Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Inferno ja tez czytalam ze do 6 mleko, ale tez wydaje mi sie, ze mozna od 4 miesiaca juz cos zaczynac. Hmmm. To mojej sasiadki syn ma 7 miesiecy i wazy 6600g. A powinien ok 8-8,5kg. Ja bym sie martwila troche, a ona tylko mowi, ze syn jest "niejadek". No coz, moja jak miala 7 tyg wazyla 5100;p

Odnośnik do komentarza

No właśnie. Z tego co tu piszecie waga naszych dzieci przynajmniej jest zblizona, ale na pewno nie za niska. Tak wlasnie myślałam dzis nad tym. Moje dziecko je sporo, moze nie tyle ze je duzo na raz, ale dosc czesto przystawiam go do cycka i pierwszy raz od miesiaca, zbudzil sie w nocy do cycka!!!! Juz zapomniałam jak to jest karmic o tej porze. Ja osobiście jestem zdecydowana zeby kp bylo jak najdluzej, ale zamierzam wcześniej wprowadzić cos innego.

Odnośnik do komentarza
Gość aga1987

Inferno nie przejmuj się każde dziecko rozwija się inaczej.
mi położna mówiła że w dzisiejszych czasach można spokojnie karmić dziecko do 6 miesiąca tylko piersią. można także wprowadzać po 4 miesiącu produkty typu marchewka, ziemniak, jabłuszko itp. należy pamiętać aby to na początku były jedna dwie łyżeczki.
znam także takie matki że ich dzieci mają ponad rok i nadal są tylko na piersi, wydaje mi się że dużo zależy czy kobieta Kp czy mm, ja będę wprowadzać po 4 miesiącu marchewkę itd gdyż mała wiecej je teraz mm niż mojej piersi.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

aga1987 mają ponad rok i są tylko na piersi?masakra.moim zdaniem tak nie można przecież organizm musi się uczyć wszystkich produktów i jak sobie z nimi radzić.moim zdaniem to jest bardzo źle.przecież takie dziecko na już ząbki musi się nauczyć jeść gryźć trawic różnorodne produkty.nie rozumiem takich matek.
ja swojej od 5go miesiąca naoewno będę wprowadzać jak nie wcześniej.zobaczę jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Wg wszelkich organizacji zdrowia rozszerzanie diety powinno zacząć się po ukończeniu 6 miesiąca życia. Oczywiście dzieci rozwijają się jedne szybciej inne wolniej więc jest jakiś tam margines, poza tym maluch powinien stabilnie siedzieć. Po raz kolejny polecam mataję
http://mataja.pl/2015/02/wprowadzanie-posilkow-uzupelniajacych-do-diety-niemowlaka-dlaczego-mamy-nie-sluchaja-rekomendacji-i-co-z-tego-wynika/

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

No i to dowodzi że skrajności obojętnie o której stronie nowiny dobre nie są.ja przy starszym wprowadzalan posiłki jak skończył 5ty miesiąc teraz też tak zrobię.Ale od wprowadzenia pokarmu stalego a jedzenia 2daniowego obiadu daleka droga.Tak jak pisała aga1987 najpierw wprowadza się jeden składnik po 1,2 łyżeczce.dopiero po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza

Tak mi jeszcze przyszło na myśl a propos tego co napisała MMK o "niejadku" sąsiadki. Dzieci, mimo że niezdolne do samodzielnego przetrwania, są całkiem dobrze zaprogramowane przez naturę i raczej się nie zagłodzą. Jak będą chciały jeść to dadzą znać i nie ma co wpychać na siłę cycka czy łyżeczki do buzi. Jak już wcześniej wspomniałam nasze maluchy rozwijają się w różnym tempie, mają też różne potrzeby. Jedna są mniej aktywne dlatego też potrzebują mniej jeść, inne mają szybszą przemianę materii i częściej potrzebują sobie pojjeść. Nie zapominajmy też o genach, które powodują tak duże różnice. Ja np mam porównanie z moją 11 miesięczną teraz bratanicą (w tej chwili waży pewnie jakieś 12kg a na pewno znalazłby się niejeden kilkulatek lżejszy od niej), która w wieku Krasnala była dużo większa ale też i ma po kim a krasnalowi ojciec to z metra cięty ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Jo,

Krasnalowy tata z metra ciety, ale uroda na pewno nieprzecietna, bo Twoje geny plus jego i zobacz jaki Krasnalek piekny.

