodkiego smaku, który wiadomo jest smaczniejszy ale bardziej zgubny.
Grudniowa_mama ja aż tak bardzo jednak nie ufam producentom. Bo np jak to możliwe, że w przypadku omawianego już tutaj od kilku dni rozszerzania diety wszystkie światowe organizacje zdrowia mówią o skończonym 6 miesiącu (Polski Instytut Matki i Dziecka pisze o 5-6 miesiącu) natomiast producent takich słoiczków dla dzieci mówi, że jego produkt jest przeznaczony dla dzieci od 4 miesiąca. To komu wierzysz? Bo ja jednak posłucham WHO, AAP czy IMiD a nie producenta.
emilka951 chustowanie również do mnie przemawia choć wydawać by się mogło, że nosidełko i chusta to przecież prawie to samo a jednak różnica jest ogromna (warunkiem jest oczywiście prawidłowe zawiązanie chusty). W nosidełko dziecko po prostu wsadzamy i heja. Cały ciężar soczywa na kręgosłupie i miednicy dziecka. Natomiast dobrze zawiązana chusta rozkłada ten ciężar równomiernie. Pomimo iż dziecko jest w pozycji pionowej to nie następuje pionizacja kręgosłupa

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza
Gość ramania

Beatka
Cieszę się że laktacja Ci się unormowała:) Fajnie że Ci się udało. Pamiętam jak pisałaś że chcesz zmniejszyć ilość mm na rzecz twojego mleka.
Jo
Producenci piszą że słoiczki są od 4 miesiąca, bo podają termin podania dla dzieci wyłącznie na mm. Tylko tego nigdzie na słoiczku nie piszą, bo po co konsument ma być świadomy. Ale fakt faktem ja też nie do końca ufam producentom. W ich interesie jest osiągnięcie zysku a nie dobro klienta. I masz w pełni rację co do rozszerzenia diety że najpierw warzywa.
Ja pewnie koło 5 miesiąca zacznę, ale pewnie od glutenu a potem warzyw i kleiku a dopiero potem owoce.

Dziewczyny dziś zaszalałam upiekłam ciastka i mięsko:) ogólnie od porodu częściej stawiam na domowe mięsko jako wędlinę do kanapek niż na kupne.

Cosmic
Zaszczepiłaś już ma rota? Jestem ciekawa czy u was będzie tak jak u nas że mała zaczęła po szczepieniu robić kupy codziennie. Trwało to 2 tyg a potem powrót do klasyki czyli raz na długi czas.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Jo wyjelas mi poprostu słowa z ust skierowanie do D3382.Masz całkowita rację odnośnie tego co powiedziała położna.aż dziwne że ona takie rzeczy proponuja.
Moim zdaniem i husta i nosidlo to fajna sprawa i ile dziecko w nim non stop nie siedzi.Z chusta wiem.że nie umialabym sobie poradzić poza tym jeszcze bym coś źle zrobiła i coś by się stało czy co...nie wiem jakoś się boje chusty.muszę doczytać o tych nosidlacj bo Emilka piszr ze można dopiero jak dziecko siedzi a dziewczyny piszą że już wkładają swoje maluchy.zainteresuje się tematem:)
co do gastro baby narazie tego nie wykupuje.poczytalam o tym i nie jestem przekonana i zasadności podawania go małej.dziś już nie było tańców przy cyckavh.w nocy ominęła jedną pobudek w nocy i tym samym więcej mleka jest i szybciej leci więc jak narazie przychylam się do koncepcji takiej ze szarpie bo pomału leci.a jeśli po moich obserwacjach wyjdzie ze nie to to najpierw sięgnę po e spumisan na gazy a jak to już nie sprawdzi się to dopiero wukupie ten syrop.taki jest plan:)

Odnośnik do komentarza

Jo, z ciekawości poczytałam jeszcze teraz na temat tych nosideł (wczesniej sie tym nie interesowalam bo w sumie gdyby nie pozyczyli nam go znajomi raczej odpuscilibysmy sobie zakup tego gadzetu). W ktoryms z artykulow była taka inforamcja (opinia lekarza ortopedy dzieciecego):
"Istnieją jeszcze typowe nosidła dla dzieci, które najogólniej podzieliłbym na 2 typy:
- jedne z wąskim pasem (taśmą) zakładaną pomiędzy nogi; wtedy nogi zwisają w dół. Takie nosidełko jest złe i nieodpowiednie dla małego dziecka, u którego stawy biodrowe nadal się rozwijaja.
- drugi typ, z szeroką rozpórką pomiędzy nogami, które są rozłożone jak do pozycji „żabki”. Ten rodzaj nosidełka jest dobry i można go stosować u małych dzieci."
Spojrzałam dokładniej na nosidełko które pozyczylismy od znajomych - to jest niestety ten pierwszy rodzaj nosideł :/ Weszłam na stronę producenta i rzeczywiście w sprzedaży mają też nosidełka z szeroką rozporka dzięki której nozki są w pozycji zabki ale koszt tego typu nosideł (tej akurat firmy - Babybjorn) to uwaga.. prawie 700 zl (!!!). Hmmm także na pewno byśmy sobie darowali taki zakup :D ...

Odnośnik do komentarza

Też bede rozglądać sie za Tulą, moze uda mi sie upolować używkę w dobrej cenie. Muszę tez sprawdzic ErgoBaby bo reklamuje sie jak Tula a cena o połowę niższa.

Liwka zalicza sie do duzych dzieci , nie wiem ile teraz wazy, ale 19.02 miała 7450 :) Zaczynamy przygode z rozmiarem 74. A rozszerzac diete bede po 6 miesiacu.

http://lb1f.lilypie.com/wO6Zp1.png

Odnośnik do komentarza

Co do słoiczków to też słyszałam że nie należy sugerować się tym co podaje producent tylko zasięgnąć info w książkach, internecie. Na szkole rodzenia mówili, że na słoiczku może być napisane ze podawać można od 6 miesiąca a tak naprawdę można ale dużo później. Chyba chodziło o słoiczki z mięsem ale ręki sobie nie dam uciąć. (podaje to jako przykład bo nie pamiętam czy to było mięsko czy jakieś warzywo i od którego miesiaca). Mój Mały tez nie chce za bardzo leżeć w łóżeczku ani na kanapie w dzień. Najchętniej na rączkach. Nie wiem czy ja tak rozpiesciłam czy może związane jest to z rozwojem bo bardzo wszystko go interesuje. Jak to jest u was? Dodam że jest z 26.12 wiec jeden z młodszych tutaj dzieciaczków.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3u88zij.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! :)
Jo martwisz się, że Twój Krasnal jest mały? Mój 02.03ważył 5,5 także mój raczej do tych drobniutkich należy, w porównaniu z waszymi bobaskami :) dalej nosimy rozm 62 chociaz Pampersy 2 juz go ściskają, 3 sa troche za duze, wiec narazie nosimy Pampers premium 2 -sa troszkę większe od zwykłych Pampers. Mam pytanko odnosnie chust, jakie macie chusty - ja mam elastyczną firmy Boba. Jak wiążecie dzieciaczki przodem do świata czy buźką do was? Ja nosilam malego ze 4 razy tylko bo w sumie tylko dwa razy fajnie spal a pozostale proby konczyly sie placzem no i znam tylko jeden sposób wiązania takiej elastycznej chusty-buzką do mnie. Co do jedzenia z piersi moj tez sie czasem rzuca i wnerwia sie na maksa ;/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...