Co do tego wprowadzania pokarmów stałych to oczywiście jestem za mozliwie szybkim, czyli ok 4/5 miesiąca. I tez jestem zdziwiona ze ktos kto ma roczne dziecko karmi Tylko piersia. Moim zdaniem cos tu jest nie tak. Moja znajoma ma roczne dziecko, ktore je juz wszystko. I nawiazujac do artykulu od Jo, nie zrezygnowała z mleka. Podaje kaszki mleczno- ryzowe. Nawet pokarm w cyckach ma ale maly nie chce.

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Z mleka rezygnować wcale nie trzeba.od pediatry i od położnej na pierwszej wizycie dostałam pełną rozpiske krok po kroku jak stopniowa wprowadzać pokarmy,kiedy,co i ile porcji pokarmu a ile mleka.fajna sprawa.
z moim Filipem było tak.nowe pokarmy tak 5ty miesiąc razem z cycka.potem jak miał 10m-cy poszedł do żłobka i musiałam go osdstawic od cycka.wtedy zamieniłam swoje mleko na modyfikowane i mleko te dalej pil gdzieś tak jak pamiętam do ok 1,5roku jako uzupełnienie diety normalnej.nie zapominajmy o tym że dziecko które idzie do żłobka tak też je normalne posiłki(oczywiście dietetyczne dopasowane do ich wieku bez soli zbilansowana itd).Plus już w żłobku Filip tak jak miał ok roku dostawał do picia normalne krowie mleko bo nie miał alergii.

Odnośnik do komentarza
Gość TheKalinka84

Kurcze a ja chciałam już od następnego miesiąca zacząć wprowadzać marchewkę banana jabłko i ziemniaka a teraz chyba poczekam aż mała sama pokaże mi że chce już jeść pokarmy stałe....

Odnośnik do komentarza

Cosmic a na co dostałaś ten gastro? A rozmawiałaś z lekarzem o tej kupce ze tak rzadko? W ogóle jak teraz wygladała? Swoją droga zastanawiam sie dlaczego Ramanii tego nie przepisali. Ja to dostałam na samym początku przy problemach i tylko raz tego użyłam i mysle czy by nie wrócić bo maluśki strasznie ulewa. No i kupy nie ma 5 dzień. Chyba woli miec czysta pieluchę niż brzuszek.

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza

Słyszałam ze te zupki deserki marchewki wprowadza sie dzieciątku jak słabo przybiera przy kp. Ale nie wiem jak sie ma to do rzeczywistości. Ja zamierzam po 6 miesiącu (chyba ze w końcu nie wytrzymam z cycem). A te dzieciaczki o których pisalyscie ze takie niejadki fakt ze każde inne ale ze po 3 miesiącu dzieci juz tez tak nie przybierają strasznie na wadze wiec moze stad biorą sie te różnice wagowe. Moja siostrzenica wazy 15kg mając piec latek a wcale na chudzina nie wyglada i je raczej wszystko i w przedszkolu i w domu.

http://fajnamama.pl/suwaczki/5v7sov7.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qusk7e3.png

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

mama stasia wiesz co ona mi to przepisala na to szarpanie się przy piersi i wogle te odginanue jak ja noszę.powiedziała że to może cofa jej się kwaśną treść pokarmowa.na kupę powiedziała że na piersi może nie być kupy nawet dłużej niż tydzień i ze to normalne jakby nie było ponad tydzień to czopem dac i jeśli dziecko nie marudzi ma miękki brzuch to cierpliwie czekać.
No spróbuję z tym gastro.zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny

Moja Milenka podobnie wywija nóżkami przy jedzeniu je i za chwile puszcza cyca za cwilę łapie gwałtownie ja rozmawiałam jakiś czas temu z pediatrą i mówiła ze to gazy przesuwają się w brzuszku albo chce jej się odbić więc jak mi kręci się przy cycu to daję ją do odbicia.

Ja przy starszej pierwszy raz marchewkę dałam w 4 mc ale nie była zainteresowana i od czekałam jakis czaswięc to pewnie zależy od dziecka

Moja znajoma karmi swojego synka piersią a w styczzniu skończył dwa lata i mówi ze jest niejadkiem ale stałych pokarmów za bardzo nie chce jeść

Ja starszA karmiłam do 8 mc pózniej przeszłam na mm a od 20 mc wprowadziłam krowie nie wem tak pediatrami mówiła zebym z rowim zaczekała do 20 mc

dziewczyny dzieciacczki cudne wszystkie bez wyjątku :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Agacia1982

Cześć Dziewczyny, wszystkiego naj z okazji naszego święta.
Moja ma dokładnie te same objawy, czasem rzuca sie przy cycku tak, ze zastanawiam sie, czy egzorcysty nie wzywać :) najgorsze, ze szarpie sie z cyckiem w buzi. Jak skończę karmić będę miała cycki do kolan przez to jej rzucanie ...
Moja w 8 tyg ważyła 6100. Wyglada jak pączuś. Drugi podbródek, poliki jak u chomika... Tez sie martwiłam, czy nie jest za duża, ale lekarka uspokoiła. Powiedziała, ze problem jest, jak dziecko nie przybiera. A przy kp dziecko je tyle, ile potrzebuje. Widocznie ma spore potrzeby ;)

Na ciemieniuche kupiłam ziajke. Koleżanka poleciła. Dziś zaczęłyśmy używać. Dam znać

Z innych gadżetów - na kołki i przy zaspypianiu bardzo pomaga nam termofor/superbohater. Mr B firmy Lulalove.

Pozdrawiamy
Agata&Iga

Odnośnik do komentarza

Inferno3
Tak dobrze pamiętasz. Mój juz używa pampersy 4, bo 3 juz zostawiają niezle odciski. Ah mój w sobotę kończy 3 miesiące i waży ponad siedem kilo. 3 tyg temu ważył 7 kg a teraz ponad.

Mój także wierci się przy jedzeniu macha nóżkami odchyla się albo przebiera nerwowo rączkami. Ja myślę że to od gazów.

Co do wprowadzenia jedzonka to raczej o 4 miesiąca najpierw łyżka marchewki itd. Stopniowo. A mi położna powiedziała ze jak mały będzie miał 3 miesiące mogę mu dawać np banana itd bo on duży jest. A ja pierdziele nic nie będę dawac. Poczekam. Niechce zaszkodzić mojemu małemu albo sprawić że będzie go brzuszek bolal itd.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mój też pcha rączki do buzi i przy tym jest cały obśliniony. Nawet jak śpi przez sen cmoka sobie ręce. Smoczka wypluje bo rączki bardziej smakują. Nieraz tez tak wepcha ze się dławi. Ale zauważyłam że on gryzie dziaslami paluszki a nie je ssie. Tak samo smoczka cmoka cmoka i go gryzie dziaselkami.

A ja właśnie zakupiłam takie nosidełko. Teraz ma przyjść poczta. Mojemu głowa się już nie chwieje ale zamowilam sobie taki specjalny żeby ta główka mu nie latala. No kurde wszystko mnie boli od noszenia jego. W końcu ma ponad 7 kg. A on by tylko na rece i oglądał całe mieszkanie. Wiec będę go nosić tyłem do mnie niech sobie patrzy.

Wiecie co najbardziej mi się tez podoba w takich maluszkach? Te ich piękne uśmiechy pokazujące dziasełka he he

Odnośnik do komentarza
Gość cosmicgirl

Tak tak moja powiedziała też ze to mogą być gazy i żeby dawać do odbicia między jedną cycka a druga.w sumie tak wcześniej robiłam no i teraz wracam do tego:)dobranoc dziewczynki.
emilka śliczny bobasek:)

Odnośnik do komentarza

Gloomcia, Emilka cudowne macie bobaski :-) Wszystkiego najlepszego kobitki z okazji święta. Moja tez rzuca sie czasem przy cycku i wyciaga go strasznie jak zbiora sie gazy. Po chwili jej sie ulewa. Na chwilę przerywam, biore na ramie i wtedy najczęściej porzadnie jej sie beknie :-) Raczki tez ssie prawie non stop. Czasem wlasnie tak gleboko az ja cofa. Nawet przy cycku probuje jeszcze paluszka zmiescic. Co do wprowadzania pokarmow to teraz troche sie pozmienialo niz dawniej mowili. Karmic piersia najkrocej do ukończenia 6miesięca a w 4-5 miesiacu zaczac wprowadzac inne produkty. Pierw gotowane i zmiksowane warzywa typu ziemniak, marchew, pozniej owoce jak jablko. Pozniej jajko. Po ukończeniu 12mies mleko krowie. Poza tym ciagle cyc lub mm. Zalezy to od rozwoju dziecka. Warunkiem jest ze dziecko musi siedzieć. Tak wiec jedno będzie moglo dostac marchewke wcześniej a inne trochę pozniej :-)

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...